UP
Фільтр
 • Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах

  Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах

  Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено низку інформаційних заходів серед суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.

  Робота проводилася у повній взаємодії з фахівцями відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області та відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби у регіоні.

  Так,  робоча мобільна група відвідала днями ще два сільськогосподарські підприємства: фермерське господарство Ілаша та товариство з обмеженою відповідальністю «АПК  -Буковина». Підприємства здійснюють господарську діяльність у Дністровському районі.

  Спілкуючись із працівниками агропромислових виробництв, фахівці, котрі входили до складу мобільних груп, зазначили на ключових ознаках примусової праці. Надали узагальнені рекомендації, як громадянам слід протидіяти у разі, якщо роботодавець порушує норми трудового права, або ж у будь який інший спосіб обмежує конституційні права та свободи працівників.     

  Учасникам  зустрічі надали перелік інформаційних ресурсів Служби та Управління, де можна переглянути найактуальніші юридичні роз’яснення трудового законодавства та законодавства з безпеки праці.    

  Також під час профілактично-інформаційних заходів посадовці  територіального органу Держпраці надали роз’яснення присутнім про особливості застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану та акцентували на неприпустимості неоформлених трудових відносин.

  Актуальна інформація на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.


   

 • У 5 територіальних громадах Буковини надано широку консультаційну підтримку

  У 5 територіальних громадах Буковини надано широку консультаційну підтримку

  Низку робочих зустрічей фахівців Управління Держпраці проведено у територіальних громадах Буковини.

  Зустрічі організовано, зокрема,  у Кіцманській, Мамаївській, Неполоковецькій, Кадубівецькій, Юрковецькій  громадах.  

  Від Управління Держпраці участь у зустрічах та робочих зібраннях взяв перший заступник начальника  відомства Іван Гордей.

  У першу чергу, заступник керівника територіального органу Держпраці звернувся до учасників зустрічей з нагадуванням щодо належної організації опалювального сезону у соціально-культурних закладах та  установах  громад, зокрема, щодо належної експлуатації електрообладнання та газового устаткування; перевірки димових та вентиляційних каналів об’єктів і споруд; отримання, у разі необхідності, відповідних дозвільних документів; належної підготовки технічного персоналу; його проходженні навчання з охорони праці.

  Іван Гордей наголосив присутнім на необхідності повного дотримання законодавства з безпеки  та гігієни праці відповідно до Закону України «Про охорону праці». 

  Присутніх також поінформовано про  найактуальніші зміни у трудовому законодавстві, акцентовано на потребі укладання офіційних трудових відносин між роботодавцями та працівниками та надано інформацію про низку  кампаній, які впроваджуються Держпраці.

  У тому числі, й про  кампанію "Виходь на світло", покликану мінімізувати рівень нелегальної зайнятості в області.

  Окремо акцентовано на інформаційній кампанії щодо протидії торгівлі людьми, оскільки наразі у цих територіальних громадах проживає значна кількість вимушено переміщених осіб.


   

   

 • Управління продовжує проведення тематичних зустрічей та лекцій у місцевих освітніх закладах

  Управління продовжує проведення тематичних зустрічей та лекцій у місцевих освітніх закладах

  Тема таких зустрічей та лекцій -  небезпеки та ризики не задекларованої праці,  праця молоді та неповнолітніх,  соціальні, трудові гарантії та  права працівників.

  Додатково слухачів таких тематичних заходів ознайомлюють з нормами чинного законодавства про безпеку та гігієну праці.

  Днями фахівці Управління провели інформаційно - роз’яснювальну  роботу зі студентами та учнями кількох освітніх установ області.

  Так, заступниця начальника Управління Галина Кушнір провела тематичну лекцію зі студентами  факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  Ще одну тематичну зустріч проведено зі студентами  першого курсу Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну заступницею начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління  Валентиною Панчишиною.

  Головний державний інспектор, фахівець сектору з питань експертизи умов праці Василь Сагалюк поспілкувався зі студентами Вашковецького фахового медичного коледжу.

  Фахівці відділу нагляду в АПК та СКС Управління, головні державні інспектори  Дмитро Паламарчук та Іван Мохнатий провели зустріч з учнями Чернівецького професійного ліцею сфери послуг.

  Під час спілкування зі студентами та учнями освітніх закладів детально роз’яснено  щодо особливостей  працевлаштування молодих працівників, їхніх трудових та соціальних прав.

  Акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Ґрунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

  Окремо наголошено  на необхідності офіційного працевлаштування, а також на відповідальності сторін у разі відсутності легальних трудових відносин між роботодавцем і працівником.

  Студентів ознайомлено з інформаційними ресурсами Управління, де кожен користувач може знайти необхідні для нього роз’яснення - сайтом, телеграм-каналом та офіційною сторінкою відомства у мережі ФБ .

  У ході зустрічей оприлюднено  інформацію про студентський фестиваль реклами, де талановита молодь може взяти участь.

  Наголошено на тому, що цього річ Служба у рамках фестивалю започаткувала номінацію «Україна працює!», яка включає дві теми, зокрема, «Працюй легально - підтримай країну!» та  «Працюй безпечно - врятуй життя в часи війни!».

  Зазначено, що Держпраці України підтримує прагнення талановитої молоді донести до своїх однолітків інформацію про те, чому важливо працювати за трудовим договором та дбати про свою безпеку на роботі.


   

 • На агропідприємствах Буковини, у рамках роботи мобільних груп, проведено низку інформаційних заходів

  На агропідприємствах Буковини, у рамках роботи мобільних груп, проведено низку інформаційних заходів  

  Робота мобільних груп, націлених на протидію  примусовій праці та  трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах області стартувала у понеділок, 19 вересня.

  Про створення таких мобільних груп домовилися напередодні на  робочій зустрічі  фахівці Управління Держпраці, відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби. 

  Тоді ж було обговорено загальний  план спільної роботи щодо протидії використання примусової праці та трудової експлуатації  у  сільськогосподарській галузі  Буковини - на агропромислових підприємствах, у фермерських господарствах, об’єднаннях, селянських спілках, фізичними особами - підприємцями.    

  У перші дні мобільні групи охопили діяльністю підприємства Дністровського району. Так, фахівці, які увійшли до їх складу, відвідали з інформаційними візитами підприємства Кельменеччини  - ПП «Агро-Вест-Ком» та ПП «Югро».

  На зустрічах з посадовцями Держпраці, Державної міграційної служби та Нацполіції були присутні, безпосередньо, трудові колективи цих підприємств.

  Працівникам, найперше, розповіли, які фактори можуть свідчити про те, що людина потрапила у  трудове рабство, або ж її працю використовують, як примусову.

  Учасникам зустрічі надали детальне пояснення, у який спосіб і куди слід звертатися за захистом,  якщо такий ризик виник. Серед них розповсюдили тематичні матеріали – листівки та брошури.

  Водночас працівникам повідомили про найактуальніші зміни у трудовому законодавстві у зв’язку із введенням у дію воєнного стану,  відповіли на їхні численні запитання, проконсультували з окремих питань і роботодавців.

  У ході спілкування   наголошено  на недопустимості використання неоформлених трудових відносин, оскільки наразі в аграріїв триває збір врожаю, відповідно значно збільшиться кількість найманого персоналу.

  Принагідно повідомили про результати інформаційних кампаній Держпраці, націлених на протидію торгівлі людьми та використанні нелегальної зайнятості.    


   

 • Обережно - шахраї!

  До Державної служби України з питань праці надходить інформація від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки від осіб, у тому числі, які представляються колишніми працівниками державних підприємств, віднесених до сфери управління Держпраці, з комерційними пропозиціями щодо надання послуг у сфері охорони праці.

  Необхідність пристати на такі комерційні пропозиції шахраї обґрунтовують узгодженням дій з Держпраці.

  Наголошуємо, що Держпраці здійснює свою діяльність виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відповідно до вимог законодавства.

  У своїй роботі Держпраці НЕ НАДАЄ переваг будь-яким суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність у сфері охорони праці.

  Просимо невідкладно інформувати про зазначені факти Державну службу України з питань праці  через рубрику "Повідомити про корупцію" та правоохоронні органи у регіонах.


   

 • Про спрощений режим регулювання трудових відносин – роз’яснює Держпраці

  Про спрощений режим регулювання трудових відносин – роз’яснює Держпраці

  Хто може скористатися спрощеним режимом регулювання трудових відносин?

  Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають:

  між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;

  або між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

  Спрощений режим може на добровільних засадах застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

  Спрощений режим може застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями виключно на добровільних засадах.

  Як оформлюється укладення трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин?

  Регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором.

  У трудовому договорі зазначається інформація про умови праці, наявність/відсутність на робочому місці працівника небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також визначаються встановлені законом права працівника на пільги і компенсації за роботу в шкідливих умовах.

  Працівник вважається поінформованим про умови праці та наявність/відсутність на його робочому місці небезпечних факторів з моменту підписання ним трудового договору.

  Трудовий договір укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному примірнику для кожної із сторін).

  За згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

  При цьому варто врахувати, що відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення органів Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Таким чином, укладення трудового договору, в тому числі при спрощеному режимі регулювання трудових відносин, оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, і подається повідомлення до органів Державної податкової служби України.

  Чи є обов’язковим укладення письмового трудового договору при спрощеному режимі регулювання в умовах воєнного стану?

  Статтею 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

  Відповідно до вимог статті 49-6 Кодексу законів про працю України регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором.

  Трудовий договір в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному примірнику для кожної із сторін). За згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

  Трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах спрощеного режиму, які не врегульовані положеннями глави ІІІ-Б Кодексу законів про працю України та/або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями Кодексу законів про працю України.

  В умовах воєнного стану положення трудового договору застосовуються в тій частині, що не суперечать законодавству щодо регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, якщо інше не встановлено домовленістю сторін.

  Таким чином, за відсутності письмового трудового договору не може бути застосований спрощений режим регулювання трудових відносин.

  Актуальна інформація  про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

   

 • Основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням, - зменшення виробничого травматизму

  Основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням, - зменшення виробничого травматизму

  «Зменшення виробничого травматизму, а отже, збереження життя і здоров’я працівників - ось основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням Держпраці у 2022 році», - про це зазначив начальник відомства Василь Боячук у коментарі журналістам телеканалу С-4.

  Очільник територіального органу Держпраці повідомив, що тематичні заходи цього річ вже проведено на підприємствах житлово-комунального, лісового, газового господарств, а також на підприємстві енергетичної сфери.

  Для довідки: за даними Управління   за 8 місяців 2022 року на підприємствах, в установах, організаціях регіону зафіксовано 23 нещасні  випадки, три з яких - зі смертельними наслідками.

  «Для того, аби ми змогли мінімізувати виробничий травматизм на підприємствах області,  і проводяться такі заходи, а ще для обміну досвідом і впровадженням кращих практик управління промисловою безпекою та охороною праці», - підсумував у розмові з журналістами популярного місцевого телеканалу Василь Боячук.  

  Фото - з офіційної сторінки телеканалу «С-4» у фейсбуці


   

 • Актуально! Повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено

  Актуально! Повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено

  Державна служба України з питань праці нагадує: у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено з 06.08.2022 року.

  Постановою Кабінету Міністрів України  від 13.09.2022 року за  № 1030 затверджено «Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та їх обліку», а Постанову Уряду  від 11.07.2002 року за № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки» (Офіційний вісник України, 2002 рік, № 29, ст. 1357) визначено такою, що втратила чинність.

  Отже, повноваження щодо ведення обліку об’єктів підвищеної небезпеки та ведення Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки Постановою КМУ від 13.09.2022 року за  № 1030 передано до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

  Ознайомитись з постановою КМУ від 13.09.2022 № 1030 можна за посиланням:  https://www.kmu.gov.ua/.../deiaki-pytannia-identyfikatsii...


   

   

   

 • Майбутнім випускникам освітніх закладів Вижниччини - про важливість укладання офіційних трудових відносин

  Майбутнім випускникам освітніх закладів Вижниччини - про важливість укладання офіційних трудових відносин

  Низку інформаційних заходів проведено в освітніх установах  Вижниччини. Лекції-бесіди у навчальних закладах організував і провів інспектор праці Управління Юрій Колодченко.

  Так, днями інформаційні заході відбулися, зокрема, у Іспаському ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Мигівському ЗЗСО.

  Випускникам шкіл, а отже, у майбутньому  потенційним шукачам роботи, фахівець територіального органу Держпраці розповім про загальні норми трудового законодавства, необхідність їх дотримання, а також про соціальні та трудові  гарантії, на які може розраховувати кожен працівник, котрий працює легально.  

  Мовилося про порядок оформлення на роботу у трудові колективи, режим робочого часу, проходження медичних оглядів, оплату праці, надання відпусток і таке інше.

  Школярам детально роз’яснено, як організовуються трудові відносини між роботодавцями та працівниками в умовах воєнного стану і на що слід розраховувати, укладаючи їх.  Окремо наголошено на тому, що таке спрощений режим регулювання трудових відносин та хто ним може скористатися.


 • Розпочав роботу «Єдиний портал вакансій»

  Розпочав роботу  «Єдиний портал вакансій»

  В Україні запрацював «Єдиний портал вакансій» - інструмент, який значно полегшить пошук роботи. Про це повідомляє сайт Міністерства економіки України.

  «Працевлаштування – надзвичайно актуальна на сьогодні проблема для багатьох українців. Надто тих, хто змушений був покинути свої домівки через бойові дії в своєму регіоні та переїхати. Водночас бізнес, який через війну змінив локацію, а також підприємства, що відкриваються чи розширюються, в тому числі за допомоги наших грантових програм, потребують робочої сили. Новий інструмент допоможе і роботодавцям, і працівникам та сприятиме відновленню та подальшому розвитку економіки. План Відновлення України передбачає створення більше 1 млн 700 тисяч робочих місць упродовж наступних років. Отже, «Єдиний портал вакансій» буде дуже корисним і в майбутньому», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Новий портал дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи спеціалізації, очікуваного рівня зарплати. Нові вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу та є максимально актуальними.

  Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року. Наприкінці травня було підписано договір про співпрацю та інформаційну взаємодію між Міністерством економіки, Державною службою зайнятості та 5 найбільшими сайтами з працевлаштування (work.ua, robota.uagrc.ua, novarobota.uapidbir.com). Результатом співпраці стало створення «Єдиного порталу вакансій».


   

 • Фахівці Управління, міграційної служби та поліції обговорили спільні заходи щодо запобігання трудовій експлуатації у сільському господарстві

  Фахівці Управління, міграційної служби та поліції обговорили спільні заходи щодо запобігання трудовій експлуатації  у сільському господарстві

  Сьогодні, 15 вересня, відбулася робоча зустріч фахівців територіального органу Держпраці зі співробітниками відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області та відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби.

  Участь у нараді від Держпраці взяли: начальник Управління Василь Боячук, заступник керівника Галина Кушнір, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, інспектор відділу Володимир Хіврич.  

  Під час робочої зустрічі обговорено план спільної роботи щодо протидії використання примусової праці та трудової експлуатації, зокрема, у  сільськогосподарській галузі  Буковини - на агропромислових підприємствах, у фермерських господарствах, об’єднаннях, селянських спілках, фізичними особами - підприємцями.    

  Учасники зустрічі розробили та узгодили план проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів серед суб’єктів господарювання безпосередньо у районах  області, здійснили  обмін аналітичною інформацією, друкованою продукцією для розповсюдження серед респондентів.

  Також представники Управління поінформували колег щодо результатів інформаційної кампанії Держпраці, націленої на протидію торгівлі людьми.

  Зазначено, що загалом фахівці Управління провели у рамках кампанії понад 600 інформаційних заходів та надали роз’яснення понад 200 тисячам осіб. Серед  них розповсюдили майже 15 тисяч екземплярів друкованої продукції - тематичні плакати, листівки, брошури.

  Задля проведення спільних  інформаційно - розяснювальних заходів, націлених на протидію  торгівлі людьми та їх трудовій експлуатації, у рамках зустрічі створено мобільні робочі групи, які розпочнуть діяльність  вже найближчими днями.

  Як протидіяти торгівлі людьми – на інформаційному порталі Держпраці:  https://pratsia.in.ua


   

   

 • У проекті бюджету на 2023 рік зафіксовано мінімальну заробітну плату у 6 700 гривень

  У проекті бюджету на 2023 рік зафіксовано мінімальну заробітну плату у 6 700 гривень

  Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2023 рік. Загальна сума доходів держбюджету прогнозується у 1 279,1 млрд грн. Видатки та надання кредитів плануються в обсязі 2 573,4 млрд грн.

  Проект головного фінансового плану країни  передбачає, зокрема, спрямування ресурсів на такі пріоритетні напрями: національна безпека та оборона, охорона здоров’я;  освіта; пенсійне забезпечення та соціальний захист; підтримка ветеранів війни; Резервний фонд; Фонд ліквідації наслідків збройної агресії; Фонд розвитку підприємництва; надання грантів бізнесу.

  Незважаючи на складні умови воєнного стану, в проекті Державного бюджету збережено рівень соціальних стандартів: мінімальна заробітна плата з 01 січня 2023 року становитиме 6 700 грн на місяць, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць - 2 589 гривень, інформує сайт Кабінету Міністрів України.


   

 • Про пошук шляхів взаємодії йшлося під час зустрічі у Державній інспекції архітектури та містобудування України

  Про пошук шляхів взаємодії йшлося під час зустрічі у Державній інспекції архітектури та містобудування України

  За дорученням Голови Держпраці відбулася робоча зустріч заступника Голови Держпраці Алли Горбатюк із заступником Голови ДІАМ Наталією Дюжиловою.

  Під час заходу посадовці окреслили потенційні механізми співпраці з питань здійснення державного ринкового нагляду та недопущення поширення нехарчової продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

  Також обговорили можливу взаємодію щодо здійснення моніторингу стану забезпечення трудових прав громадян та прийняття в експлуатацію об’єктів промислового й виробничого призначення тощо.

  На завершення зустрічі сторони домовились продовжити роботу з розроблення заходів для ефективного співробітництва, яке сприятиме захисту прав та інтересів як суб’єктів господарювання, так і споживачів (користувачів) продукції, що є надзвичайно важливим в умовах воєнного стану, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

   

 • Урядова програма «єРобота» дає можливість роботодавцям створити нові робочі місця

  Урядова програма «єРобота» дає можливість роботодавцям створити нові робочі місця

  У рамках урядової програми “єРобота” майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу, 1115 заявок вже задоволені. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на П’ятому інформаційно-діалоговому майданчику «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення».

  “Урядова програма “єРобота” триває, Уряд передбачив на реалізацію проекту 40 млрд грн.. Ми прагнемо зробити максимум, щоби кожен працездатний українець мав усі умови, аби стати воїном на економічному фронті і таким чином наблизити нашу країну до перемоги над ворогом”, - зазначила Тетяна Бережна.

  Посадовиць наголосила, що програма “єРобота” спрямована, як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. За рахунок реалізації цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць. 

  Проект “єРобота” включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.  

  Окрім того, Уряд підготував й інші рішення, що дозволять покращити ситуацію на ринку праці. Зокрема, найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроект щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці (реєстраційний № 6067). Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроект в другому читанні. 

  Відповідно до цього законопроекту, роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:молодь, зокрема, на перше робоче місце; учасників бойових дій;  одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю; осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку; осіб з інвалідністю; довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад.

  Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.


   

   

 • На засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці домовились про взаємодію задля забезпечення захисту українців, які опинились за кордоном через війну

  На засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці домовились про взаємодію задля забезпечення захисту українців, які опинились за кордоном через війну

  Голова Держпраці України Ігор Дегнера взяв участь в онлайн засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці, у ході якої обговорювались заходи щодо запобігання використанню незадекларованої праці та трудовій експлуатації переміщених осіб з України.

  Під час зустрічі Ігор Дегнера розповів, що з початком бойових дій в Україні Держпраці зосередила свої зусилля на допомозі працівникам та роботодавцям в адаптації трудових відносин до умов військового стану.

  Зокрема, учасників заходу поінформовано про роботу інспекторів праці щодо зниження рівня незадекларованої праці, консультування громадян та бізнесу.

  Окремою темою обговорення стала робота з питань протидії торгівлі людьми, в ході якої з початку військових дій інспектори праці проконсультували понад 1,2 мільйона громадян, котрі вимушені шукати більш безпечних місць для проживання.

  Експерти з Польщі, Литви, Фінляндії та Португалії обговорили можливі механізми усунення ризиків використання неофіційної зайнятості українців, які виїхали закордон, та виявлення випадків їх трудової експлуатації, акцентували увагу на законодавчих ініціативах своїх країн та заходах, які вже були вжиті для подолання цієї проблеми.

  Учасники зустрічі домовились про продовження взаємодії задля забезпечення захисту наших співвітчизників, які опинились за кордоном через війну в Україні.


   

   

 • Держпраці розпочинає цикл безкоштовних вебінарів

  Держпраці розпочинає цикл безкоштовних вебінарів

  Держпраці розпочинає проведення циклу безкоштовних вебінарів для всіх бажаючих, кого цікавить тема трудових відносин, здоров’я та безпеки на роботі.

  Перший такий захід відбудеться 20 вересня об 11 годині на тему: «Особливості регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану». Більше інформації про програму вебінару за посиланням.

  Для участі у вебінарі потрібно попередньо зареєструватися за посиланням: http://surl.li/cxlep не пізніше 15 години 19.09.2022. Реєстрація необхідна виключно для забезпечення всіх учасників доступу до вебінару та отримання інформації про інтереси і побажання наших слухачів.

  Участь у заході безкоштовна. Спікери – найкращі спеціалісти – інспектори праці з багаторічним досвідом.

  Чекаємо на зустріч з вами! Буде цікаво та корисно!

  *Якщо кількість бажаючих взяти участь у вебінарі буде більшою, аніж дозволяють технічні можливості, 21.09.2022 буде проведений повторний захід, про що учасникам буде повідомлено.


   

 • Для студентів та учнів місцевих освітніх закладів інспектори Управління провели цикл зустрічей та лекцій

  Для студентів та учнів місцевих освітніх закладів інспектори Управління провели цикл зустрічей та лекцій

  Відповідно до Плану роботи щодо зниження рівня не задекларованої праці  в регіоні, фахівці Держпраці провели низку заходів у місцевих освітніх закладах.

  Тема циклу зустрічей та лекцій у коледжах, училищах, ліцеях -  належне  дотримання чинного трудового законодавства та законодавства з промислової безпеки, охорони та гігієни праці, небезпеки та ризики не задекларованої праці.

  Просвітницьку інформаційно - роз’яснювальну  роботу проведено, зокрема, у таких навчальних закладах: Чернівецькому індустріальному фаховому коледжі, Чернівецькому професійному ліцеї залізничного транспорту, Чернівецькому професійному ліцеї автомобільного сервісу, Чернівецькому професійному будівельному ліцеї, Чернівецькому медичному фаховому коледжі, Сторожинецькому  лісовому коледжі.

  Участь у зустрічах та лекціях взяли: заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, інспектори Управління Іван Мохнатий, Дмитро  Паламарчук, Ігор Пантело, Василь Сагалюк.

  Під час спілкування зі студентами та учнями освітніх закладів детально роз’яснено  щодо особливостей  працевлаштування молодих працівників, їх звільнення з роботи, надання відпусток, проходження медичних оглядів, режиму робочого часу, відповідальності за порушення чинного законодавства.

  Окремо акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Насамперед, грунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

  А також роз’яснено, на яких роботах можуть бути задіяні неповнолітні; у яких випадках на працевлаштування необхідна згода батьків;  яким має бути робочий графік, тривалість робочого дня, оплата праці, тощо.

  Окремо наголошено  на необхідності офіційного працевлаштування та належному порядку оформлення  на роботу.

  Зустрічі відбувалися в інтерактивному форматі, учасники мали можливість поставити представникам територіального органу Держпраці запитання та почути на них вичерпні відповіді.

  Загалом фахівцями Держпраці в закладах освіти організовано 12 заходів, ними вдалося охопити понад 300 учасників.


   

   

   

 • «Працюй легально - підтримай країну»: талановита молодь може долучитися до фестивалю соціальної реклами

  «Працюй легально - підтримай країну»:   талановита молодь може долучитися до фестивалю соціальної реклами

  Днями у межах фестивалю соціальної реклами серед студентів відбувся перший майстер клас в номінації «Україна працює!», участь в якому взяв Голова Держпраці Ігор Дегнера.

  Цього року анонсовано номінацію «Україна працює!», яка включає дві теми:
  – «Працюй легально – підтримай країну!»,
  – «Працюй безпечно – врятуй життя в часи війни!».

  Держпраці підтримує прагнення талановитої молоді донести до своїх однолітків інформацію про те, чому важливо працювати за трудовим договором та дбати про свою безпеку на роботі.

  Адже безпечна та задекларована праця – це, перш за все,  повага до себе, до Батьківщини та її захисників.

  Деталі щодо участі за посиланням – http://studfestival.com.ua/


   

 • У рамках консультаційної допомоги фахівці Управління надали заявникам понад 13 тисяч роз’яснень

  У рамках консультаційної допомоги фахівці Управління надали заявникам понад 13 тисяч роз’яснень

  З  початку року фахівці  профільних відділів територіального органу Держпраці надали заявникам 13 474 розяснень.  

  Із них:  5 870 - з питань дотримання законодавства про працю; 6 137 -  з питань охорони та гігієни праці; 1 467 - з питань ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

  Наразі фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують надавати заявникам необхідну консультаційну допомогу.

  Нагадаємо, що для отримання необхідних роз’яснень,  громадяни можуть скористатися, у тому числі,  сервісом «інтерактивний інспектор».

  Так, консультації можна отримати, заповнивши  форму для оперативного  отримання роз’яснень   https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

  або  надіслати лист із запитанням  на електронну пошту Управлінняinteraktuv.cv@gmail.com

  або звернутися через телеграм-канал Управління - https://t.me/cv_dsp

  Також свої звернення  заявники можуть адресувати через Viber, WhatsApp, Telegram за телефоном  - 095 36 00 215.

  Довідково:  сервіс Держпраці «інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій з питань законодавства про працю, промислову безпеку, охорону та гігієну праці, надання адміністративних послуг, тощо.

  Сервіс «інтерактивний інспектор» дає можливість заявникам отримати відповіді у найзручніший та найдоступніший для них спосіб.

  Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


   

   

   

 • За два місяця за результатами заходів Держпраці легалізовано майже 25 тисяч працівників

  За два місяця за результатами заходів Держпраці легалізовано майже 25 тисяч працівників

  У рамках реалізації інформаційної кампанії «Виходь на світло!» за результатами  інформаційних відвідувань із 24 420 працівниками укладені трудові договори відповідно до законодавства. Про це повідомляють на сайті Державної служби України з питань праці.

  Декларуючи працю, кожен роботодавець та працівник вносять свій внесок у підтримку Збройних сил України та вразливих категорій громадян, які потребують допомоги у такий важкий для країни час.

  Саме тому  1 липня 2022 року інспектори праці розпочали інформаційну кампанію «Виходь на світло!», у ході якої відвідали 50 тисяч  роботодавців та провели роз’яснення для майже 100 тисяч працівників. Найбільше відвідувань відбулося у сферах торгівлі, сільського господарства, будівництва та надання послуг.

  У кожного четвертого відвіданого роботодавця встановлено ознаки можливого використання незадекларованої праці. Третина з них дослухались до порад інспекторів та оформили трудові відносини з працівниками.

  За даними  статистики, на початок 2022 року майже  3 мільйони працівників працювали без оформлення трудових відносин. За умови виплати заробітної плати хоча б на рівні мінімальної - це майже 100 мільярдів гривень податків та зборів на рік.

  Шановні роботодавці та працівники, пам’ятайте! Україна бореться з російськими окупантами не лише зброєю, а й своєю працею, яка має бути задекларованою!

  Той, хто не платить податки - не підтримує наших захисників!

  Більше інформації за посиланням: https://dsp.gov.ua


   

 • Про виробничий травматизм в області за 8 місяців 2022 року

  Про виробничий травматизм в області за 8 місяців 2022 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: у серпні 2022 року  на підприємствах Буковини   зафіксовано 2 нещасні випадки загального травматизму.   Випадків травмувань працівників  зі смертельним наслідком не було.

  Нещасні випадки загального травматизму трапилися в енергетиці та соціально-культурній сфері.

  Загалом з  початку року  на підприємствах, в установах, організаціях регіону зафіксовано 23 нещасні  випадки, три з яких - зі смертельними наслідками.

  Нещасні випадки зі смертельними наслідками мали місце  на підприємстві пошти та зв’язку,   нафтохімічної промисловості, соціально-культурної сфери.

  Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму в області задокументовано у соціально-культурній сфері, загалом - 10.

  По два нещасні випадки зафіксовано у харчовій промисловості та на автомобільному транспорті.

  По одному нещасному випадку загального травматизму  трапилося у галузях легкої та  газової  промисловості, на підприємстві лісового господарства,  у машинобудуванні, торгівлі, сфері енергетики.      

  Актуальна інформація, як працювати безпечно,  -  на порталі Держпраці:  https://pratsia.in.ua


   

 • Грамотами Управління відзначено кращих фахівців з охорони праці лісової галузі

  Грамотами Управління відзначено кращих фахівців з охорони праці лісової галузі

  Відзначення кращих фахівців з охорони праці підприємств лісової галузі Буковини відбулося у рамках проведення тематичного тренінгу щодо безпечного виконання лісосічних робіт, організованого Управлінням Держпраці за участю Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Грамоти вручено за запровадження передових практик зі створення безпечних та  здорових умов праці на підприємствах лісової галузі.

  Так, відзнаки  територіального органу  Держпраці отримали: провідні інженери  ДП «Чернівецький лісгосп» Іван Лазоренко та Сергій Варварюк, провідний інженер ДП «Сокирянське лісове господарство» Іван Бабій, лісничий Жадівського лісництва Михайло Рибак, майстер лісу Банилівського лісництва Іван Попеску, майстер лісу Фальківського лісництва  Василь Граб, лісничий Іжівського лісництва Дмитро Урсаки.   

  Окремою відзнакою нагороджено директора ДП "Чернівецький лісгосп" Василя Хащового.

  Грамоти Управління вручив керівник територіального органу Держпраці Василь Боячук. Посадовець побажав нагородженим плідної праці та нових звершень.


   

 • Інспектори Управління продовжують проведення інформаційних заходів, націлених на зниження рівня не задекларованої праці у регіоні

  Інспектори Управління продовжують проведення інформаційних заходів, націлених на зниження рівня не задекларованої праці у регіоні

  Відповідно до Плану заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці, з початку 2022 року інспектори праці Управління провели серед роботодавців регіону  2 570 інформаційних заходів щодо належного дотримання законодавства про працю.

  Найбільшою кількістю заходів вдалося охопити галузь торгівлі - загалом  1 550 суб’єктів господарювання.

  Аналогічна інформаційна робота проведена на підприємствах сільського  господарства, сфери надання послуг, медичної галузі, у закладах громадського харчування, на будівництві, тощо.    

  Лише у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло», інспектори праці Управління провели 970 інформаційних заходів з питань належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інформаційної роботи фахівців Держпраці,  роботодавці регіону оформили трудові відносини з понад 1 000 працівниками.

  Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


   

   

 • Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

  Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

  Голова Держпраці Ігор Дегнера та Голова Укртрансбезпеки Євген Зборовський підписали Меморандум про співпрацю. Про це повідомляється на сайті Держпраці.

  Метою угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо попередження та виявлення незадекларованої праці, забезпечення дотримання роботодавцями мінімальних соціальних гарантій найманих працівників, а також реалізації повноважень з питань державного ринкового нагляду.

  Партнерство сторін передбачає розроблення та застосування спільних механізмів для здійснення моніторингу дотримання трудових прав громадян, обмін інформацією щодо їх порушень, забезпечення відповідності нехарчової продукції, у межах сфери відповідальності служб.

  Ігор Дегнера зазначив, що підписання угоди є вагомим кроком у розширенні потенційних напрямів співпраці між органами виконавчої влади, що сприятиме, зокрема, формуванню у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.


   

 • Працівники підприємств лісової галузі Буковини відшліфовували свою професійну майстерність на тематичному тренінгу з питань безпечного виконання лісосічних робіт

  Працівники підприємств лісової галузі Буковини відшліфовували свою професійну майстерність на тематичному тренінгу  з питань безпечного виконання лісосічних робіт

  Тематичний тренінг щодо безпечного виконання лісосічних робіт організовано Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за участю Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Захід відбувся днями на базі Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп». Його безпосередніми учасниками стали фахівці з охорони праці підприємств лісогосподарської галузі, зокрема, провідні інженери та відповідальні з охорони праці п’яти лісгоспів області.

  Розпочинаючи роботу тематичного форуму, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Боячук зазначив, що метою таких подій є підвищення професійної майстерності працівників лісової галузі,  удосконалення навиків безпечного виконання лісосічних робіт, обмін досвідом у налагодженні виробничої діяльності, запобігання ризикам травмувань на виробництві.

  Водночас посадовець наголосив на тому, що такі форуми дають можливість обговорення законодавчих змін, які продиктовані умовами воєнного стану.

  Управління Держпраці на тренінгу також представляли перший заступник начальника територіального органу Держпраці Іван Гордей, начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Ігор Пантело.

  До участі у заході було запрошено й соціальних партнерів, зокрема, представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області, Чернівецької обласної ради профспілок та Федерації роботодавців Чернівецької області.

  Так, до участі у форумі долучилися начальник відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції ФССУ в області Михайло Розман та правовий і технічний інспектор праці Чернівецької облпрофради Олег Стецевич.       

  Практичну частину тренінгу присвятили організації та проведенню лісосічних робіт.

  Лісничий Михайло Рибак (роботи відбувалися на одній із лісосік Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп») ознайомив присутніх зі схемою рубок на ділянці та коротко розповів про вжиті заходи, націлені на безпечне виконання лісосічних робіт.

  Вправне звалювання та розкряжування деревини присутнім продемонстрували лісоруб 6 розряду Сергій Мицкан та лісоруб 5 розряду Сергій Данилюк.

  Учасники тренінгу детально обговорили загальні вимоги безпеки проведення лісосічних робіт, оцінки ступенів ризиків, експлуатацію виробничого обладнання, зокрема, використання захисного обладнання для колісних тракторів, що експлуатуються у більшості лісництв, тощо.

  У ході тренінгу констатувалося, що понад 60% нещасних випадків у лісовому господарстві стається саме при виконанні лісосічних робіт, а найчастіше травмуються лісоруби.

  Серед причин  - порушення параметрів звалювання дерев, а саме: площина основного різу збігається з площиною підпилу, або проходить нижче нього; основний зріз здійснюється не перпендикулярно осі дерева; не залишається недопилок.

  Власне, все це створює умови для некерованого падіння дерева, а відповідно,  може спричинити небезпеку травмування працівників. На цьому наголосив головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Ігор Пантело.

  «Саме тому  відповідальним особам підприємств лісової галузі слід акцентувати посилену увагу на постійному проведенні навчання та визначенні заходів, яких необхідно вжити для усунення небезпечних ризиків для працівників», - наголосив у ході тренінгу  Ігор Пантело.  

  За результатами форуму вже на базі ДП «Берегометське лісомисливське господарство» відбулася підсумкова семінар-нарада.

  До участі у семінарі-нараді  долучилися заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Чебан, директор ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Роман Приказка.

  При обговоренні  Ігор Чебан, зокрема, наголосив, що тому, що до усіх небезпек та ризиків проведення лісосічних робіт додалася наявність у лісах вибухонебезпечних предметів, оскільки  країна живе у стані війни. До прикладу, вже зафіксовано випадок смертельного травмування двох працівників лісгоспу на Житомирщині.

  Посадовець акцентував на беззастережному виконання Правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

  На завершення роботи тематичних тренінгу та семінару - наради за   запровадження передових практик зі створення безпечних та  здорових умов праці на підприємствах лісової галузі грамотами Управління Держпраці було відзначено кращих фахівців з охорони праці, зокрема, провідних інженерів  ДП «Чернівецький лісгосп» Івана Лазоренка та Сергія Варварюка, провідного інженера ДП «Сокирянське лісове господарство» Івана Бабія, лісничого Жадівського лісництва Михайла Рибака, майстра лісу Банилівського лісництва Івана Попеску, майстра лісу Фальківського лісництва  Василя Граба, лісничого Іжівського лісництва Дмитра Урсаки.   

  Окремою відзнакою Держпраці нагороджено директора ДП "Чернівецький лісгосп" Василя Хащового.


   

   

 • Актуальна інформація для роботодавців та працівників: про окремі питання організації трудової діяльності з нефіксованим робочим часом

  Актуальна інформація для роботодавців та працівників: про окремі питання організації трудової діяльності з нефіксованим робочим часом

  Державна служба України з питань праці роз’яснює.

  За яких умов може бути розірваний трудовий договір з нефіксованим робочим часом?

  Підстави для припинення трудових відносин визначені статтями 36, 38, 39, 40 і 41 КЗпП України, а також у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення, які повинні бути пов'язані із здібностями чи поведінкою працівника або іншими причинами економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру.

  Що таке базові години при роботі з нефіксованим робочим часом?

  Базові години та дні при роботі з нефіксованим робочим часом – це часові періоди, під час яких від працівника може вимагатися виконання роботи, передбаченої трудовим договором, і які обов’язково визначаються у трудовому договорі.

  Як вести облік робочого часу працівника, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом?

  Роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку (стаття 30 Закону України «Про оплату праці»)

  Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


   

 • Понад 250 тисяч громадян отримали відповіді на запитання через сервіс Держпраці «Інтерактивний інспектор»

  Понад 250 тисяч громадян отримали відповіді на запитання через сервіс Держпраці «Інтерактивний інспектор»

  250 тисяч громадян вже скористалися сервісом Держпраці  «Інтерактивним інспектор».

  Найбільше запитань надійшло щодо: організації трудових відносин в умовах воєнного стану;

  з питань праці і безпеки праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування; надання адміністративних послуг.

  Якщо ви не можете ухвалити для себе рішення, як бути у певній ситуації – скористайтеся онлайн порадою спеціаліста Держпраці. 

  Контакти «інтерактивного інспектора» за посиланням: pratsia.in.ua

  Нагадаємо, що з березня 2022 року Держпраці запроваджено сервіс онлайн консультацій, де громадяни можуть у найкоротші строки отримати відповіді на питання, пов’язані із законодавством про працю, безпеку та гігієну праці, надання адміністративних послуг тощо.

  Консультацію з питань, що належать до компетенції Держпраці, можна отримати у стислі терміни, звернувшись будь-яким зручним способом: за допомогою телефону, електронної пошти, через  месенджери, або заповнивши зручну онлайн форму.

  Крім того, на інформаційному порталі pratsia.in.ua розміщено більше 140 відповідей на актуальні питання трудових відносин в умовах воєнного стану.


   

   

   

 • На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  Стан виробничого травматизму та шляхи щодо його запобігання обговорено на засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, що відбулося у Чернівецькій ратуші.

  Начальник  Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак повідомив на засіданні, що за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них загинули).

  Очільник відомства наголосив на тому, що значна кількість випадків травмування мають місце саме на підприємствах обласного центру.  У нинішньому році  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівців вже сталися девять  нещасних випадків, в яких постраждало девятеро осіб.

  «Це більш, ніж 40% усіх  травмованих на виробництві у регіоні.  На жаль, такими залишаються тенденції впродовж останніх кількох років. Так, у минулому , 2016, році на підприємствах Чернівців стався 21 нещасний випадок, у тому числі сім нещасних випадків – зі смертельним наслідком. Переважна більшість травмованих - працівники економічно активного віку, зі значним досвідом і стажем роботи», - підтвердив начальник Управління.

  Усі випадки травмувань ретельно розслідувані спеціальними комісіями Управління Дежпраці у Чернівецькій області. За результатами роботи комісій встановлено, що основними  причинами настання нещасних випадків стали невиконання працівниками та керівниками  окремих підприємств вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  « 75% випадків травмувань стаються через організаційні причини», - констатував Іван Луцак.

  З ініціативи Управління Держпраці до участі у засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення також  було залучено керівників та відповідальних за стан охорони праці посадових осіб підприємств, де у 2016, році сталися резонансні нещасні випадки, зокрема, ТОВ «ВКФ Балакком», ПАТ «Чернівецький цегельний завод №3», ТОВ «РОЗМА».

  Посадові особи підприємств детально відзвітували перед членами ради про виконання заходів  щодо усунення причин нещасних випадків та унеможливлення їх настання  у майбутньому.


   

 • Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  По одній особі на підприємствах Запорізької, Київської, Тернопільської, Харківської та Хмельницької областей.

  Випадки травмування сталися:

  в енергетиці (загинуло двоє осіб),

  на транспорті (загинула одна особа),

  у соціально-культурній сфері (смертельно постраждала одна особа),

  у житлово-комунальному господарстві (загинула одна особа).

  За минулий тиждень у Чернівецькій області не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму зі смертельним наслідком.

  Однак мав місце один нещасний випадок (у соціально - культурній сфері),  в якому травмувався сторож одного із дошкільних навчальних закладів міста Сторожинець: при обході території дитячого садка через пориви вітру на працівника з даху впав шифер.

  За попередніми даними, медики констатували стан травмованого, як тяжкий. Працівник перебуває на лікуванні у лікарні швидкої медичної допомоги у Чернівцях.


   

 • У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  Під час робочих зустрічей, які відбулися в рамках спільного проекту Державної служби України з питань праці та Міжнародної організації праці «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», Голова Держпраці Роман Чернега, представники Міністерства соціальної політики України та експерти МОП обговорили механізми впровадження проекту та поділилися власним баченням щодо основних його компонентів і мети.

  Як зазначив експерт МОП Арсеніо Фернандес Родрігес, інспектування праці не є самоціллю проекту, це дієвий інструмент для досягнення кращих умов праці. Проект покликаний допомогти у боротьбі з незадекларованою працею, що негативно впливає на економіку України, умови праці та соціальний захист працівників. Передбачені ним заходи сприятимуть зміцненню системи безпеки та гігієни праці, реалізації трудових стандартів та дотриманню законодавства про працю.

  Проект реалізовуватиметься в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС та її відповідних додатків, зокрема Директиви 89/39l/ЄЕС, а також положень конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці. Планується створення Наглядової ради проекту за участю спеціалістів Держпраці, Міністерства соціальної політики, представників МОП, ЄС, організацій працівників та роботодавців. Наглядова рада здійснюватиме стратегічне управління та виступатиме платформою для обміну інформацією про хід виконання проекту, а також про поточні заходи для забезпечення узгодженості дій між партнерами.

  Також передбачається розроблення і реалізація багаторічної стратегії подолання незадекларованої праці, яка включатиме як превентивні, так і контрольні заходи.


   

 • Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  “Кількість працівників, які оформлюються легально, зростає. Динаміка є, крига зрушила з місця”, – розповідає Голова Держпраці Роман Чернега у коментарі інтернет-порталу UBR.

   


   

 • Онлайн-прийоми громадян за участю Голови Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Онлайн-прийоми  громадян за участю Голови  Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Практика онлайн-прийомів громадян у Державній Службі України з питань праці продовжується. Її було запроваджено у минулому, 2016, році. Цьогоріч прямі онлайн-лінії  з Головою Держпраці Романом Чернегою відбулися у багатьох регіонах.

  Днями таке онлайн-спілкування відбулося у Сумській області. Так, головний інженер місцевого підприємства -  ТОВ «Топаз» Юрій Замула звернувся до Романа Чернеги з проханням роз’яснити, чи має право роботодавець переносити вихідні та робочі дні не беручи до уваги рекомендації Кабінету Міністрів України щодо створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів?

  Голова Держпраці зазначив, що для створення сприятливих умов використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше, ніж за три місяці до таких днів, може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

  Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

  Зазначені рекомендації не носять обов’язкового характеру для підприємств приватної форми власності. Рішення про таке перенесення приймається власником спільно з профспілковою організацією.

  Роман Чернега акцентував: «Якщо колективним договором передбачена можливість перенесення робочих днів з метою тривалого відпочинку на новорічні свята, то таке перенесення не буде суперечити законодавству за умови наявності погодження виборного органу профспілкової організації та дотримання вимог статті 32 КЗпП щодо повідомлення про таке перенесення не пізніше ніж за два місяці».

  Інженер з охорони праці ПрАТ «Сумбуд» Віталій Олійник розповів, що на підприємстві, де він працює, планується проведення спеціального навчання та перевірки знань працівників, які задіяні у виконанні робіт на висоті. Так, його цікавить, чи буде правочинною комісія зі спеціального навчання та перевірки знань, якщо два члена цієї комісії пройшли навчання із загальних питань охорони праці, а третій член комісії пройшов спеціальне навчання?

  Голова Держпраці роз’яснив, що процедура та порядок проведення навчання з питань охорони праці визначається на підставі  статті 18 Закону України «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Згідно з Типовим положенням перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства, склад якої затверджується наказом керівника.

  Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.

  Статус членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці визначений в Типовому положенні як посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці  під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки. Зазначені посадові особи навчаються згідно з Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. Тобто навчені загальним питанням управління охороною праці раз на три роки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує буковинцям, що кожен  мешканець краю, котрий має потребу потрапити на прийом до Голови Держпраці, може заздалегідь звернутися до відомства й зареєструватися до участі у прямій лінії.

  Це можна зробити у різний спосіб: прийти до Управління Держпраці персонально за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.

  Або звернутися за телефонами:  (0372) 55 37 24, (0372)  52 18 92.

  Або написати листа на електронну адресу Управління, вказану на веб-ресурсі Управління у розділі "Контакти".   

  Спілкування буковинців  з керівником державного відомства Романом Чернегою заплановано на шосте грудня 2017 року. Орієнтовно воно має розпочатися об 11 годині. Скайп-зв'язок  відбуватиметься у приміщенні Управління за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.


   

 • Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Про нововведення у здійсненні державного нагляду за додержанням законодавства про працю, особливості невиїзного інспектування, права працівників та роботодавців розповідає Голова Держпраці Роман Чернега.

   


   

 • Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, мав місце на підприємстві «Балакком». що розташовується в місті Чернівці  й спеціалізується на виготовленні готових текстильних виробів: тяжкі травми лівої руки отримала укладальник - пакувальниця.

  Це відбулося у приміщенні виробничого цеху підприємства під час пакування на універсальній пакувальній машині ПМ -1 наматрацників. Дата настання нещасного випадку - червень, 2017 року.

  У результаті спеціального розслідування комісія Держпраці встановила, що причиною настання нещасного випадку стали невиконання працівниками та керівниками  ТОВ «ВКФ «Балакком» нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема, інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій.

  Комісія спеціального розслідування Держпраці розробила заходи щодо унеможливлення настання подібних нещасних випадків на даному виробництві.

  Так, керівників структурних підрозділів  товариства зобов’язано  провести позапланові  інструктажі  та перевірку знань з питань охорони праці з усіма без винятку працівниками фірми. Відповідальні посадові особи  мають посилити контроль за дотриманням вимог інструкцій та нормативно - правових актів з охорони праці. Особливу увагу має  бути приділено технічному оснащенню виробничих цехів: обладнання має відповідати вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

  Довідково:  за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них – загинули).

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  А також у сільському (3) та лісовому (2) господарствах, торгівлі (2), на підприємствах автомобільного транспорту (2).

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі,  енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості; на виробництві деревини та виробів з деревини. 

 • На черговій робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  На черговій  робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася розширена робоча нарада, на якій було підведено підсумки наглядової діяльності за останній місяць, а  також обговорено низку актуальних завдань.

  «Наразі територіальні органи Державної служби України з питань праці наділено широкими повноваженнями, відповідно зросла відповідальність. У рази підвищилася увага до нашої роботи з боку роботодавців, підприємців, членів трудових колективів підприємств, установ, організацій області. Особливо активними у цьому плані є громадські інституції, - підкреслив у своєму виступі перед учасниками наради начальник  Управління  Держпраці Іван Луцак. - Ми повинні бути свідомими своєї професійної місії. Якісне виконання роботи неможливе без чіткого виконання антикорупційного законодавства. Хотів би  знову і знову акцентувати на тому, що будь – який (навіть найменший) прояв порушення антикорупційного законодавства матиме для того, хто собі дозволив це зробити, жорстку оцінку і не менш жорсткі висновки».

  Керівник відомства вказав, що питання запобігання та протидії корупції визначено одним із пріоритетних напрямів державної політики в цілому та Держпраці, зокрема.

  «Дотримання посадовими особами вимог Законів і нормативно-правових актів з цих питань є першочерговим напрямом роботи Держпраці. Це засвідчила одна із останніх розширених нарад, що відбулася  у Державній службі України з питань праці у столиці, на якій були присутні представники з усіх територіальних органів Служби», -  зазначив Іван Луцак.

  Під час наради головний спеціаліст з питань протидії корупції Яна Яковчук відзвітувала про проведену у цьому напрямі роботу.

  Спеціаліст повідомила про те, що у структурних підрозділах Управління відбулися навчання з питань антикорупційного законодавства.

  Під час навчань працівникам було детально роз’яснено обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, а також вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Працівників Управління закликано  сумлінно виконувати свої посадові обов'язки та дотримуватися етичного кодексу державного службовця.  

 • Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці

  Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці   

  26 квітня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову  № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Дана Постанова набула чинності у травні нинішнього року.

  Пунктом третім Порядку визначено: контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням, затвердженим відповідним наказом Міністерства соціальної політики України.

  Державною службою України з питань праці розпочато роботу щодо забезпечення  інспекторів праці органів місцевого самоврядування службовими посвідченнями.

  Водночас Державна служба України з питань праці попереджає підприємців в регіонах про вірогідність  появи  на підприємствах, в установах та організаціях  шахраїв під виглядом інспекторів праці. У такий спосіб псевдо -  інспектори вимагають у підприємців гроші.

  Держпраці закликає роботодавців і підприємців бути пильними й уточнювати дані людей, що представилися інспекторами праці.

   

  Детальну інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю”,   підрозділ  -  "Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування", або за телефоном (044) 288-10-00.

 • З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено семінар - наради щодо організації її безпечної експлуатації

  З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено  семінар - наради  щодо організації  її  безпечної експлуатації

  Семінар - наради організовано за ініціативи  фахівців відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області та  з метою запобігання випадків  травматизму серед користувачів атракціонів, а також  запобіганню випадків виробничого травматизму серед  інженерно-технічного персоналу підприємств.   

  Один із таких превентивних заходів відбувся у Центральному парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка Чернівців.  Цей суб’єкт господарювання є одним із найбільших парків атракціонної техніки у регіоні. Загалом тут встановлено 40 одиниць , 20 із них належать до  обладнання підвищеної небезпеки.  Устаткування перебуває у справному стані й використовується у повній відповідності до  Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

  Ще одна семінар - нарада за участю фахівців Управління Держпраці відбулася у ТОВ «Парк Жовтневий». І хоча атракціонна техніка у цьому місці відпочинку городян і гостей міста не експлуатується (усього тут налічується 12 одиниць, 11 із яких – підвищеної небезпеки), проте працівникам товариства чітко наголошено на безумовному дотриманні чинного законодавства з охорони праці.   

  «Під час здійснення заходів державного нагляду головними державними інспекторами Управління акцентується  на тому, що повну відповідальність за безпечне і надійне функціонування атракціонної  техніки несе суб’єкт господарювання, - зазначає начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик. - Саме власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності техніки до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими, власне, і є атракціони.

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу, що нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки». 

  Безперечно, що навіть повне дотримання суб’єктом господарювання законодавчих норм щодо промислової безпеки та охорони праці при використанні устаткування не убезпечує відвідувачів місць дозвілля від можливого травмування: неадекватна поведінка користувачів атракціонної техніки може призвести до непередбачуваного. Аби цього не сталося, перед початком роботи того чи іншого атракціону, відпочивальники мають бути ознайомлені з правилами безпеки. 


   

 • Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку лише на умовах повного дотримання Правил

  Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку  лише на умовах повного дотримання Правил

  На цьому наголошують в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом в  Україні  значна кількість атракціонної техніки вичерпала свій визначений термін експлуатації, доволі часто суб’єкти господарювання використовують устаткування, що не пройшло технічний  огляд після міжсезонного зберігання відповідно до вимог Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.

  Часто трапляються випадки, коли у підприємців відсутня належна експлуатаційна документація. Більше того, окремі  суб’єкти господарювання починають роботу без додержання  визначених вимог щодо отримання дозволу на експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, повідомляють у Державній службі України з питань охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання, які експлуатують таке устаткування  в регіоні, забезпечити повне дотримання Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.  

  Власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності устаткування до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу на підприємстві, котра нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки. 

  В Управлінні Держпраці акцентують: суб’єкт господарювання несе повну відповідальність за технічний стан атракціонів та належну експлуатацію техніки.


   

 • Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування випадку смерті слюсаря-ремонтника ТОВ «АТЗТ Мирне».

  За попередніми даними,  працівник помер на території ферми сільськогосподарського підприємства внаслідок  суперечки  між ним та  охоронником.  У сварці останній вхопив камінь та влучив потерпілому у скроню. Бригада швидкої медичної установи, яка прибула за викликом, констатувала смерть слюсаря.

  Комісію спеціального розслідування створено в Управління Держпраці учора, п’ятого вересня. Очолив її роботу головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Мохнатий.

  Довідково:  загалом за вісім місяців нинішнього, 2017, року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє з яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері  - загалом вісім .

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два -  у лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини. 


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Ольга Богданова. Справжній мудрець не вчить. Він вчиться. Як донести до працівника інформацію з виробничої безпеки

  Віталій Цопа.  Ризик-орієнтоване мислення: основи, навчання та впровадження. Частина II. Зміст навчальних курсів з гігієни та безпеки праці, що пропонують закордонні й вітчизняні навчальні організації

  В’ячеслав Кукуріка. У зоні бойових дій – «зброя» превентивна. Про особливості роботи ГУ Держпраці у Луганській області в умовах дії мораторію на проведення будь-яких перевірок

  Дмитро Селявін. Список Гройсмана. Останній епізод? Кому стане краще в результаті внесення нових змін до Списку № 1 і Списку № 2 «пільгових» робіт і виробництв

  Сергій Колесник. Там, де має бути залізна дисципліна. Про створення належних і безпечних умов праці для цивільних осіб, які працюють на об’єктах і в установах Міноборони

  Олег Моісеєнко. Як кількісно оцінити рівень охорони праці? Досвід ДП «Івченко-Прогрес»: параметри оцінки порушень і проведення відповідних розрахунків

  Сергій Колесник. Увага! Підробка ЗІЗ. Як Держпраці бореться з фальсифікованими ЗІЗ і як відрізнити підробку від оригіналу

  Сергій Колесник. ЗІЗ-контроль на Миколаївському глиноземному заводі. Заходи щодо захисту від неякісних ЗІЗ

  Дмитро Селявін. Репортаж про демонтаж. Громадяни! Надсилайте фото й коментарі небезпечної поведінки і порушень, свідком яких ви стали. Будемо разом позбавляти суспільство від байдужості

  Валерій Бербець. МікроТРАВМА. Досвід розслідування мікротравм і фіксації потенційних небезпек на вітчизняних підприємствах

  Іван Мельник. Собака буває кусючим. Про особливості та наслідки нещасних випадків на виробництві внаслідок контакту з тваринами

  Микола Федоренко. Реєстрація чи облік – що доцільніше? Порівняльний аналіз цих термінів допоможе зясувати, чи можна одне поняття заміняти іншим

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко. Відкриваємо здоров пункт. Особливості організації роботи медико-санітарних частин і медпунктів на підприємствах

  Олександр Фандєєв. Білий азбест у чорному списку – 2. Чи допоможе заборона на виробництво виробів з азбесту побороти ракові захворювання?

  Олександр Фандєєв. Труднощі перекладу. Про те, чому держава не в змозі захистити українця, який отримав травму під час роботи в закордонній компанії

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»:

  Новини законодавства

  Проекти регуляторних актів Держпраці

  За період з 15.07.2017 до 15.08.2017

  Олег Моісеєнко. Чи підвищать Вимоги рівень безпеки? Зауваження фахівця щодо проекту нового регуляторного акта «Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками»

  Олена Цвєткова. Ринковий нагляд – особлива перевіркаВимоги до рівня безпеки ЗІЗ, заходи ринкового нагляду, права та повноваження перевіряльників, обмежувальні дії, відповідальність для порушників

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 7. Утримання внутрішньобудинкових систем захисту (протипожежного захисту, блискавкозахисту тощо). Нормативна база, вимоги безпеки, експлуатація, технічне обслуговування і т. ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час експлуатації переносних вогнегасників у будівлях і спорудах. Порядок дій, який допоможе правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт

  Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців Держпраці й інших заінтересованих органів виконавчої влади


   

 • Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  На підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за вісім місяців нинішнього, 2017, року зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє із яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два - у  лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося: у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини.

  Випадки виробничого травматизму сталися:  

  внаслідок падіння під час пересування працівників (7);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (3);

  через ураження електричним струмом  (3);  

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  внаслідок наїзду транспортного засобу на потерпілого (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (2);

  внаслідок травми, заподіяної іншою особою (1);

  інші види (1).


   

 • Держпраці продовжує інформаційно-роз’яснювальну роботу у територіальних громадах області

  Держпраці продовжує інформаційно-розяснювальну роботу у територіальних громадах області

  Низка робочих зустрічей та нарад фахівців відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області з представниками органів місцевого самоврядування регіону відбулося напередодні.

  Під час зібрань обговорювалися питання реалізації державної політики , зокрема, у напрямах передачі окремих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування.

  Так,  начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч взяв  участь в роботі сесії  Красноїльської селищної ради. Посадовець надав методичні рекомендації  щодо введення штатної одиниці інспектора праці  при  виконавчому органі місцевого самоврядування.

  Аналогічні робочі зустрічі відбулася у Сокирянській та Новодністровській міських радах. 

  Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці Валентина Панчишина зустрілася з головою Сокирянської міської ради Василем Равликом  та обговорила низку організаційних  питань, пов’язаних з реалізацію Постанови Кабінету Міністрів від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Ще одна робоча зустріч заступника начальника відділу Валентини Панчишиної  відбулася із  заступником Новодністровського міського голови  Анатолієм  Білоткачем.

  В Управлінні Держпраці зазначають:  відповідна інформаційно - роз’яснювальна робота проведена серед усіх територіальних громад регіону.  Робочі зустрічі, зокрема,  відбулися з головами Чернівецької, Вашківської, Сторожинецької міських рад, Глибоцької селищної ради, Вашківецької, Мамалигівської, Клішківської , Усть - Путильської, Конятинської, Селятинської, Рукшинської  та інших сільських рад.   


   

 • Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  За останні три роки в країні впроваджуються та реалізуються реформи, спрямовані не тільки на покращення життя українців, а на зміну свідомості людей, які хочуть розбудовувати свою державу.

  На цьому, під час наради з фахівцями апарату Держпраці, начальниками територіальних органів та спеціалістами з питань протидії корупції, директорами експертно-технічних центрів Служби та відомчих видань наголосив Голова Держпраці Роман Чернега. Одне з найголовніших питань обговорення - це протидія корупції в органах державної влади та, зокрема, в системі Держпраці.

  «Нещодавно в Одесі за підозрою в отриманні хабара затримано двох державних інспекторів. Виникає запитання, для чого ми беремо на себе статус державного службовця? Якщо це звичка, брати хабарі, то від таких звичок необхідно відмовитися. Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, то хоча б потрібно замислитися про долю рідних, близьких, дітей», – наголосив Голова Держпраці.

  Аналізуючи ситуацію, яка пов’язана з корупційними ризиками в системі Держпраці, та взявши до уваги конкретні випадки затримки правоохоронними органами інспекторів, Голова Держпраці зазначив, що потрібно змінювати підходи щодо протидії корупції в Службі.

  «Роз’яснювальна робота, проведення навчань з інспекторами праці - це добре, але, якщо ми бачимо, що цього замало, нам потрібно шукати, справді, дієві методи, які можуть вплинути на чесну та відповідальну роботу державних службовців»,підкреслив Роман Чернега.

  Очільник відомства доручив начальникам територіальних органів, директорам державних підприємств та спеціалістам з питань протидії корупції співпрацювати з підприємцями та роботодавцями, правоохоронними органами задля ефективної протидії вчинення корупційних злочинів посадовцями Держпраці. Також Роман Чернега запропонував шукати нові сучасні методи контролю інспекторів праці.

  Одним з таких нововведень в роботі інспекторів може стати оснащення їх нагрудними відеореєстраторами для убезпечення від провокацій з боку осіб, до яких вони приходять з перевіркою, а також можливості мати аудіовізуальну фіксацію з проведення перевірок інспекторами праці.

  «На інспекторів праці покладені надважливі завдання, зокрема, виявлення нелегальних працівників. Ми ні в якому разі не ставимо за мету наповнювати бюджет за рахунок штрафних санкцій, накладених за нелегальних працівників, наша ціль збільшувати кількість застрахованих осіб, і тим наповнювати бюджет, мати вплив на вдалу реалізацію пенсійної реформи, яка проводиться Урядом» - підкреслив Роман Чернега.

  До присутніх також звернулися головний спеціаліст з питань протидії корупції Держпраці Олександр Гарбар та радник Голови Держпраці з питань безпеки Сергій Зінченко. Вони вкотре окреслили повноваження інспекторів праці, за перевищення яких загрожує відповідальність і наголосили на чіткому дотриманні посадових обов’язків та етики державного службовця.

  Участь у нараді у Держпраці взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  За його словами, результати обговорення  впровадження антикорупційних заходів, запропонованих на засіданні у Києві, стануть основною темою розширеної робочої наради, що відбудеться в Управлінні наступного понеділка - четвертого вересня.


   

 • До уваги органів місцевого самоврядування

  До уваги органів місцевого самоврядування

  Документи, які органи місцевого самоврядування повинні подати до Державної служби України з питань праці для отримання посадовими особами виконавчих органів посвідчень інспекторів праці

  Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 (далі - Порядок), підставою для видачі посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінсоцполітики.  

  Картка обліку даних інспектора праці затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від  11.07.2017 року № 1127 «Про затвердження форми картки обліку даних інспектора праці».

  Заповнена картка обліку  інспектора праці із вклеєною фотокарткою та фотокарткою інспектора праці розміром 3х4 см (для посвідчення) направляється до Держпраці за адресою:  01025, м. Київ, вул. Десятинна, 14.

  Інформація про видане посвідчення вноситься до реєстру посвідчень інспекторів праці, який ведеться Держпраці.

  Держпраці забезпечує передачу посвідчення до органів місцевого самоврядування через територіальні органи Держпраці.


   

 • Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Учора у залі нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.
  Участь у роботі комісії взяла заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.
  Під час засідання комісії розглядалося питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Буковини.
  Станом на перше вересня 2016 року загальна сума боргу із заробітної плати в області становила 3027,6 тисяч гривень, що є одним з найнижчих показників серед інших регіонів держави.
  Так, впродовж вересня цього року ліквідовано борги у всіх районних філіях ДП «Чернівецький облавтодор»; на дочірньому підприємстві «Чернівецька дорожньо-експлуатаційна дільниця» та дочірньому підприємстві «Чернівецький облавтодор» на загальну суму 2012,7 тисяч гривень.
  Станом на 29 вересня загальна сума боргу з виплати зарплати на буковинських підприємствах становить 1014,9 тисяч гривень.
  Довідково: головними державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за січень - серпень 2016 року проведено 15 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 11 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.
  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів впродовж січня-серпня погашено заборгованості із виплати заробітної плати в сумі 3138,0 тисяч гривень. Заборгованість погашено перед 963 працівниками підприємств, установ та організацій Буковини.


   

 • За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  По 2 особі - на підприємствах Дніпропетровської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі - на підприємствах Київської, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  у гірничорудній промисловості, будівництві та агропромисловому комплексі загинуло по 2 особи;

  у нафтогазовидобувній промисловості та машинобудуванні – по 1 особі.

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 45 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 33 особи (збільшення на 12 випадків або на 36%). 

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 288 осіб, за аналогічний період 2015 року загинула 265 осіб (збільшення на 23 випадки або на 9 %).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинуло 100 осіб (35% від загальної кількості загиблих);

  при падінні потерпілого – 48 осіб (17%);

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 40 осіб (14%); 

  дія предметів та деталей, що рухаються – 33 особи (11%);

  ураження електричним струмом – 21 особа (7%);

  дія шкідливих і токсичних речовин – 16 осіб (6%).


   

 • Голів ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Голів  ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів  Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Розширена робоча нарада за участю  першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Івана Гордея, представників житлово-комунального господарства   міста: профільних  підприємств, голів об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів, житлово-будівельних товариств, ЖРЕПів  відбулася у департаменті житлово-комунального господарства Чернівців.

  Темою обговорення стало питання належного функціонування ліфтового господарства міста.

  У своєму виступі перед присутніми перший заступник начальника Управління Держпраці  наголосив, найперше, на  результатах  планової перевірки КП «Чернівціміськліфт» за участю головних державних інспекторів  Управління й акцентував  на тому, що за результатами  перевірки  виявлено 24 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці . 

  Іван Гордей проінформував  про той факт, що Управлінням Держпраці підготовлено та подано   до Чернівецького окружного адміністративного суду адміністративний позов  щодо реагування у сфері державного нагляду, а саме призупинення  експлуатації ліфтових установок в окремих багатоквартирних   житлових будинках обласного центру.

  «Я наголошую на тому, що  призупинка експлуатації ліфтових установок у багатоповерхівках  створить великі незручності  мешканцям цих будинків. Проте  Управління  зобов’язане чітко дотримуватися  норм українського законодавства у частині забезпечення належної безпеки користувачам ліфтів», - підкреслив Іван Гордей. 

  Водночас він поінформував  голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ щодо їхньої відповідальності за належне функціонування  на підпорядкованій їм території ліфтових установок.

  Адже для того, аби ліфти у  житлових будинках могли  належно функціонувати, вони повинні були піддані експертному  технічному обстеженню . 

  За результатами експертного обстеження, має бути видано дозвіл Управління Держпраці на експлуатацію ліфтового обладнання. 

  Голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ закликали пришвидшити роботу, зокрема,  щодо отримання таких дозволів.


   

 • Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  У журналі, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Віталій Цопа. Стратегія + програма = результат. Про те, що стратегію і програму з безпеки та гігієни праці України потрібно формувати на основі передового досвіду.

  Олександр Фандєєв. У Сорочинцях тільки веселі пригоди. Про безпечну роботу Сорочинського ярмарку-2016 подбала Держпраці.

  Дмитро Селявін. Поведінковий аудит як інструмент охорони праці. Спілкування керівника з підлеглим на тему охорони праці сприяє безпечній поведінці працівника.

  Олеся Цибульська. По-новому про відоме, або Читаючи Закон…У статті висвітлено вимоги з охорони праці для певних категорій працівників.

  Олександр Фандєєв. Сміття смердить небезпекою та брудними грішми. Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом змусила суспільство іншими очима подивитися на масштабну проблему.

  Володимир Терещенко. Відходи – у доходи. У Чернігівському відділенні ПАТ «САН ІнБев Україна» заробляють на чому тільки можуть.

  Олег Моісеєнко. Управління службою охорони праці. Деякі аспекти управлінських функцій стосовно питань охорони праці

  Олег Моісеєнко. Приклад, гідний наслідування. Ефективне планування й організація повсякденної роботи СОП величезного підприємства

  Олег Моісеєнко. Роботи з підвищеною небезпекою за нарядом-допуском: відмінні та спільні риси. Все про порядок застосування нарядно-допускної системи.

  Володимир Терещенко. Братська могила. Причини загибелі людей в колекторах й інших замкнутих просторах.

  Наталія Романенко, Олександр Сліпачук. Працюй без травм. Найтиповіші виробничі травми по різних галузях економіки.

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу на допомогу спеціалістам з охорони праці

  Марія Алієва. Гігієна праці верстатників. Про особливості умов праці та профілактику профзахворювань верстатників.

  Олег Моісеєнко. Інструменти професійного добору. Методи оцінки професійної придатності персоналу, які використовує компанія Hogan.

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко Вимірюємо напруженість праці. Визначення класу та ступеня напруженості трудового процесу під час гігієнічної оцінки умов праці.

  Олексій Савченко. Профілактика сприяє зниженню травматизму. Ще раз про нагальну потребу скасувати мораторій на перевірки.

   

  На допомогу фахівцю з охорони праці.

  Безпека праці під час проведення робіт у замкнених просторах (колодязях, резервуарах, камерах тощо)

  Управління професійними ризиками: проблеми та рішення


   

 • Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток».

  Як наголосив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, представляючи проект акта на засіданні Уряду, документ спрямований на врегулювання питань своєчасного та цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо.

  Зокрема, передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про відпустки» - стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками. Також врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, – з метою її своєчасного та цільового використання.

  Крім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише у разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

  Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за угодою сторін трудового договору, та внести доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення – з метою посилення відповідальності роботодавців за порушення порядку надання (компенсації) відпусток.

  Прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту сприятиме своєчасному та за призначенням використанню працівниками відпусток для зміцнення здоров’я, відновлення працездатності, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також припиненню практики надмірного накопичення відпусток за декілька років і посиленню відповідальності роботодавців за порушення порядку їх надання, - підкреслюють у Мінсоцполітики України.


   

 • Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Відбулася колегія Міністерства соціальної політики України. До участі у роботі зібрання від Управління Держпраці у Чернівецькій області було делеговано заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галину Кушнір.


  На колегії, зокрема, було зазначено наступне: з метою легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшення кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, запроваджується новий механізм нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення через делегування функцій Держпраці органам місцевого самоврядування.


  Зазначене дозволить запровадити на ринку праці новий механізм контролю, пов’язаний з посиленням мотивації контролюючих органів у здійсненні легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшити кількість осіб, охоплених соціальним страхуванням.


  Під час роботи колегії Міністерства соціальної політики України обговорювалися тенденції щодо росту заробітних плат у державі. Наголошувалося на тому, що востаннє це відбулося у липні 2016 року – заробітна плата працюючих, у порівнянні з 2015 роком, зросла на 7,5%.


  Акцентувалося на тому, що не малозначним є підписання тристоронньої Генеральної угоди 23 серпня 2016 року про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, на 2016-2017 роки між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України. Угодою регулюються питання підвищення конкурентноздатності національного виробника, оплати праці, умов охорони праці та соціального діалогу.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  Управління  Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  13-15 вересня 2016 року проведено конкурс на заміщення вакантних посад в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.
  Результати конкурсу:

  ГРУБЛЯК
  Алла Валентинівна
  Головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму 3.1
  ПОПОВИЧ
  Алла Олександрівна
  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів 3.7
  САВЧУК
  Ігор Іванович
  Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці 3.7
  ТКАЧУК
  Сергій Денисович
  Заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  5.8

  Комісією не визначено кандидата на зайняття вакантних посад:   

   - завідувач сектору гірничого нагляду (відсутні претенденти);
   - головний спеціаліст з питань протидії корупції (відсутні претенденти);
   - головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку (претенденти не пройшли співбесіду).


   

 • На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:  

  з метою підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах, в організаціях, установах, поширення кращих вітчизняних та світових практик в галузі охорони праці, а також розвитку європейських стандартів безпеки, журнал «Промислова безпека» ініціює проведення з 4 по 6 жовтня 2016 року ІV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016».

  Захід відбудеться у готельному комплексі "Одеса" за адресою: м Одеса, Гагарінське плато, 5. 

  У програмі конференції: доповіді та презентації; робота у галузевих і тематичних секціях; засідання круглих столів; майстер-класи і тренінги; виставка товарів та послуг з охорони праці та промислової безпеки; дискусійні клуби; культурна програма.

  Тематики конференції:

  Нові інструменти в галузі безпеки праці.

  Управління ризиками: ефективні методи, практичні рішення та інструменти.

  Комунікаційні стратегії в галузі ОП та ПБ.

  Вплив психофізіологічних факторів на ефективність праці.

  Формування і розвиток культури безпеки виробництва.

  Практика підприємств з розслідування інцидентів.

  Засоби індивідуального захисту.

  Дискусійні клуби: організація навчання персоналу; концепція реформування системи управління охороною праці в Україні.

  Тренінги з домедичної допомоги, оцінки ризиків, пошуку кореневих причин інцидентів, тощо.

  До участі у конференції запрошено спікерів та учасників з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, США, Білорусі та інших.

  Контактні особи з підготовки конференції: Олеся Самелюк, Оксана Штоляр; тел. (044) 221 89 71 (редакція), (096) 193 07 93 , (050) 236 31 61; 

  e-mail: editor@prombezpeka.com або sameluk@ukr.net


   

 • З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  За аналогічний період 2015 року загинуло 26 осіб, тобто збільшення відбулося на  11випадків.  

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 282 особи.

  За аналогічний період 2015 року загинули 258 осіб (збільшення на 24 випадки).

  Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу у нинішньому році  загинуло 86 осіб;

  при падінні потерпілих – 45 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту  - 37 осіб; 

  через дію предметів та деталей, що рухаються – 33 особи ;

  внаслідок ураження електричним струмом – 18 осіб;

  через дію шкідливих і токсичних речовин – 15 осіб.


   

 • За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  4 особи – на підприємстві Миколаївської області; 

  3 особи – на підприємствах Рівненської області; 

  по 2 особі – на підприємствах Дніпропетровської, Харківської, Херсонської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі – на підприємствах Волинської, Київської, Львівської та Черкаської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  на підприємствах транспорту загинуло 7 осіб;

  у соціально-культурній сфері – 6 осіб;

  у житлово-комунальному господарстві та агропромисловому комплексі – по 2 особи;

  у будівництві та машинобудуванні – по 1 особі.


   

 • У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  Учора на розширеній робочій нараді під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Гордея обговорено низку важливих питань щодо організації роботи інспекторського складу відомства.

  Так, керівників структурних підрозділів зобов’язано опрацювати план проведення перевірок Управлінням на останній, четвертий, квартал року щодо уточнення термінів їх проведення та персонального складу комісій.

  Ними ж має бути підготовлено звіти щодо ефективності роботи державних інспекторів у вересні. Ці дані мають бути системно проаналізовані та узагальнені. На наступній робочій нараді очільники підрозділів мають озвучити ці результати. 

  Водночас на нараді вирішено, що задля покращення ефективності діяльності інспекторського складу у всіх структурних підрозділах Управління буде проведено відповідні технічні навчання. Відповідальними за їх проведення є керівники структур.


   

 • На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень

  На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень.

  У нинішньому році Управлінням Держпраці проведено 257 перевірок з питань додержання законодавства про працю.

  Загалом за вісім місяців перевірено 231 суб’єкт господарювання. Матеріали перевірок на 163 керівників - порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення їх до адміністративної відповідальності. 

  За невиконання законних вимог державних інспекторів до адміністративної відповідальності притягнуто 29 роботодавців. 

  Направлено подання щодо притягнення 54 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено 40.

  Матеріали перевірок щодо 11 керівників передано до правоохоронних органів. 

  Фахівцями Управління упродовж восьми місяців проведено 15 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 11 підприємствах-боржниках.

  За результатами проведених перевірок, на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, погашено заборгованості із виплати заробітної плати 963 працівникам у сумі понад 3 мільйони 138 тисяч гривень.


   

 • Про права працівника під час його випробувального терміну

  Про  права працівника під час його випробувального терміну

  Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Згода працівника на прийняття на роботу з випробувальним терміном має бути зазначена у заяві працівника про прийняття на роботу. 

  Відмова працівника від випробувального терміну може бути підставою для відмови роботодавця від укладення трудового договору. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, з яким працівник має бути ознайомлений під підпис.

  У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. 

  Працівнику нараховується заробітна плата за виконану роботу на умовах, встановлених у колективному договорі або іншому локальному нормативному акті для його посади або роботи. 

  Про прийняття на роботу вноситься запис до трудової книжки, інформація про встановлення випробувального терміну до трудової книжки не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110.

  Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи. 

  У разі настання тимчасової або стійкої втрати працездатності працівник має право на матеріальне забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з радіо «Буковина» започатковують творчий проект – «Все про гідні й безпечні умови праці», який виходитиме в радіоефір щомісяця

  Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з радіо «Буковина» започатковують творчий проект – «Все про гідні й безпечні умови праці», який виходитиме в радіоефір щомісяця

  Сьогодні, 14 вересня, в FM-ефірі радіо «Буковина» об 11.25 (з повтором о 15.25) вийде тематична програма «Маю право знати», в якій мовитиметься про проблему нелегальної зайнятості. 

  Це - перший випуск циклу програм, яким започатковується спільний творчий проект Управління Держпраці у Чернівецькій області та радіо «Буковина» - «Все про гідні й безпечні умови праці».

  Щомісяця в радіоефірі у коротких тематичних випусках проекту ведуча програми інформуватиме буковинську громаду про одне із актуальних питань, що стосується проблем виробничого травматизму в області, трудового законодавства, нелегальної зайнятості, експертизи умов та гігієни праці, наглядової діяльності Управління. 

  Невипадково, що у першому випуску програми «Маю право знати» мова піде про нелегальну зайнятість, адже це одна із найвідчутніших проблем, від якої напряму залежить рівень життя кожного громадянина, зокрема, та економічний розвиток громади загалом.

  Під час програми буде наголошено на ризиках, з якими доводиться стикатися працівникам, котрі працюють без належного оформлення трудових відносин та на відповідальності роботодавців, котрі допускають такі порушення чинного законодавства. Роботодавцям також буде розтлумачено все про суми штрафних санкцій. 

  Програма «Маю право знати» виходить в ефір у запису. 

  Попередньо його озвучили головний спеціаліст головний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації, міжнародної співпраці та з питань євроінтеграції Управління Держпраці у Чернівецькій області Лариса Артеменко та старший редактор відділу інформаційних та інформаційно - аналітичних програм радіо «Буковина» Елла Волошина.

  Наступний запис програми відбудеться вже на початку жовтня. У ньому розмова піде про підготовку до опалювального сезону та заходи, організовані фахівцями Управління Держпраці, що сприятимуть його безпечному проходженню.

 • Виробничий травматизм в Україні зріс

  Виробничий травматизм в Україні зріс

  За вісім місяців нинішнього року на українських підприємствах смертельно травмувалося 243 особи.

  Тоді як за вісім місяців 2015 року - 232 особи. Збільшення відбулося на 11 випадків.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком на виробництві мали місце:

  внаслідок дорожньо-транспортних пригод та наїзду транспортних засобів (загинуло 80 осіб, це понад третина від загальної кількості потерпілих);

  при падінні  (постраждали 42 особи);

  через падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту (смертельні травми виробничого характеру отримали 33 особи); через дію предметів та деталей, що рухаються (31 особа);

  внаслідок ураження електричним струмом (16 осіб);

  через дії шкідливих і токсичних речовин  ( загинуло 14 осіб).


   

 • За перші дні вересня на підприємствах держави загинуло семеро осіб

  За перші дні вересня на підприємствах держави загинуло семеро осіб

  По 2 особи - на підприємствах Київської та Полтавської областей, по  1 особі – на підприємствах Донецької, Запорізької та Львівської областей.

  Випадки травмування сталися:
  на підприємствах транспорту (загинуло 3 особи);
  на  будівництві ( 2 особи);
  в енергетиці та машинобудуванні (по 1 особі).

  Водночас  у Державній службі України з питань праці повідомляють, що у серпні 2016 року на українських підприємствах смертельно травмувалося 37 осіб. Це  на третину більше, ніж за аналогічний період минулого 2015 року. Тоді на виробництві смертельно травмувалося 27 осіб.


   

 • Тривають планові перевірки

  Тривають планові перевірки

  Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області у складі відповідних комісій розпочали планові перевірки стану дотримання законодавства з питань праці, промислової безпеки та охорони праці на таких буковинських підприємствах: ТОВ ТП «Чернівці», ТОВ «Корпорація «Новус», ТзОВ «Мрія Буковини», ТзОВ «Дністрові сади», «ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія Трансмост», ПП « Євросервіс-Україна», ПП «Кіронда І.В.», ПП «Земля –Д.С», ПП «Надпредтеплосервіс», ТОВ «Євронафта К» та інших.

  Заходи наглядової діяльності здійснюються на виконання плану проведення перевірок суб’єктів господарювання Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на третій квартал 2016 року та з урахуванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Положення про порядок організації та здійснення державного гірничого нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці у системі Держгірпромнагляду України» та «Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів». 

  Участь у перевірках беруть також головні державні інспектори сектору з питань експертизи умов праці та відділу з питань гігієни праці Управління. 

  Іхня участь у роботі комісіq продиктована необхідністю надання відповідальним особам підприємств, на яких здійснюються перевірки, методичної допомоги з питань атестації робочих місць за умовами праці та з питань гігієни праці.


   

 • Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?

  Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?

  Статтею 83 Кодексу Законів про працю встановлено:  за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. 

  При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше, ніж 24 календарних дні.

  У разі, якщо за робочий рік працівник використав 24 календарні дні відпустки, за його бажанням частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. 

  Таким чином, працівник може одержати компенсацію за 7 календарних дні додаткової щорічної відпустки без факту звільнення тільки у випадку, якщо він фактично використав 24 календарні дні щорічної відпустки за цей робочий рік.


   

 • «Діалог між Управлінням Держпраці і роботодавцями має вибудовуватися лише на конструктиві»

  «Діалог між Управлінням Держпраці і  роботодавцями має вибудовуватися лише  на конструктиві»

  Це одна із основних тез виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, що прозвучала сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

   

  Виступаючи перед  членами та учасниками зібрання, керівник відомства   прозвітував  про проведену   Управлінням Держпраці  роботу, зокрема, щодо вжиття заходів, спрямованих на легалізацію трудової зайнятості в області.

  Зокрема,  наголошено на тому, що головними державними інспекторами Управління Держпраці  посилено контроль  за станом укладання трудових угод роботодавцями з найманими працівниками.

  «Упродовж півроку головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю,  зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  встановили  у семи роботодавців порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин, виявили чотирнадцять працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

  На восьми суб’єктах господарювання виявлено 219 працівників, котрі виконували роботи  на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору», - констатував перед присутніми начальник відомства.

  Він також повідомив, що на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Держпраці, з 34 працівниками роботодавці уклали трудові договори.

  Що ж до застосування штрафних санкцій за порушення роботодавцями законодавства про працю, начальник Управління наголосив: загалом за півроку винесено 97 таких постанов. Сума штрафних санкцій склала понад 402 тисячі гривень.