UP

Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газ у у побуті

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців краю  й застерігає: порушення вимог  безпечного використання газу у побуті може призвести до фатальних наслідків.

Аби уникнути випадків отруєння газом  у побуті, користувачі зобов’язані дотримуватися відповідних правил, а саме:   

користуватися лише технічно справними газовими приладами;

у жодному разі не проводити  самовільного встановлення газових приладів, не здійснювати їх самовільного переміщення, або заміни;

вдаватися до послуг  винятково спеціалізованих підприємств, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт з монтажу та проектування газового  обладнання, видані територіальним органом Держпраці.  

При користуванні опалювальними газовими приладами користувачі мають дотримуватися основних вимог:

забезпечити надійну вентиляцію приміщення:

не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщення;

перевірити наявність тяги.

У разі відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими приладами, адже це може призвести до тяжких наслідків.  Подальше користування газом у побуті  можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами.

Не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію.

Не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки газового обладнання.

Не залишати без нагляду газові  прилади у робочому стані.

Не використовувати газові плити для обігріву приміщення.

Якщо користувачі відчули запах газу, забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення. Слід негайно перекрити запобіжні крани пальників газової апаратури та провітрити приміщення. А також терміново викликати на місце події фахівців аварійної служби.


 

 

 

 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку