UP

Під час науково-практичного семінару садівникам Буковини роз’яснено зміни у законодавстві щодо оплати праці 

Науково-практичний семінар з питань садівництва на тему «Садівництво: пошук можливостей» відбувся днями на базі фермерського господарства «Тодосійчук В.І.» в селі  Недобоївці Хотинського району.

Слухачами семінару стали представники садівничих підприємств та фермерських господарств області.

Участь у заході  взяли  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, директор департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Олександр Варжевський, керівники низки інших державних відомств, фахівці  корпорації «Дністер», ТОВ «Адама України», представники торговельних фірм-дистриб’юторів засобів захисту рослин та інші учасники.

Насичений порядок денний роботи семінару передбачав розгляд низки актуальних тем, серед них - зміни у законодавстві про працю, зокрема, у частині нарахування заробітної плати за новими соціальними стандартами.

Про недопустимість нарахування мінімальної заробітної плати нижчою від 3200 гривень у своєму виступі перед садівниками краю наголосив начальник Управління Держпраці Іван Луцак.

Посадовець інформував учасників семінару про новації у системі нарахування заробітної плати наголосивши на тому, що у разі,  якщо зарплата працівнику  нарахована у меншому розмірі, роботодавець зобов’язаний здійснити доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

«Порушення при виплаті заробітної плати  є грубим порушенням трудового законодавства», - підкреслив керівник Управління. Звертаючись до роботодавців, він також наголосив  на недопустимості необґрунтованих скорочень трудових колективів, переведення працівників підприємств на часткову зайнятість.

Учасників семінару також було поінформовано про збільшення штрафних санкцій. Водночас Іван Луцак наголосив на тому, що застосування штрафних санкцій до порушників трудового законодавства - не є метою роботи інспекторського складу Управління Держпраці.

«Основна мета - забезпечення  працівникам підприємств, установ, організацій області  законних трудових прав щодо нарахування заробітної плати», - підсумував керівник Управління.   

Довідково: землі Чернівецької області - 1,3% землеволодінь країни. У краї росте й плодоносить 4%  від загальної кількості садів вирощених у державі.

Питома вага виробленої плодово-ягідної продукції в загальних обсягах складає 8,4%. Виробництвом плодів в області займається понад 200 підприємств та фермерських господарств.


 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку