UP

З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено  семінар - наради  щодо організації  її  безпечної експлуатації

Семінар - наради організовано за ініціативи  фахівців відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області та  з метою запобігання випадків  травматизму серед користувачів атракціонів, а також  запобіганню випадків виробничого травматизму серед  інженерно-технічного персоналу підприємств.   

Один із таких превентивних заходів відбувся у Центральному парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка Чернівців.  Цей суб’єкт господарювання є одним із найбільших парків атракціонної техніки у регіоні. Загалом тут встановлено 40 одиниць , 20 із них належать до  обладнання підвищеної небезпеки.  Устаткування перебуває у справному стані й використовується у повній відповідності до  Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

Ще одна семінар - нарада за участю фахівців Управління Держпраці відбулася у ТОВ «Парк Жовтневий». І хоча атракціонна техніка у цьому місці відпочинку городян і гостей міста не експлуатується (усього тут налічується 12 одиниць, 11 із яких – підвищеної небезпеки), проте працівникам товариства чітко наголошено на безумовному дотриманні чинного законодавства з охорони праці.   

«Під час здійснення заходів державного нагляду головними державними інспекторами Управління акцентується  на тому, що повну відповідальність за безпечне і надійне функціонування атракціонної  техніки несе суб’єкт господарювання, - зазначає начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик. - Саме власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності техніки до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими, власне, і є атракціони.

Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу, що нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки». 

Безперечно, що навіть повне дотримання суб’єктом господарювання законодавчих норм щодо промислової безпеки та охорони праці при використанні устаткування не убезпечує відвідувачів місць дозвілля від можливого травмування: неадекватна поведінка користувачів атракціонної техніки може призвести до непередбачуваного. Аби цього не сталося, перед початком роботи того чи іншого атракціону, відпочивальники мають бути ознайомлені з правилами безпеки. 


 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку