UP

На зустрічі з колективом Чернівецького професійного машинобудівного ліцею надано рекомендації, як убезпечити навчальний процес та запобігти виробничому травматизму 

Головний державний інспектор відділу безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій  області Регіна Задоровська долучилася до проведення комплексного заходу з питань безпеки праці у Чернівецькому професійному машинобудівному ліцеї.

На запрошення   інженера з охорони праці Галини Геряк, посадовець Управління долучилася до  проведення навчання з питань безпеки праці з викладацьким та трудовим колективом ліцею.

До участі у заході також було запрошено фахівців  міського відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області.

 У ході зустрічі посадовиця  Держпраці наголосила на  необхідності дотримання основних засад Закону України «Про охорону праці», що, безперечно,  сприятиме попередженню виробничого травматизму в освітній галузі.

Основна увага виступу інспекторки була зосереджена на необхідності дотримання під час освітнього процесу «Положення про порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професіям, пов’язаних з роботами із шкідливими та важкими умовами праці» при проведенні виробничого навчання в спеціалізованих майстернях та проходженні виробничої практики.

Майстрам виробничого навчання наголошено на необхідності вироблення у дітей безпечних  навиків роботи під час отримання професій слюсаря з ремонту автомобілів, верстатників та зварювальників.

Також вказано на необхідність дотримання вимог нормативно - правових актів з охорони праці при проведенні робіт на висоті, зокрема з використанням драбин.

Спілкуючись з працівниками освітньої установи та відповідаючи на їхні численні запитання, Регіна Задоровська наголосила на обов’язковості і проходження навчання та перевірки знань з  охорони праці, проходженні відповідних  інструктажів, використанні  засобів індивідуального та колективного захисту при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

Детально обговорено питання електробезпеки під час навчального процесу, зокрема, як забезпечити  надійну  експлуатацію електроустаткування, теплогенеруючого обладнання, обладнання підвищеної небезпеки, яке використовується в умовах постійних аварійних відключень електроенергії -  електрогенераторів.  Надано низку практичних рекомендацій.

Водночас  Регіна Задоровська рекомендувала посадовцям  закладу освіти здійснювати постійний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з питань безпеки праці,  оскільки це сприятиме запобіганню виробничому травматизму, а відповідно убезпечить здоров’я і життя учнів та персоналу при виконанні ними своїх обов’язків.


 

 

 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку