UP

З 31 січня відсторонюються від виконання роботи окремі категорії працівників: посадовці місцевого самоврядування, медики, комунальники

31 січня 2022 року набрав чинності відповідний Наказ МОЗ України за № 2664, яким відсторонено від роботи певні категорії працівників, котрі не отримали обов’язкове щеплення від COVID-19.

Зокрема, працівники органів місцевого самоврядування; закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності; комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники вище перелічених  установ, які не отримали хоча би одну дозу вакцини проти COVID-19,  відстороняються від роботи без збереження заробітної плати.

Це не стосується  тих громадян, які мають  протипоказання до вакцинації проти COVID-19 та отримали на підтвердження цього відповідний медичний висновок.

Вакцинуватися можна у найближчому центрі/пункті вакцинації. Перелік адрес та контактів на https://vaccination.covid19.gov.ua/list. 

Принагідно Державна служба України з питань праці нагадує щодо  обов’язковості  вакцинації проти COVID-19 певних категорій працівників.

Статтею 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» встановлено обов’язки громадяну сфері охорони здоров’я, серед яких, зокрема передбачено:

піклуватись про своє здоров’я та здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян;

у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.


Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку