UP

Працівники підприємств лісової галузі Буковини відшліфовували свою професійну майстерність на тематичному тренінгу  з питань безпечного виконання лісосічних робіт

Тематичний тренінг щодо безпечного виконання лісосічних робіт організовано Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за участю Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Захід відбувся днями на базі Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп». Його безпосередніми учасниками стали фахівці з охорони праці підприємств лісогосподарської галузі, зокрема, провідні інженери та відповідальні з охорони праці п’яти лісгоспів області.

Розпочинаючи роботу тематичного форуму, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Боячук зазначив, що метою таких подій є підвищення професійної майстерності працівників лісової галузі,  удосконалення навиків безпечного виконання лісосічних робіт, обмін досвідом у налагодженні виробничої діяльності, запобігання ризикам травмувань на виробництві.

Водночас посадовець наголосив на тому, що такі форуми дають можливість обговорення законодавчих змін, які продиктовані умовами воєнного стану.

Управління Держпраці на тренінгу також представляли перший заступник начальника територіального органу Держпраці Іван Гордей, начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Ігор Пантело.

До участі у заході було запрошено й соціальних партнерів, зокрема, представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області, Чернівецької обласної ради профспілок та Федерації роботодавців Чернівецької області.

Так, до участі у форумі долучилися начальник відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції ФССУ в області Михайло Розман та правовий і технічний інспектор праці Чернівецької облпрофради Олег Стецевич.       

Практичну частину тренінгу присвятили організації та проведенню лісосічних робіт.

Лісничий Михайло Рибак (роботи відбувалися на одній із лісосік Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп») ознайомив присутніх зі схемою рубок на ділянці та коротко розповів про вжиті заходи, націлені на безпечне виконання лісосічних робіт.

Вправне звалювання та розкряжування деревини присутнім продемонстрували лісоруб 6 розряду Сергій Мицкан та лісоруб 5 розряду Сергій Данилюк.

Учасники тренінгу детально обговорили загальні вимоги безпеки проведення лісосічних робіт, оцінки ступенів ризиків, експлуатацію виробничого обладнання, зокрема, використання захисного обладнання для колісних тракторів, що експлуатуються у більшості лісництв, тощо.

У ході тренінгу констатувалося, що понад 60% нещасних випадків у лісовому господарстві стається саме при виконанні лісосічних робіт, а найчастіше травмуються лісоруби.

Серед причин  - порушення параметрів звалювання дерев, а саме: площина основного різу збігається з площиною підпилу, або проходить нижче нього; основний зріз здійснюється не перпендикулярно осі дерева; не залишається недопилок.

Власне, все це створює умови для некерованого падіння дерева, а відповідно,  може спричинити небезпеку травмування працівників. На цьому наголосив головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Ігор Пантело.

«Саме тому  відповідальним особам підприємств лісової галузі слід акцентувати посилену увагу на постійному проведенні навчання та визначенні заходів, яких необхідно вжити для усунення небезпечних ризиків для працівників», - наголосив у ході тренінгу  Ігор Пантело.  

За результатами форуму вже на базі ДП «Берегометське лісомисливське господарство» відбулася підсумкова семінар-нарада.

До участі у семінарі-нараді  долучилися заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Чебан, директор ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Роман Приказка.

При обговоренні  Ігор Чебан, зокрема, наголосив, що тому, що до усіх небезпек та ризиків проведення лісосічних робіт додалася наявність у лісах вибухонебезпечних предметів, оскільки  країна живе у стані війни. До прикладу, вже зафіксовано випадок смертельного травмування двох працівників лісгоспу на Житомирщині.

Посадовець акцентував на беззастережному виконання Правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

На завершення роботи тематичних тренінгу та семінару - наради за   запровадження передових практик зі створення безпечних та  здорових умов праці на підприємствах лісової галузі грамотами Управління Держпраці було відзначено кращих фахівців з охорони праці, зокрема, провідних інженерів  ДП «Чернівецький лісгосп» Івана Лазоренка та Сергія Варварюка, провідного інженера ДП «Сокирянське лісове господарство» Івана Бабія, лісничого Жадівського лісництва Михайла Рибака, майстра лісу Банилівського лісництва Івана Попеску, майстра лісу Фальківського лісництва  Василя Граба, лісничого Іжівського лісництва Дмитра Урсаки.   

Окремою відзнакою Держпраці нагороджено директора ДП "Чернівецький лісгосп" Василя Хащового.


 

 

Новини

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку