UP
Фільтр
 • Фахівці Управління поінформували працівників закладу дошкілля щодо окремих питань безпеки та гігієни праці

  Фахівці Управління поінформували працівників закладу дошкілля щодо окремих питань безпеки та гігієни праці   

  Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» у Чернівцях з інформаційним візитом відвідали фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області.

  Головні державні інспекторки Регіна Задоровська та Юлія Бабюк надали відповідні роз’яснення щодо окремих питань  своїх профільних напрямів роботи.

  Так, інспекторка відділу  з питань гігієни праці  та атестації робочих місць за умовами Юлія Бабюк  поінформувала відповідальних осіб освітнього закладу щодо необхідності  проведення медичних оглядів.

  Посадовець наголосила на обов’язковості їх проходження працівниками закладу освіти, оскільки введення воєнного стану в державі  не спричинило внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення періодичного медичного огляду працівників,  чи допустити до роботи працівника, який не пройшов попередній медичний огляд.

  Медичні огляди є обов’язковою законодавчою умовою, дотримання якої вимагає стаття 17 Закону України  «Про охорону праці», підкреслила Юлія Бабюк.

  Фахівцям установи також надано низку роз’яснень щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці та порекомендовано  використовувати інформаційні сервіси Держпраці, зокрема, портал -  pratsia.in.ua у разі необхідності отримання оперативної консультаційної допомоги.

  У свою чергу, інспекторка відділу з питань безпеки праці Управління Регіна Задоровська звернула увагу  посадових осіб дошкільного навчального закладу  на необхідність проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

  Посадовець  наголосила на обов’язковості проходження спеціального навчання особами, котрі виконують роботи з підвищеною небезпекою. Проходження  навчання має відбуватися відповідно до вимог «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».

  Детально зазначено на необхідності подання Декларації відповідності матеріально - технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на роботи, зазначені  в переліку видів робіт, які виконуються на підставі декларації.

  Під час інформаційного візиту особливо ґрунтовно обговорено заходи безпечного проведення робіт при використанні електрообладнання, зокрема, кухонних електроплит та безпечну експлуатацію устаткування, що використовується при аварійних відключеннях електроенергії. Мовилося  про  використання електрогенераторів.

  Регіна Задоровська повідомила, що фахівцями відділу з питань безпеки праці Управління розроблено відповідну пам'ятку з рекомендаціями належного використання  електрогенеруючого обладнання. І хоча перелік рекомендацій не є вичерпним, однак дотримання розроблених заходів безпеки при користуванні цим видом обладнання підвищеної небезпеки  дозволить уникнути ризиків травмувань.

   


   

 • Голова Держпраці розповів про спрощення механізму розслідування нещасних випадків на виробництві

  Голова Держпраці розповів про  спрощення механізму розслідування нещасних випадків на виробництві

  Сьогодні, 31 січня,  у прямому ефірі Сніданку 1+1 Голова Держпраці Ігор Дегнера розповів про спрощену процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві, які сталися внаслідок бойових дій.

  Очільник Служби зазначив, що такі зміни у законодавстві сприятимуть оперативному розслідуванню та своєчасному соціальному захисту потерпілих.

  Також було обговорено проблему тіньової зайнятості та трудової експлуатації в умовах війни. Ігор Дегнера наголосив на ризиках неоформлених трудових відносин, окреслив ознаки примусової праці та надав глядачам конкретні поради, як не потрапити до трудового рабства.

  Програму можна переглнути за посиланням:  https://m.youtube.com/watch?v=EkRsPK00A30


   

 • Роботодавцю наголошено на забезпеченні оплати праці працівників у першочерговому порядку

  Роботодавцю наголошено на забезпеченні оплати праці працівників  у першочерговому порядку

  На державному підприємстві  "Неполоковецький комбінат хлібопродуктів" проведено превентивний захід щодо належної виплати працівникам заробітної плати.

  Інформаційний захід провела головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Валентина Моргоч.

  Спілкуючись із керівництвом комбінату хлібопродуктів, інспекторка праці наголосила, що  оплата праці працівників трудових колективів має здійснюватися у першочерговому порядку:  інші наявні на підприємстві платежі  здійснюються лише  після виконання зобов’язань роботодавців щодо оплати праці.

  Державна служба з питань праці неодноразово  наголошувала  на тому, що згідно Кодексу законів про працю України суб’єкти господарювання, котрі допускають на підприємствах, в установах, організаціях невиплату заробітної плати несуть повну відповідальність за це порушення чинного трудового законодавства, - підкреслила посадовець Управління.

  Валентина Моргоч  акцентувала на тому, що ситуація із заборгованістю по зарплаті на підприємствах Буковини  перебуває на особливому контролі Управління інспекційної діяльності в області.

  Окрім того, до початку військової агресії росії проти України, невиплата заробітної плати на підприємствах держави зумовлювала  автоматичне потрапляння того чи іншого суб’єкта господарювання  до реєстру боржників. Така інформація була наявна у відкритому доступі, у тому числі, й на офіційному ресурсі Держпраці.


   

 • Стартує останній місяць регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей - 2023"

  Стартує останній місяць регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці  очима дітей - 2023"

  У рамках відзначення Дня охорони праці Державна служба з питань праці  спільно з ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» проводять XII Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2023».

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області заохочує школярів брати участь в конкурсі.

  Тематика творчих робіт: безпека праці та здоров’я працівників, правила безпечного та приклади небезпечного виконання роботи у будь-яких галузях і сферах діяльності. Як от: енергетики, комунального господарства, рятівників, вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті, волонтерів на тимчасово окупованих територіях тощо.

  Також малюнки можуть стосуватися таких явищ як небезпечні фактори, ризики та загрози життю та здоров’ю на робочих місцях та в побуті, дитячий погляд на вплив агресивної війни росії проти України на безпеку людської діяльності.

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю тощо.

  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно розбірливо зазначити українською мовою: назву малюнка; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу; назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника (або одного з батьків), їхні телефони.

  Обласне журі визначає переможців (I, II і III місця) у трьох вікових групах:

  перша група – від 6 до 10 років;

  друга група – від 11 до 14 років;

  третя група – від 15 до 18 років.

  Автори робіт, які посіли I, II і III місця в областях, виходять у фінал конкурсу, а їхні малюнки направляються до редакції журналу «Охорона праці».

  У фіналі до 15 квітня 2023 року журі визначає переможців (I, II і III місця) у кожній віковій групі. До Дня охорони праці в Україні, який відзначають щороку 28 квітня, переможців нагороджують цінними подарунками, дипломами і медалями.

  УВАГА! Регіональний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей" завершується 1 березня 2023 року.

  Свої творчі роботи учасники мають надсилати за адресою: 58001, м. Чернівці, вул. Поповича, 2, Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області.

  Положення про проведення Конкурсу розміщено за посиланням: http://ohoronapraci.kiev.ua/polozhennya/


   

 • На Новоселиччині потенційним шукачам роботи роз’яснено, у чому переваги легальної праці

  На Новоселиччині потенційним шукачам роботи роз’яснено, у чому переваги легальної праці

  Заступниця начальника відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Валентини Панчишина та головний державний інспектор відділу Юрій Пуріч провели робочу зустріч у Новоселицькій районній філії  Чернівецького обласного центру зайнятості.

  До участі у спілкуванні з фахівцями територіального органу Державної служби з питань праці запросили потенційних шукачів роботи.

  Серед учасників зустрічі були й внутрішньо переміщені громадяни, які наразі проживають у Новоселицькій територіальній громаді.

  Посадовці державного органу роз’яснили учасникам зібрання актуальні зміни у чинному трудовому законодавстві на період дії воєнного стану, надали повну та об’єктивну інформацію щодо необхідності оформлення офіційних трудових відносин між роботодавцями та потенційними працівниками.

  Фахівці Управління деталізували на перевагах легальної зайнятості, поінформували про окремі нюанси укладання трудових договорів на період дії воєнного стану.

  Принагідно учасників зустрічі поінформовано про небезпеки, що  загрожують найманим працівникам, котрі добровільно погоджуються працювати у недоброчесних роботодавців  без оформлення трудових договорів.  Одна із таких небезпек -  примусова праця та трудова експлуатація.

  У рамках інформаційної кампанії, націленої на протидію торгівлі людьми та примусової праці, учасникам надано практичні роз’яснення, як вберегти себе від потрапляння у небезпечні життєві ситуації та роздано тематичні пам’ятки.  

  Посадовці Управління надали також ґрунтовні відповіді на низку запитань, які цікавили учасників зустрічі.

  Актуальна інформація на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Суб’єкта господарювання проконсультовано щодо окремих питань безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках

  Субєкта господарювання проконсультовано щодо окремих питань безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках

  Технічну консультацію на робочих місцях на будівельному підприємстві ТОВ «Агробудналадка» надав головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ігор Пантело.

  Посадовець територіального органу Держпраці ґрунтовно роз’яснив щодо  вимог з безпеки праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиків, зокрема, щодо організації управління охороною праці.

  Окремо акцентовано на виконанні робіт на висоті  з використанням устаткування та механізмів підвищеної небезпеки  -  будівельних колисок, вантажних лебідок, стаціонарних платформ  і таке інше.

  Наголошено на тому, що роботодавець зобов’язаний  організувати виробничий процес належним чином.

  Так, працівники мають пройти  медичні огляди, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, цільові інструктажі.  Субєкт господарювання зобов’язаний забезпечити персонал засобами колективного та індивідуального захисту, спецодягом та спецвзуттям.

  В обов’язковому порядку  за організацію та безпечне виконання робіт на об’єкті  має бути призначено відповідальну особу.     

  Фахівець Держпраці попередив роботодавця, що у разі виникнення на будівельному майданчику небезпечного чи шкідливого фактору, роботи на об’єкті мають бути негайно зупинені. Відновлення процесу роботи можливе лише уразі усунення небезпеки для персоналу.

  Надаючи консультаційну допомогу на робочих  місцях,  Ігор Пантело підкреслив, що  дотримання нормативно-правових актів з питань безпеки праці сприятиме попередженню  виробничому травматизму на  підприємстві та загалом у будівельній галузі регіону.

  Довідково: у минулому, 2022, році у на будівельних підприємствах Буковини зафіксовано один випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком. 


   

 • В ефірі телемарафону, - як не потрапити у трудове рабство

  В ефірі телемарафону, - як не потрапити у трудове рабство  

  Сьогодні у ранковому ефірі телемарафону ICTV Голова Держпраці Ігор Дегнера розповів, як не потрапити у трудове рабство українцям, які змушені втікати від війни та шукати роботу у чужому місті або за кордоном.

  Очільник Служби окреслив ознаки примусової праці та надав глядачам конкретні поради, як її уникнути.

  Держпраці нагадує, щоб не потрапити на гачок до недобросовісних роботодавців, слід дотримуватися важливих правил:

  не погоджуйся на неофіційну роботу;

  не віддавайте документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю чи іншим невідомим особам;

  зробіть копії важливих документів. Відправте близьким разом із нещодавно зробленою фотокарткою;

  переконайтеся, що вам зрозумілі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, відпустка та вихідні;

  не сідайте в транспорт до незнайомців. У крайньому разі сфотографуйте номерні знаки авто, котрим їдете, і перешліть знайомим;

  регулярно інформуйте близьких про ваше місце перебування, розкажіть про подробиці запропонованої вам роботи;

  тримайтеся групами;

  у підозрілих ситуаціях зверніться до поліції.

  Більше інформації з питань примусової праці на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/forced_labour.php


   

 • Працівникам соціально-культурних закладів Путильщини - про вимоги трудового законодавства в умовах воєнного стану

  Працівникам соціально-культурних закладів Путильщини - про вимоги трудового законодавства в умовах воєнного стану

  Основні вимоги Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» обговорено під час інформаційної робочої зустрічі   головного державного інспектора відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Параски Митрофан з працівниками комунального закладу «Центр культури та дозвілля Путильської селищної ради» у Путильській громаді. 

  Фахівцям установи роз’яснено зокрема, вимоги законодавства у частині укладання трудових відносин між найманим персоналом та роботодавцем; фіксації та виконання трудових договорів; окремі питання трудових взаємовідносин з нефіксованим робочим часом; оплати праці, строків її виплати, дотримання мінімальних державних гарантій  в оплаті праці; забезпечення соціального захисту та трудових прав мобілізованих осіб.

  Детально ознайомлено працівників з нормами законодавства у частині отримання відпусток, їхньої тривалості та нарахуванні відпускних.  

  Під час інформаційно-роз’яснювального заходу інспекторка праці звернула увагу присутніх на інформаційну кампанію Держпраці щодо протидії торгівлі людьми та трудової експлуатації. Адже у громаді наразі проживає чимала кількість внутрішньо переміщених осіб. Учасникам зустрічі роз’яснено, як розпізнати та уникнути примусової праці та роздано тематичні друковані матеріали.

  Детально про зміни  у трудових відносинах під час воєнного стану - на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Використання діалектричних засобів індивідуального захисту додатково убезпечить працівників від ризиків виробничого травматизму

  Використання діалектричних засобів індивідуального захисту додатково убезпечить працівників від ризиків виробничого травматизму

  Головний державний інспектор відділу безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Микола Бербенюк  надав розширену технічну консультацію  на підприємстві будівельної галузі.

  Мовилося,зокрема, про безпечне виконання робіт в електроустановках. Фахівець Держпраці, насамперед, зазначив,  на  вимогах  відповідних нормативних документів.

  Так, персонал, який виконує роботи на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В, зобов’язаний   дотримуватися вимог, зазначених  у Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правилах безпечної експлуатації електроустановок, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

  Акцентовано на належній організації виробничого процесу з боку роботодавця: працівники мають пройти  медичні огляди, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, цільові інструктажі.

  Окремо зазначено на необхідності їхнього забезпечення діалектричними засобами захисту. Зокрема, діалектричними рукавицями, килимками, взуттям, Оскільки, такі вироби виготовляються зі спеціального матеріалу, що мають високу електричну непроникність, то  додатково убезпечать працівників при виконанні такого виду робіт від ураження електричним струмом.

  Микола Бербенюк наголосив на належному зберіганні та на дотриманні необхідних правил при експлуатації діалектричних засобів індивідуального захисту.

  Рекомендації Держпраці, як працювати безпечно -  на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Збільшено щомісячний розмір компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

  Збільшено щомісячний розмір компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

  Уряд збільшив розмір щомісячної компенсації витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 6 700 грн.

  У Чернівецькому обласному центрі зайнятості повідомляють: така фінансова допомога буде здійснюватися за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (у межах фінансових можливостей).

  Роботодавці, які працевлаштовують ВПО, можуть скористатись послугою та оформити заяву на компенсацію через Портал Дія або особисто звернутися до центру зайнятості за місцем знаходження роботодавця.

  Нагадаємо, компенсація витрат надається щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

  Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених чинним законодавством.

  Ознайомитися з Порядком отримання компенсації можна на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://cutt.ly/o9fyZNi


   

 • Держпраці інформує: спрощено процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві

  Держпраці інформує: спрощено процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві

  Війна та її наслідки торкнулися всіх сфер суспільного життя нашої країни. Не стала винятком і трудова сфера.

  Так, з початку збройної агресії рф 571 працівник постраждав внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків, з них – 221 загинув. Це сталося в результаті бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон тощо.

  Чинний порядок розслідування не дозволяв оперативно утворювати комісії та проводити розслідування нещасних випадків, що сталися за вказаних обставин.

  Тому, для забезпечення своєчасного та якісного проведення розслідування нещасних випадків, спричинених військовою агресією рф проти України, були розроблені відповідні зміни, які 20 січня 2023 року прийняті на засіданні Уряду.

  Зміни спрямовані на спрощення та удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії в Україні режиму воєнного (надзвичайного) стану.

  Спрощений механізм розслідування дасть можливість швидко проводити розслідування та створить відповідні умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих.

  Детальніше на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/.../sproshcheno-protseduru.../


   

 • Уряд збільшив розмір щомісячної компенсації за працевлаштування переселенців

  Уряд збільшив розмір щомісячної компенсації за працевлаштування переселенців

  Уряд збільшив розмір щомісячної компенсації витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 6 700 гривень. Про це повідомляють у Чернівецькому обласному центрі зайнятості. 

  Така фінансова допомога роботодавцям буде здійснюватися за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (у межах фінансових можливостей).

  Роботодавці, які працевлаштовують переселенців,   можуть скористатись послугою та оформити заяву на компенсацію через Портал Дія або особисто звернутися до центру зайнятості за місцем знаходження роботодавця.

  Довідково: компенсація витрат надається щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та упродовж 30  календарних днів після його скасування або припинення. 

  Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених чинним законодавством.

  У Чернівецькому обласному центрі зайнятості інформують, що ознайомитися з Порядком отримання компенсації можна на сайті Державного центру зайнятості  за посиланням: https://cutt.ly/o9fyZNi 


   

 • Актуальні роз’яснення щодо окремих норм законодавства про працю надано представникам громадської організації

  Актуальні роз’яснення щодо окремих норм законодавства про працю надано представникам громадської організації

  У рамках інформаційно-роз’яснювальних кампаній Держпраці, головний державний інспектор відділу праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Валентина Моргоч провела низку зустрічей серед суб’єктів господарювання Кіцманщини.

  Окрім попередження випадків використання нелегальної праці, представникам підприємств, установ та організацій роз’яснено окремі питання трудового законодавства у період дії воєнного стану.   

  Переважна більшість цих роз’яснень  надано саме з питань організації трудових відносин: зокрема, окремих нюансів укладання  трудових договорів,  дистанційного режиму роботи, особливостей  трудових відносин з нефіксованим робочим часом, оплати праці, зміни істотних умов праці, зміни режиму робочого часу, надання відпусток і таке інше.

  Одна із таких зустрічей відбулася у Кіцманській громадській організації «Українське товариство мисливців і рибалок».    

  Фахівець Держпраці відповіла на запитання представників громадської організації та поінформувала їх  про можливість отримання консультаційної допомоги з питань трудового законодавства та безпеки праці у зручному для них форматі, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор» та  за допомогою інформаційних ресурсів  Держпраці – сайту відомства  https://cutt.ly/YZYhtKN та інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua 


   

 • Відпустка без заробітної плати на період воєнного стану

  Відпустка без заробітної плати на період воєнного стану

  Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці інформує:

  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» доповнено статтю 12  Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Даним доповненням запроваджено новий вид відпустки без збереження заробітної плати, терміном не більше 90 календарних днів, що надається працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи у період дії воєнного стану.

  Для отримання такої відпустки працівник, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, звертається до роботодавця з відповідною заявою, а роботодавець в обов’язковому порядку надає працівнику відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів.

  Працівник може реалізувати своє право на цю відпустку кілька разів. Проте, загальна тривалість відпусток (частин) яку працівник може вимагати надати відповідно до цієї норми не може перевищувати 90 днів протягом дії воєнного стану.

  Водночас, за домовленістю сторін відпустка без збереження заробітної плати працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, може надаватись на більший термін (згідно частини 3 статті 12 Закону № 2136), який не може перевищувати періоду дії воєнного стану.

  Також, дана відпустка не належить до відпусток без збереження заробітної плати, які надаються працівникові відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

  Інформуємо, що відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.


   

 • На зустрічі з колективом Чернівецького професійного машинобудівного ліцею надано рекомендації, як запобігти виробничому травматизму

  На зустрічі з колективом Чернівецького професійного машинобудівного ліцею надано рекомендації, як убезпечити навчальний процес та запобігти виробничому травматизму 

  Головний державний інспектор відділу безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій  області Регіна Задоровська долучилася до проведення комплексного заходу з питань безпеки праці у Чернівецькому професійному машинобудівному ліцеї.

  На запрошення   інженера з охорони праці Галини Геряк, посадовець Управління долучилася до  проведення навчання з питань безпеки праці з викладацьким та трудовим колективом ліцею.

  До участі у заході також було запрошено фахівців  міського відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області.

   У ході зустрічі посадовиця  Держпраці наголосила на  необхідності дотримання основних засад Закону України «Про охорону праці», що, безперечно,  сприятиме попередженню виробничого травматизму в освітній галузі.

  Основна увага виступу інспекторки була зосереджена на необхідності дотримання під час освітнього процесу «Положення про порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професіям, пов’язаних з роботами із шкідливими та важкими умовами праці» при проведенні виробничого навчання в спеціалізованих майстернях та проходженні виробничої практики.

