UP

Для студентів та учнів місцевих освітніх закладів інспектори Управління провели цикл зустрічей та лекцій

Відповідно до Плану роботи щодо зниження рівня не задекларованої праці  в регіоні, фахівці Держпраці провели низку заходів у місцевих освітніх закладах.

Тема циклу зустрічей та лекцій у коледжах, училищах, ліцеях -  належне  дотримання чинного трудового законодавства та законодавства з промислової безпеки, охорони та гігієни праці, небезпеки та ризики не задекларованої праці.

Просвітницьку інформаційно - роз’яснювальну  роботу проведено, зокрема, у таких навчальних закладах: Чернівецькому індустріальному фаховому коледжі, Чернівецькому професійному ліцеї залізничного транспорту, Чернівецькому професійному ліцеї автомобільного сервісу, Чернівецькому професійному будівельному ліцеї, Чернівецькому медичному фаховому коледжі, Сторожинецькому  лісовому коледжі.

Участь у зустрічах та лекціях взяли: заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, інспектори Управління Іван Мохнатий, Дмитро  Паламарчук, Ігор Пантело, Василь Сагалюк.

Під час спілкування зі студентами та учнями освітніх закладів детально роз’яснено  щодо особливостей  працевлаштування молодих працівників, їх звільнення з роботи, надання відпусток, проходження медичних оглядів, режиму робочого часу, відповідальності за порушення чинного законодавства.

Окремо акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Насамперед, грунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

А також роз’яснено, на яких роботах можуть бути задіяні неповнолітні; у яких випадках на працевлаштування необхідна згода батьків;  яким має бути робочий графік, тривалість робочого дня, оплата праці, тощо.

Окремо наголошено  на необхідності офіційного працевлаштування та належному порядку оформлення  на роботу.

Зустрічі відбувалися в інтерактивному форматі, учасники мали можливість поставити представникам територіального органу Держпраці запитання та почути на них вичерпні відповіді.

Загалом фахівцями Держпраці в закладах освіти організовано 12 заходів, ними вдалося охопити понад 300 учасників.


 

 

 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку