UP

«Діалог між Управлінням Держпраці і  роботодавцями має вибудовуватися лише  на конструктиві»

Це одна із основних тез виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, що прозвучала сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

 

Виступаючи перед  членами та учасниками зібрання, керівник відомства   прозвітував  про проведену   Управлінням Держпраці  роботу, зокрема, щодо вжиття заходів, спрямованих на легалізацію трудової зайнятості в області.

Зокрема,  наголошено на тому, що головними державними інспекторами Управління Держпраці  посилено контроль  за станом укладання трудових угод роботодавцями з найманими працівниками.

«Упродовж півроку головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю,  зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  встановили  у семи роботодавців порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин, виявили чотирнадцять працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

На восьми суб’єктах господарювання виявлено 219 працівників, котрі виконували роботи  на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору», - констатував перед присутніми начальник відомства.

Він також повідомив, що на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Держпраці, з 34 працівниками роботодавці уклали трудові договори.

Що ж до застосування штрафних санкцій за порушення роботодавцями законодавства про працю, начальник Управління наголосив: загалом за півроку винесено 97 таких постанов. Сума штрафних санкцій склала понад 402 тисячі гривень.

«Але водночас хочу підкреслити: зусилля фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області спрямовані, найперше, на інформаційно-просвітницьку, роз’яснювальну діяльність. Ми не ставимо собі за мету знайти порушення й покарати роботодавця, всіляко сприяємо тому, аби керівники підприємств, установ, організацій Буковини зрозуміли усю важливість дотримання чинного законодавства з питань праці, охорони та гігієни праці, - констатував Іван Луцак, - Постійно наголошуємо на цьому час здійснення перевірок суб’єктів господарювання, особистого прийому громадян, організовуючи спільні колегії та розширені робочі наради».


 

Новини

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку