UP
Фільтр
  • Важливість врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану обговорено на тематичному семінарі у Новодністровську

    Важливість врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану обговорено на тематичному семінарі у Новодністровську

    Консультативну допомогу з питань належного врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану надано  керівникам та спеціалістам з кадрової роботи підприємств різних форм власності  Новодністровська.  До участі у тематичному семінарі долучилися й приватні підприємці міста.

    Інспектор праці Управління Алла Попович надала учасникам вичерпну інформацію щодо питань укладання легальних трудових відносин, оплати праці, надання відпусток, забезпеченні інших соціальних та трудових прав працівників у ракурсі змін до чинного трудового законодавства, у зв’язку  із  набранням чинності Закону України ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» .

    До участі у семінарі долучилися також посадовці Новодністровської податкової інспекції та Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» присутніх поінформовано про переваги задекларованої зайнятості, про заходи, проведені у рамках кампанії та про можливість отримання необхідної консультативної допомоги через різні сервіси Держпраці, зокрема, сервіс «інтерактивний інспектор».


     

  • Виробників агропромислової продукції Кіцманщини проконсультовано з питань належного оформлення трудових відносин

    Виробників агропромислової продукції Кіцманщини  проконсультовано з питань належного оформлення трудових відносин

    На сільськогосподарських підприємствах Кіцманщини,  у рамках кампанії «Виходь на світло», з інформаційними заходами побувала інспектор праці Управління Валентина Моргоч.

    Фахівець Держпраці відвідала агропромислові підприємства, зокрема, з вирощування сільськогосподарських культур та підприємство, де вирощують гриби.

    Спілкуючись із роботодавцями та працівниками безпосередньо у виробничих приміщеннях, Валентина Моргоч наголосила на важливості декларування трудових відносин  і для суб’єктів господарювання, і для найманого персоналу, і для громади загалом.

    Працівників застерегли, що не варто розраховувати на гідні умови праці та виконання усних домовленостей, якщо вони погоджуються працювати без трудового договору.

    У випадку неофіційного працевлаштування, найманого працівника можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію у разі нещасного випадку.

    Валентина Моргоч наголосила на тому, що виконуючи роботи навіть на короткостроковий період, наприклад, проходження  жнивної кампанії, працівники все ж мають бути належно оформлені, адже мовиться про забезпечення їхніх трудових прав.

    На зустрічі також роз’яснено про зміни у трудовому законодавстві, закріплені Законом України щодо оптимізації трудових відносин.  


     

  • Як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці поінформовано майже 28 тисяч осіб

    Як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці поінформовано майже 28 тисяч осіб  

    У рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, посадовці Управління Держпраці продовжують проводити заходи інформування громадян, як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці.

    Загалом щодо ризиків торгівлі людьми, примусової праці та трудової експлуатації, у рамках інформаційної кампанії, спрямованої на протидію небезпекам,  фахівці Держпраці проконсультували   майже 28 тисяч осіб.

    За час проведення низки інформаційних заходів, якими охоплено, у першу чергу, переміщених осіб, фахівці територіального органу Держпраці розповсюдили серед респондентів майже 10  тисяч інформаційних листівок.   

    Одночасно із інформуванням  респондентів, які є потенційними шукачами роботи, фахівці територіального органу Держпраці  інформують про зміни у трудовому законодавстві під час дії воєнного стану та можливості консультаційної допомоги Управління.

    Як уникнути ризиків потрапляння у пастку торгівлі людьми  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

     

  • Посадовцям дошкільних та освітніх закладів Путильської громади роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

    Посадовцям дошкільних та освітніх закладів Путильської громади роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

    Про зміни   у трудовому законодавстві, які набули чинності у зв’язку із введенням у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», роз’яснено на семінарі у Путильській громаді.

    Захід за участі інспектора праці Управління Держпраці Параски Митрофан організовано для директорів, головних бухгалтерів закладів дошкілля та середньої шкільної освіти, а також для профільних фахівців Путильської селищної ради. Загалом участь у заході взяли 29 посадовців.

    Інформуючи про зміни у законодавстві про працю, інспектор праці зауважила на змінах в організації трудових відносин, наданні працівникам відпусток та відпускних коштів,окремих питань оплати праці, тощо.

    Представниця Держпраці поінформувала присутніх про скасування мораторію на проведення перевірок та зазначила, у яких випадках суб’єктам господарювання слід чекати візиту інспекторів праці.   

    У ході зустрічі також наголошувалося на меті та проміжних результатах інформаційної кампанії «Виходь на світло», учасникам нагадали про переваги задекларованої праці загалом.

    Фахівець Управління відповіла на запитання учасників заходу та закликала до активного використання консультаційних сервісів Держпраці, зокрема інформаційних ресурсів, де висвітлюються  зміни у трудових відносинах під час воєнного стану, а саме сайту Держпраці: https://dsp.gov.ua/  та інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua/ .


     

  • На робочій зустрічі з представниками ДПС обговорено низку актуальних питань для подальшої взаємодії

    На робочій зустрічі з представниками ДПС обговорено низку актуальних питань для подальшої взаємодії

    Робоча зустріч заступниці начальника Управління Держпраці Галини Кушнір  з  Юрієм Кілару - начальником відділу фактичних перевірок  та Миколою Кавценюком  - заступником  начальника управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області відбулася сьогодні.

    До зустрічі долучилися також начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч та головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення Управління Ксенія Фадєєва.

    Обговорено низку актуальних питань задля  подальшої результативної співпраці.

    Мовилося, насамперед, про проблемні питання, що виникають у представників територіальних органів обох відомств під час  накладення штрафних санкцій на підставі  матеріалів перевірок ДПС, у ході яких виявлено порушення роботодавцями законодавства про належне оформлення трудових відносин.

    Для того, аби уникнути будь яких юридичних колізій, має бути вироблено чіткий аргументований правовий  механізм взаємодії у цьому напрямі, - наголосила на зустрічі Галина Кушнір.

    У ході ділового спілкування обговорено низку  інших питань та підсумовано результати спільних заходів щодо подолання не задекларованої праці, які проводилися в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Акцентовано на тому, що по завершенню інформаційної кампанії відповідну роботу, спрямовану на детінізацію ринку праці Буковини, легалізацію найманих працівників, сплату належних податків та зборів до бюджетів буде продовжено.

    Варто відзначити, що взаємодія територіального органу Держпраці з колегами - податківцями вже є традиційною. Минулими роками співпраця між Управлінням та ДПС у Чернівецькій області у рамках проведення інформаційних та інспекційних кампаній давала відчутні результати, які фокусувалися, насамперед, у збільшенні кількості платників податків.


     

  • Надання консультативної допомоги з питань охорони праці на місцевих підприємствах продовжується

    Надання  консультативної допомоги з питань охорони праці  на місцевих підприємствах продовжується

    Семінар-нараду за участю фахівців відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку і відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління проведено у ТОВ «Карпати -Автоцентр».

    Захід організовано посадовими особами Держпраці з метою надати широку консультаційну допомогу підприємству.

    На семінарі обговорено низку ключових питань. Серед них,  як убезпечити персонал від ризиків виробничого травматизму та створити ефективну систему управління охороною праці.

    Начальник  відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління  Юрій Кудлик та головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць довели представникам підприємства  вимоги окремих нормативних документів з питань промислової безпеки та охорони праці.

    За результатами семінару-наради посадовим особам рекомендовано провести низку заходів, які поліпшать стан охорони праці на підприємстві.

    Це, зокрема, стосується технічного обслуговування вантажопідіймальних механізмів та машин, а саме автомобільних підйомників; належного утримання виробничого приміщення, де встановлено котельне обладнання; проведення відповідних інструктажів з працівниками.


      

  • Суб’єктам господарювання Кельменеччини нагадали про переваги офіційної зайнятості

    Субєктам  господарювання Кельменеччини нагадали про переваги офіційної зайнятості

    Масштабна інформаційна кампанія «Виходь на світло», спрямована на детінізацію ринку праці на Буковині, триває.

    Наразі інформаційними заходами охоплено понад 450 суб’єктів господарювання регіону.

    До участі у кампанії долучаються й соціальні партнери Держпраці.

    Днями у  Кельменецькій філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців, на якому одним із ключових питань обговорювали переваги офіційної зайнятості.

    На зустрічі із 17 суб’єктами  господарювання інспектор праці Управління Алла Попович детально проаналізувала зміни у трудовому законодавстві, зокрема, щодо врегулювання трудових відносин між роботодавцями та працівниками.

    Посадовець  роз’яснила окремі тези  Закону  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який набрав чинності 19.07.2022 року.

    Представниця Держпраці ґрунтовно акцентувала на необхідності оформлення трудових відносин,  на правових наслідках від порушення чинних норм та відповідальності роботодавців. Повідомлено про те, що днями скасовано мораторій на проведення перевірок Держпраці.

    Відтепер  інспектори праці  можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань: додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»; законності припинення трудових договорів;  виявлення неоформлених трудових відносин.

    Алла Попович також відповіла на низку запитань учасників зустрічі.


     

  • На зустрічі у Чернівецькій ОВА акцентовано на змінах у законодавстві про трудові відносини

    На зустрічі у Чернівецькій ОВА акцентовано на змінах у законодавстві про трудові відносини 

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір спільно із заступницею начальника Міжрегіонального управління НАДС у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях Наталією Житарюк зустрілись із представниками служб управління персоналом апарату та структурних підрозділів Чернівецької обласної військової адміністрації.

    На зустрічі обговорено особливості функціонування державної служби в умовах воєнного стану у звʼязку із набуттям чинності Закону  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

    Мовилося,зокрема,  про норми трудового законодавства, які відтепер поширюються і на державних службовців, про види відпусток, особливості призупинення дії трудового договору, зарахування до стажу державної служби окремих періодів роботи, зміни в соціальних гарантіях мобілізованим.

    Представниця Держпраці, зокрема, поінформувала присутніх  про інформаційні кампанії, які проводить Держпраці - «Виходь на світло»,  «Україна працює» та кампанію з протидії торгівлі людьми.

    Галина Кушнір також акцентувала на очікуваних результатах  заходів, які реалізуються у рамках кампаній та про можливості отримання від фахівців Держпраці широкої консультаційної допомоги.  


     

     

     

     

  • У програмі «Точка дотику» на «Суспільному-Буковина» - чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці

    У програмі «Точка дотику» на «Суспільному-Буковина» -  чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці

    «Оформлення трудових відносин - це захист трудових прав працівників, соціальна відповідальність роботодавців та економічний розвиток громади», - такий меседж в межах інформаційної кампанії «Виходь на світло» доносять до буковинців фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Про це у програмі «Точка дотику» зазначила журналістка й ведуча Аліна Хрищук.

    До студії вона запросила  заступницю  начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Валентину Панчишину.

    У програмі мовилося: про очікувані результати кампанії «Виходь на світло»;

    про те, чому на сьогодні надзвичайно важливо декларувати трудові відносини роботодавців з працівниками;

    про зміни, які відбулися у законодавстві у зв’язку із введенням у дію воєнного стану саме у частині декларування трудових відносин;

    чого слід очікувати суб’єктам господарювання у зв’язку із відміною мораторію на інспекторські перевірки Держпраці  та чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці.

    У програмі також прозвучали історії чернівчанок, котрі під час війни наважились розпочати власний бізнес (одна із респонденток започаткувала маркетингову компанію, інша – відкрила клініку) та підтримують позицію офіційного працевлаштування.  


     

  • Сокирянщина: на семінарі у місцевому навчальному закладі обговорено актуальні питання системи управління охороною праці

    Сокирянщина: на семінарі у місцевому навчальному закладі обговорено актуальні питання системи управління охороною праці  

    Робочу семінар-нараду організовано та проведено фахівцями Управління Держпраці у Сокирянському вищому професійно-технічному училищі.

    На заході обговорено низку актуальних питань, основне із яких -  належне функціонування системи управління охороною праці у закладі.

    Учасники заходу - педагогічний колектив та працівники технічних спеціальностей училища.

    Територіальний орган Держпраці представляли начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Микола Остапович та інспектор праці Алла Попович.

    «Лише повне виконання вимог законодавства з промислової безпеки, охорони  та гігієни праці  мінімізує ризики виробничого травматизму, а ефективна система управління охороною праці дозволить забезпечити  надійний та безаварійний навчально-виховний процес», - на цьому наголосив  керівник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович.

    Посадовець також надав широку консультаційну допомогу щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві.

    Зокрема, детально обговорено безпеку виконання зернозбиральних робіт, збирання пізніх  технічних культур, роботи з підготовки грунту під посіви озимих зернових культур і таке інше.

    Надано практичні загальні  рекомендації щодо забезпечення  належного стану охорони праці в училищі та підготовки освітнього закладу до нового навчального року.

    Водночас   Алла Попович у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» розповіла на зустрічі про переваги задекларованої праці.

    Посадовець відзначила, що офіційна зайнятість  гарантує  гідні та безпечні умови праці; нормований робочий час; оплачувані відпустки; регулярну зарплатню не нижчу за мінімальну; захист від незаконного звільнення; страхові виплати в разі непрацездатності, тощо.

    Присутніх також поінформовано про ще одну інформаційну кампанію «Україна працює» та про можливість отримання консультаційної допомоги Держпраці через сервіс інтерактивний інспектор та інформаційні ресурси Служби та Управління.

    Рекомендації, як працювати безпечно  на інформаційному порталі Держпраці : https://pratsia.in.ua


     

  • Верховна Рада врегулювала питання працевлаштування громадян на нерегулярній основі

    Верховна Рада врегулювала питання працевлаштування громадян на нерегулярній основі

    Верховна Рада ухвалила законопроект, яким врегулювала питання щодо працевлаштування громадян на нерегулярній основі. Працівники, яких залучають до виконання непостійних, але повторюваних робіт, потреба у яких час від часу виникає у роботодавців, зможуть офіційно оформити трудові відносини.

    Закон вводить нову особливу форму трудового договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Це аналог зарубіжного «zero hours contract», який застосовується, зокрема, у Великобританії, Бельгії, Нідерландах, Угорщині.

    Один роботодавець зможе укладати такі трудові договори в кількості, що не будуть перевищувати 10% трудових договорів на його підприємстві.

    При цьому, на відміну від звичного «zero hours contract», національним законом гарантується мінімальна тривалість оплачуваного робочого часу (32 години) працівника, незалежно від фактичної зайнятості протягом такого гарантійного періоду. Це убезпечує працівника від потенційних зловживань.

    В трудовому договорі з нефіксованим робочим часом буде прописано спосіб та строки повідомлення працівника про наявність роботи, повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи, інтервали, в які від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

    Зарплату працівник буде отримувати за фактично відпрацьований час.

    При цьому фрілансер одночасно зможе працювати й на іншого роботодавця, що створює додаткові можливості для заробітку. Одночасно працівник матиме базові соціальні гарантії – лікарняні та відпустки.

    Запропоновані новації узгоджуються з міжнародною практикою та нормами законодавства ЄС про прозорі та передбачувані умови праці. В той же час реалізація закону про роботу фрілансерів допоможе мінімізувати безробіття і сприятиме найму на роботу фахівців, яких потребує бізнес.

    За матеріалами сайту Кабінету Міністрів України


     

  • Належне забезпечення стану охорони праці на підприємстві – спільна відповідальність роботодавця і працівників

    Належне забезпечення стану охорони праці  на підприємстві – спільна відповідальність роботодавця і працівників

    Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області організували та провели низку робочих зустрічей та семінарів  щодо належної організації стану промислової безпеки та охорони праці на місцевих підприємствах.

    Днями  один із таких заходів відбувся у товаристві з обмеженою відповідальністю «Автоподіум». Підприємство спеціалізується на продажі та ремонті автомобільної техніки.   

    Учасники зібрання від територіального органу  Державної служби України з питань праці - фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку та відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці.   

    У ході активного ділового спілкування учасники обговорили  загальний стан травматизму на підприємствах області, нещасні випадки, що мали місце під час виробничого процесу в нинішньому році, їх причини та наслідки.

    Представникам роботодавця, зокрема,  доведено вимоги нормативних документів з охорони праці щодо проведення технічного обслуговування вантажопідіймальних механізмів та машин, а саме автомобільних підйомників.

    На цьому наголосив начальник відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління  Юрій Кудлик.

    Інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць акцентували на необхідності належного функціонування електрогосподарства підприємства й на тому, що  працівники, які обслуговують дане обладнання, повинні мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки та проходити щорічну перевірку знань.

    Підбиваючи підсумки робочої зустрічі,  керівник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик наголосив на потребі беззаперечного виконання  норм закону України «Про охорону праці» у частині відповідальності роботодавця за створення належних умов праці працівників, а також на відповідальності найманого персоналу за власну безпеку на виробництві.


     

  • Держпраці та ДПС посилять взаємодію у напрямку детінізації ринку праці

    Держпраці та ДПС посилять взаємодію у напрямку детінізації ринку праці

    Питання детінізації ринку праці обговорили під час спільної наради Голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та в. о. Голови ДПС Тетяна Кірієнко за участі керівництва територіальних органів обох служб.

    Учасники розглянули проблемні питання, що виникають при реалізації матеріалів фактичних перевірок ДПС, під час яких виявляються факти неоформлення трудових відносин з найманими працівниками, повідомляється на сайті Держпраці України.

    Також було узгоджено механізми взаємодії відомств щодо проведення превентивної роботи, у тому числі під час інформаційної кампанії «Виходь на світло», щодо зниження рівня неофіційного працевлаштування та проведення моніторингу стану незадекларованої праці у субʼєктів господарювання.

    Держпраці та ДПС домовилися забезпечити дієву комунікацію територіальних органів, спрямовану на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.


     

  • Через сервіс «інтерактивний інспектор» громадянам надано понад 4 400 консультацій

    Через сервіс «інтерактивний інспектор» громадянам надано понад 4 400 консультацій

    Про це на запит журналістів «Суспільного-Буковина» зазначили в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.  

    Сервіс «інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій заявникам  з питань, що належать до професійної компетенції фахівців Управління Держпраці.

    Сервіс дає можливість громадянам отримати відповіді у найзручніший для них та найшвидший спосіб. 

    Через сервіс  фахівці Управління Держпраці надали заявникам у нинішньому році  понад  4 400 консультацій.

    Буковинці й надалі мають можливість звернутися на сервіс «Інтерактивний інспектор», посилання на який розміщено на сайті Управління -   http://cv.dsp.gov.ua/ ,    а також на ФБ-сторінці територіального органу Держпраці - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua/

    Консультаційна допомога громадянам  надається  у дистанційному режимі.

    На запит журналістів також повідомлено, що станом на початок липня  до Управління  Держпраці надійшло від громадян  83 письмових звернення. 

    80 звернень із них стосувалися питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 3 звернення -  питань охорони праці.

    У  зверненнях порушувалася проблематика недотримання трудового законодавства у частині виплати  заробітної плати, неправомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, надання відпусток в умовах воєнного стану, трудових гарантій військовозобов’язаних , тощо.


     

     

  • Протидію Держпраці тіньовій зайнятості на Буковині обговорили у студії телеканалу «Чернівецький промінь»

    Протидію Держпраці тіньовій зайнятості на Буковині  обговорили у студії  телеканалу «Чернівецький промінь»

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею програми «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь». Автор і ведуча програми - журналістка Світлана Снітко.

    Під час ефіру говорили про те, як змінилося законодавство під час дії воєнного стану, про  нові актуальні норми, зокрема, у частині оформлення трудових відносин.  Зазначали на тому, якими є норми укладання трудових договорів сьогодні та системи оплати праці. Не оминули увагою й норми чинного законодавства щодо відпусток, а також умови, терміни їх надання.  

    «Ми проговорюємо зараз ті речі, які є актуальними для працівників, які працюють легально. Але не для кого не таємниця, що частина людей продовжує працювати неофіційно. Тобто, проблема не задекларованої праці в області нікуди не зникла. Ризиків для неоформлених працівників додалося?» - запитала в ефірі ведуча програми.

    У контексті цього запитання Галина Кушнір розповіла про тенденції  на ринку праці області, а також про необхідність укладання трудових відносин.

    Представниця Управління акцентувала на проміжних результатах нинішньої інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Водночас Галина Кушнір наголосила на тому, що після завершення інформаційної кампанії настане інспекційна й детально роз’яснила до чого мають бути готові  роботодавці Буковини.

    Оскільки програма вийшла в ефір напередодні відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, то  у студії обговорили також наскільки великі небезпеки примусової праці  сьогодні та, як не стати жертвою торгівлі людьми  потенційним шукачам роботи.


     

  • Дністровський район: у рамках кампанії «Виходь на світло» - про ризики недекларування трудових відносин

    Дністровський район:у рамках кампанії «Виходь на світло» - про ризики недекларування трудових відносин  

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович провела низку інформаційних заходів, націлених на інформування місцевих підприємців і підприємств про необхідність декларування трудових відносин.

    Заходами, проведеними в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло»,  охоплено роботодавців Кельменеччини та Сокирянщини.  

    Інспектор праці наголосила на ризиках використання незадекларованої праці та на  відповідальності суб’єктів господарювання за фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення.

    Роботодавців повідомлено, що днями набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».  

    Зокрема, зміни передбачають, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань  додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;  законності припинення трудових договорів та  виявлення неоформлених трудових відносин.

    Алла Попович закликала суб’єктів господарювання до зваженого виконання норм чинного законодавства про працю. Інспектор праці також відповіла, у ході здійснення інформаційної роботи?на численні запитання роботодавців.

    Про актуальні  зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Мораторій на проведення заходів контролю скасовано! Держпраці інформує, кому чекати інспектора праці

    Мораторій на проведення заходів контролю скасовано! Держпраці інформує, кому чекати інспектора праці

    19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цим Законом внесенj зміни до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

    Більше інформації щодо внесених змін ви можете знайти за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/ та на інформаційному порталі pratsia.in.ua у рубриці «Запитання-відповіді».

    Зокрема, внесені зміни передбачають, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань:

    • додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;
    • законності припинення трудових договорів;
    • виявлення неоформлених трудових відносин.

    Слід зазначити, що з початку війни до Держпраці надійшли тисячі звернень громадян щодо порушення їх трудових прав. Найчастіше працівники звертаються з питань оплати праці, незаконного звільнення або призупинення дії трудового договору, примусового надання відпусток без збереження заробітної плати тощо.

    З метою запобігання порушенням та враховуючи зміни, які відбулися в трудовому законодавстві у період воєнного стану, Держпраці проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу як з роботодавцями, так і з працівниками. Це і підтримка роботодавців через консультації безпосередньо на підприємствах, яких з початку війни надано вже більше 33 тисяч.

    Також це і дистанційне консультування як роботодавців, так і працівників через сервіс «інтерактивний інспектор». З 24.02.2022 майже 120 тисяч осіб звернулися за отриманням консультацій з питань праці. Найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 40 тисяч, надання відпусток, у тому числі щодо відпусток без збереження заробітної плати – 15 тисяч, оформлення трудових відносин – 15 тисяч, звільнення – 10 тисяч.

    Крім того, відповіді на запитання щодо яких найчастіше звертаються через сервіс «інтерактивний інспектор» розміщуються на інформаційному порталі pratsia.in.ua. На сьогодні на порталі розміщено понад 120 відповідей.

    Водночас, не у всіх випадках роботодавці дослухаються до порад та роз’яснень. Саме в таких випадках інспектори мають реагувати на кожне з таких порушень.

    Державна служба України з питань праці вчергове наголошує:  дотримання законодавства та недопущення порушень прав працівників – гарантія відсутності перевірок і штрафів!

    Дотримання законодавства про працю – це повага до кожного працівника, до кожного українця.


     

  • Кіцманщина: триває активне консультування роботодавців щодо належного дотримання законодавства про працю

    Кіцманщина: триває активне консультування роботодавців щодо належного дотримання законодавства про працю

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло», інспектор праці Управління Держпраці  Валентина Моргоч відвідує суб’єктів господарювання міста Кіцманя  та інших населених пунктів Чернівецького району задля проведення заходів, націлених на інформування роботодавців про переваги задекларованої праці.

    У ході робочих зустрічей зі суб’єктами господарювання фахівець  Держпраці зазначає, що основна мета кампанії  -  мінімізація незадекларованої праця в області, належна сплата податків та повне дотримання чинного трудового законодавства , у першу чергу, через легалізацію найманих працівників.

    Принагідно Валентина Моргоч інформує роботодавців та працівників трудових колективів про основні зміни законодавства про працю на час дії воєнного стану та акцентує на можливостях отримання підприємцями та працівниками консультаційної допомоги через різноманітні сервіси Держпраці. Зокрема, через сайт Служби  - http://surl.li/cizdzта інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .


     

  • Путильщина: місцевим суб’єктам господарювання - про недопустимість тіньової зайнятості

    Путильщина: місцевим суб’єктам господарювання - про недопустимість тіньової зайнятості

    Низку заходів у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» організувала та провела інспектор праці Управління Держпраці Параска Митрофан.

    Інформаційні заходи відбулися за участю суб’єктів господарювання торговельної галузі, надання послуг, виробників меду.

    Основні тези інформаційних зустрічей - необхідність оформлення трудових відносин з працівниками та повне дотримання чинного трудового законодавства.

    Роботодавців інформують щодо отримання консультаційної допомоги фахівців Управління, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», а також через інформаційні ресурси   Держпраці: сайт відомства - http://surl.li/cizdzта інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .

    Довідково: загалом з початку кампанії інспектори  праці Управління здійснили відвідини 300  роботодавців Чернівецької області .

    Зокрема, у сфері  торгівлі, громадського харчування, надання послуг, а також  агропромислові підприємства різних форм власності,  підприємства будівельної галузі, об’єкти туристичної інфраструктури.  

    Посилена увага – до галузей економіки з найбільшим ризиком використання тіньової зайнятості на Буковині.


     

     

     

     

  • Протидія торгівлі людьми: інспектори Управління консультують громадян, як уникнути небезпек

    Протидія торгівлі людьми: інспектори Управління консультують громадян, як уникнути небезпек

    26 661 особу проконсультували Інспектори Управління Держпраці щодо ризиків торгівлі людьми, примусової праці та трудової експлуатації.

    За час проведення інформаційних заходів, якими охоплено, у першу чергу, переміщених осіб, фахівці територіального органу Держпраці розповсюдили серед респондентів понад 9 тисяч інформаційних листівок та брошур.    

    Наразі  у рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, посадовці Управління продовжують проводити заходи інформування громадян, як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці.

    Так, днями такі заходи  проведено у Чернівцях у місцях масового перебування переміщених осіб; на Путильщині, де теж знайшли прихисток від війни чимало переселенців; на Глибоччині та Новоселиччині; у Вижницькому районі.  

    Як уникнути ризиків потрапляння у пастку торгівлі людьми  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • У сервісних центрах Чернівецького обласного центру зайнятості з’явилися матеріали кампанії «Виходь на світло»

    У сервісних центрах Чернівецького обласного центру зайнятості зявилися матеріали кампанії «Виходь на світло»

    Тематичні плакати інформаційної кампанії «Виходь на світло», націленої на боротьбу з тіньовою зайнятістю,  виставлено  у 13 філіях Чернівецького обласного центру зайнятості.  Матеріали розміщено у центрах надання  сервісних послуг громадянам.

    На моніторах філій центру зайнятості  також транслюється соціальна реклама кампанії, яка закликає усіх, хто звертається за послугами при пошуку роботи,  працювати легально.

    Матеріали розміщуватимуться упродовж проходження кампанії, а також і по її завершенню.

    Слід додати, що така ж візуальна реклама Держпраці передана і до філій Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області та до консультативних центрів Державної податкової служби у Чернівецькій області.

    Актуальна інформація про зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdzта на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Актуально! Чи оплачуються лікарняні під час простою?

    Актуально! Чи оплачуються лікарняні під час простою?

    Кожен працівник має право на отримання компенсації втраченого за час лікування заробітку – в умовах війни Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності в повному обсязі.

    У зв’язку із відсутністю необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, особливо під час бойових дій, на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою. У такому випадку працівники не виконують свою роботу, а цей період оплачується у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

    Питання оплати лікарняних під час простою було спільно обговорено представниками Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці та Фонду соціального страхування України. За результатами обговорення Мінсоцполітики було напрацьовано відповідне роз’яснення від 05.07.2022 № 6700/0/2-22/45, з урахуванням якого узгоджено наступну спільну позицію відомств щодо наявності підстав для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникам, які захворіли під час простою.

    Якщо працівник зобов’язаний дотримуватись трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату.

    В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку – підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ відсутні.

    Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.

    Водночас, оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, у якого відсутнє право на оплату лікарняного, за ним зберігається оплата простою у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

    Довідково: допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати у разі настання в неї страхового випадку (стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

    Заробітна плата  винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (стаття 1 Закону України «Про оплату праці»)

    Актуальна інформація про зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Фахівцям з охорони праці закладів освіти Герцаївської громади надано широку консультаційну підтримку

    Фахівцям з охорони праці закладів освіти  Герцаївської громади надано широку консультаційну підтримку

    Напередодні початку нового навчального року посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області провели робочу зустріч з фахівцями з охорони праці освітніх закладів Герцаївської територіальної громади.

     Під час заходу інженерам з охорони праці та відповідальним за стан охорони праці в установах освіти надано широку консультаційну підтримку.

    Зокрема,  щодо належної експлуатації електрообладнання та газового устаткування під час проходження опалювального сезону у школах та позашкільних закладах громади, відповідної підготовки технічного персоналу, отримання дозвільних документів, виконання певного виду робіт, тощо.

    Під час  спілкування присутніх також поінформовано про актуальні зміни у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану.

    Водночас надано інформацію про низку інформаційних кампаній, які наразі впроваджує Держпраці. У тому числі, й про  кампанію "Виходь на світло", покликану мінімізувати рівень нелегальної зайнятості в області.

    Посадовці Управління відповіли ґрунтовно на запитання слухачів й закликали активно використовувати консультативні сервіси Держпраці, зокрема,  сайт  Держпраці: http://surl.li/cizdz та інформаційний портал -  https://pratsia.in.ua .


     

  • Соціальна реклама Держпраці транслюється в ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів

    Соціальна реклама Держпраці транслюється в ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів

    Соціальна реклама Держпраці, яка створена для посилення інформаційної кампанії «Виходь на світло», транслюється в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій і телеканалів.

    Так, на хвилях  Радіо 10, Радіо «С-4», «Буковинській хвилі» виходять соціальні радіоролики, а в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь», телекомпаній «ТВА» та «С-4» - відеореклама, яка демонструє глядачам ризики та небезпеки неофіційної праці.

    Зазначається, зокрема, що в умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Тому сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця - це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави.


     

  • Інформкампанія «Виходь на світло»: інспектори праці інформують місцевих роботодавців про небезпеки неофіційної праці

    Інформкампанія «Виходь на світло»: інспектори праці інформують місцевих роботодавців про небезпеки неофіційної праці

    Фахівці Управління продовжують посилену  інформаційну кампанію, спрямовану на зменшення неофіційної праці в регіоні серед місцевих суб’єктів господарювання.

    Загалом з початку кампанії інспектори  праці здійснили відвідин майже 170  роботодавців. Серед них  - заклади торгівлі, громадського харчування, надання послуг,  агропромислові підприємства різних форм власності, окремі підприємства будівельної галузі, об’єкти туристичної інфраструктури і таке інше.

    У рамках кампанії «Виходь на світло» інспектори праці   Управління налагоджують з суб’єктами господарювання конструктивний діалог.  Основні тези - необхідність оформлення трудових відносин з працівниками та повне дотримання чинного трудового законодавства.

    Підприємцям пропонується також консультативна допомога з інших питань, що входять до професійної компетенції фахівців Управління.

    Роботодавців інформують щодо отримання консультаційної допомоги, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», а також через інформаційні ресурси   Держпраці: сайт відомства - http://surl.li/cizdz та інформаційний портал -  https://pratsia.in.ua.



  • До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми: Держпраці вчергове нагадує, як не потрапити у пастку трудової експлуатації

    До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми: Держпраці вчергове нагадує, як не потрапити у пастку трудової експлуатації

    У рамках відзначення Всесвітнього дня  протидії торгівлі людьми, Державна служба України з питань праці  нагадує потенційним шукачам роботи, як діяти, аби не стати жертвами примусової праці, трудової експлуатації і не потрапити у пастку торгівців людьми.

    Громадянам слід не погоджуватися на роботу, якщо:
    на вас тиснуть і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);
    пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);

    не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);
    вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);

    вимагають плату за працевлаштування (маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);
    не надають інформацію, яку роботу треба виконувати (яка різниця, ваша кваліфікація не має значення, тощо);
    пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.

    Що варто робити, щоб не потрапити у пастку торгівців людьми!

    тримайтесь по двоє або троє;
    не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть номерні знаки авто, котрим їдете;
    в жодному разі не віддавайте свої документи;
    зробіть копії важливих документів і надішліть їх на свою електронну пошту;
    довіряй свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;
    не погоджуйся на неофіційну роботу;
    повідомте рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про подробиці роботи;
    у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції або інших оперативних служб, тощо.

    Актуальна інформація на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» Управління посилює консультування громадян

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло»  Управління посилює консультування громадян

    Консультування громадян відбувається з питань, які належать до професійної компетентності  фахівців територіального органу Держпраці. 

    Так, громадяни мають можливість отримати інформаційну допомогу з питань законодавства про працю, у тому числі, й щодо легалізації трудових відносин, а також щодо питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці, надання адміністративних послуг, ринкового нагляду, атестації робочих місць, тощо.

    Зокрема, одним із сервісів надання консультаційних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області є сервіс «інтерактивний інспектор».  

    «Інтерактивний інспектор» дає можливість заявникам отримати відповіді у найзручніший та найдоступніший для них спосіб.

    Відповіді на найбільш актуальні питання заявники можуть знайти:

    • на інформаційному порталі Держпраці

    • у розділі  запитання/відповіді на сайті Держпраці

    • у Telegram боті «e-inspector» – @ask_sls_bot. 

    Якщо ви не знайшли відповідь,  можете отримати її у дистанційному режимі:

    • через електронну пошту: interaktuv.cv@gmail.com 

    • заповнивши форму для оперативного отримання роз’яснень: https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7 .

    • через  месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) за телефоном -  095 36 00 215.

    Важливо: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


     

     

     

  • Інспектори Управління провели зустрічі з переселенцями спільно з представниками громадської організації

    Інспектори Управління провели зустрічі з переселенцями спільно з представниками громадської організації

    У рамках заходів, приурочених Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять інформаційну роботу, охоплюючи якомога більшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

    Так, минулими днями інспектори Держпраці спільно із волонтерами громадської організації «Буковинський щит» організували зустрічі з переселенцями, котрі нині проживають у гуртожитках одного із вищих навчальних закладів Чернівців.  

    На зустрічах мова йшла про небезпеки торгівлі людьми, трудової експлуатації та примусової праці.

    Як вберегтися у сьогоднішніх складних умовах громадінням, котрі змушені змінити місце проживання через війну росії та убезпечити себе від ризиків при пошуку роботи – про це розповіли фахівці територіального органу Держпраці у спілкуванні з учасниками зустрічі.

    Посадовці Управління також розповсюдили інформаційні буклети з необхідними контактами державних установ та недержавних організацій, куди можна звернутися по допомогу у разі потрапляння у небезпеку.

    Слухачів також поінформовано про можливість отримання консультаційних послуг Держпраці при  виникненні питань у разі працевлаштування, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», сайт Держпраці -http://surl.li/cizdzта  інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .


     

     

  • Податкова служба долучається до інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло»

    Податкова служба долучається до інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло»

    Відбулась робоча нарада очільників Державної служби України з питань праці та Державної податкової служби України.

    Ігор Дегнера та Тетяна Кірієнко обговорили шляхи взаємодії щодо подолання незадекларованої праці та домовились про співпрацю відомств у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Допомагаючи суспільству сформувати розуміння важливості оформлення трудових відносин, ДПС надаватиме інформаційну підтримку щодо ознайомлення громадян з вимогами законодавства щодо офіційного оформлення найманої праці, спільно з Держпраці аналізуватиме виявлені порушення та працюватиме на їх упередження.

    Незадекларована праця позбавляє найманих працівників можливості захисту своїх інтересів та сприяє ухиленню від сплати податків, а відповідно і позбавляє бюджет коштів, необхідних для забезпечення збройних сил України та підтримки громадян, які постраждали від збройної агресії.

    Тож, закликаємо працедавців та їх робітників працювати легально, таким чином допомагаючи нашій країні на шляху до перемоги.


     

  • Окреслено шляхи взаємодії між Управлінням та Берегометською громадою у рамках кампанії «Виходь на світло»

    Окреслено шляхи взаємодії між Управлінням  та Берегометською  громадою у рамках кампанії «Виходь на світло»  

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко провів робочу зустріч з  керівництвом Берегометської територіальної громади Вижницького району.

    Ділове спілкування відбулося з секретарем органу місцевого самоврядування  Юлією Думенко.

    У рамках зустрічі обговорено проходження заходів кампанії «Виходь на світло».  

    Зокрема, Юрій Колодченко повідомив, що основна стратегічна мета інформаційної кампанії -  суттєве зменшення неофіційної праці у територіальних громадах краю.

    «Аце можливо лише за умови максимальної поінформованості роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці», - наголосив інспектор праці.

    Представник Управління має на меті охопити у рамках проходження кампанії максимальну кількість суб’єктів господарювання Берегометської громади, аби попередити про небезпеки не задекларованої зайнятості, відповідальність роботодавців  та надати їм повну консультаційну підтримку щодо дотримання законодавства з питань праці.

    Більше актуальної  інформації  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua .


     

  • На зустрічах переміщеним особам надано консультації щодо змін у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    На зустрічах переміщеним особам надано консультації щодо змін у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    Інформаційна робота з переселенцями триває. Фахівці Управління продовжують зустрічі з внутрішньо переміщеними особами.

    Днями заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина  провела зустрічі з переселенцями, котрі нині перебувають у Новоселиці.

    Біженці з Донецької та Миколаївської областей тимчасово мешкають наразі в одному із освітніх закладів міста.  Тут для них облаштували місця компактного проживання.

    Спілкуючись з переселенцями, представниця Держпраці розповіла присутнім на зустрічах, як уникати ризиків, пов’язаних з трудовою експлуатацією та примусовою працею.

    Слухачам роздано інформаційні матеріали, в яких містяться координати служб та відомств, до яких можна звернутися по допомогу у разі потрапляння у складну життєву ситуацію.

    Принагідно Валентина Панчишина розповіла присутнім  про актуальні зміни у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану та відповіла на уточнюючі запитання громадян.  

    Актуальна інформація на сайті Держпраці України за посиланням : http://surl.li/cizdz

    та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


     

  • Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

    Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

    Сервіс «Інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій з питань трудових відносин та включає увесь спектр інструментів, які дають можливість отримати відповіді у найзручніший та найшвидший спосіб*. 

    Відповіді на найбільш актуальні питання ви можете знайти:

    • наінформаційному порталі Держпраці

    • у розділіпитання/відповіді на сайті Держпраці

    • у Telegram боті «e-inspector» – @ask_sls_bot. 

    Якщо не знайшли відповідь, ви можете отримати її у дистанційному режимі:

    • за номером: 095 360 02 15. 

    • електронною поштою:interaktuv.cv@gmail.com 

    • заповнивши форму для оперативного отримання роз’яснень:https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7 .

    Відповіді на свої питання ви можете отримати у зручний для вас спосіб, зазначивши його у запиті:

    • електронною поштою;

    • на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) за телефоном 095 36 00 215;

    • телефоном.

    ** УВАГА! Звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».

    Якщо Ви хочете звернутися із скаргою про порушення своїх прав, скористайтеся, будь ласка, формою для подання електронного звернення:http://cv.dsp.gov.ua/images/files/forma-1.doc 

    *Вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора. 


     

  • У рамках кампанії «Виходь на світло» про небезпеки неофіційної праці вже поінформовано 35 місцевих роботодавців

    У рамках кампанії «Виходь на світло» про небезпеки неофіційної праці вже поінформовано 35 місцевих роботодавців

    З початку інформаційної  кампанії Держпраці «Виходь на світло», спрямованої на подолання не задекларованої зайнятості, інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  проведено 35 інформаційних відвідувань місцевих роботодавців. 

    Інформаційною роботою охоплено суб’єктів господарювання різних галузей економіки, зокрема, торгівлі, організації харчування, надання  різноманітних послуг, агропромислове виробництво, тощо.

    Інспектори праці роз’яснюють  роботодавцям беззаперечні переваги офіційного працевлаштування, особливо в умовах дії воєнного стану.

    Принагідно зазначають, що суб’єкти господарювання мають можливість отримання інформаційних  та консультаційних послуг Держпрац у різноманітних формах, у тому числі, й в онлайн-форматі через сервіс «інтерактивний інспектор».

    Детальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua.

    Розяснення  щодо трудових відносин під час  дії воєнного стану: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/informatsiini-materialy-dlia-zava


     

  • Суб’єктам господарювання надано роз’яснення щодо можливості отримання ними дозвільних документів під час дії воєнного стану за спрощеною процедурою

    Субєктам господарювання надано роз’яснення щодо можливості отримання ними дозвільних документів під час дії воєнного стану за  спрощеною процедурою

    Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві,  об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці  Управління Держпраці у Чернівецькій області провели низку консультаційно-інформаційних заходів підприємств та підприємців, де раніше під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) виявили  порушення вимог законодавства з промислової безпеки та охорони праці.

    Зокрема, відбулися робочі зустрічі з керівниками товариств з обмеженою відповідальністю, які займаються реалізацією в області  паливно-мастильних матеріалів. 

    Свого часу на підприємствах під час планових та позапланових перевірок Держпраці було виявлено низку порушень. Серед них,  зокрема, відсутність  дозвільних документів на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а також відсутність  декларації відповідності матеріально - технічної бази  вимогам законодавства  з питань охорони праці.

    Відповідно фахівцями Управління було видано приписи на усунення виявлених порушень.

    Наразі фахівці відділу  здійснили на дані підприємства консультаційні візити з метою інформування  щодо спрощеного  отримання документів дозвільного характеру на період дії воєнного стану.

    Керівникам підприємств детально роз’яснили  можливість набуття права на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки на підставі декларації про провадження господарської діяльності без отримання відповідних дозвільних документів.

    Такими є норми Постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 року за №314 – «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності умовах воєнного стану».

    Водночас у спілкуванні фахівці Управління зазначили, що суб’єкти господарювання, котрі набули  право на виконання робіт та на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки  на підставі декларації, можуть користуватися цим правом тимчасово.  Адже після закінчення дії  воєнного стану (упродовж 3 місяців) вони зобов’язані будуть звернутися за отриманням дозвільних документів до територіального органу Держпраці.   

    Додатково представників підприємств поінформовано про можливість отримання консультаційних послуг Держпраці в режимі онлайн, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор» та через портал - https://pratsia.in.ua .


     

  • Стартував проєкт «єРобота»: подати заявку на участь можна через «Дію»

    Стартував проєкт «єРобота»: подати заявку на участь можна через «Дію»

    З 1 липня стартувала програма «єРобота». Заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду, повідомляє сайт Кабінету міністрів України.

    «Як і обіцяли, запускаємо програму «єРобота». Це гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Це шість проектів, які дозволять створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць», — підкреслив Денис Шмигаль.

    Перша програма в межах «єРобота» - це гранти до 250 тисяч гривень на будь-який мікробізнес. Друга - гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері переробки. Також в межах проекту можна отримати гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га), побудову нових теплиць (до 7 млн грн), стартапи в ІТ, навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.

    Перші п’ять програм передбачають гранти за умови створення нових робочих місць. Кошти можна витратити на купівлю нового обладнання, матеріалів та інструментів. Має бути чіткий та продуманий бізнес-план. Програми так само передбачають співфінансування з боку власника бізнесу та сплату податків. Грантами зможуть користуватися як нові підприємці, так і ті, хто вже має власну справу і хоче її розширити, повідомляють в Уряді.


     

  • Про легальні трудові відносини в умовах воєнного стану: що змінилося?

    Про легальні трудові відносини в умовах воєнного стану: що змінилося?

    Як укласти трудовий договір?

    Роботодавці й працівники самі вирішують, чи укладати договір у письмовій формі.
    На період воєнного стану допускаються строкові договори з новими працівниками, зокрема для заміни тимчасово відсутніх працівників, які в евакуації, відпустці чи втратили працездатність.

    Для кого може бути випробувальний термін?

    Можна встановлювати випробувальний термін для всіх працівників, у тому числі для неповнолітніх, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, одиноких матерів із дітьми до 14 років або дитиною з інвалідністю, внутрішньо переміщених та інших осіб, яких раніше це не стосувалося.

    Чи може роботодавець змінювати умови праці?

    Роботодавці можуть без попередження і згоди працівників перевести їх на іншу роботу та в іншу місцевість для відвернення чи ліквідації наслідків бойових дій, обставин, що загрожують життю чи критичним потребам людей. Але є умови:

    на території не ведуться бойові дії (якщо ведуться, то лише за згодою працівника);

    немає протипоказань за станом здоров’я;

    оплата не нижче середньої за попередньою роботою.

    Скільки тривають робочий час і відпочинок?

    Нормальна тривалість робочого часу — до 60 годин на тиждень замість 40.
    50 годин на тиждень — скорочений робочий час, передбачений для працівників від 16 до 18 років і працівників зі шкідливими умовами праці (проти звичайних 36 годин).
    Роботодавець визначає час початку й закінчення щоденної роботи (зміни).

    Якщо раніше працівники мали відпочивати щонайменше 42 години поспіль щотижня, на період воєнного стану вихідні можуть зменшити до 24 годин.

    Додатково скасовуються:

    заборона роботи у вихідні дні;

    скорочений робочий день напередодні святкових, неробочих і вихідних днів;

    перенесення вихідного дня, якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем;

    обмеження для надурочних робіт.

    Чи діють обмеження на роботу вночі й у небезпечних умовах?

    Вночі не можуть працювати без їхньої згоди вагітні жінки, матері дітей до одного року, а також особи з інвалідністю, яким протипоказана така робота.

    Інші жінки й працівники з дітьми за згодою можуть працювати на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, а також залучатися до нічних і надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові й неробочі дні, їздити у відрядження.

    Скорочений робочий час вночі скасовано.

    Чи може роботодавець не виплачувати заробітну плату?

    Роботодавці мають докладати максимум зусиль, щоби своєчасно виплачувати зарплату.

    І хоча закон допускає порушення строків оплати внаслідок бойових дій або інших обставин непереборної сили, це не звільняє роботодавців від обов’язку виплати заробітної плати.

    Вони мають зробити це одразу після відновлення діяльності.

    За яких умов можна розірвати трудовий договір?

    Ініціаторами звільнення можуть бути як працівники, так і роботодавці.

    Працівники мають право розірвати трудовий договір негайно, якщо:

    підприємство розташоване в зоні бойових дій;

    є загроза їхньому життю і здоров’ю.

    Виняток: працівники критичної інфраструктури або залучені до суспільно корисних робіт.

    Роботодавцям дозволяється звільнити працівника під час тимчасової непрацездатності чи відпустки (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) - з першого дня виходу на роботу.

    Важливо! Якщо працівник не з’являється на роботі через воєнні дії, його не можна звільнити за прогул без поважної причини.

    Що означає призупинення дії трудового договору?

    Якщо внаслідок військової агресії неможливе надання та виконання роботи, закон допускає тимчасове призупинення дії трудового договору. Трудові відносини при цьому зберігаються.

    Про це роботодавець і працівник мають повідомити один одного в будь-який доступний спосіб.

    За додатковою інформацією звертайтеся до Державної служби України з питань праці.

    Актуальна інформація на порталі : https://pratsia.in.ua

    За матеріалами  Держпраці,   підготовленими  у рамках кампанії «Виходь на світло!», що  реалізується за підтримки проєкту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці.


     

  • Стартувала інформаційна кампанія «Виходь на світло!»

    Стартувала інформаційна кампанія Держпраці «Виходь на світло»

    В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України.

    Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця - це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!

    Саме тому, з 1 липня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.

    Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

    Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

    Більше інформації на сайті Держпраці та інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua .


     

  • Виплату заробітної плати перевірено на восьми підприємствах-боржниках

    Виплату заробітної плати перевірено на восьми підприємствах-боржниках

    Дотримання трудового законодавства у регіоні у частині виплати заробітної плати  та погашення заборгованості, у разі якщо така існує, залишається одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Головними державними інспекторами Управління з початку нинішнього, 2017,  року проведено десять перевірок на восьми підприємствах-боржниках.

    Матеріали щодо шести керівників передано на розгляд судових інстанцій.

    За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці у Чернівецькій області,  упродовж  січня-червня погашено заборгованість по заробітній платі у Хотинському технікумі Подільського ДАТУ, ПРАТ «Авіакомпанія «Буковина», ТзОВ «Захід -  СГЕМ», КП «Новодністровський житловик».

    Також згідно Постанови Кабінету Міністрів України  №509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» головними державними інспекторами Управління  винесено низку постанов щодо накладення штрафних санкцій на підприємства, де існувала заборгованість по заробітній платі.

    Згідно чинних законодавчих норм, якщо порушено встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше, як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - розмір штрафу складає 9 600 гривень.


     

  • За минулий тиждень на підприємствах України смертельно травмовано десятеро осіб

    За минулий тиждень на підприємствах України  смертельно травмовано десятеро осіб

    По двоє осіб - на підприємствах Житомирської та Київської областей;

    по одній особі - на підприємствах Волинської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Черкаської областей.

    Випадки травмування сталися:

    на підприємствах транспорту та в агропромисловому комплексі (загинуло по 3 особи);
    у будівництві (2 особи);
    у машинобудуванні та у житлово-комунальному господарстві (по 1 особі).

    За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 186 осіб. За аналогічний період 2016 року загинуло 194 особи (зменшення на 8 випадків або на 4%).


     

  • Підсумовано результати пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у першому півріччі 2017 року

    Підсумовано результати пріоритетних напрямів  роботи Управління  Держпраці у першому півріччі 2017 року

    В Управлінні  Держпраці у Чернівецькій області відбулася підсумкова колегія за результатами роботи відомства у першому півріччі 2017 року.

    У роботі колегії взяв участь  заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк, котрий перебував на Буковині з робочою поїздкою.  

    Під час зібрання детально проаналізовано  діяльність інспекторського складу щодо державного нагляду за дотриманням законодавства  про оплату праці в регіоні;  дотриманням законодавства про працю неповнолітніх; впровадження заходів щодо підвищення ефективної діяльності у сфері охорони праці та низки інших важливих питань.

    На засіданні зазначалося, що за січень-червень 2017 року головними державними інспекторами Управління Держпраці проведено 240 перевірок з питань додержання законодавства про працю у 228 субєктів господарювання краю.

    Порушення законодавства про працю виявлено у 185 місцевих роботодавців, тобто у понад  80%.  І цей факт свідчить про необхідність посилення, зокрема,  ефективності заходів державного нагляду  та контролю за своєчасністю виплати заробітної плати працівникам, дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, а також забезпечення заходів державного нагляду та контролю з питань додержання законодавства про працю у частині виявлення працівників, котрі трудяться без укладання трудових  договорів, або виконують роботу на підставі цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових.  

    Під час роботи колегії зазначено: в регіоні окреслилися певні позитивні тенденції щодо зменшення виробничого травматизму. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, рівень смертельного   травматизму зменшився утричі, а рівень загального травматизму - майже на 20%.  

    Цьому сприяли заходи державного нагляду за дотриманням законодавства про промислову безпеку та охорону праці, проведені  Управлінням Держпраці, а також превентивна інформаційно=роз’яснювальна кампанія. Так, з початку року на піднаглядових підприємствах області виявлено понад 2600 порушень законодавчих та нормативно-правових актів  з охорони праці. Хоча слід зауважити, що перевірками Управління Держпраці було охоплено менше 1% виробничих об’єктів області.    

    До активної  співпраці з органами місцевого самоврядування задля реалізації Постанови Кабінету Міністрів України №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закликав заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк.

    «Діяльність Управління у напрямі створення при органах місцевого самоврядування відповідних структурних підрозділів чи посад інспекторів праці має проводитися у Чернівецькій області значно активніше, - наголосив заступник Голови Держпраці України. - В об’єднаних територіальних громадах має бути створено посади  інспекторів праці. Але хочу наголосити: завдання інспектора не карати, а попередити, проконсультувати і таким чином запобігти  порушенням законодавства про працю з боку роботодавців, чи працівників. Підкреслюю: необхідно апелювати до свідомості очільників територіальних громад, адже спільне завдання органів державної влади та Державної служби України з питань праці - забезпечити працівникам гідний соціальний захист та реалізацію їхніх конституційних прав на забезпечення здорових і безпечних умов праці».


     

  • На Буковині з робочою поїздкою перебував заступник Голови Держпраці України Ігор Шумелюк

    На Буковині з робочою поїздкою перебував заступник Голови Держпраці України Ігор Шумелюк

    У рамках робочої поїздки на Буковину  заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк провів низку зустрічей, зокрема, з  першим заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайлом Павлюком.

    Під час спілкування з посадовцем крайової влади, заступник Голови Держпраці України  обговорив низку питань, зокрема, впровадження Постанови Кабінету Міністрів України №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою затверджено новий Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

    Участь у зустрічі взяли начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак та директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України» Степан Радукан.

    При зустрічі мовилося про те, що на виконання даної Постанови у кожному виконавчому органі місцевого самоврядування  необхідно створити структурні підрозділи з праці та ввести посади інспекторів праці, котрі здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю у частині оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформленні трудових відносин.

    «В обласному центрі, об’єднаних територіальних громадах повинні бути створені посади з інспекторів праці. Але хочу запевнити: завдання інспектора не карати, а попередити, проконсультувати і таким чином запобігти  порушенням законодавства про працю з боку роботодавців, чи працівників. Підкреслюю: необхідно апелювати до свідомості очільників територіальних одиниць, адже спільне завдання органів державної влади та Державної служби України з питань праці – забезпечити працівникам гідний захист їхнього  здоров'я і майбутнього», - підкреслив  заступник Голови Держпраці України.

    У ході зустрічі обговорювалися й інші актуальні для регіону питання, зокрема, проблеми у сфері промислової безпеки, охорони й гігієни праці на місцевих підприємствах, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати роботодавцями, а також легалізації трудових відносин. 

  • При впровадженні заходів державного нагляду, порушення трудового законодавства виявляють у 80% роботодавців

    При впровадженні заходів державного нагляду, порушення трудового законодавства виявляють  у 80% роботодавців

    Цю тезу виголосив на засіданні Чернівецької обласної тристоронньої  соціально-економічної ради начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

    Керівник відомства прозвітував на зібранні про результати роботи Держпраці щодо дотримання роботодавцями чинного законодавства  у частині нарахувань  мінімальної заробітної плати працівникам.

    Іван Луцак зазначив, що  одним із основних визначених для Управління  завдань є контроль за дотриманням законодавства про праці юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

    Загалом з початку 2017 року державними інспекторами праці Управління проведено 240 перевірок  228 суб’єктів  господарювання. Серед перевірених суб’єктів – 70% - підприємства різних форм власності, понад 20% - фізичні особи підприємці.

    Констатовано, що у 80% роботодавців виявлено порушення трудового законодавства. Понад половина із виявлених порушень - у частині з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата індексації заробітної плати, невиплата компенсації у зв’язку із порушеннями термінів виплати заробітної плати.

    На виконання вимог приписів інспекторів відомства, працівникам підприємств області донараховано індексації заробітної плати, зарплати за святкові та робочі дні, роботу в надурочний і нічний час, компенсації за невикористану відпустку - суму у понад  два мільйони гривень.

    Іван Луцак також наголосив на  суттєвих штрафних санкціях за порушення чинного трудового законодавства і на тому, що вони спонукають роботодавців привести у відповідність до нормативних актів оплату праці та трудові відносини на підприємствах, в установах та організаціях Буковини.

    Цю тенденцію підтверджують і статистичні дані, зокрема, той факт, що за чотири місяці нинішнього року чисельність працюючих в області зросла на 6,5 тисяч осіб, а фізичних осіб  - підприємців - на понад чотири тисячі осіб.

    Роботу засідання тристоронньої  соціально-економічної ради очолив співголова ради, перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк.

    Участь у засіданні взяли представники Федерації роботодавців Чернівецької області, Чернівецької обласної ради профспілок, державних відомств та інші.   


     

  • Дії Управління Держпраці у Чернівецькій області визнано правомірними: сільськогосподарське підприємство зобов’язане заплатити штраф за грубе порушення трудового законодавства

    Дії Управління Держпраці у Чернівецькій області визнано правомірними: сільськогосподарське підприємство зобов’язане заплатити штраф за грубе порушення трудового законодавства 

    Позапланова перевірка головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Свіженька- Мілк» (підприємство займається розведенням великої рогатої худоби),  здійснювалася на підставі колективного звернення п’ятьох громадян, скерованого до Управління прокуратурою Чернівецької області.    

    Перевіркою Держпраці встановлено факти використання найманої праці працівників  без відповідного оформлення  - видачі наказу про прийом на роботу, укладання з найманими працівниками  трудових договорів, що є грубим порушенням частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю -  «Укладення трудового договору».

    Як наслідок, на підприємство за нелегальне працевлаштування  громадян було накладено фінансові санкції на суму  87 тисяч гривень.

    Постанова про накладання зазначеного штрафу оскаржувалася у Чернівецькому окружному адміністративному суді. Рішенням судової інстанції було підтверджено правомірність дій Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Вінницьким  апеляційним адміністративним судом  постанова суду першої  інстанції залишено без змін.

    Наразі матеріали щодо примусового стягнення з підприємства фінансової санкції - 87 тисяч гривень - скеровано до органів виконавчої служби.


     

  • До уваги роботодавців

    До уваги роботодавців

    Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 ( далі – Порядок), запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів  праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.

     

    Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану  дотримання законодавства  про працю  та надання рекомендацій  щодо його застосування.

    Відповідно до Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

    Інспектори праці мають контрольні повноваження, які підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики  від 24.05.2017 № 866.

    Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю» - «Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці» або за телефоном (044) 288-10-00.


     

  • На об’їзді - нараді сільськогосппідприємств Кіцманщини обговорено стан охорони праці в агропромисловій галузі

    На об'їзді - нараді сільгосппідприємств Кіцманщини обговорено стан охорони праці в агропромисловій галузі

    Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь в об’їзді - нараді сільськогосподарських підприємств Кіцманського району з підготовки та успішного проведення збирання ранніх  зернових та зернобобових культур жнивної кампанії -2017.

    Захід відбувся під головуванням керівника Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука за участі посадовців структурних підрозділів Чернівецької ОДА, Кіцманської РДА, органів місцевого самоврядування, керівників сільськогосподарських підприємств, голів колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств.

    Начальник  Управління  Держпраці детально проаналізував стан охорони праці в галузі, акцентувавши  на тому, що у першому півріччі 2017 року головними державними інспекторами Управління проведено 364 перевірки суб’єктів господарювання з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і кожна шоста із цих перевірок відбулася  на підприємствах сільськогосподарської галузі Буковини.

    Загалом при заходах державного нагляду було виявлено понад півтисячі порушень, понад 90 порушень - на агропромислових підприємствах.

    Як наслідок, серед 27 посадових осіб притягнутих до адміністративної відповідальності, 14 – керівники агроформувань.

    «Перед аграріями області постає надважливе завдання:   своєчасно і без втрат провести  жнивну кампанію, але не менш важливе завдання - не допустити при цьому виробничого травматизму, - наголосив  на зібранні Іван Луцак. - Слід підкреслити: завдяки технічному переоснащенню, модернізації технічних процесів на сільгосппідприємствах Буковини упродовж останніх чотирьох років випадків смертельного виробничого травматизму не зареєстровано».   

    Керівникам агропідприємств вказано на необхідність проведення навчань та інструктажів з питань охорони праці, своєчасних медичних оглядів, забезпечення працівників засобами індивідуального захист, а також на належну організацію виробничого процесу у польових умовах - місць обслуговування техніки, відпочинку.    

    Підкреслено, що за останні роки  в агропромисловому секторі області експлуатується значна кількість сільськогосподарських машин імпортного виробництва. Аграріям вчергове наголошено, що відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці»,  технологічні процеси , машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, хімічні речовини і їх сполуки та інша небезпечна продукція, що придбана за кордоном, допускається до експлуатації (застосування) лише за умови проведення експертизи на відповідність їх нормативно-правовим актам з охорони праці.


     

  • Управління Держпраці звертається до сільськогосподарських підприємств, колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві

    На Буковині -  жнивна кампанія

    Управління Держпраці звертається до керівників та працівників сільськогосподарських підприємств, колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві

    Роботодавці, які залучають працівників до робіт  з вирощування, збирання, оброблення продукції рослинництва та тваринництва зобов’язані:

    -          забезпечити безпечні і нешкідливі умови праці працівникам;

    -          створити службу з охорони праці;

    -          за власні кошти організувати проведення медичних оглядів працівників під час прийняття на роботу ( попередній медичний огляд)  та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди);

    -          не допускати залучення жінок до робіт, визначених у Переліку  важких робіт та робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці;

    -          не допускати залучення праці неповнолітніх.

         Роботодавці зобов’язані забезпечити безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд  відповідно до Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд та забезпечити  працівників засобами  індивідуального захисту – спеціальними одягом та взуттям, іншими засобами індивідуального захисту, що повинні відповідати вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

    Роботодавці і працівники повинні виконувати вимоги щодо безпеки до виробничого обладнання та організації робочих місць, безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки.

    Категорично забороняється експлуатація несправних машин та обладнання, а також експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

    Працівники, котрі залучені до робіт  з вирощування, збирання, оброблення продукції рослинництва та тваринництва зобов’язані  неухильно дотримуватися посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці, а також пройти перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.


     

     

     

  • Методичні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

    Методичні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

    Головам міських рад міст обласного значення, сільських селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад

    Державна служба України з питань праці на виконання повноважень, визначених підпунктом 541   пункту 4 Положення про Державну службу України  з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 11.02.2015 року №96, підпунктом 3 пункту 12 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 ( далі – Порядок), та з метою забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад організації ефективного здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю повідомляє наступне:

    Повноваження, визначені частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – контрольні повноваження), здійснюються відповідно до Порядку та Порядку накладеняі штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509.

    Для здійснення контрольних повноважень міським радам міст обласного значення чи об’єднаним територіальним громадам рекомендується забезпечити створення нового  або покладення контрольних повноважень на діючий виконавчий орган.

    При прийнятті рішення доцільно врахувати чисельність виконавчого органу, достатню для ефективного здійснення контрольних повноважень, яку рекомендується встановлювати  у розрахунку 1 інспектор праці на 20 000 чисельності населення, що проживає на території відповідної міської ради міста обласного значення чи об’єднаної територіальної громади.

    При визначенні виконавчого органу, відповідального за реалізацію контрольних повноважень, необхідно також враховувати:

    1). Обсяг обов’язків, які покладаються на виконавчий орган;

    2). Кількість, тип, розмір і розташування роботодавців, які підлягають інспектуванню.

    В об’єднаних територіальних громадах, які налічують до 20 000 жителів, за рішенням ради такої громади контрольні повноваження можуть покладатись на уповноважену посадову особу, що повинна мати вищу юридичну або економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого бакалавра або бакалавра.

    До посадових інструкцій інспекторів праці включаються наступні обов’язки:

    1).  Забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

    2).  Здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі, їх структурними  чи відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю;

    3).  Здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про зайнятість населення в частині дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи ; використання праці іноземців та осіб без громадянства; наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця; дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; провадження діяльності з надання послуг з  посередництва та працевлаштування;

    4).  Складає у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення;

    5). Видає в установленому порядку юридичним особам, та фізичним особам, які використовують найману працю, обов’язкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства з питань, які належать до компетенції виконавчого органу, та вносить пропозиції щодо накладення дисциплінарних стягнень  на посадових осіб, винних у порушенні законодавства;

    6).  Забезпечує роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства, у межах повноважень, визначених положенням про виконавчий орган, та запобігання можливим його порушенням;

    7).  Накладає у порядку, визначеному законодавством, штрафи за порушення законодавства, повноваження зі здійснення державного контролю за яким віднесені до повноважень виконавчого органу;

    8).  Здійснює фіксацію процесу інспекційного відвідування з використанням засобів аудіо-, фото- та  відеотехніки;

    9).  Звітує про виконання покладених на виконавчий орган завдань за формою та у строки, визначені Держпраці;

    10).  Подає до Держпраці чи її територіальних органів матеріали та організаційно-розпорядчі документи, що складаються при проведенні та за результатами інспекційних відвідувань, невиїзних інспектувань;

    11).  Бере участь в організації проведення та /або проведенні навчання, підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки з питань щодо здійснення повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю;

    12).  Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до його компетенції, у тому числі, з питань недопущення дискримінації на робочих місцях ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

    13).  Аналізує стан та тенденції додержання законодавства про працю у межах території відповідної ради та вживає заходів до усунення недоліків;

    14).  Розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

    15).  Постійно інформує населення про стан здійснення делегованих повноважень;

    16).  Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання документів, створених у ході здійснення своїх повноважень;

    17).  Забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

    18).  Забезпечує захист персональних даних, доступ до яких отримано у ході здійснення повноважень;

    19).  Готує та подає в установленому порядку аналітичні матеріали і статистичну звітність з питань реалізації делегованих повноважень у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, керівнику виконавчого органу та Держпраці;

    20).  Проводить моніторинг проблемних питань реалізації державної політики у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, готує та подає Держпраці пропозиції щодо його врегулювання;

    21).  Проводить моніторинг стану дотримання законодавства про працю, у тому числі у сфері оплати праці в частині своєчасної  і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплати праці;

    22).  Бере участь в інформаційно-роз’яснювальних кампаніях щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників;

    23).  Співпрацює з іншими виконавчими органами відповідних рад щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень, що входять до їхньої компетенції.

    Крім того, у посадовій інструкції інспектора праці виконавчого органу рекомендується передбачити наступні повноваження:

    1)      Безперешкодно, без попереднього повідомлення здійснювати інспекційні відвідування;

    2)      Під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності підстав, визначених пунктом 5 Порядку, самостійно і в будь – яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь – яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;

    3)      Ознайомлюватися з будь – якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію / відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;

    4)      Наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та /або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/ або письмові пояснення;

    5)      За наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози його безпеці залучати працівників правоохоронних органів;

    6)      На надання робочого місця з можливістю ведення конфеденційної розмови з працівниками щодо предмета  інспекційного відвідування;

    7)      Отримувати від державних органів інформацію, необхідну  для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування;

    8)      Проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування.

    При прийнятті рішень щодо кола повноважень виконавчого органу чи уповноваженої особи, необхідно враховувати, що обов’язки, які можуть бути на них покладені, не повинні заважати їм ефективно виконувати  контрольні повноваження або якимось чином завдавати шкоди авторитетові та неупередженості, які потрібні інспекторам праці у їхніх відносинах з роботодавцями та працівниками.

    Після вжиття відповідних організаційних заходів щодо реалізації зазначених вище рішень голова відповідної міської, селищної, сільської  ради згідно з абзацом четвертим пункту 3 Порядку, направляє Держпраці листа з наданням  у додатках до нього картки обліку даних інспектора праці та фотокартки інспектора 3 см на 4 см, якому пропонується видати посвідчення.

    При надсиланні зазначеного листа вперше, в ньому зазначається інформація про вжиті заходи щодо забезпечення здійснення повноважень виконавчими органами міських рад міст обласного значення, об’єднаними територіальними громадами повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, щодо:

    1)      Рішення відповідної ради про уповноваження діючого або створення нового виконавчого органу міської ради міст обласного значення, об’єднаної територіальної громади (далі – виконавчий орган), уповноваження посадової особи на здійснення контрольних повноважень;

    2)      Структури та штатного розпису виконавчого органу міської ради міста обласного значення чи об’єднаної територіальної громади, до повноважень якого віднесено здійснення контрольних повноважень;

    3)      Положення про виконавчий орган, до повноважень якого віднесено здійснення контрольних повноважень, посадової інструкції інспектора праці;

    4)      Кількості юридичних та фізичних осіб, що на території відповідної ради використовують найману працю, чисельність населення;

    5)      Матеріального забезпечення інспекторів праці (приміщення, офісна техніка, доступ усіх категорій громадян для його відвідування, оплата праці).  

    При внесені змін до положення діючого виконавчого органу чи покладених повноважень на уповноважену посадову особу необхідно враховувати вимоги статті 32 КЗпП України.

    Так, після затвердження радою змін до положення про відповідний виконавчий орган його працівники, істотні умови праці яких підлягають зміні, персонально під підпис попереджаються про дату таких змін (не пізніше, ніж за два місяці до змін).

    Таким чином, при  прийнятті рішення про набрання чинності внесених до положень змін необхідно враховувати двомісячний термін завчасного попередження.

    Крім того, протягом двох місяців від усіх відповідних працівників доцільно одержати письмову заяву про згоду продовжувати роботу після зміни істотних умов праці або про їхню відмову працювати в нових умовах. При цьому необхідно врахувати, що працівник має право будь – коли змінити своє рішення.

    Безпосередньо перед початком робіт при змінених істотних умовах праці необхідно ознайомити  працівників з новими інструкціями та іншими документами, що визначають змінені посадові обов’язки.

    Працівники, що відмовилися продовжувати роботу у зв’язку зі змінами істотних умов праці, підлягають звільненню на підставі пункту  6 статті 36 КЗпП. До трудової книжки працівника вноситься запис відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.03.1993 р. №58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за №110.


     

       

           

                

         

     

        

  • Виробничий травматизм на Буковині зменшився

    Виробничий травматизм на Буковині  зменшився

    З початку року на підприємствах Чернівецької області сталося 15 нещасних випадків, два з яких  - зі смертельним наслідком.

    У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, виробничий травматизм в регіоні зменшився:  у січні-червні  2016 року сталося 18 нещасних випадків, у тому числі, шість із них - зі смертельним наслідком 

    Найбільша кількість травмувань  на виробництві цьогоріч  мала місце  у  Чернівцях (7 випадків) та Вижницькому районі (4 випадки).

    По одному нещасному випадку зареєстровано у Хотинському, Заставнівському та Глибоцькому районах.

    Не було зареєстровано жодного нещасного випадку на підприємствах, в установах та організаціях Герцаївського, Кіцманського, Кельменецького, Новоселицького,  Путильського, Сокирянського, Сторожинецького районів.    

    Найбільше випадків  травмувань працівників - на підприємствах соціально-культурної сфери (7);

    на підприємствах автомобільного транспорту - (2);

    по одному випадку -  на підприємствах пошти та зв’язку, енергетики, будівництва, виробництві деревини та виробів з деревини, лісозаготівлі, сільського господарства.

    Найчастіше випадки травмувань працівників стаються через організаційні причини , зокрема, через  невиконання працівниками  посадових інструкцій, інструкцій  з охорони праці, внаслідок  порушення технологічних процесів,  трудової дисципліни.  


     

  • Керівник Держпраці області Іван Луцак взяв участь у роботі міжнародної конференції на тему: «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації»

    Керівник Держпраці області Іван Луцак взяв участь у міжнародній конференції на тему: "Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації"

    За сприяння Організації з безпеки та співробітництва в Європі, урядів Канади та Німеччини у Києві проходить  міжнародна конференція на тему «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

    Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, члени парламенту, представники ОБСЄ, координатори проектів ОБСЄ в Україні, фахівці центрального апарату Державної служби України з питань праці та  територіальних управлінь Держпраці, Федерації профспілок України, міжнародні експерти.

    Від Управління Держпраці у Чернівецькій області на цьому представницькому заході перебував начальник відомства Іван Луцак.

    У своїй доповіді заступник Міністра соціальної політики, національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми Наталія Федорович озвучила дані досліджень Міжнародної організації праці. Зокрема, до примусової праці залучений 21 мільйон осіб, з яких 11,5 млн – жінки. Примусова праця приносить дохід у 150 млрд доларів США щороку, прибуток від усіх форм експлуатації – майже 218 млрд доларів США; 10 % становить примусова праця в державному секторі економіки, включаючи дітей-солдатів.

    Доповідач назвала основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми, серед яких бідність, слабкі соціальні та економічні структури, безробіття, збройні конфлікти, а також групи ризику та основні країни призначення «живого» товару.

    Наталія Федорович поінформувала учасників конференції і про те, як реалізуються Україною міжнародні зобов’язання у сфері торгівлі людьми.

    Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в даному питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців.

    Представник Директорату соціальної інспекції Бельгії Пітер ван Ховермайрен докладно охарактеризував актуальні індикатори проблеми, пояснив механізм взаємодії ключових партнерів у боротьбі з цим явищем: прокуратури, поліції і Інспекції Національного бюро соціального захисту. Він зазначив, що в країні діють 500 загальних інспекторів і 35 – спеціальних, основною сферою інспектування яких є торгівля людьми з метою трудової експлуатації.

    Заступник директора департаменту з питань праці Держпраці Олена Коновалова повідомила присутніх про новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю і пілотний проект з виявлення незадекларованої праці, що запроваджено у чотирьох областях держави. Це, за словами фахівця, має сприяти ефективному виявленю неоформлених працівників.

    Олена Коновалова зазначила, що для виявлення подібних фактів трудової експлуатації необхідна тісна співпраця з  правоохоронними органами, що передбачає постійний обмін інформацією.

    Представник Генеральноїпрокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

    Йшлося також про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні зазначеної проблеми: роль інсппекторів контролю умов праці у виявленні жерт трудоваої експлуатації, їхню співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.


     

  • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№7/2017)

    Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№7/2017)

    У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

    Сергій Колесник. Шахтарі подають сигнал SOS. Про проблеми вугільних підприємств унаслідок недостатнього фінансування заходів з охорони праці

    Зінаїда Купира. Хто винен? Результати розслідування аварії на шахті «Степова» у Львівській області, що сталася на початку березня

    Олег Малихін, Ярослав Величко. І знову про дистанційне навчанняПро можливості електронної системи дистанційного навчання у сфері охорони праці

    Олена Нагайчук. Не пасербиці, а дочки. Досвід використання системи дистанційного навчання MOODLE під час викладання у ВНЗ дисциплін БЖД і ООП

    Олександр Садовий. Контроль охорони праці. Види й порядок проведення. У Запорізькому машинобудівному конструкторському бюро «Прогрес» контроль ОП – постійний процес

    Дмитро Матвійчук. Безпека в АПК – у центрі уваги. Представники Держпраці, Мінагрополітики та ФПУ обговорювали проблемні питання галузі

    Дмитро Селявін. Нульовий доступ до устаткування. Що потрібно зробити, щоб найнебезпечніше устаткування не загрожувало здоров’ю і життю персоналу та відвідувачів

    Сергій Колесник. Недостатньо керований підйом. Підсумки щорічної конференції «Системні підходи в управлінні безпекою підіймальної техніки та пристроїв»

    Дмитро Селявін. Вибух, який забрав життя. Відсутність у технологічній документації чітких інструкцій, як діяти в аварійній ситуації, призвела до загибелі людини

    Олег Моісеєнко. Як проводити розслідування по-новому? Роз’яснення фахівців Держпраці щодо спірних питань проекту нового Порядку розслідування нещасних випадків

    Людмила  Солодчук. Слідами конференції. Що найбільше турбує фахівців у сфері медицини та гігієни праці

    Володимир Чернюк. Медицина праці: виклики ХХІ сторіччя. Вплив на здоров’я людини наноматеріалів і нанотехнологій,інформатизація суспільства, хімічна небезпека та ін.

    Ірина Кононова. Оцінка ризиків для профілактики профзахворювань. Про потребу термінового розроблення або перезатвердження нових санітарних норм і правил та відповідних НПАОП

    Петро Швардак, Людмила Харчук. Рубрика: Прошу слова. Про організацію проведення медоглядів на підприємстві. Дві думки

    Діана Тимошина, Руслан Коваль, Олександр Скапа. Гігієнічні нормативи для оцінки ризиків. Проблемні питання гігієнічного нормування та регламентування небезпечних факторів

    Василь Голінько, Сергій Чеберячко, Володимир Фрундін. Небезпечні низькочастотні шуми. Визначення сфери застосування та вибір ЗІЗ органів слуху для гірничодобувних підприємств

    Зінаїда Купира. Судові справи про скасування актів за формою Н-5. Як діяти потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві, якщо він не згоден із висновками комісії

    У додатку до журналу «Охорона праці» №7/2017 «НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» читайте про таке:

    Організація утримання будівель і споруд. Частина 6. Утримання внутрішньобудинкових мереж освітлення.

    Форма та опис службового посвідчення інспектора праці.

    На прохання читачів: інструкція з ОП для водія асенізаційної машини.


     

  • Активізовано роботу зі створення посад інспекторів праці при органах місцевого самоврядування

    Активізовано роботу зі створення посад інспекторів праці при органах місцевого самоврядування

    На неухильному виконанні Постанови Міністрів України за №295 « Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» , якою затверджено новий Порядок здійснення державного контролю за додержання законодавством про працю» наголосив на розширеній робочій нараді з головами районних державних адміністрацій та керівниками об’єднаних територіальних громад начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

    Нарада відбувалася під головуванням очільника краю – голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука.

    Керівник Управління Держпраці детально розтлумачив пункти відповідної Постанови й ще раз підкреслив:

    «У кожному виконавчому органі місцевого самоврядування Чернівецької області має бути створено структурні підрозділи та введено  посади інспекторів праці, котрі здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю, зокрема,  з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання  мінімальних гарантій в оплаті праці, оформленні трудових відносин і таке інше».

    У відповідному протоколі наради із керівниками районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад  вказано, що такі структурні підрозділи в області має бути створено  до початку наступного місяця.

    Водночас Іван Луцак проінформував учасників наради  про зроблене у цьому напрямі, додавши, що Управління Держпраці у Чернівецькій області, у межах своїх повноважень,  надає  органам місцевого самоврядування у цьому питанні через роз’яснення та консультації всебічну методичну допомогу.


     

  • Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що вивчатиме ефективність використання сільськогосподарських земель у краї та трудові відносини між суб’єктами господарювання

    Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що вивчатиме ефективність використання земель сільськогосподарського призначення та трудові відносини між суб'єктами господарювання

    Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч увійшов до складу робочої групи з питань моніторингу урожайності сільськогосподарських культур  та плодів в агроформуваннях області, ефективності використання земель сільськогосподарського призначення, трудових відносин між суб'єктами господарювання та повноти сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

    Робочу групу створено на виконання відповідного доручення голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука. Її створення зумовлено, у тому числі, й тим фактом, що надходження коштів у вигляді сплати податків за використання земель сільськогосподарського призначення та зібраного врожаю до місцевих бюджетів області є недостатніми.     

    Днями відбулося засідання робочої групи. Участь у роботі взяли представники Управління Держпраці у Чернівецькій області, Чернівецької філії ДУ "Держгрунтохорона", Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та ще низки державних відомств.


     

  • Що повинен знати працівник про оплату роботи у надурочний час

    Що повинен знати працівник про оплату роботи у надурочний час  

    Оплата роботи працівника в надурочний час відбувається:

    за погодинною системою оплати праці - в подвійному розмірі годинної ставки;

    за відрядною системою оплати праці - доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години;

    у разі підсумованого обліку робочого часу - оплачуються як надурочні години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

    Режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

    У випадку застосування підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути складені у такий спосіб, щоби робочий час, який зобов'язані відпрацювати працівники за обліковий період, встановлений колективним договором, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період. 


     

  • Найвищий рівень оплати праці в області - у сфері державного управління, фінансової діяльності та будівництві

    Найвищий рівень оплати праці в області  - у сфері державного управління, фінансової діяльності та будівництві

    Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю працюючих десятеро і більше осіб) Чернівецької області у травні 2017 року становила 5284 гривні, що більш. ніж в півтори рази вище рівня мінімальної заробітної плати, встановленої на перше січня 2017 року, тобто 3200 гривень. 

    Серед видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці - сфера державного управління й оборони, обов'язкове соціальне страхування (7418 гривень); фінансова та страхова діяльність (7390) гривень; будівництво (6100 гривень); освіта (5419 гривень); серед промислових видів діяльності - добувна промисловість (6987 гривень), констатували в Головному управлінні статистики Чернівецької області.

    Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах тимчасового розміщення й організації харчування  (3531 гривня); у сферах професійної, наукової та технічної діяльності (4411 гривень); установах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (4259 гривень), серед промислових  видів діяльності - на підприємствах з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (4120 гривень).


     

  • 26 липня відбудеться семінар - навчання на тему: «Роз’яснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

    ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці" організовує 26 липня 2017 року семінар – навчання на тему: «Розяснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

    Наказом Міністерства соціальної політики «Про внесення змін до наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15» від 30.01.2017 № 140 внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі – Типове положення).

    З метою забезпечення вивчення змін до Типового положення ДП «ГНМЦ» 26 липня 2017 року організовує семінар-навчання на тему: «Роз’яснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».

    Цільова аудиторія – керівники підприємств, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці цих підприємств, працівники служби кадрів або інші спеціалісти підприємств, яким доручена організація навчання та перевірки знань з питань охорони праці; керівники та викладачі кафедр охорони праці вищих навчальних закладів, керівники і штатні викладачі навчальних центрів. Всі учасники отримають відповідні сертифікати.

    Заявки надсилати до 24 липня 2017 року на бланку підприємства на адресу:

    м. Київ, вул. Вавілових, 10-А.

    Контактні телефони: (044) 453-75-96, 440-14-77, 453-96-92, 453-97-37,

    e-mail: dogovor@gnmc.kiev.ua, meleynkova.gnmc@gmail.com, meleynkova@gnmc.kiev.ua , vinokurova@gnmc.kiev.ua.

    Реєстрація учасників з 9.00 до 10.00

    Робота семінару з 10.00 до 17.30.


     

  • Виробничий травматизм на українських підприємствах у червні зменшився

    Виробничий травматизм на українських підприємствах у червні зменшився

    У період з 19 по 26 червня на підприємствах України смертельно травмовано п’ятеро  осіб: 

    двоє осіб – на підприємствах Полтавської області;
    по одній особі – у  Донецькій, Київській та Харківській областях. 
    Випадки травмування сталися:
    на підприємствах транспорту (загинуло 2 особи);
    у будівництві, житлово-комунальному господарстві та у соціально-культурній сфері – по 1 особі.

    З початку червня на підприємствах України смертельно травмовано 21 особу, за аналогічний період 2016 року загинуло 26 осіб (зменшення на 5 випадків або на 19%). 

    За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 152 особи, за аналогічний період 2016 року загинуло 162 особи (зменшення на 10 випадків або на 6%).

  • Якими нормативно-правовими актами слід керуватися під час виробництва та експлуатації вантажопідіймальних кранів?

    Якими нормативно-правовими актами слід керуватися під час виробництва та експлуатації вантажопідіймальних кранів?

    Основні вимоги до безпеки, проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та вимоги до обігу на ринку України та/або введення в експлуатацію вантажопідіймальних кранів та машин визначені Технічним регламентом безпеки машин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62 (далі – Технічний регламент).

    Введення в обіг обладнання дозволяється у разі, якщо воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації.

    До введення вантажопідіймального крану та машини в обіг та/або в 

    До введення вантажопідіймального крану та машини в обіг та/або в експлуатацію виробник або його уповноважений представник проводить відповідні процедури з метою оцінки відповідності Технічного регламенту, складає декларацію про відповідність, яка додається до машини, наносить національний знак відповідності.

    Машини, на які нанесено національний знак відповідності і які супроводжуються декларацією про відповідність, повинні вважатися органами виконавчої влади як такі, що відповідають вимогам Технічного регламенту.

    Під час експлуатації вантажопідіймальних кранів слід керуватися настановами та інструкціями з експлуатації, інструкціями з охорони праці, що діють на підприємстві, іншими чинними нормативно-правовими актами з охорони праці.

     

  • На установчих зборах затверджено склад Громадської ради при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області

    На установчих зборах затверджено склад Громадської ради при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області

    Сьогодні  при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області утворено Громадську раду. Утворення Ради відбулося на установчих зборах.
    До складу Ради увійшло шестеро поданих кандидатур.
     
    Так, до складу ради одностайним голосуванням  членів установчих зборів включено:
    Попадюка Миколу Петровича – голову Чернівецької обласної  ради профспілок працівників житлово-комунального господарства, сфери послуг та побутового обслуговування населення;
     
    Барабаха Володимира Станіславовича – голову Чернівецької обласної ради профспілок працівників лісової галузі;
     
    Дудчака Володимира Васильовича – голову Чернівецької обласної ради профспілок    працівників освіти та науки;
     
    Фустія Олександра Прокоповича – голову Чернівецької обласної ради профспілок медичних працівників;
     
    Серецького Михайла Миколайовича -  голову Чернівецької обласної ради профспілок працівників агропромислового комплексу;
     
    Мороза Володимира Васильовича – заступника голови громадської організації «Будівельна палата Буковини».
     
    Вітаючи учасників установчих зборів, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, зокрема відзначив, що це відбувається у відповідності до Постанови Кабміну  «Про забезпечення участі громадськості для формування та реалізації державної політики» та доручень Державної служби України з питань праці.
     
    «Громадська рада  при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється, як  постійно діючий, колегіально-дорадчий  орган задля забезпечення участі громадян в управлінні  державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективнішої взаємодії Управління  з громадськими організаціями та об’єднаннями Буковини», - наголосив керівник відомства та побажав членам Громадської ради плідної роботи.


     

  • Функціюнування системи управління охороною праці ДП «Чернівецьке лісове господарство» має бути поліпшено

    Функціювання системи управління охороною праці ДП «Чернівецьке лісове господарство» має бути поліпшено

    На це спрямовано низку рішень, затверджених учора на виїзній колегії Управління Держпраці на ДП «Чернівецьке лісове господарство».
     
    Так, відповідними рішеннями колегії підприємство зобов’язано забезпечити приведення технологічних карт у повну відповідність до наявних технологічних процесів  з урахуванням вимог нормативно-правових актів;
    забезпечити допуск  до експлуатації машин, механізмів, устаткування транспортних засобів, іншої небезпечної продукції, придбаної закордоном, виключно за умови проведення експертизи на відповідність їх до чинних  нормативно-правових актів;
    створити  на підприємстві службу  охорони праці.
     
    «Хотів би підкреслити, що Управління Держпраці готове надавати  різнопланову методичну допомогу в налагодження ефективнішого функціювання системи охорони праці на підприємстві. Звертаю увагу на той факт, що належне виконання вимог охорони праці та промислової безпеки залежить, не в останню чергу, від трудової дисципліни на виробництві та самодисципліни працівників. Якнайпереконливішим  підтвердженням цьому  є нещасний випадок зі смертельним наслідком, в якому постраждав вальник Чернівецького лісгоспу», - наголосив при ухваленні рішень голова колегії, начальник Управління Держпраці Іван Луцак.
     
    З огляду на настання нещасного випадку на підприємстві, колегія визнала роботу керівництва ДП «Чернівецьке лісове господарство» із запобігання травмуванню на виробництві, усуненні ризиків,  що можуть призвести до цього, недостатньою.


     

  • Методично-консультативною допомогою фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління вже скористалися 54 підприємства Буковини

    Методично-консультативною допомогою фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління вже скористалися 54 підприємства Буковини

    Працівниками сектору з питань експертизи умов праці з початку року надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи на 54 підприємствах Чернівецької області.
     
    Під час проведення комплексних перевірок, фахівці сектору здійснили  превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 32 буковинських підприємствах.
    Надали методичну та консультативну допомогу 22 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.
     
    Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні одинадцяти  засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 72 заяви громадян.

    З початку року до  фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  звернулися 94 буковинці. Звернення стосувалися питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці,  надання пільг і компенсацій  за роботу у шкідливих та важких умовах праці.


     

  • На виїзному засіданні колегіі Управління Держпраці на ДП "Чернівецьке лісове господарство" обговорили стан виробничого травматизму та шляхи його запобігання (доповнюється)

    На виїзному засіданні колегії Управління Держпраці на ДП "Чернівецьке лісове господарство" обговорили стан виробничого травматизму та шляхи його запобігання (доповнюється)

    На виїзному  засіданні колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке відбулося сьогодні на ДП «Чернівецьке лісове господарство», учасники обговорили стан виробничого травматизму на підприємстві, а також шляхи його запобігання. 
     
    Роботу колегії очолив начальник Управління Держпраці Іван Луцак.
     
    Участь у колегії взяли: начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Ігор Пантело, директор ДП «Чернівецьке лісове господарство» Олександр Тимофєєв,  головний інженер Олександр Малишевський, провідний інженер з  охорони праці Сергій Варварюк, головний лісничий Вадим Скакун,   керівники Глибоцького та Садгірського лісгоспів, лісники та лісничі  Садгірського, Чорнівського, Ревнянського, Кіцманського, Кучурівського, Кузьмінського, Терновського та Туренського лісництв.
     
    Виїзна колегія Управління Держпраці відбулася за підсумками планової комплексної перевірки підприємства, тому  робота  розпочалася, власне, з обговорення її результатів.
    Акцентувалося  на тому, що частину порушень, виявлених на підприємстві, було усунено ще до завершення роботи комісії.
    Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович  та головний державний інспектор Ігор Пантело, котрі  брали участь у роботі  комісії,   детально проаналізували  кожне із виявлених порушень. На завершення  наголосили  на тому, що у визначений законодавством термін  на підприємстві відбудеться позапланова перевірки, під час якої буде проінспектовано  виконання виданих  приписів.
    Також під час роботи колегії було обговорено причини настання нещасного випадку, що мав місце на підприємстві у квітні нинішнього року, і в якому смертельно травмувався вальник лісу.
    Серед основних причин  загибелі працівника лісгоспу -  невиконання інструкцій з охорони праці та недотримання  трудової дисципліни.


     

  • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці »

    Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

    В ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:
     
    Людмила Солодчук. Андрій Рева: Глобальні виклики у соціальній сфері.
    Інтерв’ю з міністром соціальної політики України
     
    Олеся Цибульська. По-новому про відоме, або Читаючи Закон…  
    Аналіз статті 9 Закону України «Про охорону праці» про відшкодування шкоди працівникам
     
    Олег Моісеєнко. Ботієвська ВЕС: турбінам – вітер, школярам – знання  
    Екскурсія найбільшою вітряною електростанцією України
     
    Людмила Артеменко. Зацікавиш – матимеш потрібний результат 
    На Миколаївському глиноземному заводі стимулюють працівників дотримуватися норм охорони праці
     
    Наталія Віжул. Удосконалення без руйнувань
    Про зміни до нормативно-правової бази стосовно навчання з питань охорони праці
     
    Ольга Гріньова. Зверни увагу!   
    Про способи розвитку уваги у професійній діяльності
     
    Галина Шукалюк. Чесноти і безпека дорожнього руху         
    Практичні поради з виховання майбутнього водія
     
    Сергій Павлющенко. Головне завдання – посилити відповідальність       
    Робота Фонду соціального страхування щодо зниження виробничого травматизму в Донецькій області
     
    Олег Моісеєнко. Роботи з підвищеною небезпекою: переліки для спеціальних робіт    
    Як сформувати переліки спеціальних робіт і контингент осіб, які підлягають спеціальному навчанню
     
    Петро Бабич. Швидко і точно
    Про оптимізацію експертного обстеження навантажувачів
     
    Микола Федоренко. Стережись конвеєра        
    Загальні вимоги щодо безпечної експлуатації та огородження конвеєрного транспорту
     
    Олена Місяць. Оцінюємо ризики під час розвантаження контейнерів      
    Досвід Австралії щодо оцінки та управління ризиками
     
    Олександр Пількевич. Не підстелив соломки…          
    Знання, отримані у ході навчання та інструктажів з питань охорони праці, треба вміти використовувати для власної безпеки
     
    Сергій Колесник. До чого призводить послаблення держнагляду
    На прикладі Ізмаїлу, на який насувається загроза масового захворювання вірусним гепатитом А
     
    Олександр Соловйов. Обережно: санітарно-гігієнічні характеристики     
    Про проект методичних рекомендацій щодо визначення типових СГХ умов праці робітників основних підземних професій вугільних шахт
     
    Оксана Орєхова, Олександр Павленко. Вимірюємо важкість праці 
    Підрахунок балів для визначення класу та ступеня важкості трудового процесу під час гігієнічної оцінки умов праці
     
    Сергій Колесник. Фортеця на родовищі урану
    Яким чином діяльність уранових копалень впливає на кількість онкохворих на Кіровоградщині
     
    Сергій Павлющенко. Профілактика травматизму
    Особливості превентивної роботи Фонду соціального страхування у Донецькій області


     

  • Ситуація з вантажопідіймальними кранами в країні потребує негайної уваги власників кранів

    Ситуація з вантажопідіймальними кранами в країні потребує негайної уваги власників кранів

    Аби змінювати каральне ставлення до кожної з проблем, яка виникає, складні ситуації потрібно передбачити і попередити.
    Так, останнім часом загальна ситуація з вантажопідіймальними кранами в державі склалася неоптимістична. Більшість кранів вже «відслужили» (мова йде про граничний строк експлуатації), металеві конструкції перебувають у жахливому стані.  Через відсутність у суб’єктів господарювання належного технічного обслуговування та відомчого нагляду за безпечною експлуатацією (на деяких підприємствах на одного працівника з відомчого нагляду припадає понад 100 кранів), крани експлуатуються з пошкодженнями та дефектами,  що може призвести до аварійних ситуацій та й навіть до серйозних аварій.
    Так, під час проведення експертного обстеження вантажопідіймальних кранів на замовлення суб’єктів господарювання, які використовують ці крани, експертними організаціями, у тому числі експертно-технічними центрами, що входять до сфери управління Держпраці, було виявлено низку дефектів і пошкоджень кранів. Це, зокрема, тріщини в основному металі та зварних швах металоконструкцій кранів, корозійне спрацювання елементів металоконструкцій та їхньої деформації.
     
    Своєчасне виявлення дефектів допоможе підприємствам не допустити виведення кранів з виробничого циклу і уникнути аварій та аварійних ситуацій. А також продовжити роботу кранів після виявлення пошкоджень та їхнього ремонту, і подальшого позитивного рішення щодо експлуатації після технічного огляду.
     
    Держпраці звертає увагу власників вантажопідіймальних кранів і суб’єктів господарювання, що їх експлуатують, на стан свого кранового господарства, посилити контроль за проведенням періодичного технічного обслуговування кранів, за роботою служб відомчого нагляду підприємств за безпечною експлуатацією кранів! Все це дозволить своєчасно  виявляти пошкодження та дефекти механізмів, і тим самим підвищить технічний стан вантажопідіймальних кранів і зменшить ризик виникнення аварійних ситуацій або аварій.
     
    У разі виявлення порушень вимог законодавства щодо організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, Держпраці, за наявності підстав, може вимагати зупинення виконання робіт або виробництва, а також обмеження виробництва у порядку та строки, встановлені чинним законодавством України.
     
    За матеріалами сайту Держпраці


     

  • На розширеній робочій нараді наголошено на виконанні вимог антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу працівниками Управління Держпраці

    На розширеній робочій нараді наголошено на виконанні вимог антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу працівниками Управління Держпраці

    Під час наради начальник Управління Іван Луцак в чергове наголосив на недопущенні ганебних проявів корупційних  дій  посадовими особами  під час виконання своїх професійних обов’язків.

    «Такою є позиція керівництва Державної служби України з питань праці. зокрема, Голови Служби Романа Чернеги. На розширеній робочій нараді, що відбулася минулими днями  у Києві, Роман Чернега зазначив  наступне: «Президент України, Прем’єр - міністр України, керівники всіх державних органів влади вибрали невідворотний курс на боротьбу з корупцією. Випадок, що мав місце із затриманням Першого заступника Голови Держпраці – ще один приклад для кожного виконавця, котрий  не хоче  працювати відповідно до законів та шукає вигоду особисто для себе», тому посадові особи, що представляють державну владу на місцях мають бути свідомі своєї місії та виконувати належним чином обов’язки державного службовця», - підкреслив керівник Управління.
     
    Головний спеціаліст-юрисконсульт  Управління Держпраці Василь Бабчук, у свою чергу,   провів детальне роз’яснення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання.
     
    Окремою тезою мовилося про перелік обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, дотриманні правил етичної поведінки державних службовців, заборони одержання та вимагання подарунків, пільг, послуг, майна посадовими особами, а також настання відповідальності за вчинення корупційних дій.


     

  • Порядок укладання трудових договорів

    Порядок укладання трудових договорів.

    Порядок укладання трудових договорів із працівниками визначений статтею 24 КЗпП України.
     
    При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний:
    - подати трудову книжку;
    - без трудової книжки можливе прийняття на роботу лише за сумісництвом;
    - пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
     
    Неповнолітні, яким ще не виповнилось 16 років, подають свідоцтво про народження. Військовослужбовці, звільнені з військової служби, подають військовий квиток. Звільнені з місць відбування кримінального покарання зобов'язані подати довідку про звільнення.
     
    У передбачених законодавством випадках працівник при прийнятті на роботу зобов'язаний подати також:
    - довідку про стан здоров’я (наприклад, особи, молодші 18 років згідно статті 191 КЗпП України, працівники харчової промисловості, громадського харчування тощо);
    - диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.
    Статтею 25 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу:
    - відомості про їх партійну і національну приналежність, походження;
    - реєстрацію місця проживання чи перебування;
    - документи, подання яких не передбачено законодавством.
     
    Відповідно до частини першої статті 24 КЗпП України трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.

    Повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, який складається із видання наказу та повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів.


     

  • На виїзній колегії Управління Держпраці у ТОВ ВКФ «Балакком» детально проаналізовано причини нещасного випадку та надано низку рекомендацій щодо поліпшення стану охорони праці

    На виїзній колегії Управління Держпраці у ТОВ ВКФ «Балакком» детально проаналізовано причини нещасного випадку та надано низку рекомендацій щодо поліпшення стану охорони праці

    У виїзному засіданні колегії, під головуванням  начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, участь взяли: завідувач сектору  розслідування, аналізу і обліку аварій і виробничого травматизму Дмитро Стоян, генеральний директор ТОВ ВКФ «Балакком» Лілія Вишневська, заступник виконавчого директора з виробництва  Олександр Яковійчук, головний  інженер  Василь Николайчук, інженер з охорони праці Василь Бойко, всі  бригадири  та начальники  змін ТОВ ВКФ «Балакком».
     
    Робота колегії розпочалася з детального обговорення обставин та причин нещасного випадку, що мав місце на підприємстві у травні нинішнього року, і в якому постраждав  оператор гребне-чесальної машини.
    Виступаючи перед  учасниками колегії,   голова комісії спеціального розслідування Дмитро Стоян детально проаналізував причини настання випадку травмування  на підприємстві.
    Зокрема, він звернув увагу посадових осіб ТОВ ВКФ «Балакком» на недостатній контроль з боку посадових осіб за виробничою дисципліною  працівників під час виконання своїх  трудових обов’язків, а також на недостатній  контроль за безпечним станом обладнання.
     
    З відповідною інформацією про стан безпеки на підприємстві виступили посадові особи ТОВ ВКФ «Балакком», зокрема, генеральний директор Лілія Вишневська.
     
    Окремо обговорено  заходи щодо усунення причин нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки.
    У свою чергу голова колегії, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак  наголосив на обов’язковому їх  виконанні та інформуванні про це у визначений термін  Управління Держпраці.

    Керівник Управління звернув увагу на  необхідність поліпшення функціювання  системи охорони праці на підприємстві і підкреслив, що згідно із статтею 13 Закону України «Про охорону праці», кожен роботодавець зобов’язаний  створити  на робочому місці належні умови, а також забезпечити  додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.


     

  • «До корупції – нульова толерантність» – Голова Держпраці Роман Чернега

    «До корупції – нульова толерантність» – Голова Держпраці Роман Чернега

    На розширеній нараді з працівниками центрального апарату Держпраці, керівниками обласних управлінь Держпраці та директорами державних підприємств, що входять до сфери управління Держпраці Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега вкотре наголосив на недопущенні проявів корупції в органах державної влади.
     
    «Президент України, Прем’єр-міністр України, керівники всіх органів державної влади вибрали невідворотній курс на боротьбу з корупцією. Випадок, який трапився 16 липня, щодо затримання Першого заступника Голови Держпраці – це ще один приклад для кожного виконавця, який не хоче працювати відповідно до законів та шукає вигоду особисто для себе», – зауважив Роман Чернега.
     
    У коментарі журналістам Голова Держпраці розповів про офіційну розмову з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою щодо факту затримання Михайла Бардонова – Першого заступника Голови Держпраці.
    «Я доповів, що стався такий, м’яко кажучи, прикрий випадок у Державній службі України з питань праці. Ми скоординували з ним дії, що стосуються профілактики та попередження корупції», – зазначив Роман Чернега.
    Наразі є розпорядження Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про відсторонення Михайла Бардонова від посадових обов’язків, поки він не є звільненим, таку процедуру вимагає Закон України «Про державну службу».
     
    Також Роман Чернега розказав про обшуки правоохоронцями, у тому числі ті, які відбулися в робочому кабінеті Голови Держпраці та його помешкані.
    «Так, обшуки були, але не було виявлено фактів моїх протизаконних дій» – наголосив Голова Державної служби України з питань праці.

    Наразі триває слідство щодо випадку, який стався з Першим заступником Голови Держпраці, у свою чергу Державна служба України з питань праці надає всі необхідні матеріали правоохоронним органам, демонструючи свою відкритість та антикорупційну мету в органах державної влади.


     

  • На засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено рівень виробничого травматизму в області за два квартали 2016 року

    На засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено рівень виробничого травматизму в області за два квартали 2016 року

    Питання виробничого травматизму стало одним із ключових  на засіданні  обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, яке відбулося  учора, двадцятого липня,  під головуванням  першого заступника голови ради,  виконуючого обов’язки  директора департаменту  соціального захисту населення Чернівецької ОДА  Юрія Півня.
     
    У своєму виступі перед учасниками  зібрання, заступник голови ради з питань безпечної життєдіяльності населення, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак наголосив на збільшенні на буковинських підприємствах виробничого травматизму,  а також на  основних причинах, що стали підґрунтям до цих небезпечних тенденцій.
     
    Також керівник Управління наголосив на тому, що за перше півріччя року фахівцями Управління загалом було здійснено 132 перевірки  стану промислової безпеки та охорони праці  суб’єктів господарювання в області.
    «За підсумками роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці,  виявлено понад 900 порушень  законодавства з охорони праці. На превеликий жаль, і на сьогодні    для роботодавців краю  актуальними залишаються питання  порушення вимог безпеки, що не потребують  особливих фінансових вливань, чи матеріальних зусиль, але які створюють  загрозу  життю і здоров’ю  працівників.
    Серед них – несвоєчасність  перегляду інструкцій з охорони праці, ігнорування роботодавцями проведення оперативного контролю за станом охорони праці. недостатній рівень забезпеченості приладами безпеки, особливо при проведенні  газонебезпечних робіт, відсутність  технологічної карти основних виробничих процесів і таке інше», - підкреслив Іван Луцак.  
     
    Було також наголошено на тому, що поряд із заходами державного нагляду пріоритетним напрямом роботи Управління Держпраці залишається організація превентивних заходів, а також поглиблення співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування та соціальними партнерами.


     

  • У 2016-му на підприємствах Буковини вже сталося 18 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом

    У 2016-му на підприємствах Буковини вже сталося 18 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом

    Це майже на третину більше, аніж за аналогічний період минулого, 2015, року.  Смертельно травмувалося на виробництві шестеро працівників.
     
    Зростання смертельного травматизму спостерігається у будівельній галузі, житлово-комунальному господарстві,  сфері торгівлі.
     
    Найбільш травмонебезпечна галузь економіки (станом на перше півріччя 2016 року) – будівельна.
     
    Майже всі смертельні випадки, які мали місце на виробництві у цей період, сталися  внаслідок організаційних причин.


     

  • Стан виробничого травматизму на відповідних засіданнях районних та міських рад з питань безпечної життєдіяльності населення рекомендовано розглядати кожні півроку

    Стан виробничого травматизму на відповідних засіданнях районних та міських рад з питань безпечної життєдіяльності населення рекомендовано розглядати кожні півроку

    Таким було одне із рішень, за яке  учора одностайно проголосували  учасники засідання Чернівецької обласної ради  з питань безпечної життєдіяльності  населення.
     
    За  цим рішенням районним державним адміністраціям, Чернівецькій та Новодністровській  міським радам рекомендовано забезпечити регулярне проведення  районних та міських  раз з безпечної  життєдіяльності населення, на яких розглядати стан виробничого травматизму на відповідних адміністративних територіях.
    Таке обговорення рекомендовано проводити не рідше, аніж один раз у півроку.
     
    Водночас Чернівецькій міській раді рекомендовано  розглянути  стан виробничого травматизму  та заходи  щодо його зниження на підприємствах обласного центру  вже  на черговому засіданні.

    Обговорення актуальних питань щодо виробничого травматизму має відбуватися  за участю фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.


     

  • Результати конкурсного відбору на посади категорії «В» Управління Держпраці у Чернівецькій області

    Результати конкурсного відбору на посади категорії «В» Управління Держпраці у Чернівецькій області

     

    з/п
    П.І.Б.
    Посада
    Кількість
    балів
    1.
    Димнич Р.Г.
    головний державний інспектор
    відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг
    4.0
    2.
    Паламарчук Д.Ф.
    головний державний інспектор
    відділу нагляду в АПК та СКС
    4.0
    3.
    Сагалюк В.І.
    головний державний інспектор
    Сектору з питань експертизи умов праці
    4.0 
    4.
    Дамаскін І.Г.
    головний державний інспектор
    відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
    3.9
    5.
    Задоровська Р.В.
    головний державний інспектор
    відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
    3.8
    6.
    Тодиренчук С.С.
    головний державний інспектор
    відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
    2.7

     


     

  • За півроку фахівці Управління Держпраці здійснили 180 перевірок з питань дотримання законодавства про працю

    За півроку фахівці Управління Держпраці здійснили 180 перевірок з питань дотримання законодавства про працю

    Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області перевірили на предмет дотримання законодавства про працю 159 суб’єктів господарювання.
     
    Матеріали перевірок на 113 керівників-порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності.  
     
    За невиконання законних вимог головних державних інспекторів,  21 роботодавця притягнуто до адміністративної відповідальності.

    Направлено  подання щодо притягнення 48 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено  31 подання.
    Матеріали перевірок щодо шести керівників передано до правоохоронних органів, порушено три кримінальні справи.    

    Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління  Держпраці у Чернівецькій області  упродовж  минулого місяця  здійснено 35  перевірок  з питань дотримання законодавства про працю. Перевірено 31 суб’єкт господарювання.

    За результатами перевірок, керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям внесено 28 приписів на усунення виявлених порушень законодавства про працю.

    Матеріали перевірок на 21 керівника-порушника трудового законодавства направлено до судових інстанцій.  

    За невиконання законних вимог головних державних інспекторів, чотирьох  роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності. Направлено подання щодо притягнення трьох посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, всі подання задоволено.


     

  • Відбулося організаційне засідання тимчасової міжвідомчої комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території Буковини

    Відбулося організаційне засідання тимчасової міжвідомчої комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території Буковини

    Сьогодні  в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулося перше засідання тимчасової міжвідомчої  комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території області.
     
    Участь у засіданні комісії взяли фахівці Управління Держпраці Чернівецькій області, відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, Управління захисту економіки у Чернівецькій області  департаменту захисту економіки у Чернівецькій області НПУ, відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області, сектору техногенної безпеки відділу з державного нагляду  (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління ДСНС України у Чернівецькій області.
     
    Під час засідання детально обговорено організацію та регламент  роботи комісії. Наступне засідання комісії відбудеться вже днями.


     

  • В області створено тимчасову міжвідомчу комісію з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на її території

    В області створено тимчасову міжвідомчу комісію з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на її території

    Комісію створено  з метою виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів, зокрема,  нафтобаз, автомобільних заправних станцій та автомобільних газозаправних пунктів для організації постійного моніторингу їх виявлення  та з подальшим обстеженням у наступному плановому періоді стану безпечної експлуатації відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів.
     
    Очолює  комісію  перший заступник голови Чернівецької ОДА Володимир Куліш.
     
    Заступником голови даної комісії  затверджено начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцака.
     
    До складу  комісії введено представників:
     
    відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення, сімейної, тендерної політики  та протидії торгівлі людьми, департамету соціального захисту населення ОДА, управління цивільного захисту населення ОДА, відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, Управління захисту економіки у Чернівецькій області  департаменту захисту економіки у Чернівецькій області НПУ, відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області, сектору нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Чернівецькій області, сектору техногенної безпеки відділу з державного нагляду  (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління ДСНС України у Чернівецькій області.


     

  • У червні працівникам буковинських підприємств, на виконання приписів інспекторів Держпраці, погашено 760 тисяч гривень зарплатної заборгованості

    У червні працівникам буковинських підприємств, на виконання приписів інспекторів Держпраці, погашено 760 тисяч гривень  заборгованості по заробітній плати

    За результатами проведених головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю , зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  перевірок та на виконання вимог приписів, упродовж червня 2016 року погашено заборгованості із виплати заробітної плати 90 працівникам  на  суму у понад  760 тисяч гривень. 
     
    Загалом у першому півріччі (впродовж січня-червня  2016 року) погашено заборгованості із виплати заробітної плати на суму –  один мільйон 112 тисяч гривень 313  працівникам, а саме:
     
    філії «Кіцманський райавтодор» -  82,3 тис. грн.,  ТЗОВ  «Медіа-Кузня» - 20,5 тис. грн., філії «Заставнівський райавтодор» - 117,6 тис. грн., філії «Вижницький райавтодор» - 95,7 тис. грн., Хотинський технікум  Подільського державного аграрно-технічного університету - 35,1 тис. грн., ПП «Буряк» - 449,9 тис. грн., ПАТ «Індустрія» - 310,8 тис. грн.
       
    Також на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, за червень 2016 року  донараховано коштів працівникам (індексація, донарахування зарплати за роботу в святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час тощо) на суму  у понад  920 тисяч гривень.


    Загалом за  півріччя сума донарахувань склала  понад  2 мільйони 115 тисяч гривень.


     

  • На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства в Україні зростає рівень виробничого травматизму. Суб'єктам господарської діяльності наголошується на необхідності виконання заходів безпеки

    На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства в Україні зростає рівень виробничого травматизму. Суб'єктам господарської діяльності наголошується на необхідності виконання заходів безпеки

    За  даними  Державної служби України з питань праці, з початку року зріс рівень травматизму під час виробничої діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
    Станом на кінець червня в Україні загинуло 8 працівників. 
    Також зросла кількість групових смертельних нещасних випадків, а саме:
    27.05.2016 року у приміщенні каналізаційної насосної станції без ознак життя знайдено 2 працівників КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» (Полтавська область). Отруєння сталося внаслідок виконання робіт без засобів індивідуального захисту;
    19.06.2016 року під час виконання робіт у приміщенні каналізаційної насосної станції, не облаштованому припливно-витяжною вентиляцією, сталося отруєння 2 працівників Комунального водопровідно-каналізаційного підприємства «Водограй» (Кіровоградська область), внаслідок накопичення парів шкідливих речовин та небезпечних газів;
    23.06.2016 року під час виконання ремонтних робіт у приміщенні каналізаційної насосної станції внаслідок загорання постраждало 2 працівників КП «Водотеплосервіс» (Івано-Франківська область), з них 1 смертельно.
     28.06.2016 року у приватному домоволодінні у м. Черкаси під час очистки каналізаційного колодязя смертельно отруїлися З особи.
     
    Тому Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує суб ‘єктам господарської діяльності відповідної спеціалізації: до робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках допускаються працівники, котрі:

    - пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;
    - пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;
    - забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища;
    - перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію (перед спуском в колодязь необхідно упевнитись, у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням запаленого шахтарського ліхтаря);
    - спуск людей до колодязя дозволяється тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;
    - виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш, ніж з трьох працівників;
    - відкриті каналізаційні колодязі повинні бути огороджені з метою запобігання потрапляння до них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;
    - під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконавець робіт повинен надягати запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що знаходиться на поверхні;
    - інколи газ не можливо повністю видалити з колодязя, в таких випадках працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати щонайменше  20 хвилин.

    Виконання цих заходів безпеки забезпечить здоров'я  і життя працівників.


     

  • На підприємствах області виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

    На підприємствах області виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

    У першому півріччя 2016 року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин  у шести роботодавців області та виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.
     
    На 7 суб’єктах господарювання Буковини виявлено 133 працівники, котрі виконували роботу на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору.
     
    За результатами перевірок, керівників підприємств та підприємців притягнуто до  відповідальності: до трьох підприємців застосовано фінансові санкції на суму у  206  тисяч гривень.

    На виконання вимог приписів з 14 працівниками укладено трудові договори.


     

  • Роботодавці, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно чинного законодавства

    Роботодавці, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно чинного законодавства

    Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців області та нагадує, що 10 лютого 2016 року набула чинності Постанова Кабінету  Міністрів України від 03.02.2016 року №55 «Про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 17.07.2013 року №509».
     
    Саме цією постановою затверджено Порядок накладення штрафів за п