UP

Інспектори праці  охопили інформаційними заходами 80 медичних закладів регіону

Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять активну інформаційно - роз’яснювальну   роботу у медичних закладах Буковини з метою недопущення порушення трудових прав та соціальних гарантій медпрацівників.

Як уже повідомлялося, підставою посиленої превентивної діяльності фахівців Держпраці у цьому напрямі є збільшення  загалом по Україні кількості звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день після прийняття Постанови КМУ від 12.01.2022 за № 2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я». Згідно цієї Постанови істотно збільшено заробітну плату медикам.

Документом узаконено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не менше 20 000 гривень лікарям та на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою.

Загалом, аби упередити порушення трудових прав працівників медичних установ, інспектори праці Управління провели  інформаційні заходи у 80 медичних закладах.                  

Керівникам лікувальних установ повідомлено про те, що у разі, якщо працівник буде переведений на  неповний робочий день, або тиждень, а фактично  працюватиме повну норму і цей факт буде виявлено фахівцями Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у ході позапланових інспекційних заходів, то відповідальних осіб медичного закладу буде притягнуто до адміністративної відповідальності;

відповідно за частиною другою статті 265 Кодексу законів  про працю України - «Відповідальність про порушення законодавства про працю» на медичний заклад буде накладено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення. 

Станом на сьогодні це  65 тисяч гривень.


  

 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку