UP

Задля безпечного використання кисневого обладнання з персоналом медичних закладів проведено додаткові інструктажі

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять у лікувальних установах Буковини посилені інформаційно - роз’яснювальні заходи. Це відбувається задля запобігання настання нещасних випадків при експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, а саме систем кисневого забезпечення та посудин, що працюють під тиском.

Посилена превентивна робота відбувається, насамперед, в установах, де надають допомогу пацієнтам, хворим на корона вірусну інфекцію COVID-19.

Як зазначає головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Дмитро Паламарчук, особливу увагу інспекторського складу звернуто на проведення додаткових  інструктажів з питань охорони праці з персоналом, який забезпечує роботу та обслуговування систем кисне постачання, а також на посилення контролю за експлуатацією медичного і технологічного обладнання.

На вимогу фахівців Держпраці  у всіх охоплених інформаційною роботою  медичних закладах, проведено позапланові інструктажі з охорони праці з працівниками, котрі забезпечують роботу та обслуговування систем кисне постачання; організовано навчання та перевірку знань з охорони праці відповідальних осіб.

Фахівці  Держпраці зазначають, що умови зберігання, експлуатації кисневих балонів у лікарняних закладах в цілому відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

Водночас  існує певна проблема у недостатній  кількості відповідних інструментів для технічного обслуговування, а сам персонал не забезпечено достатньою кількістю спецодягу.  

Також фахівці акцентують на тому, що не в усіх  медичних закладах  розпочато роботу щодо проведення ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів та поновлення відповідних дозволів на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

У ході проведення заходів керівникам установ надано повні методичні  рекомендації щодо забезпечення безпечної експлуатації систем кисне постачання та посудин, що працюють під тиском.

Довідково: відповідна інформаційно - роз’яснювальна кампанія здійснюється у складі спільної робочої групи представників Управління Держпраці у Чернівецькій області, департаменту охорони здоров’я  Чернівецької обласної державної адміністрації та Управління цивільного захисту населення області.


Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку