UP

Фахівці  Держпраці увійдуть до складу груп моніторингових обстежень  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

До початку відпочинкового сезону у наступному році на базі  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку має бути проведено комплексні моніторингові обстеження. До складу моніторингових груп мають увійти фахівці профільних департаментів та управлінь Чернівецької обласної державної адміністрації та низки державних відомств, у тому числі, й фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Таким є рішення Обласної координаційної ради з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, що відбулася днями у Чернівецькій ОДА.

Участь у   засіданні координаційної ради взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Власне, керівник відомства виступив співдоповідачем у звіті про організацію в регіоні цьогорічної дитячої оздоровчої  кампанії.

Під час виступу  Іван Луцак поінформував про роботу, проведену інспекторським складом Управління.  Учасникам зібрання було повідомлено про те, що при перевірці дитячих оздоровчих закладів головними державними інспекторами відомства було виявлено 101 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Станом на початок оздоровчої кампанії виявлені порушення оперативно усунено керівниками та відповідальними посадовими особами закладів відпочинку та оздоровлення.

Найтиповіші порушення у сфері законодавства про охорону праці при організації літнього відпочинку: недотримання нормативно-правових норм при створенні служб з охорони праці,а також при формуванні комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці; не призначення адміністраціями закладів відпочинку відповідальних осіб, зокрема,  за технічний стан та безпечну експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, безпечну експлуатацію об’єктів енергетики.

Керівників літніх таборів у майбутньому зобов’язано вдосконалити роботу щодо забезпечення  працівників інструкціями з охорони праці та належного ведення первинної документації з охорони праці, проведенні навчань з охорони праці, безпечної експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

Загалом посадових осіб закладів дитячого оздоровлення та відпочинку  зобов’язано посилити контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації літнього відпочинку сезону 2018 року.

Власне, тому серед пропозицій, озвучених начальником Управління Держпраці на засіданні, прозвучала пропозиція про створення пам’ятки керівникам дитячих установ з урахуванням вимог законодавства з питань охорони праці.

Обовязкова умова: створення методичної памятки має відбуватися спільно з фахівцями Управління Держпраці.


 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку