UP
Фільтр
  • Як не потрапити у пастку примусової праці - в ефірі «Суспільного-Буковина»

    Як не потрапити у пастку примусової праці -  в ефірі  «Суспільного-Буковина»

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею програми «Сьогодні. Головне», що виходить в ефірі «Суспільного».

    Тема телепрограми - трудові  відносини між роботодавцями та працівниками у період воєнного стану.

    Спілкуючись у студії з журналісткою Тетяною Кириленко, Галина Кушнір розповіла про те, що саме змінилося у взаємовідносинах між роботодавцями та найманим персоналом від початку оголошення  воєнного стану: про порядок укладання трудових договорів та про відповідальність за порушення їх умов; про підстави для звільнення; виплату зарплати; надання  відпусток; скасування вихідних.  

    Ще одна важлива тема програми,- як не потрапити у тенета торгівців людьми та не стати жертвою при пошуку роботи.

    «З метою попередити потрапляння наших людей у пастку нелегального працевлаштування, фахівці Держпраці організували  інформаційну кампанії, зокрема,  серед переміщених осіб, які через війну змушені покинути рідні домівки й вирушати в інші регіони, або на Захід. За місяць кампанії  інспектори Управління змогли проконсультувати та поспілкуватися про це з понад чотирма тисячами  громадян», - наголосила в ефірі «Суспільного»  Галина Кушнір.

    Програму можна переглянути тут:

    https://www.youtube.com/watch?v=yN5buGe70-8&t=25s


  • Релокація бізнесу: понад 200 підприємств відновили свою роботу у безпечних областях країни

    Релокація бізнесу: понад 200 підприємств відновили свою роботу у безпечних областях країни

    У рамках програми релокації Міністерство економіки опрацювало більше тисячі заявок на переміщення потужностей бізнесу, який вирішив виїхати із областей, де тривають бойові дії. 

    Понад 400 підприємств вже переїхали, а 216 з них вже відновили свою роботу.

    Ще для близько 500 підприємств вже підібрані майданчики, зараз вони знаходяться на різних стадіях транспортування “Укрзалізницею”, “Укрпоштою”, або власними ресурсами (з компенсацією).

    Місцева влада активно задіяна в пошуку майданчиків для підприємств, розселенні працівників, налагодженні логістики.

    Найчастіше прихисток дають Закарпатська, Львівська та Чернівецька області, також активно, але трохи рідше бізнес переміщується до Тернопільської та Івано-Франківської областей. 

    Для того, аби усі учасники процесу релокації могли вільно контактувати один з одним, запущена платформа цифрової взаємодії. Вона доступна за посиланням https://auction.e-tender.ua/#/register

    Програма релокації створює точки росту для української економіки і захищає промисловий потенціал держави.

    Після завершення бойових дій одним із пріоритетних завдань Уряду буде повернення релокованих підприємств до своїх рідних регіонів, де вони відіграватимуть важливу роль у відродженні економічної активності, зазначається на інформаційному ресурсі Міністерства економіки України.


     

  • Внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати

    Внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати

    Уряд України вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, врахувавши особливості воєнного часу. 

    Це дасть змогу коректно обчислити середню заробітну плату на підприємствах, які внаслідок бойових дій змушені переривати діяльність. 

    Відповідно до рішення передбачені такі поправки:

    з розрахункового періоду, під час якого обчислюється середня зарплата, виключається час, в який були відсутні дані про нараховану заробітну плату працівникові внаслідок бойових дій;

    якщо працівник частково відпрацював період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, працівником, то при обчисленні середньої заробітної плати враховується фактично нарахована сума такої премії. 

    Правильний розрахунок середньої зарплатні необхідний, щоб розраховувати належні працівникам виплати, зокрема, відпускні і компенсації за невикористані відпустки, суми виплат у разі службових відряджень, збережений середній заробіток за період військової служби, виплати за вимушений прогул тощо. 

    Довідково: інформація про розмір середньої заробітної плати по галузях, групах професій і посад публікується Державною службою статистики щоквартально.

    За матеріалами сайту Мінекономіки


     

  • На зустрічі з соціальними партнерами - про організацію заходів із запобігання травмувань на виробництві

    На зустрічі з соціальними партнерами - про організацію заходів із запобігання травмувань на виробництві

    У рамках відзначення Дня охорони праці, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася зустріч з  соціальними  партнерами – представниками  Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій  області Михайлом Розманом та Чернівецької обласної  ради профспілок – Володимиром Барабахом та Михайлом Леньковим.

    У ході спілкування наголошено на тому, що нинішнє відзначення Дня охорони праці відбувається у виняткових умовах – розв’язана росією безпідставна агресія змушує жити усіх нас у нових реаліях.

    «І цей факт не залишає нам вибору. Як зазначено у цьогорічному зверненні керівництва  Держпраці України, сьогодні  всі наші зусилля спрямовано на захист Батьківщини. У цей складний час бізнес та працівники - друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам Вітчизни», - наголосив у вітальному зверненні перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей.

    У свою чергу,  заступниця Галина Кушнір розповіла про  результати діяльності Управління з початку війни.

    «Маємо кілька напрямів роботи, на яких наразі зосереджено зусилля фахівців Управління. Так, насамперед, це інформаційна підтримка роботодавців. З кінця лютого ми провели для них понад 400 заходів, включаючи  робочі наради, круглі столи, семінари, індивідуальні  зустрічі. Друге, це широка інформаційна кампанія для релокованих підприємств. Станом на зараз консультаційним супроводом Держпраці охоплено 29 переміщених підприємств.

    Третє, це організація інформаційної кампанії серед переміщених осіб, які через війну змушені покинути рідні домівки й вирушати в інші регіони, або на Захід: як не стати жертвою торгівлі людьми, або ж нелегального працевлаштування.  Інспектори Управління змогли проконсультувати та поспілкуватися про це з понад 4 100 громадянами», - окреслила діяльність Управління за останні два місяці  Галина Кушнір.

    Під час зібрання ключова тема обговорення - стан виробничого травматизму в області та організація заходів, націлених на його мінімізацію. Висловлено сподівання, що спільні зусилля відомств сприятимуть цьому. 


     

     

     

  • У День охорони праці - про запобігання небезпекам на роботі

    У День охорони праці -  про запобігання небезпекам на роботі

    Щороку 28 квітня, у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, в Україні відзначається День охорони праці.

    Цей день є, або принаймні має бути, нагадуванням для кожного з нас, що праця не лише дає можливість заробити на життя. Інколи вона забирає його. При цьому, часто з причин, яких можна було б без надзвичайних зусиль уникнути.

    Так, за весь час незалежності в Україні травмувалися 925 тисяч 395 людей, з яких загинули – 33 тис. 123. Навіть в формі статистики ці цифри вражають. Але ж за кожною – долі людей та їх сімей.

    У 2022 році Міжнародна організація праці визначила тему Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на  роботі –  «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я». Проте війна в Україні розставила свої акценти в охороні праці, в яких слово «безпека» набуло нових значень.

    В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати. Їхня робота є основою економічної стабільності України і як ніколи важлива.

    Проте праця під час воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних, ризиків. Україна несе великі втрати в цій війні і вони збільшуються також внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

    В середньому щодня під час виконання трудових обов’язків у нашій країні гине троє працівників. Половина з них – внаслідок бойових дій. 

    Загальна кількість потерпілих внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків через бойові дії та їх наслідки, становить 147 працівників (що складає більше половини від загальної кількості потерпілих), з яких 67 – зі смертельним наслідком (що складає майже половину від загальної кількості загиблих).

    Основними подіями, що призвели до нещасних випадків, були бомбардування ворожою авіацією, ракетні обстріли та мінно-осколкові поранення.

    За всіма нещасними випадками Держпраці проводяться спеціальні розслідування.

    З метою зниження ризиків загибелі та травмування працівників внаслідок бойових дій Держпраці спільно з іншими заінтересованими органами, соціальними партнерами та органами місцевого самоврядування проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та працівників щодо вимог законодавства з питань охорони праці в умовах воєнного стану та навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях для збереження життя і здоров’я під час виконання своїх трудових обов’язків.

    Сьогодні у Михайлівському кафедральному соборі ПЦУ відбулася поминальна панахида за загиблими під час роботи працівниками. Керівництво Держпраці на чолі з в.о. Голови Держпраці Ігорем Дегнерою та представники ФПУ на чолі з заступником Голови ФПУ Василем Андрєєвим поклали квіти до Пам’ятного знаку Загиблим на робочому місці.

    Пропонуємо всім долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві як в мирний час, так і під час війни, звернути увагу на організацію максимально безпечних умов праці в умовах воєнного стану.

    Вшановуючи пам’ять загиблих на роботі, ми маємо пам’ятати одне – правила безпеки зазвичай є наслідком трагічних випадків на виробництві, а їх недотримання як міна, яка спрацьовує, але коли і кого вразить – доля випадку.

    Шануймо загиблих, але й бережімо життя та здоров’я кожного, хто працює, адже жодна статистика не зможе передати почуття людини, яка втратила своє здоров’я, чи сім’ї, яка не дочекалась когось з близьких з роботи.

    Памятайте! Безпека не буває зайвою! Найвищою цінністю є людське життя!

    Джерело: сайт Держпраці України


     

     

  • Держпраці закликає вшанувати пам'ять загиблих на виробництві: бізнес та працівники сьогодні - друга лінія оборони

    Держпраці закликає вшанувати пам'ять працівників, котрі загинули на виробництві: бізнес та працівники сьогодні  - друга лінія оборони  

    Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, всі наші зусилля спрямовані на захист Батьківщини.

    У цей складний час бізнес та працівники - друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам України.

    Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, у тому числі, смертельно небезпечних ризиків , що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки.

    Україна несе  великі втрати у цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок  загибелі працівників на робочих місцях.

    Держпраці України, звертаючись з нагоди відзначення Дня охорони праці, пропонує вшанувати пам’ять працівників , котрі загинули на виробництві, як в мирний час, так  і під час воєнного стану. 


     

  • 28 квітня - День охорони праці в Україні

    28 квітня - День охорони праці в Україні

    Відповідно до Указу Президента України  від 18.08.2006 року за №685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці відзначається День охорони праці.

    Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, всі наші зусилля спрямовані на захист Батьківщини.

    У цей складний час бізнес та працівники – друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам України.

    Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, у тому числі, смертельно небезпечних ризиків , що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки.

    Україна несе  великі втрати у цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок  загибелі працівників на робочих місцях.

    Так, за час збройної агресії Державною службою України з питань праці вже зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, у тому числі 115 - зі смертельним наслідком.

    При  виконанні трудових обов’язків  через активні бойові дії постраждали 94 працівники, 50 із яких загинули, а саме:

    на підприємствах соціально-культурної сфери 57 осіб (28 із них - зі смертельним наслідком);

    транспорту - 12 осіб (7 - зі смертельним наслідком);

    енергетики – 14 осіб  (6 - зі смертельним наслідком)

    житлово-комунального господарства - 5 осіб (3 - зі смертельним наслідком);

    інші галузі - 6 осіб.

    В Україні щодня під час виконання своїх професійних обов’язків гине, у середньому, троє осіб.

    За всіма нещасними випадками утворені комісії та проводяться спеціальні розслідування.


     

  • Власницю переміщеного бізнесу запросили до Управління для інформаційного роз’яснення

    Власницю переміщеного бізнесу запросили до Управління для інформаційного роз’яснення

    Можливість консультативного супроводу запропоновано фізичній особі-підприємцю, яка перемістила свою справу на Буковину з Київщини.  Підприємець займається реалізацією автозапчастин.

    Для цього суб’єкта господарювання було запрошено  до Управління, де , власне, й було повідомлено про можливість інформаційної підтримки з боку територіального органу Держпраці.  

    Станом на сьогодні, інспектори відомства забезпечили консультативний супровід 27 релокованим  підприємствам.

    За попередніми даними, кількість підприємств, які перемістилися до Чернівецької області через складну ситуацію у своїх регіонах, пов’язаних з воєнними діями, сягнула 36.    

    Увага! Для релокованих підприємств діють гарячі лінії!

    Управління Держпраці у Чернівецькій області – (0372) 55 37 74.

    Чернівецької ОВА – (0372) 55 15 89.

    Центру підтримки підприємництва Чернівецької міської ради – 066 049 99 85.


     

     

  • Увага! Вебінар з нагоди Всесвітнього дня охорони праці!

    Увага! Вебінар з нагоди Всесвітнього дня охорони праці!

    Державна установа «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» спільно з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

    запрошує взяти участь у науково-практичному вебінарі на тему: «Правові основи безпеки та здоров’я на роботі в умовах воєнного стану в Україні».

    Дата та час: 27.04.2022, 10.00 - 11.30.

    Вебінар відбудеться в онлайн форматі на платформі ZOOM.

    Під час заходу мова йтиме про адаптацію трудових відносин до умов воєнного часу;

    особливості безпеки та здоров’я на роботі під час війни: світовий досвід;

    охорону праці в умовах обставин непереборної сили.

    Участь у вебінарі  є безкоштовною, реєстрація - обов’язковою.

    Усі зареєстровані учасники отримають відеозапис науково-практичного вебінару.

    За додатковою інформацією слід звертатися за телефоном:  (066) 866 40 51),  

    або за електронною адресою: 2rn1957@ukr.het .


     

  • Інспектори Управління відвідали переміщені підприємства оптової торгівлі

    Інспектори Управління відвідали переміщені  підприємства оптової торгівлі

    Ще двох релокованих суб’єктів господарювання з консультаційним візитом відвідали фахівці Управління Держпраці.

    Обоє роботодавців працюють у сфері оптової торгівлі. Один із них реалізує продукти харчування і побутову хімію, інший – побутові електроприлади. 

    Обоє перемістилися на Буковину з Київщини, мають найманий персонал.

    Інформаційне відвідування роботодавців інспектори Управління проводили спільно з  фахівцями  Чернівецької обласної служби зайнятості у складі мобільної робочої групи.

    Субєкти господарювання мали можливість отримати інформаційну допомогу з питань трудового законодавства, законодавства про охорону праці, а також про механізми отримання компенсації від держави за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. 

    Довідково! Для релокованих підприємств діють гарячі лінії!

    Управління Держпраці у Чернівецькій області – (0372) 55 37 74.

    Чернівецької ОВА – (0372) 55 15 89.

    Центру підтримки підприємництва Чернівецької міської ради – 066 049 99 85.


     

     

     

  • Сьогодні - День пам’яті Чорнобильської трагедії

    Сьогодні - День пам’яті Чорнобильської трагедії

    26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф – аварія на ЧАЕС.

    36 років тому тисячі ліквідаторів ціною власного життя рятували світ від смертельного випромінювання.

    Ми схиляємо голову перед героїчним подвигом пожежних, працівників ЧАЕС, медиків, військовослужбовців, учених та всіх, хто став тоді на захист людства.

    Нині, у 2022 році, ми зіштовхнулися з новою страшною загрозою – ядерною небезпекою. Сподіваємося, що цивілізований світ зробив висновки та зможе стримати агресора.

    Держпраці України


  • Підприємцям, котрі перемістили свій бізнес на Буковину, інспектори Управління запропонували інформаційний супровід

    Підприємцям, котрі перемістили свій бізнес на Буковину, інспектори Управління запропонували інформаційний супровід

    З двома фізичними особами-підприємцями провели робочі зустрічі інспектори Управління.

    Як  й  іншим суб’єктам господарювання, переміщеним на Буковину з регіонів, де тривали, або тривають бойові дії, їм запропоновано консультаційні послуги Управління.

    Так, один із підприємців перемістив свою справу із Миколаєва, працює у сфері виробництва та продажу кави. Інший  переїхав зі столиці, виготовляє та реалізує  верхній одяг.

    У розмові з підприємцями інспектори територіального органу Держпраці наголосили на винятково роз’яснювальній та  інформаційній місії Управління.

    Дані підприємства увійшли до списку релокованих, які взяті Управлінням на консультаційний супровід та який станом на сьогодні налічує 24 роботодавці.

    Для отримання необхідної інформації для  релокованих підприємств діють гарячі лінії!

    Управління Держпраці у Чернівецькій області - (0372) 55 37 24.

    Чернівецької ОВА - (0372) 55 15 89.

    Центру підтримки підприємництва Чернівецької міської ради - 066 049 99 85.


  • Сервісом «інтерактивний інспектор» скористалися понад 2 600 громадян

    Сервісом  «інтерактивний інспектор» скористалися понад 2 600 громадян

    Оперативність в отриманні необхідної консультаційної допомоги заявникам - основна мета діяльності сервісу Держпраці «інтерактивний інспектор».

    У зв’язку із воєнними діями чимало підприємств, установ та організацій в різних регіонах країни припинили свою діяльність. Аби навіть у таких надскладних умовах, забезпечити працівникам  їхні соціальні та трудові права, а роботодавцям - відновлення роботи, Держпраці активізувала надання  консультаційних послуг в режимі онлайн.

    Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області забезпечують надання консультацій у рамках сервісу «інтерактивний інспектор.

    Так, з часу введення воєнного стану, працівники профільних відділів територіального органу Держпраці надали заявникам (станом на 21.04.2022 року)  2 674 консультації.

    Із них:  1208 - з питань дотримання законодавства про працю; 1214 – з питань охорони та гігієни праці; 252 – з питань ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

    Увага!

    Для того, аби заявник міг скористатися сервісом «інтерактивний інспектор», необхідно заповнити  форму для оперативного  отримання роз’яснень   https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

    або  надіслати лист із запитанням  на електронну пошту Управлінняtdip_tchernivetska@ukr.net

    або звернутися через телеграм-канал Управління - https://t.me/cv_dsp


     

  • Консультативним супроводом охоплено 22 переміщених підприємства

    Консультативним супроводом охоплено 22 переміщених підприємства

    Мобільна консультаційна група у складі фахівців Управління Держпраці за останні дні провела інформаційні заходи на семи релокованих підприємствах.

    Серед них - надавачі медичних послуг, ІТ-сфера, виробники харчової галузі, електровстановочних виробів,  реалізатори кліматичної техніки (кондиціонерів), фізична особа-підприємець, який здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі одягом.

    З частиною роботодавців інспектори праці спілкувалися безпосередньо у місцях здійснення ними виробничої діяльності; дехто із представників переміщеного бізнесу виявили бажання отримати консультації в Управлінні Держпраці.  

    Формат інформаційних візитів визначають самі роботодавці.  Інспектори Управління надають  послуги тому чи іншому суб’єкту господарювання у кожному конкретному випадку найзручнішим для нього способом комунікації.

    Усім представникам релокованого бізнесу  запропоновано консультаційну допомогу з питань законодавства про працю, промислову безпеку, охорону та гігієну праці, а також можливість постійної інформаційної підтримки.

    Наразі консультативним супроводом Держпраці на Буковині охоплено 22 переміщених підприємства.


     

     

     

  • До відома суб’єктів господарювання! Про навчання працівників з питань охорони праці під час воєнного стану

    До відома суб’єктів господарювання! Про навчання працівників з питань охорони праці під час воєнного стану

    Державна служба України з питань праці інформує: законодавство з охорони праці дозволяє роботодавцю на власний розсуд визначати форму та механізм навчання з питань праці своїх працівників.

    Роботодавець також може встановлювати обсяг вивчення вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці.

    Відповідна підготовка може здійснюватися як власними силами, так і навчальним центром на договірних умовах.

    Перевірка знань після проведеної навчальними центрами підготовки з питань охорони праці продовжує здійснюватися, в тому числі, дистанційно Держпраці та її територіальними органами.

    За інформаційними матеріалами Держпраці


  • Роботодавцям Чернівців - про зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану

    Роботодавцям Чернівців - про зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану

    Про зміни у трудовому законодавстві, ухвалені  Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», наголосила роботодавцям Чернівців заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

    Онлайн-семінар для суб’єктів господарювання обласного центру  організовано фахівцями Чернівецької міської філії Обласного центру зайнятості.

    До участі у заході  долучилися понад 30 місцевих роботодавців.

    Надаючи роз’яснення у ході семінару, Галина Кушнір наголосила, що зазначеним Законом врегульовано окремі питання трудових відносин між працівниками та роботодавцями в умовах воєнного стану.

    Обговорено, зокрема, особливості  трудових відносин  та залучення до виконання робіт деяких категорій працівників; оплати праці; надання відпусток та інші актуальні питання законодавства про працю.

    Посадовиця Управління також виокремила можливість отримання роботодавцями консультаційних послуг Держпраці у сучасних форматах й акцентувала увагу присутніх за діяльності сервісу «інтерактивний інспектор».

    Галина Кушнір закликала суб'єктів господарювання до активного використання сервісу.


     

  • Створення сприятливого консультаційного супроводу переміщених підприємств обговорено між фахівцями Управління та ЦНАПу

    Створення сприятливого консультаційного супроводу релокованих підприємств обговорено між фахівцями Управління та ЦНАПу

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір провела робочу зустріч з керівництвом Центру надання адміністративних послуг у Чернівецькій області.

    На зустрічі обговорено заходи щодо  створення  максимально сприятливого супроводу релокованих підприємств та надання їм необхідних послуг.

    Представниця Держпраці повідомила про результати інформаційно - роз’яснювальної роботи з керівниками релокованого бізнесу та фізичними особами-підприємцями, які змушені перемістити на Буковину свою справу через війну.

    Натомість посадовці Центру надання адміністративних послуг повідомили, що наразі для реєстрації та внесення змін до Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб з представників релокованого бізнесу ніхто  не звертався.

    У ході зустрічі досягнуто домовленість про постійний обмін інформацією та спільне сприяння переміщеним підприємствам.  



     

     

     

  • За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб роботодавцю компенсуються витрати на оплату їхньої праці

    За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб роботодавцю компенсуються витрати на оплату їхньої праці

    Кабінет Міністрів України 20 березня 2022 року прийняв Постанову №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

    Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

    Роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік.

    Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

    Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

    Не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи роботодавець подає заяву:  в електронній формі через портал «ДІЯ»;

     у паперовій формі особисто під час відвідування центру зайнятості за місцем знаходження роботодавця або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.

    У разі подання заяви до центру зайнятості також додаються:  копія наказу про працевлаштування особи; документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених вищевказаною Постановою; відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта); копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

    За інформаційними матеріалами Державної служби зайнятості


  • На релокованому медичному підприємстві - про зміни у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    На релокованому медичному підприємстві - про зміни у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    Станом на сьогодні 26 підприємств вирішили переміститися на територію Буковини, аби продовжувати здійснювати виробничу діяльність, або ж надавати відповідні послуги.

    До переважної більшості із них інспектори Управління вже здійснили консультативні візити, решту інформаційних заходів  буде проведено найближчими днями.

    Сьогодні інформаційні послуги фахівці територіального органу Держпраці надали суб’єкту господарювання, який здійснює виробничу діяльність у медичній галузі: товариство з обмеженою відповідальністю надає пацієнтам офтальмологічні та офтальхірургічні послуги.  

    Роботодавця поінформовано, зокрема,  про зміни у трудовому законодавстві на період воєнного стану. Запропоновано можливість повного консультативного супроводу фахівцями Управління.


     

  • Причини травмування лісоруба встановлюватиме комісія зі спеціального розслідування

    Причини травмування лісоруба встановлюватиме  комісія зі спеціального розслідування 

    Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування обставин та причин настання нещасного випадку, в якому постраждав  лісоруб  ДП «Путильський лісгосп».

    При виконанні лісосічних робіт в одному із урочищ Селятинського лісництва, працівник  1970 року народження, отримав травми тяжкого ступеню.

    За попередніми даними, травмування сталося під час валки дерева. Клин, який помічник лісоруба забивав у дерево, розколовся, його осколок і травмував око.

    Остаточні обставини та причини травмування працівника підприємства комісія зі спеціального розслідування Управління встановить у визначений законодавством термін.

    Довідково: станом на першу декаду квітня (з початку 2022 року)  на підприємствах, в установах, організаціях Чернівецької області  зафіксовано 11 нещасних випадків, один із них - зі смертельним наслідком.

    Нещасний випадок зі смертельним наслідком трапився на підприємстві пошти та зв’язку.

    Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму у регіоні мали місце у соціально-культурній сфері, загалом - 7.

    По одному нещасному випадку загального травматизму задокументовано в торгівлі, у галузях легкої та харчової промисловості.      


     

  • Понад 3 тисячі осіб поінформовано про те, як не потрапити у трудове рабство

    Понад 3 тисячі осіб поінформовано про те, як не потрапити у трудове рабство

    Інспектори Управління Держпраці продовжують здійснювати інформаційну кампанію серед вимушених переселенців, які проїжджають територію Буковини та рухаються на Захід Європи через війну, розв’язану росією проти України.

    Як не потрапити у трудове рабство та як уникнути ризиків, пов’язаних з працевлаштуванням за кордоном - про це інформують вимушених переселенців фахівці Держпраці у місцях, куди прибувають переселенці, зокрема,  на вокзалах та контрольно-пропускних пунктах при перетині кордону  держави.

    Так, з початку інформаційної кампанії представники територіального органу Держпраці поспілкувалися з 3 115 громадянами.


  • Роз’яснює Держпраці: як отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності у воєнний період та як діяти, якщо роботодавець не має змоги оплатити таку допомогу?

    Розяснює Держпраці: як отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності у воєнний період та як діяти, якщо роботодавець не має змоги оплатити таку допомогу?

    Державна служба України з питань праці інформує: умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати не змінились.

    Роботодавець зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам, у разі настання страхового випадку, відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із законодавством.

    Як діяти, якщо роботодавець наразі не має можливості оплатити тимчасову непрацездатність?

    Якщо страхувальник (роботодавець) не має можливості перевіряти дані в особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду України фактично з незалежних від нього причин (відсутність доступу до інтернету у зв’язку із воєнним станом), відповідно не може виконати вимоги щодо своєчасного розгляду документів й прийняття рішення щодо виплати допомоги працівнику, тому відповідальності за таку затримку він не несе до закінчення обставин.

    Разом із тим, після відновлення доступу до кабінету страхувальника, роботодавець зобов’язаний виконати свої обов’язки щодо матеріального забезпечення.


     

     

  • Консультаційна група провела інформування двох переміщених роботодавців

    Консультаційна група провела  інформування двох переміщених роботодавців   

    Консультаційні візити здійснено до субєктів  господарювання, які переїхали на Буковину  з Києва та Миколаєва.

    Один із них є ІТ- компанією, яка створює інформаційні системи для медичної галузі, інший- фізична особа - підприємець, котрий виробляє продукти харчування.  

    Суб’єктів господарювання  поінформовано про можливість отримання інформаційних послуг та консультаційного супроводу  інспекторами Держпраці.

    Спілкуючись  з представниками релокованого бізнесу, фахівці Управління роз’яснили норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

    Детально також акцентували на нормах  чинного законодавства щодо отримання роботодавцями компенсації за  працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб та сам порядок отримання таких виплат.

    Представники Держпраці відповіли на запитання  субєктів  господарювання.

    Нагадаємо, фахівці Управління надають представникам релокованого бізнесу весь спектр інформаційно-консультативної допомоги, зокрема, щодо забезпечення питань трудового законодавства, промислової безпеки, охорони та гігієни праці, надання адміністративних послуг і таке інше.

    Роботодавці релокованих підприємств мають можливість звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області  безпосередньо, скориставшись зручними для них засобами комунікації.

    Телефон гарячої лінії Управління Держпраці у Чернівецькій області – (0372) 55 37 24.


  • До відома роботодавців та працівників: понеділок після Великодня буде робочим

    До відома роботодавців та працівників: понеділок після Великодня буде робочим 

    Статтею 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) встановлено 9 святкових днів (зокрема 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота (7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця).

    Відповідно до статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день, визначений статтею 73 КЗпП України, збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

    Таким чином, навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).

    Однак статтею 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів.

    Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.

    За інформаційними матеріалами Держпраці

     


     

  • Газ у побуті: розпочинається технічне розслідування нещасного випадку

    Газ у побуті: розпочинається технічне розслідування нещасного випадку 

    В  Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу  у побуті.

    Повідомлення про настання нещасного випадку надійшло до територіального органу Держпраці.

    У повідомленні зазначається, що подія мала місце 16.04.2022 року   у приватному помешканні у Чернівецькому  районі.

    Внаслідок аварії постраждав господар оселі, його госпіталізовано до медичного закладу. Житловий будинок  зазнав часткових руйнувань.

    Комісія Управління Держпраці наразі формується.

    Робота комісії відбуватиметься відповідно до Порядку проведення  технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу  у побуті.


     

  • На компенсації роботодавцям за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб спрямовано 200 мільйонів гривень

    На компенсації роботодавцям за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб спрямовано 200 мільйонів гривень  

    Кабінет Міністрів України підтримав розпорядження щодо виділення з резервного фонду держбюджету 200 млн грн на виплату роботодавцям компенсації за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. 

    Програма передбачає щомісячну компенсацію витрат на зарплату в розмірі 6,5 тис грн за кожного працівника впродовж 2 місяців. Така державна підтримка спрямована на зменшення безробіття та підвищення економічної активності українського бізнесу. 

    “Зараз наше завдання – стимулювати бізнес брати на роботу переселенців. З одного боку, це дозволить відновити роботу підприємств, з іншого – допоможе людям заробляти та годувати свої родини. Максимально можлива зайнятість населення під час війни та в період післявоєнної відбудови – пріоритетна ціль Уряду та Міністерства економіки”, - заявила Перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

    Для того, аби взяти участь у програмі та отримати компенсацію, підприємству необхідно укласти трудовий контракт з громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою. Дані про працевлаштовану особу можна подати через портал Дія,  або ж надавши заяву до Державної служби зайнятості.

    Джерело: сайт Мінекономіки України


     

  • 14 релокованих підприємств отримали консультаційну допомогу

    14 релокованих підприємств отримали консультаційну допомогу 

    14 суб’єктів господарювання встигли відвідати фахівці Управління Держпраці з часу реалізації проєкту інформаційно-консультаційної кампанії для підприємців, які перемістили на Буковину виробництва через складну безпекову ситуацію у  своїх регіонах.

    Метою візитів є лише надання консультаційної та інформаційної допомоги роботодавцям, жодних контролюючих заходів наразі немає, повсякчас підкреслюють інспектори Держпраці.

    Наразі проконсультовано  виробника обладнання, що використовується у галузі бджільництва.

    Підприємцю запропоновано інформаційну підтримку.

    Водночас представники Управління Держпраці провели інформаційне консультування ще 13 релокованих суб’єктів господарювання  у телефонному режимі.


     

     

  • Обговорено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

    Обговорено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

    У Державній службі України з питань праці під головуванням в. о. Голови Держпраці Ігоря Дегнери та за участі заступника Голови ФПУ Василя Андрєєва (онлайн), Голови Громадської ради при Держпраці Валентина Маціяшка відбулася нарада щодо внесення змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

    Нагадуємо, що Держпраці від початку війни в Україні розпочала роботу щодо адаптації порядку розслідування нещасних випадків до нових умов, у тому числі зумовлених бойовими діями.

    Наразі перед підготовкою фінальної редакції проєкту акта учасники наради узгодили позиції щодо проблем, які виникають під час розслідування нещасних випадків на виробництві через активні бойові дії та домовилися про взаємодію для якнайшвидшого впровадження спільних напрацювань, повідомляється на сайті Держпраці України.


     

  • На релокованому гідротехнічному підприємстві обговорено заходи з удосконалення роботи системи управління охороною праці

    На релокованому гідротехнічному підприємстві обговорено заходи з удосконалення роботи системи управління охороною праці

    Заходи, які необхідно провести, щоб удосконалити роботу системи управління охороною праці на підприємстві, яке спеціалізується на проєктуванні у галузі гідротехніки та водного господарства, обговорили посадовці Управління Держпраці з відповідальними особами під час консультаційного візиту.

    Підприємство, яке перемістилося на Буковину з Харківщини виконує комплекс робіт, пов’язаних з гідроенергетичним, водогосподарським, житловим, промисловим та іншими видами будівництва. Є одним із найвідоміших у своїй галузі в Україні, адже засноване ще у 1927 році.

    За цей час за проєктами підприємства побудовано каскади гідроелектростанцій на річках Дніпро та Дністер, обґрунтовано будівництво гідроакумулюючих електростанцій на річках Дністер, Південний Буг, а також на Канівській ГАЕС на Дніпрі.

    У спілкуванні з регіональним менеджером підприємства інспектори Управління Держпраці повідомили про можливість отримання інформаційних консультувань Держпраці.

    Водночас надали низку практичних рекомендацій щодо покращення роботи системи управління охороною праці, роз’яснили зміни у законодавстві щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та окремі аспекти трудового законодавства, зокрема у частині оплати праці.

    Також провели інформаційне спілкування з представниками ще одного суб’єкта господарювання з Харківщини. Підприємство харчової галузі спеціалізується на виготовленні рибної продукції. Роботодавцю запропоновано повну інформаційну підтримку та консультативний супровід посадовцями Управління Держпраці.


     

  • Очільники Держпраці та ДПС обговорили механізми взаємодії щодо підтримки релокованих підприємств

    Очільники Держпраці та ДПС обговорили механізми взаємодії щодо підтримки релокованих підприємств

    Відбулася робоча зустріч в.о. Голови Держпраці України Ігоря Дегнери та в.о. Голови Державної податкової служби України Тетяни Кірієнко щодо співпраці та налагодження взаємодії обох відомств з питань релокації та супроводу суб’єктів господарювання, які переміщують виробничі потужності з територій бойових дій.

    Держпраці розпочала  та успішно реалізовує  у 7 областях країни  проєкти з надання консультаційної підтримки підприємствам, що у зв’язку з складною безпековою ситуацією переміщують свій бізнес до інших регіонів країни.

    У рамках проєкту усім підприємствам, що мають потребу та виявили бажання, інспектори праці надають необхідний консультаційний супровід з широкого спектра питань, зокрема з питань оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою працівникам, обліку робочого часу, організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо.

    Реалізація проєктів є надзвичайно корисною з огляду на зміни, які вносяться до законодавства для його адаптації до умов воєнного стану.

    У ході зустрічі Ігор Дегнера відзначив, що для успішної реалізації «проєктів релокації» надзвичайно важливою є консолідація взаємодії органів виконавчої влади, проведення спільних консультаційних та інших заходів, направлених на допомогу переміщеним підприємствам та економіці країни в цілому, повідомляє сайт Держпраці України.


     

  • На підприємствах, переміщених із зони бойових дій, роз’яснено окремі норми законодавства про працю та охорону праці

    На підприємствах, переміщених із зони бойових дій, роз’яснено окремі норми законодавства про працю та охорону праці

    Ще двох суб’єктів господарювання, які зуміли перемістити із зони бойових дій своє виробництво, вдалося охопити інформаційно-роз’яснювальними заходами.

    Інспектори Управління Держпраці у співпраці з фахівцями Чернівецького обласного центру зайнятості налагодили з роботодавцями діалог й запропонували консультаційну допомогу.

    Один із виробників займається виготовленням електромоторів, генераторів та трансформаторів. Досі виробництво розташовувалося на Харківщині, забезпечувало роботою кілька сотень людей. Обсяги виробництва на Буковині не порівняно менші, проте підприємство все ж намагається відновити виробничу діяльність. Для цього роботодавець перемістив частину обладнання.

    Інший виробник є фізичною особою-підприємцем. Займається виготовленням декоративної штукатурної суміші. Зараз працює самостійно, але  у разі збільшення об’ємів реалізації виробленої продукції, планує залучати найманих працівників.

    У спілкуванні з роботодавцями інспектори Управління Держпраці запропонували  консультаційний супровід й надали низку актуальних роз’яснень окремих норм законодавства про працю та охорону праці.  

    Загалом від початку реалізації проєкту  з консультаційної підтримки релокованого бізнесу, інспектори Управління провели інформаційні заходи на 14 підприємствах.


     

     

  • Держпраці продовжує забезпечувати проведення розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану

    Держпраці продовжує забезпечувати проведення розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану

    Незважаючи на труднощі, пов’язані із запровадженням режиму воєнного стану та веденням бойових дій на території України, Державною службою України з питань праці здійснюються всі необхідні заходи для організації та проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві з метою забезпечення конституційних прав потерпілих та членів їх сімей на соціальний захист, передбачений законодавством України.

    Так, з початку збройної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року і станом на 12 квітня Держпраці зареєстровано вже 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, у тому числі, 115 зі смертельним наслідком.

    Серед них 33 нещасних випадки сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії.

    У  результаті таких нещасних випадків поранено 94 працівники, у тому числі 50 – зі смертельним наслідком. За всіма цими нещасними випадками Держпраці та її територіальними органами утворено комісії та проводяться спеціальні розслідування.

    Зокрема, наказами Держпраці утворено комісії щодо розслідування резонансних нещасних випадків:

    групового нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 25.02.2022 з працівниками ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» внаслідок вибуху розчинника, який призвів до пожежі (11 потерпілих, в т. ч. 1 – зі смертельним наслідком);

    групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
    03.03.2022 з працівниками ТОВ «Брокенергія» (м. Охтирка, Сумська обл.) внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (8 потерпілих, в т. ч. 5 – зі смертельним наслідком);

    групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
    06.03.2022  з працівниками КП «Аеропорт Вінниця» внаслідок бомбардування збройними силами російської федерації (6 потерпілих, усі – зі смертельним наслідком);

    групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
    29.03.2022 з працівниками державних установ, розташованих у приміщенні Миколаївської обласної ради, внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (45 потерпілих, в т. ч. 19 – зі смертельним наслідком).

    Станом на першу декаду квітня у Чернівецькій області з початку року на підприємствах, в установах, організаціях зафіксовано 11 нещасних випадків, один із них – зі смертельним наслідком.

    Нещасний випадок зі смертельним наслідком трапився на підприємстві пошти та зв’язку.

    Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму у регіоні мали місце у соціально-культурній сфері, загалом – 7.

    По одному нещасному випадку загального травматизму задокументовано в торгівлі, у галузях легкої та харчової промисловості.       

    Беручи до уваги те, що в умовах воєнного стану значна кількість нещасних випадків на виробництві стається з працівниками в результаті поранень, отриманих внаслідок ведення активних бойових дій, Держпраці вживаються заходи щодо методичного супроводження проведення розслідування таких нещасних випадків, в зв’язку з чим підготовлено відповідні роз’яснення щодо практичного застосування вимог Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві в умовах воєнного стану, які розміщено на офіційному веб-сайті Держпраці.

    Наразі триває робота щодо організації та проведення спеціального розслідування інших подібних нещасних випадків.


     

     

  • Консультаційна допомога бізнесу надається у зручному для підприємців комунікаційному форматі

    Консультаційна допомога бізнесу надається у зручному для підприємців комунікаційному форматі 

    Підприємство, що здійснює продаж сільськогосподарської, будівельної і землерийної техніки та ще одного виробника і реалізатора стаціонарних  компресорів і повітродувок, пересувних компресорів, промислових систем пиловидалення і фільтрації, промислових систем охолодження, вакуумних насосів, дизель-електростанцій гідравличного обладнання відвідали з інформаційним візитом інспектори Управління Держпраці у рамках проекту консультаційної підтримки релокованого бізнесу.

    Роботодавцям повідомлено про можливість консультаційного супроводу фахівцями Держпраці релокованих підприємств. Водночас детально повідомлено про новації у трудовому законодавстві у зв’язку із ухваленим нещодавно Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

    Для керівників підготовлено копії Закону та актуальні роз’яснення Міністерства економіки України та Держпраці. Їм також вручено інформаційні листівки з контактами профільних відділів Управління та інформаційних ресурсів територіального органу Держпраці.

    Субєктам господарювання наголошено на тому, що необхідну інформаційну допомогу вони можуть отримати у будь якому зручному для них форматі комунікації.


     

  • Проконсультовано представників десяти релокованих підприємств

    Проконсультовано  представників  десяти релокованих підприємств

    Фахівці Управління продовжують інформаційну кампанію серед суб’єктів господарювання релокованого бізнесу.

    Так, фахівці територіального органу відвідали  суб’єктів господарювання, один із яких  здійснює господарську діяльність у сфері виробництва електронних та електричних проводів і кабелів, інший виробляє високовольтне обладнання.

    Роботодавці змушені переміститися на Буковини з Київщини та  Донеччини.

    Один із роботодавців зумів перевести частину обладнання. Інший  підприємець займається наразі  перевезенням устаткування та його монтажем.

    В обох суб’єктів господарювання працює найманий персонал.

    У найближчому майбутньому виробники планують розширювати виробничу базу, у разі необхідності  добирати на роботу найманих працівників. 

    Інспектори  Управління налагодили з виробниками конструктивний діалог. Підприємцям запропоновано консультаційну допомогу з питань законодавства про працю, промислову безпеку та охорону праці.

    Загалом з початку кампанії фахівці Держпраці здійснили відвідин десяти роботодавців. Серед них  - виробників харчової продукції, полістирольних виробів, реагентів для знезараження води, деревообробної промисловості.


     

  • Актуально! Чи можна звільнити працівника, якщо він без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану – роз’яснює Держпраці

    Актуально! Чи можна звільнити працівника, якщо він без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану – роз’яснює Держпраці

    Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством. Звільнення працівників за власним бажанням та за угодою сторін здійснюється на підставі заяви працівника.

    Якщо працівник залишив робоче місце і не виконує свої трудові обов’язки у зв’язку із воєнними діями, то такий факт не може розглядатися як прогул без поважної причини. Держпраці рекомендує за відсутності заяви працівника про звільнення, не вирішувати питання щодо звільнення працівника до закінчення бойових дій.

    У табелі обліку робочого часу можна проставляти позначку "інші причини відсутності" або трудовий договір із таким працівником може бути призупинений.

    Підстави для збереження заробітку за таким працівником відсутні.

    У разі необхідності виконання обов’язків відсутнього працівника, можна працевлаштувати  на його місце іншого працівника на умовах строкового трудового договору.

    За матеріалами Держпраці України


     

     

     

     

     

     

  • Релокованим підприємствам надається необхідна консультаційна допомога: їхні представники можуть звернутися до Управління у зручний для них спосіб комунікації

    Релокованим  підприємствам надається необхідна консультаційна допомога: їхні представники  можуть звернутися до  Управління у зручний для них спосіб комунікації

    Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує інформаційно-консультативну кампанію для підприємств та підприємців, які перемістили на Буковину виробництва та працівників через складну безпекову ситуацію у  своїх регіонах. Мовиться про  релоковані підприємства.

    Аби допомогти таким суб’єктам господарювання налагодити свій виробничий процес тут, у нашому краї, територіальний орган Державної служби України з питань праці націлений створювати для них максимально сприятливий консультативний супровід  та надавати необхідну інформаційно-роз’яснювальну допомогу.

    Це стосується,  зокрема,   питань промислової безпеки, охорони та гігієни  праці, трудового законодавства, надання адміністративних послуг, тощо.

    Для цього представники релокованих підприємств можуть звернутися до територіального органу Держпраці  у зручний для них спосіб комунікації.

    Так, фахівці Управління можуть оперативно прибути на підприємство, в установу, організацію для надання інформаційної допомоги, якщо роботодавець повідомить про таку необхідність  телефоном: (0372) 55-37-24,

    Заявники можуть спрямувати своє звернення електронною поштою:  dsp@cv.dsp.gov.ua.

    Також мають можливість  скористатися сервісом  Держпраці «інтерактивний інспектор».

    Для цього необхідно заповнити  форму -   https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

    Також на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області    http://cv.dsp.gov.ua/ - розміщено прямі контакти структурних підрозділів. У разі необхідності роботодавці  можуть зателефонувати  й отримати консультацію за профільними напрямами у зручному для них форматі.

    Підкреслюємо: фахівці Управління не здійснюють на таких підприємствах  жодних контролюючих, чи інспекційних заходів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного контролю та державного ринкового нагляду  в умовах правового режиму воєнного стану».

    Мета роботи Управління у цьому напрямі полягає лише у наданні консультаційної та інформаційної допомоги роботодавцям релокованих підприємств.


     

  • В Україні запустили єдину платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації бізнесу

    В Україні запустили єдину платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації бізнесу

    ДП “Прозорро.Продажі” за ініціативи Мінекономіки, за підтримки Мінцифри та національного проєкту Дія.Бізнес запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу https://auction.e-tender.ua/#/register 
     
    ДП “Прозорро.Продажі” спільно з маркетплейсами розробило ІТ-систему, яка дозволяє подавати заявки як підприємствам, що потребують переміщення, так і компаніям, які готові надати для цього приміщення чи інші активи. Платформа дозволить не лише збирати та опрацьовувати такі запити, а й моніторити онлайн процес переїзду, який реалізовуватимуть Міністерство економіки спільно з Мінінфраструктури, Укрзалізницею, Укрпоштою та іншими учасниками. 
     
    “Необхідність релокації працюючого бізнесу у безпечніші регіони ми розуміли з перших днів війни. Із зони бойових дій за місяць евакуювали 216 підприємств і 97 із них вже відновили роботу на новому місці. Загалом Міністерство економіки отримало 1473 заявки на релокацію і такі запити продовжують надходити. Тому зараз важливо цифровізувати та систематизувати процес. Переміщення має бути швидким, ефективним і таким, що дозволить підприємствам, які постраждали чи знаходяться у гарячих точках, відновити діяльність. Саме тому державні органи об’єднали зусилля та злагоджено працюють на цей результат”, — зазначив Ігор Дядюра, заступник міністра економіки. 
     
    Платформу запустили на базі системи Прозорро.Продажі та одного з акредитованих в системі майданчиків E-Tender. Бізнес зможе подати заявку через один з маркетплейсів, які допомагатимуть з релокацією. Згодом перелік таких маркетплейсів розшириться і з’явиться на сайті Прозорро.Продажі. Користування платформою для усіх користувачів безкоштовне.  
     
    Для реалізації проекту з релокації світовий вендор Microsoft Corporation надав у користування хмарні сервіси в рамках загальної програми підтримки державних органів та бізнесу. Це дозволило забезпечити інфраструктуру рішення для автоматизації процесів релокації українських підприємств.
     
    “Наша мета — цифровізувати та організувати процес переміщення, який здійснюють Мінекономіки, Мінінфраструктури, Укрпошта, Укрзалізниця, ОВА/ВЦА та інші держпідприємства, а також надати компаніям та установам, які мають вільні потужності для надання в оренду підприємствам з уражених війною зон, можливість публікувати публічні оголошення про це на єдиному ресурсі. Долучившись до ініціативи з релокації підприємств, ми прагнемо допомогти бізнесу успішно переїхати із зони бойових дій та відновити роботу на користь економіки країни. Тож бізнеси, у яких є потреба зберегти виробництво та перевезти його у інші регіони, вже можуть подавати заявки через платформу. Ми також вдячні нашим партнерам, зокрема E-Tender та e-Docs, за активну співпрацю у швидкому розгортанні необхідного для управління релокацією ІТ-продукту”, — додала Дарина Марчак, перша заступниця директора ДП “Прозорро.Продажі”. 
     
    Представники міністерства, військові адміністрації, компанії, які допомагають з логістикою та інші учасники процесу зможуть опрацьовувати заявки на релокацію у системі, що спростить та оптимізує процес управління процесом переїзду. Бізнес бачитиме актуальний статус своєї заявки в особистому кабінеті на майданчиках, які допомагатимуть з організаційними питаннями. 
     
    Крім того, на платформі бізнес зможе опублікувати свої пропозиції допомоги іншим підприємства у формі відкритого реєстру (наприклад, нерухомості або іншого майна).
     
    Для взаємодії у допомозі бізнесу та розвитку платформи Прозорро.Продажі вже підписали меморандум з першою військовою адміністрацією — Львівською ОВА.

    Загалом до програми релокації бізнесу в Україні долучилися 14 областей: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Київська, Дніпропетровська, Черкаська, Полтавська та Кіровоградська.

    За матеріалами сайту Мінекономіки



  • Як запобігти ризикам при пошуку роботи поінформували понад півтори тисячі вимушених переселенців

    Як запобігти ризикам при пошуку роботи поінформували понад півтори тисячі  вимушених переселенців

    Як діяти при пошуку роботи її потенційним шукачам не тільки у своїй країні, але й в країнах Європи, куди змушені  прямувати українці через війну, розв’язану російською федерацією?

    Як не потрапити у трудове рабство? Як уникати найменших ризиків, пов’язаних з працевлаштуванням? 

    Про це інформують вимушених переселенців, котрі проїжджають транзитом через територію Буковини, фахівці  Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Відповідна інформаційна робота ведеться безпосередньо у місцях, куди прибувають наші співвітчизники – у центрах надання допомоги, на вокзалах, безпосередньо при перетині кордону при контрольно-пропускних пунктах.

    Спілкування з переселенцями відбувається також у територіальних громадах області.

    Загалом інформаційними заходами представники територіального органу Держпраці встигли охопити понад 1 600 громадян.

    Управління винайшло можливість надрукувати  в одній із місцевих типографій інформаційні листівки з дієвими порадами та телефонами гарячих ліній з питань консультування мігрантів та центрів протидії торгівлею людьми.

    У листівках також зазначено контакти посольств України у тих державах, куди, зазвичай, прямують українські громадяни, втікаючи від війни.


     

     

     

  • Управління розпочинає технічне розслідування нещасного випадку при використанні газу у побуті

    Управління розпочинає технічне розслідування нещасного випадку при використанні газу у побуті

    В  Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу  у побуті.

    Відповідне повідомлення про настання нещасного випадку надійшло до територіального органу Держпраці.

    У ньому, зокрема, зазначається, що інцидент трапився у Дністровському  районі Буковини у житловому будинку.

    Внаслідок події постраждав господар оселі, його госпіталізовано до медичного закладу а саме помешкання зазнало значних руйнувань.

    Комісія Управління Держпраці здійснюватиме роботу відповідно до Порядку проведення  технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу  у побуті,  затвердженого наказом Міністерством надзвичайних ситуацій України від 27.04.2012 року за №734.

      


     

  • У рамках проєкту консультаційної підтримки запрацюють мобільні групи

    У рамках проєкту консультаційної підтримки запрацюють мобільні групи  

    Посадовці Управління  провели робочу зустріч з колегами з Чернівецького обласного центру зайнятості, на якій обговорили спільні заходи, започатковані у рамках проєкту Держпраці з надання   консультаційної підтримки підприємствам, які у зв’язку з російським вторгненням змушені переміщувати виробництва та бізнеси до  відносно безпечних українських областей.

    Обговорено, як саме у взаємодії фахівців обох відомств відбуватиметься надання консультаційної допомоги роботодавцям.  

    Вирішено, що для окремих відвідувань релокованих підприємств  фахівці Держпраці та Чернівецького обласного центру зайнятості скооперують зусилля.

    Але згоду на такі спільні візити мають  надавати винятково самі  роботодавці .  Адже йдеться про те, що надання консультаційних та інформаційних послуг для таких суб’єктів господарювання  має відбуватися у максимально комфортних умовах для них.

    Практика надання консультаційної допомоги засвідчила, що у спілкуванні з фахівцями Управління керівники релокованих підприємств та власники бізнесу цікавляться, зокрема, питаннями укладання трудових взаємовідносин з урахуванням  норм нещодавно ухваленого Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

    Водночас виникає необхідність  підбору кваліфікованого персоналу. Це й зумовлює доцільність залучення до роботи таких мобільних груп фахівців Державної служби зайнятості.

    Довідково: фахівці Управління продовжують  реалізацію проєкту Держпраці з надання консультаційної підтримки підприємствам, які змушені переміститися з областей, де триває війна та  налагоджують на Буковині  свою виробничу діяльність.

    У рамках втілення проєкту  представникам релокованого бізнесу надається  весь спектр інформаційно-консультативної допомоги, зокрема, щодо забезпечення питань трудового законодавства, промислової безпеки, охорони та гігієни праці, надання адміністративних послуг, тощо.


     

  • Роботодавцям надано необхідні консультації

    Роботодавцям надано необхідні консультації

    Двох  суб’єктів господарювання релокованих підприємств відвідали та проконсультували фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Так, одне із товариств з обмеженою відповідальністю здійснює виробництво виробів із пластмаси, зокрема, виготовляє спеціальні полістирольні плити, які є необхідним матеріалом для утеплювання будівель.

    Наразі роботодавець зумів перевести з одного із населених пунктів Київщини, де відбувалися важкі бої з російськими загарбниками, частину виробничого обладнання. Підприємству вдалося швидко  налагодити виробничий процес та створити робочі  місця  для десятьох осіб. За словами керівника, незабаром планується налагодження роботи другої зміни працівників.   

    Ще один роботодавець, котрий перемістив своє виробництво зі столиці до буковинського регіону, спеціалізується на виготовленні харчових сумішей. Такі суміші є необхідними компонентами  у харчовій промисловості. Продукція, яка виготовляється цією компанією значно покращує якість, зокрема, борошняних виробів.

    Під час спілкування з керівниками товариств фахівці Управління, найперше, наголосили на тому, що Держпраці не має на меті проведення жодних контрольних чи інспекційних заходів.  

     Адже відповідно до постанови Кабінету Міністрів України « Про припинення заходів державного контролю та державного ринкового нагляду у умовах правового режиму воєнного стану» наглядові органи сьогодні не проводять ні інспекційні відвідування, ні інші заходи державного нагляду. Мета таких відвідин релокованого  бізнесу суто консультаційна та  інформаційна.

    У жвавому спілкуванні з інспекторами Держпраці у  суб’єктів господарювання виникли питання, на які їм необхідно було почути відповіді, зокрема, у частині дотримання норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Також у виробників виникли питання  щодо отримання ними державної компенсації у сумі однієї мінімальної заробітної плати ( 6 500 гривень) за працевлаштування на виробництві внутрішньо переміщених осіб.

    Інспектори Держпраці надали фахові відповіді й готові надалі здійснювати консультаційний супровід роботодавців.


     

  • Обговорено актуальні напрями співпраці між Управлінням та ДПС щодо консультаційної підтримки релокованих підприємств

    Обговорено  актуальні напрями співпраці між Управлінням та ДПС щодо консультаційної підтримки релокованих підприємств

    Про створення  максимально сприятливого консультаційного супроводу релокованих підприємств, які розпочали на Буковині  свою виробничу діяльність та надання їм необхідної  інформаційно-роз’яснювальної  допомоги обговорили сьогодні під час робочої зустрічі  перший заступник начальника   Управління Держпраці  Іван Гордей та заступниця Галина Кушнір з керівниками Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області - заступницями Наталією Чернівчан та Тетяною Булавкою.

    Зустріч з податківцями відбулася за ініціативи територіального органу  Держпраці.

    Фахівці Управління, зокрема, повідомили про перші результати інформаційно-роз’яснювальної роботи з представниками виробництв, які змушені налагоджувати свій бізнес на Буковині через складну безпекову ситуацію у своїх регіонах.

    А також про той спектр консультативної допомоги  щодо забезпечення питань трудового законодавства, промислової безпеки, охорони та гігієни праці, який Держпраці надає релокованим суб’єктам господарювання.

    У свою чергу, податківці висловили готовність у разі потреби оперативно долучитися до роботи мобільних груп фахівців Управління,які здійснюватимуть консультаційний супровід роботодавців, якщо виникне така необхідність.

    До слова,  станом на сьогодні  майже 20 субєктів господарювання, котрі виявили бажання перемістити свій бізнес на територію Чернівецької області, вже  розпочали виробничу діяльність.

    Нагадуємо: роботодавці релокованих підприємств мають можливість звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області  за консультаційною допомогою безпосередньо, скориставшись зручними для них засобами комунікації.

    Телефон гарячої лінії Управління Держпраці у Чернівецькій області –(0372) 55 37 24.

    Телефон гарячої лінії Чернівецької ОВА – (0372) 55 15 89.

    Телефон гарячої лінії Центру підтримки підприємництва Чернівецької міської ради –

    066 049 99 85.


     

     

     

  • Держпраці запустила Telegram -бот та інформаційний портал

    Держпраці запустила Telegram -бот та інформаційний портал

    24 лютого 2022 року поділило життя мільйонів українців на “до” і “після”. Хтось вступив до тероборони, хтось не вийшов на роботу через вимушену евакуацію, у когось більше немає роботи, але велика частина наших громадян продовжує активно працювати далі. Війна спричинила сотні криз та питань, які пов’язані із трудовими відносинами, як для роботодавців, так і для працівників.

    Держпраці з метою поширення інформації з питань праці запустила Telegram чат-бот для оперативного отримання відповідей на поширені запитання з трудового законодавства. Для зручності використання у боті консультації зібрані за розділами законодавства.

    Також Держпраці створила інформаційний портал про трудові відносини в умовах воєнного стану. За допомогою порталу легко знайти контакти, за якими можна в телефонному чи іншому доступному режимі отримати консультацію з питань застосування законодавства і відповіді на найпоширеніші питання.

    Функцією онлайн консультування вже скористалося більше 30 тисяч користувачів.

    Окремим завданням порталу є надання інформаційних послуг релокованим підприємствам: від оформлення трудових відносин, оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо.

    Для цього достатньо заповнити форму з мінімальною інформацією про підприємство і відповідні фахівці зв’яжуться та нададуть консультаційну допомогу саме з тих питань, які цікавлять роботодавця.

    Держпраці продовжує консультувати працівників та роботодавців. Наразі це головний інструмент, який дозволить бізнесу і трудовим колективам адаптуватись та пристосуватись до умов роботи під час воєнного стану.


     

  • До проекту з надання консультаційної підтримки релокованим підприємствам долучилася Буковина

    До проекту з надання консультаційної підтримки  релокованим підприємствам долучилася Буковина

    Державна служба України з питань праці продовжує втілювати проект з надання консультаційної підтримки підприємствам, які у зв’язку зі складною безпековою ситуацією змушені переміщувати свій бізнес до  інших регіонів країни.

    Наразі до проекту долучається Буковина.

    Сьогодні, 5 квітня, перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей та заступниця Галина Кушнір провели робочу зустріч у Чернівецькій ОВА із в.о. директора департаменту регіонального розвитку  Валентином Дунаєвським задля обговорення актуальних  напрямів співпраці. Адже, за попередніми даними, вже 20 субєктів господарювання, котрі виявили бажання перемістити свій бізнес на територію краю, розпочали тут виробничу діяльність.

    Оскільки, переважна більшість роботодавців виявили бажання розмістити  виробництво в обласному центрі, то така ж робоча зустріч відбулася  із заступницею директора, начальницею  управління економіки та торгівлі  департаменту  соціально економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради Русланою Сідляр.

    У ході ділового спілкування зазначено, що серед підприємств та підприємців, які виявили бажання перемістити  свої виробництва та бізнеси на Буковину,   - суб’єкти господарювання металургійної галузі, легкої промисловості, харчового виробництва, сфери деревообробки, виробництва будматеріалів та інші.

    Фахівці Управління Держпраці  готові  надавати представникам релокованого бізнесу весь спектр інформаційно-консультативної допомоги, зокрема, щодо забезпечення питань трудового законодавства, промислової безпеки, охорони та гігієни праці, надання адміністративних послуг і таке інше.

    Так, роботодавці релокованих підприємств мають можливість звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області  безпосередньо, скориставшись зручними для них засобами комунікації.

    Телефон гарячої лінії Управління Держпраці у Чернівецькій області –

    (0372) 55 37 24.

    Телефон гарячої лінії Чернівецької ОВА – (0372) 55 15 89.

    Телефон гарячої лінії Центру підтримки підприємництва Чернівецької міської ради –

    066 049 99 85.


     

     

  • Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує надавати консультації у воєнний час

    Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує надавати консультації у воєнний час

    Після початку військової агресії російської федерації Держпраці зупинила проведення інспектувань та зосередилася на забезпеченні працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами.

    Війна впливає на всі сфери суспільства і на трудові відносини в тому числі. Цілі підприємства змінюють своє місце знаходження, багато людей залишають свої домівки і робочі місця, переїжджають в інші населені пункти, в інші регіони і за кордон. 

    У таких умовах Управління Держпраці у Чернівецькій області використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці.

    Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті відомства та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

    Загалом проведено 437 інформаційних заходів.

    Із них у засобах масової інформації розміщено 204 інформаційні  повідомлення  з питань, що належать до повноважень Управління Держпраці у Чернівецькій області, в тому числі у друкованих ЗМІ - 2, на радіо – 1, на телебаченні - 1, на офіційних сайтах і у соціальних мережах – 199, функціонує  телеграмканал    https://t.me/cv_dsp,  20 роботодавців проінформовано за допомогою електронних листів.

    З початком бойових дій оптимізована робота сервісу «інтерактивний інспектор», який дає можливість всім бажаючим у найкоротші терміни отримати актуальну інформацію щодо застосування законодавства у конкретній ситуації через засоби електронного зв’язку або телефоном - http://cv.dsp.gov.ua/ .

    Через сервіс «інтерактивний інспектор» з початку війни надано більше 30 тисяч консультацій, в тому числі безпосередньо Управлінням Держпраці у Чернівецькій області надано  1 072 консультації, у тому числі  з питань праці - 680,  з питань охорони праці - 335, щодо  надання адміністративних послуг – 57.

    Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків. Такими заходами наразі охоплено 497  тимчасово переміщених осіб в регіоні.

    Більше інформації за посиланнями:

    сайт Управління -  http://cv.dsp.gov.ua/

    офіційна сторінка у ФБ - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua

    телеграм – канал Управління  https://t.me/cv_dsp

    Сервіс «інтерактивний інспектор» -    https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

    електронна пошта для звернень:  tdip_tchernivetska@ukr.net,

    месенджери:  Viber: +380953600215, Telegram: +380953600215 або Whatsapp: +380953600215.


     

  • На хвилях радіо «Буковина-UA» - про найактуальніші зміни у законодавстві про працю на період воєнного стану

    На хвилях радіо «Буковина-UA» - про найактуальніші зміни у законодавстві про працю на період воєнного стану

    Гостею ефіру програми «Тема дня» стала заступниця начальника відділу з питань додержання  законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Панчишина.

    Тема програми - «Зміни у законодавстві про трудові відносини». Автори програми - журналістки Маргарита Олійник та Інна Стефанець. 

    Мовили  про нові найважливіші норми, зокрема, у частині укладення трудових відносин,  оплати праці, зміни істотних умов праці, надання відпусток і таке інше.

    Оскільки програма виходила у прямому ефірі, то слухачі та глядачі мали можливість поставити свої запитання й отримати на них фахові відповіді представниці територіального органу Держпраці.


  • Держпраці продовжує втілювати проект з надання консультаційної допомоги релокованим підприємствам

    Держпраці продовжує втілювати проект з надання консультаційної допомоги релокованим підприємствам

    Державна служба України з питань праці, за підтримки Міністерства економіки України, розпочала проєкт з надання консультаційної підтримки підприємствам, які переміщують свої виробничі потужності із регіонів, де ведуться активні бойові дії. Відтепер до проєкту долучилась Вінниччина.

    Так, в Управлінні Держпраці у Вінницькій області відбулась робоча зустріч з представником одного із релокованих із Миколаївщини підприємств, що здійснює господарську діяльність у сфері виробництва та монтажу систем очищення води. Суб’єкт господарювання звернувся до Управління Держпраці з питанням щодо створення виробничого процесу та реалізації на території Вінницької області.

    Під час розмови підприємця було поінформовано, що фахівці Управління Держпраці в межах компетенції надаватимуть необхідний консультаційний супровід представникам релокованих підприємств з широкого спектра питань: від оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо.

    Деталі щодо проєкту релокації на Вінниччині доступні за контактами:

    Управління Держпраці у Вінницькій області +38 0432 67 29 80;

    сектор звернення громадян та доступу до публічної інформації +38099 439 13 41.


     

     

  • Особливості виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану

    Особливості виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану

    25.03.2022 набрала чинності схвалена Урядом постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2022 № 357, положення якої направлені на спрощення порядку видачі дозволів в умовах воєнного стану та на переведення виконання окремих видів робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки на декларативний принцип.

    Постановою №357 передбачено, що на період воєнного стану на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці експлуатуються:

    – гірничошахтне та гірничорятувальне устатковання та устатковання для видобутку, транспортування, дроблення, сортування та збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів;

    – машини, механізми, устатковання (агрегати, пристрої), у яких відбувається утворення, розлив, перевезення, заливка, продувка та випуск рідкого металу;

    – технологічне устатковання магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об’єктів нафтогазовидобувної промисловості;

    – обладнання, що працює під тиском;

    – котли з високотемпературним органічним теплоносієм теплопродуктивністю понад 0,1 МВт;

    – вантажопідіймальні крани і машини, ліфти, підйомники для підіймання працівників, пасажирські підвісні канатні дороги, фунікулери, ескалатори та пасажирські конвеєри, колиски приводні для підіймання працівників;

    – устатковання напругою понад 1000 В;

    – атракціони підвищеної небезпеки (стаціонарні, пересувні та мобільні).

    Також на підставі декларації відповідності виконуються наступні роботи підвищеної небезпеки:

    – підземні гірничі роботи на шахтах, підземні роботи на шахтах та рудниках та відкриті гірничі роботи;

    – роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах тощо);

    – земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;

    – роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти;

    – монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

    – виробництво агломерату, коксу, розплавів чорних і кольорових металів, прокату, металевих труб, феросплавів, вогнетривів, хімічних продуктів коксування, ртуті тощо;

    – буріння та експлуатація свердловин під час геологічного вивчення та розробки родовищ корисних копалин;

    – будівництво, ремонт, експлуатація та ліквідація підземних споруд, не пов’язаних з видобутком корисних копалин;

    – лісосічні роботи, трелювання, транспортування та сплав лісу;

    – освоєння і глушіння газових та нафтових свердловин;

    – злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин;

    – плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття;

    – монтаж, експлуатація і демонтаж бурових вишок;

    – вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів;

    – роботи з ліквідації нафтогазоводопроявлень в процесі буріння свердловин;

    – монтаж, демонтаж та капітальний ремонт будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин;

    – продавлювання тунельних конструкцій під будинками, спорудами, магістралями і водоймищами;

    – роботи в охоронних зонах діючих магістральних трубопроводів та ліній електропередачі;

    – виготовлення виробів та деталей із пластмас, гуми на пресах, вулканізаторах тощо;

    – розмивання порід з використанням гідромоніторів та інших засобів гідромеханізації;

    – ремонт гідротехнічних споруд, зведення і нарощування дамб гідротехнічних споруд і гідровідвалів;

    – будівництво магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів, систем газопостачання.

    Суб’єкти господарювання, які набули право на експлуатацію зазначеного обладнання підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності, не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану повинні отримати відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, що передбачені законодавством

    Поряд з цим, врегульовано питання продовження строку дії дозволів на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та на виконання робіт підвищеної небезпеки, який закінчився в період дії воєнного стану, та який автоматично продовжується на період дії воєнного стану і протягом одного місяця після його припинення чи скасування.

    Нагадуємо, що декларацію відповідності можна подати в електронному вигляді, через Портал електронних сервісів Мінекономіки та в паперовому вигляді через ЦНАП. 


     

  • Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

    Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

    У рамках відзначення Дня охорони праці відбулася  церемонія нагородження переможців шостого регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці – очима дітей».

    Організаторами конкурсу та святкового дійства стали:   Управління Держпраці у Чернівецькій області та державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

    Конкурс, започаткований всеукраїнським виданням «Охорона праці» під патронатом Державної служби України з питань праці, відбувається вже шостий рік поспіль. Цьогоріч до участі у творчому змаганні зголосилися майже 300 школярів загальноосвітніх навчальних закладів області, вихованців позашкільних навчальних закладів, мистецьких центрів, студій та гуртків області.

    «За Положенням про конкурс ми, як організатори, мали би нагородити лише дев’ятьох  переможців: за перше, друге, третє місця у трьох вікових категоріях, - зазначив під час урочистого нагородження начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  - Але ми, як учасники журі, переглянули всі роботи, що надійшли на конкурс й вирішили розширити коло нагороджених. Адже насправді малюнків, гідних відзначення було значно більше. Загалом ми нагородили 28 дітей. Хочу додати, що цим організатори конкурсу не обмежаться. Ми обов’язково завітаємо ще до окремих навчальних закладів, де вчаться й інші учасники нинішнього творчого змагання, котрі надіслали нам свої  талановиті роботи  і вручимо їм адресні грамоти й вітання. І звісно ж подякуємо педагогам Думаю, що проведення таких просвітницьких заходів - добра нагода, щоб  ще раз і ще раз привернути увагу молодого покоління, яке у майбутньому здобуде освіту й отримає фах, до проблеми виробничого травматизму й створення належних умов праці на виробництві».

    Почесні  грамоти й подарунки за перемогу у регіональному турі конкурсу отримали:

    за перше місце:

    Гаїна Юлія (Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці) Гук Владислав (Чернівецька ЗОШ №38), Данко Антон (Долішньошепітський НВК), Семенюк Марія (Боянська ЗОШ), Андоній Елеонора (Міський палац дітей та юнацтва) Кіфуляк Михайло (Новоселицька гімназія),  Багірова Шехла Абузер-кізі (міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді), Турецька Олександра (Заставнівська гімназія);

    за друге місце:

    Демчук Ігор (Чернівецька СЗОШ №22), Поконечі Іветта (Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»), Шишкіна Катерина (Чернівецька ЗОШ №5), Кметь Божена (Чернівецька ЗОШ №31), Морар Олеся (Новоселицька гімназія);

    за третє місце:

    Арсеній Владислав (Новоселицька гімназія), Королюк Олеся (Сторожинецька гімназія), Коваленко Аліна (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4), Марчук Дмитро (Чернівецька ЗОШ №19).

    Організатори конкурсу також започаткували низку номінацій.

    Так, «Наймолодшою учасницею конкурсу» стала вихованка КОПНЗ «Буковинський центр мистецтв» (м.Вижниця) Жебчук Поліна.

    Відзнаки у номінації «Оригінальний малюнок» отримали: Цера Василь (Чернівецький професійний ліцей автомобільного транспорту), Даник Едуард (Вікнянська ЗОШ), Бетян Михайло (Сторожинецька ЗОШ №3), Коваль Анна (Чернівецький ДНЗ №28), Пирог Валерія та Попович Юлія  (Вашківецька ЗОШ), Бурлака Михайло (Банилівська ЗОШ), Ординська Людмила (Сторожинецький ЦДЮТ), Костинян Анна (Сторожинецька гімназія).            

    Під час нагородження відзначили й педагогів, чиї учні здобули перемогу у конкурсі.

    Від групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти  департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації пам’ятні подяки їм вручили провідні фахівці Степан Щербанович та Олеся Одажій; від управління освіти Чернівецької міської ради - методист з позашкільної освіти, хореографічного, образотворчого, музичного мистецтв, трудового навчання міського методичного центру управління освіти Сільва Німіжан.  

    Святкове дійство відбулося у залі Учбово-методичного центру культури Буковини. Учасників нагородження привітав директор закладу, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член президії Львівського регіонального відділення  Спілки дизайнерів України, етнограф, журналіст, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.

    А святкову програму доповнили чудові виступи учнів Чернівецької музичної школи №2 (директор – Галина Плавюк ).

     

    Учасники та гості свята були зачаровані грою скрипок Тимофія Рогульчика, родинного тріо у складі Ангеліни, Даніели та Давида Шереметів, саксофоніста, лауреата міжнародного та обласних конкурсів Андрія Українця,  співом та грою на бандурах переможниць всеукраїнських конкурсів сестер Ангеліни та Христини Дущак, виконанням пісенних творів ансамблю хорового відділу музичної школи під керівництвом Анни Гасимової.    


     

  • Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

    Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

    Шановні буковинці 

    Відзначення 28 квітня  Дня охорони праці є доброю нагодою для кожного з нас ще раз і ще раз усвідомити наскільки важливими є для кожного з нас безпечні та здорові умови праці.

    Економічне процвітання будь якого підприємства залежить від того вкладу, який зробить у його розвиток кожен із працівників. А вклад цей буде якомога вагоміший лише у тому випадку, якщо працівник має належні умови праці. Це мають пам’ятати і роботодавці і самі трудівники.

    Шановні працівники та керівники підприємств, установ, організацій області, колеги. Щиро вітаю вас з відзначенням Дня охорони праці в Україні.

     

    Бажаю вам, вашим колективам доброго здоровя, достатку, спокою і миру.


     

  • Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

    Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

    З цієї нагоди Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  звернувся з привітаннями.

    Вітаю вас з Днем охорони праці! Ця дата присвячена проблемам збереження здоров’я і життя працівників, вона щороку звертає увагу суспільства на важливість створення ефективної національної системи охорони праці, аби мінімізувати небезпеки, що можуть призвести до нещасних випадків і професійних захворювань.

    Це свято із сумним відтінком, бо нагадує нам про мільйони загиблих на виробництві і є днем вшанування їх пам’яті.

    Девіз Дня охорони праці в Україні 2017 року «Удосконалення збору та використання даних про безпеку і гігієну праці» є дороговказом до повноцінної реалізації профілактичних програм, вдосконалення системи реєстрації і повідомлення про нещасні випадки і професійні захворювання. І в цьому форматі Державна служба України з питань праці спрямувала свої зусилля на збір достовірних даних, їх систематизацію і аналіз, що дасть змогу визначати тенденції у забезпеченні умов праці, комплексно вирішувати проблеми управління охороною праці. Впевнений, що наш колектив здатен забезпечити високий рівень виконання поставлених завдань.

    Бажаю, щоб найвищою оцінкою результатів вашої діяльності була вдячність людей! Ваша державницька позиція, непримиренність до нехтування правилами охорони праці, недбалого ставлення до створення належних умов праці на робочих місцях – це вагомий внесок у добробут нації!

  • В області триває Тиждень охорони праці

    В області  триває Тиждень охорони праці

    Управління Держпраці у Чернівецькій області, Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці адресує роботодавцям, керівникам, працівникам підприємств, установ, організацій краю  звернення.

    Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006 Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

    За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці, гасло цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

    Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

    Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства. Це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

    Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, низкою інших причин.

    Законодавством України передбачено норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

    Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

    За оперативними даними, на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання -  організаційні, серед яких ключову роль відіграє людський фактор.

    На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області у 2016 році  направлено  понад 22 мільйони гривень.

    Наразі, налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


     

  • У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п’ятеро осіб

    У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п'ятеро осіб

    Випадки травмування сталися на підприємствах Донецької, Львівської, Одеської, Полтавської та Харківської областей у машинобудування, соціально-культурній сфері (загинуло по дві особи) та будівництві (загинула одна особа).

    З  початку квітня на підприємствах України смертельно травмовано 9 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 17 осіб, тобто зафіксовано зменшення виробничого травматизму на 8 випадків або на 47%.

    За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 97 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 103 особи.


     

  • Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

    Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

    Сьогодні у залі для нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулася  прес-конференція керівника Управління Держпраці Івана Луцака та заступника начальника відомства Галини Кушнір на тему: «Виробничий травматизм в області та про впровадження  заходів щодо його запобігання».

    На початку  спілкування керівники Управління детально  поінформували журналістів про заходи, які  відбудуться в області з нагоди відзначення  Тижня  охорони праці, що розпочнеться  з 24 квітня.

    Розпочинаючи прес-конференцію,  Іван Луцак  детально проаналізував стан виробничого травматизму на буковинських підприємствах, акцентувавши на тому, що загалом  у краї у минулому році зафіксовано 35  нещасних випадків, у тому числі сім - зі смертельним наслідком. Він  наголосив на тому, що зростання смертельного травматизму відбулося у будівельній галузі  та житлово-комунальному господарстві краю.

    Збільшення загального виробничого травматизму відбулося на підприємствах житлово-комунального господарства, хімічної промисловості, виробництва деревини, у сфері торгівлі.

    Натомість зниження загального виробничого травматизму  досягнуто на підприємствах енергетики, лісового господарства, соціально-культурної сфери.

    Не зареєстровано нещасних випадків на підприємствах нерудної промисловості, газової промисловості, машинобудування, пошти та зв’язку, сільського та рибного господарства.

    «Зниження виробничого травматизму зареєстровано у Вижницькому, Заставнівському, Кіцманському, Путильському, Сокирянському, Хотинському  районах. Однак зросла кількість нещасних випадків у Герцаївському, Кельменецькому ,  Новоселицькому та Сторожинецькому районах. Значний ріст виробничого травматизму зареєстровано на підприємствах Чернівців», - підкреслив керівник Держпраці.   

    Ще однією темою розмови  стали  результати роботи відомства у напрямі реалізації державної політики у сфері трудового законодавства  - забезпечення виплати роботодавцями мінімальної заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій Буковини, вчасної виплати заробітної плати, належного оформлення трудових відносин.

    Про результати роботи керівників структурних підрозділів  та головних державних інспекторів Управління   у цьому напрямі перед журналістами прозвітувала заступник  Галина Кушнір.

    Журналісти провідних медіа краю поставили Івану Луцаку та Галині Кушнір під час прес-конференції низку запитань.


     

  • Вітання з Великодніми святами!

    Вітання з Великодніми святами!

    Шановна  буковинська громадо!

    Напередодні відзначення одного із найбільших християнських свят - Великодня - вітаю вас  з цим світлим  і величним днем, який утверджує у кожного з нас віру у справедливість,  добро і всепрощаючу любов.       

    Бажаю вам, шановні буковинці, вашим родинам, спокою, бадьорості духу, здоровя, достатку.

    Нехай щедрим буде великодній кошик, світлими - думки, радісними - зустрічі.

    Нехай Господь благословить прадавню українську землю  злагодою і миром.

    Христос воскрес!

    Воістину воскрес!  

    Зі щирими вітаннями - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак


     

  • Під час наповнення кисневого балона тяжко травмувалося двоє працівників

    Під час наповнення кисневого балона  тяжко травмувалося двоє працівників

    До Управлінням Держпраці у Чернівецькій області надійшло екстрене повідомлення про настання нещасного  випадку із тяжким наслідком, що стався учора , 13 квітня, з працівниками ТОВ «Поділляпромгаз ЛХЗ». Підприємство розташоване у Чернівцях на вулиці Комунальників.

    За попередніми даними, нещасний випадок стався через загорання кисневого балона саме під час його наповнення киснем.

    Постраждалі - працівники підприємства, зокрема, наповнювач балонів 1980 року народження, мешканець Новоселицького району  та вантажник 1986 року народження, мешканець Чернівців.

    Унаслідок загорання балона працівники отримали тяжкі травми, зокрема, опіки полум’ям обличчя,  шиї, спини,  грудної клітки та рук.

    Постраждалим оперативно було надано медичну допомогу. Одного із них доправили до опікового відділення, другого потерпілого  - до реанімаційного відділення лікарні швидкої медичної допомоги.

    Наразі фахівці сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області почали відповідну роботу щодо з’ясування деталей настання цього нещасного випадку.


     

  • До уваги суб’єктів господарювання! У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

    До уваги субєктів господарювання!

    У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

    На виконання  статей 5,17 Закону України « Про охорону праці», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2016 №246 « Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» на базі  МКМУ «Госпрозрахункова поліклініка профілактичних оглядів» за адресою: м.Чернівці вул.Руська,279  організовано роботу  кабінету психофізіологічної експертизи.

    Професійний добір - сукупність заходів, метою яких є добір осіб для виконання певного виду трудової діяльності за станом їх здоров’я, анатомофізіологічними, психофізіологічними, психологічними особливостями, віком, а також професійними знаннями та навичками.

    Психофізіологічна експертиза - комплекс заходів, спрямованих на проведення одного из видів професійного добору працівника та подальшого спостереження за його професійно важливими психофізіологічними якостями.

    Психофізіологічна експертиза є однією зі складових медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах, що потребують професійного добору. Працівники  повинні надати комісії, яка проводить медичний огляд, «Висновок психофізіологічної експертизи».

    Для проведення психофізіологічної експертизи застосовується єдиний сертифікований  Програмний тестовий комплекс для професійного психофізіологічного відбору спеціалістів, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

    Відповідно до спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» необхідне проведення психофізіологічної експертизи для таких видів робіт:

    усі види підземних робіт;

    робота в кесонах,барокамерах, замкнутих просторах;

    водолазні роботи;

    роботи на висоті, верхолазні роботи,повязані з підйомом на висоту;

    роботи по обслуговуванню діючої електроустановки;

    роботи пов’язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;

    роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї;

    аварійно- рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж;

    роботи повязані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом;

    роботи, пов’язані з нервово – емоційним напруженням (авіадиспетчери,диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператор енергетичних систем);

    роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонососних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- газопроводів;

    роботи, пов’язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання;

    роботи,які безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.


     

  • Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

    Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

    Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006  Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

    За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці,  девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

    Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

    Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства.

    Про це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

    Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, тощо.

    Законодавством України передбачена норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

    Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розробки фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

    За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання – організаційні, в яких ключову роль відіграє людський фактор.

    На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві у 2016 році Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області  спрямував понад 22 мільйони  гривень.

    Наразі  налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


     

  • Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

    Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

    Роботу комітету очолив перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.

    Співголовами організаційного комітету стали: директор департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрій Півень та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський.

    До складу організаційного комітету увійшли:

    Галина Кушнір - заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області,

    Володимир Барабах - голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства, 

    Микола Бузинський - голова Федерації роботодавців у Чернівецькій області,

    Надія Бурла - начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці, 

    Олена Дорош - начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг,

    Микола Остапович - начальник відділу нагляду в АПК та СКС,

    Ярослав Савко - завідувач  сектору з питань експертизи умов праці, 

    Іван Куриляк - голова профспілкової організації Чернівецької філії ПАТ «Укртелеком»,

    Степан Радукан - директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці»,

    Михайло Розман - перший заступник начальника управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

    Михайло Серецький - голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу,

    Георгій Сопівник - головний страховий експерт з охорони праці управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

    Маргарита Стратійчук - заступник начальника управління, начальник відділу колективних договорів,  умов праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.


     

  • У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком

    У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком  

    У період з першого до девятого квітня на підприємствах України нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом зі смертельним наслідком, не зареєстровано. 

    Загалом з початку року внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 22 особи,

    через падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 15 осіб,  

    при падінні потерпілих - 12 осіб,

    внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються - 13 осіб,

    у результаті вибуху - 12 осіб.


     

  • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

    Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському  конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

    З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

    Термін подання документів на участь у конкурсі - 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці. На сайті також розміщено всі необхідні умови щодо участі роботодавців у заході.

    Прийом заявок потенційних учасників наразі триває.  

    Конкурс проходитиме у три етапи: підготовчий, відбірковий та фінал.

    На підготовчому етапі передбачено подачу документів та визначення учасників огляду-конкурсу.

    Під час відбіркового етапу передбачено відвідини учасників конкурсу відповідною комісією, здійснення відбіркового анкетування працівників, аналіз інформації щодо здійснення державного нагляду у сфері  охорони праці у суб’єкта господарювання, що претендує на звання «Кращого підприємства з охорони праці» та оприлюднення імен учасників третього, фінального, етапу конкурсу.

    У фіналі конкурсу відбудеться підбиття підсумків, визначення конкурсною комісією переможців та їхнє нагородження.

    Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14. 

    Телефон для довідок (044) 284 39 07.

    Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й закликає їх до участі у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Краще підприємство з охорони праці».

    Телефон для довідок: (0372) 55 37 24


     

     

  • Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

    Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

    У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

    Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

    Олена Дронговська

    Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення

    Публічний звіт про підсумки діяльності служби за 2016 рік

    Олександр Фандєєв

    Результат буде, якщо працювати щиро

    Учасники колегії Держпраці визначили першочергові завдання на 2017 рік

    Микола Радіонов

    Трагічна ціна лісозаготівель

    Причини виробничого травматизму під час виконання лісогосподарських робіт і пропозиції щодо вирішення проблемних питань

    Олександр Фандєєв

    Чому щось не те в лісовому «королівстві»?

    Інтерв’ю на актуальну тему з фахівцем Державного агентства лісових ресурсів України

    Володимир Мельник

    Невдало зекономили

    Чому в лісових господарствах не можна скорочувати посаду майстра

    Сергій Колесник

    Звернули увагу на безпеку праці ув’язнених

    Забезпечення прийнятних для людини умов утримання в колоніях має бути справою честі відповідальних посадових осіб

    Олександр Фандєєв

    До європейських стандартів – довга дорога

    Як формують культуру охорони праці в ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» і про роль у цьому процесі керівника

    Микола Федоренко

    Замінюємо колеса

    Безпечне проведення шиномонтажних робіт: нормативна база, технічні вимоги і т. ін.

    Новий проект

    Плакат «Безпечне проведення шиномонтажних робіт»

    Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко

    Віталій Цопа

    Синдром «Титаніка»: уроки катастрофи

    Аналіз життєвого циклу «Титаніка» з погляду управління небезпеками й ризиками. Частина 3, завершальна

    Володимир Терещенко

    Вони стали найкращими

    Журі визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» 2017 року

    Павло Кабаков

    Працюємо на лінії розмежування

    Про особливості здійснення страховими експертами з ОП своїх обов’язків у Донецькій області

    Дмитро Селявін

    Перевірки очима інспектора

    Інтерв’ю зі спеціалістом: що заважає і що допомагає інспектору в його роботі

    Сергій Колесник

    Не можна бути впевненим у безкарності

    Перипетії кримінальної справи про смертельний нещасний випадок

    Віктор Стасюк

    Вплив вихлопних газів автомобільного транспорту на офісних працівників

    Про потребу лабораторних досліджень якості повітря в офісних приміщеннях

    Зінаїда Купира

    Якщо стався нещасний випадок

    Як діяти, якщо роботодавець не хоче заявляти про НВ та ухиляється від організації його розслідування

    У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

    Новини законодавства

    Микола Федоренко

    Організація утримання будівель і споруд. Частина 4. Утримання внутрішньобудинкових систем газопостачання

    Нормативна база, вимоги безпеки, зразки форм оперативних журналів, періодичність профілактичного обслуговування та перевірки тощо

    Підготував Микола Федоренко

    Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час користування газовим обладнанням

    Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати

    безпечне проведення зазначених робіт

    Ростислав Сурін

    Про інструктажі з питань охорони праці

    Запропоновано до розгляду форму єдиного Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці

    Олег Моісеєнко

    Радіація: загроза чи надія?

    Дози й одиниці вимірювання, вплив на організм та навколишнє середовище, медичні процедури та ін.

    Запитували – відповідаємо

     Запитання громадян і відповіді фахівців


     

  • На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

    На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

    Про діяльність керівників структурних підрозділів та головних державних інспекторів  Держпраці щодо дотримання роботодавцями краю чинного законодавства у сфері оформлення трудових відносин  на апаратній нараді при голові Чернівецької державної обласної адміністрації Олександрові Фещукові відзвітував тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Іван Гордей.

    Посадовець, зокрема, наголосив на тому факті, що упродовж 2016 року Управлінням Держпраці у Чернівецькій області проведено 452 перевірки з питань дотримання законодавства про працю на 421 суб’єктів господарювання області. У 14 роботодавців встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин.

    З початку 2017 року за результатами здійснених 99 перевірок 19 працівників, які працювали на умовах цивільно-правового договору, було переведено на трудові угоди та прийнято на роботу до вказаного керівника підприємства.

    Порушення в частині укладення трудових угод з найманими працівниками виявлено в роботодавців, котрі здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, пасажирських перевезень тощо. За результатами перевірок керівники та підприємці притягнуті до відповідальності, на виконання вимог приписів з 48–ма працівниками укладено трудові договори.

    У своєму виступі Іван Гордей зазначив: з метою профілактики порушень  чинного трудового законодавства серед роботодавців області посилено  проводиться відповідна інформаційно-розяснювальна робота. Це відбувається під час планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, прийому громадян, за участі фахівців Управління у засідання комісій та робочих груп.   


     

  • З Днем охорони праці!

    З Днем охорони праці!

    Сьогодні вся українська і світова спільнота відзначають День охорони праці. 

    З цієї нагоди я звертаюся до вас, шановні буковинці, зі словами вітання й побажаннями міцного здоров'я, безпечної праці у професійних галузях, в яких кожен із вас трудиться, й  достатку у власному домі.

    Не думаю, що ця дата є непомітною у календарі подій, шановні працівники буковинських підприємств, установ, організацій. 

    Адже безпечна й гідна  праця – запорука життєвого успіху й професійного росту. Пам'ятаймо, що якість роботи кожного  залежить, насамперед, від сумлінного й безпечного виконання своїх  професійних обов'язків.    

    Напередодні відзначення Дня охорони праці Управління Держпраці у Чернівецькій області організувало чимало заходів,  спрямованих на привернення  уваги Буковинської громади до питань охорони праці та промислової безпеки на виробництві.

    Сподіваюся, що організовані нами семінари, круглі столи, зустрічі в окремих трудових колективах краю не були даремними: і роботодавці, і працівники, з якими  спілкувалися фахівці Управління,  пам’ятатимуть про необхідність  дотримання безпечних умов праці завжди.

    Не можу не згадати окремо про зустрічі у студентських та учнівських колективах міста та області. Надзвичайно відрадно, що молоде покоління, котре у майбутньому здобуде освіту й прийде працювати на підприємства, в установи та організації, абсолютно свідомо розуміє всю важливість дотримання безпечних умов праці . Саме ці зустрічі  підсилюють  моє переконання.

    Принагідно дякую всім, хто долучився до відзначення Тижня і Дня охорони праці в області – нашим соціальним партнерам, роботодавцям, трудовим колективам.

    Миру і злагоди нам усім, процвітання – Україні!

     

    З повагою – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак


     

  • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

    Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

    У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів.

    Вашій увазі пропонуються статті статті:

     Олександр Фандєєв, Від оборонної тактики до наступальної. Результати роботи VII з’їзду Федерації профспілок України

     Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

     Олег Моісеєнко, Перечитуючи доповідь МОП 6. Автор проаналізував деякі тези доповіді МОП 2015 року відносно українських реалій

     Олександр Фандєєв, Соціальний захист з людським обличчям. Верховна Рада ратифікувала Конвенцію МОП про мінімальні норми соціального забезпечення № 102

     Дмитро Матвійчук, МОП в Україні: новий проект на підтримку Держпраці. В Україні розпочато серйозну роботу з розвитку превентивної культури охорони праці

     Ольга Гріньова, Стрес як наслідок прогресу. Про стресові професії, причини професійних стресів і способи боротьби з ними

     Ганна Данько, Як боротися з мобінгом і боулінгом. Психоемоційний стан як один із основних чинників безпеки на виробництві

     Вітаємо переможців! Підсумки відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

     Олександр Фандєєв, За крок до ризик-орієнтованої СУОП. Про концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні

     Олеся Цибульська, Наталія Чумакова, Пошук оптимального рішення. Про концептуальні засади впровадження ризик-орієнтованого підходу в СУОП

     Вадим Кобець, Дорогу здолає той, хто йде. Досвід впровадження сертифікованої інтегрованої системи менеджменту

     Олег Моісеєнко, Час виправляти недоліки. Кращий світовий досвід управління у сфері охорони праці для застосування в Україні

     Сергій Колесник, Навчально-виробничий центр «Професіонал»: 60 років досвіду. Етапи розвитку та новітня історія одного з найстарших професійних навчальних закладів Києва

     Олег Моісеєнко, Запобігаємо механічному травмуванню. Про способи захисту від небезпечних виробничих чинників

     Микола Федоренко, Аналізуємо травматизм по-новому. Автор пропонує новий, більш об’єктивний метод статистичного аналізу виробничого  травматизму

     Олександр Пількевич, Досвід не гарантія безпеки. Про причини травмування досвідчених працівників на прикладі одного нещасного випадку

     Віталій Заніздра, Скільки ще грому гриміти?Свідоме нехтування вимогами безпеки праці – основна причина нещасних випадків на виробництві

     Володимир Потебешко, Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу на допомогу спеціалістам з ОП

     Сергій Колесник, Немає моряків – немає проблем. Про неврегульованість у галузі морської медицини

     Сергій Гордєєв, Порятунок тих, хто тоне, – справа їхніх власних рук. Закон «Про охорону праці» дає працівникам ефективний цивілізований спосіб відстоювати своє право на безпечні умови праці

     

    У додатку до журналу «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

    ISO 14001:2015. Системи екологічного менеджменту

    Безпечна експлуатація верстатів для холодного оброблення металів. Оброблення металів тиском


     

  • Анонс події. Відбудеться семінар на тему: «Попередження виробничого стресу»

    Анонс події. Відбудеться семінар на тему: «Попередження виробничого стресу»

    У рамках заходів з відзначення Всесвітнього Дня охорони праці, 29 квітня 2016 року з 10:00 до 13:00 в приміщенні готелю «Президент готель» (м.Київ, вул.. Госпітальна 12), Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці проведуть семінар на тему «Попередження виробничого стресу», під час якого буде представлено практичний посібник Міжнародної організації праці «Орієнтири щодо попередження виробничого стресу».

    Під час презентації учасникам будуть представлені практичні засоби та механізми профілактики, визначення та ефективної боротьби зі стресом на робочому місці і його наслідками, зменшення впливу стресу на здоров’я, працездатність працівників, запобігання нещасним випадкам та зменшення виробничого травматизму.

     

    Початок реєстрації учасників зібрання  о 9:30.


     

  • Стан охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю обговорено на семінар-нараді у ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

    Стан охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю обговорено на семінар-нараді у ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

    У переддень відзначення Дня охорони праці Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з  Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області на базі ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго"  організувало виїзний семінар-нараду щодо стану охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю.

    Перед початком роботи семінару  учасників зібрання привітав голова правління  ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» Олександр Лозовський.

    Перед присутніми виступили: начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, директор  з охорони праці підприємства Юрій Захарчук, головний страховий експерт з охорони праці  Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області Юрій Сопівник.

    Під час роботи семінару учасники обговорили стан охорони праці на підприємстві та в енергетичній галузі краю загалом, ознайомилися з роботою оперативних служб компанії,  оглянули  технічну базу, відвідали навчальний комбінат, на базі якого проходять відповідне навчання та перепідготовку працівники та спеціальний навчальний полігон.

    На полігоні  оперативно-виїзні бригади ПАТ ЕК «Чернівціобленерго»  продемонстрували свою майстерність щодо долання наслідків ймовірних  нещасних випадків  на виробництві та надзвичайних ситуацій.


     

  • За активну участь у творчому конкурсі "Охорона праці - очима дітей" учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг відзначено спеціальними відзнаками

    За активну участь у творчому конкурсі "Охорона праці - очима дітей" учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг відзначено спеціальними відзнаками

    Церемонія нагородження переможців регіонального туру конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці - очима дітей" завершилася, але відзначення його особливо активних учасників триває.

    Так, почесною грамотою за особливу активну участь у регіональному турі творчого змагання сьогодні було відзначено учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг - Іздебську Марію, Вікована Івана, Оларіцу Надію, Бугню Крістіну, Микитюк Ольгу, Регнер Яну, Собко Анастасію, Бабюк Олександру, Горю Андрія, Николайчука Івана, Александрюка Артура, Денщікова Івана.

    Ще однією почесною відзнакою за активне сприяння в організації творчого змагання Управління Держпраці у Чернівецькій області відзначило педагогів цього навчального закладу - Наталію Михайлівну Купіну, Ірину Сергіївну Андрійчук, Тетяну Касьянівну Косован, Іллю Васильовича Безерка.

    Відповідні відзнаки вручив сьогодні під час зустрічі з учнями та педагогічним колективом ліцею начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області, голова журі конкурсу Іван Луцак.

    Зустріч відбулася напередодні відзначення Дня охорони праці, тому з цієї нагоди керівник відомства провів коротку лекцію щодо необхідності дотримання вимог з охорони праці та промислової безпеки на кожному робочому місці.

    По завершенню лекції він передав нагороди й поспілкувався з педагогами та учнями навчального закладу.

     


     

  • У день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії представники Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь в поминальних заходах

    У день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії представники Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь в поминальних заходах

    Траурний мітинг, на якому були присутні представники крайової влади, духовенства, організацій чорнобильців, громадських об ‘єднань, учні шкіл, студентська молодь, небайдужі городяни відбувався біля пам'ятної стели - Стіни Скорботи - на Центральному кладовищі Чернівців.

    Розпочалося зібрання  із молебню за загиблими та померлими у Чорнобильській катастрофі.

    Після цього учасники мітингу поклали квіти та свічки до Стіни Пам’яті на Центральному кладовищі міста.

    В пам'ять про жертв жахливої трагедії, яка спіткала Україну, вихованці Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату випустили в небо голубів, а пластуни – білі повітряні кульки. До присутніх звернулися ліквідатори Чорнобильської катастрофи, вдови загиблих, священники, представники влади.   

    Участь у поминальній панахиді у день 30-ї річниці Чорнобильської біди взяли начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак та перший заступник начальника Управління (свого часу  він був одним із ліквідаторів біди  на Чорнобильській атомній станції) – Іван Гордей.


     

     

  • Розпочався Тиждень охорони праці

    Розпочався Тиждень охорони праці

    Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Тижня та Дня охорони праці в області 

    Шановні колеги, за  ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та травмування працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

    У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

    Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я громади, зокрема працюючих.

    Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони  праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

    Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах  засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

    Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці.

    Наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на дотримання безпечних умов праці та при тривалому впливі можуть призвести до виникнення втрати працездатності чи різних хвороб, а вчасне їх розпізнання - може зберегти життя та здоров’я працюючих.

    Сьогодні працівники підпадають під дію стресу в основному через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності, тощо.

    За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2015 року зареєстровано 8 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 37,5% більше, ніж за попередній рік. Основні причини  їх настання є організаційні та психофізіологічні,  де ключову негативну роль відіграє людський фактор.

    Саме тому, культура безпеки праці, управління стресом, медичне обстеження, дотримання трудової та технологічної дисципліни є актуальними.

    За 2015 рік на відшкодування  шкоди,  медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві використано 22 млн. гривень коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області.

    Захистити і зберегти здоров’я, добробут і продуктивність праці колективу неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на працюючих та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.

    Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, організаційний комітет звертається до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств  із закликом звернути увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресам та їх негативним наслідкам на робочому місці.

    Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в області в рамках Дня охорони праці.


     

  • Відбулося нагородження 34 переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка "Охорона праці - очима дітей"

    Відбулося нагородження 34 переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка "Охорона праці - очима дітей"

    Подія відбувалася у Чернівцях в Учбово-методичному центрі культури Буковини.

    Нагороди із рук голови журі регіонального туру конкурсу, керівника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака отримали 34(!) юних художники.

    Організатори події навмисне не присуджували призові місця, як це зазвичай буває на таких конкурсах, аби мати можливість нагородити значно більше активних і талановитих учасників творчого змагання.

    "Цьогорічний конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" - п'ятий за рахунком, - сказав у своєму вітальному слові до учасників та гостей церемонії нагородження начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - З року у рік географія його учасників розширюється, а кількість дітей, котрі мають бажання стати його учасниками - більшає. Цьогоріч до участі у конкурсі зголосилися понад 300 учасників. І це надзвичайно добре, бо всі ці діти, які у майбутньому здобудуть освіту і прийдуть працювати у різні професійні галузі, я впевнений, завжди пам'ятатимуть про безпеку праці. Сьогодні чудовими малюнками вони нагадали своїм батькам про те, що їхня праця теж має бути безпечною".

    Участь у церемонії нагородження взяли батьки дітей, творчі керівники, педагоги.

    Від управління освіти Чернівецької міської ради присутніх привітали: методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради з питань охорони праці, член журі конкурсу Віталій Юрійович Бовгар:

    від департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації - фахівець з охорони праці КУ "Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області" профільного департаменту Чернівецької ОДА, член журі конкурсу - Степан Михайлович Щербанович.

    З особливим вітальним словом до присутніх на святі звернувся керівник Учбово-методичного центру культури Буковини, відомий етнограф, мистецтвознавець, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Саме завдяки участі Миколи Шкрібляка після завершення урочистостей діти мали можливість переглянути у центрі культури Буковини діючі експозиції, відвідати Світлицю народних ремесел та стати учасниками майстер-класу з виготовлення традиційної яворівської дерев'яної іграшки.

    Церемонію нагородження переможців конкурсу малюнка висвітлювали місцеві засоби масової інформації, зокрема, журналісти телеканалів  "ТРК "Чернівці" та "Чернівецький промінь", радіо "Буковина".


  • Анонс події! Відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей»

    Анонс події! Відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей»

    25 травня о 14 годині в Учбово-методичному центрі культури Буковини ( м. Чернівці, вулиця Йозефа Главки, 2) відбудеться нагородження учасників та переможців регіонального туру Всеукраїнського  конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей».

    Організатор заходу – Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Конкурс відбувається вже п’ятий рік поспіль. Цьогоріч до участі у творчому змаганні зголосилися майже триста юних Буковинців.

    Переможцями стали:

    Мартиненко Даниїл ( Чернівецький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді),

    Когут Юліана  (Чернівецька ЗОШ №16),

    Конєв Максим (ВПХУ №5 м. Чернівці).

    Заохочувальні відзнаки та призи за кращі роботи отримають такі учасники конкурсу:

    Марчук Катерина (Чернівецький ДНЗ №45),

    Ткаченко Ніна (Чернівецька ЗОШ №33),

    Марчук Карина (Чернівецька ЗОШ №38),

    Кравчук Іван (Новодністровський будинок дитячої творчості),

    Войнаровський Владислав (Чернівецька ЗОШ №3),

    Гандрабура Михайло (Заставнівський будинок юнацької творчості),

    Наболотний Роман (Чернівецька гімназія №5),

    Дудчак Анастасія (Чернівецька ЗОШ №16),

    Тарновецька Катерина (Чернівецький ДНЗ № 45),

    Шестобуз Олег (Сторожинецька художня школа),

    Аіріній Селіна (Великосільська ЗОШ),

    Кочержук Христина (Чернівецький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді),

    Глинська Ганна (Чернівецький міський палац дітей та юнацтва),

    Кушнірюк Ірина (Чернівецька ЗОШ №22),

    Головата Святослава (Погорілівська ЗОШ),

    Веклич Наталія (Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»),

    Кувіла Єлизавета (Сокирянська художня школа),

    Селиський Максим (Іванівецька ЗОШ),

    Лашкіба Маргарита (НВК «Берегиня»),

    Марку Василь (Хотинська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №1),

    Захарюк Мирослава  (Хотинська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №2),

    Друцул Христина (Довжоцький НВК),

    Дарій Марія (Глибоцька художня школа),

    Паладій Софія (Сторожинецький центр дитячої та юнацької творчості),

    Грішка Сюзана (Тарасовецька ЗОШ).

    Але найбільшу кількість подарунків та грамот-відзнак буде вручено вихованцям викладача   Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» Альони Беженар:

    Куницькій Ніколь, Куриндаш Сергію, Козьмі Олександру, Сидоряк Поліні, Голунга Юліану, Тарасовій Діані. 

    Роботи юних художників можна буде переглянути на виставці дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей» в Учбово-методичному центрі культури Буковини.