  Майстрам виробничого навчання наголошено на необхідності вироблення у дітей безпечних  навиків роботи під час отримання професій слюсаря з ремонту автомобілів, верстатників та зварювальників.

  Також вказано на необхідність дотримання вимог нормативно - правових актів з охорони праці при проведенні робіт на висоті, зокрема з використанням драбин.

  Спілкуючись з працівниками освітньої установи та відповідаючи на їхні численні запитання, Регіна Задоровська наголосила на обов’язковості і проходження навчання та перевірки знань з  охорони праці, проходженні відповідних  інструктажів, використанні  засобів індивідуального та колективного захисту при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

  Детально обговорено питання електробезпеки під час навчального процесу, зокрема, як забезпечити  надійну  експлуатацію електроустаткування, теплогенеруючого обладнання, обладнання підвищеної небезпеки, яке використовується в умовах постійних аварійних відключень електроенергії -  електрогенераторів.  Надано низку практичних рекомендацій.

  Водночас  Регіна Задоровська рекомендувала посадовцям  закладу освіти здійснювати постійний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з питань безпеки праці,  оскільки це сприятиме запобіганню виробничому травматизму, а відповідно убезпечить здоров’я і життя учнів та персоналу при виконанні ними своїх обов’язків.


   

   

   

 • Як убезпечити виробничий процес при використанні електрогенеруючого обладнання: фахівці Управління продовжують надавати відповідні консультації

  Як убезпечити виробничий процес при використанні електрогенеруючого обладнання: фахівці Управління продовжують надавати відповідні консультації

  Фахівці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують роз’яснювати суб’єктам господарювання регіону, як убезпечити виробництво, використовуючи електрогенеруюче обладнання.

  Низку заходів серед місцевих підприємців провів, зокрема,  головний державний інспектор Управління Сергій Андрієць.

  Спілкуючись зі суб’єктами господарювання, фахівець територіального органу Держпраці наголосив на тому, що при використанні обладнання підприємці мають  ретельно дотримуватися інструкцій виробника.

  Посадовець також нагадав основні вимоги безпеки при використанні електрогенеруючого обладнання, а саме: генераторами та паливом до них можна користуватися лише на відкритому повітрі на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та інших приміщень.;

  Обладнання слід утримувати у належному технічному стані, воно має бути захищене від опадів та перепадів температур (це додаткова пересторога, аби убезпечитися від ураження електричним струмом);

  при використанні генератора необхідно встановити у приміщеннях, електроживлення яких відбувається через обладнання, детекторів наявності газу, або ж газосигналізаторів;

  суб’єктам господарювання також слід подбати про обов’язкову наявність  вогнегасників;

  у жодному разі електрогенеруюче обладнання не має перегріватися.

  Підприємцям також представлено пам’ятку - роз’яснення  щодо безпечної експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, розроблену фахівцями відділу безпеки праці Управління.

  Рекомендації щодо безпечного ведення робіт та використання технічного обладнання – на інформаційному порталі Держпраці : https://pratsia.in.ua


   

 • Глибоччина: з метою попередження правопорушень у сфері трудових відносин до роботодавців здійснено низку інформаційних візитів

  Глибоччина: з метою попередження правопорушень у сфері трудових відносин до роботодавців здійснено низку інформаційних візитів

  Головні державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області продовжують проводити в регіоні  активну інформаційно - роз’яснювальну  роботу з питань дотримання трудового законодавства. 

  Це відбувається з метою попередження правопорушень у сфері трудових відносин, як з боку роботодавців, так і з боку найманого персоналу.  

  Найбільш актуальне питання, на якому акцентують фахівці територіального органу Держпраці під час інформаційних візитів та зустрічей, - необхідність легалізації найманої праці.

  Загалом посадовцями Управління з початку року проведено 795 інформаційних заходів, пов’язаних із застосуванням трудового законодавства. До роботодавців безпосередньо здійснено 215 інформаційних візитів.

  Під час інформаційно-роз’яснювальних заходів, у тому числі, у рамках інформаційної кампанії  «Виходь на світло», розповсюджено тематичні роздаткові матеріали - буклети та листівки.

  Низку заходів, зокрема, проведено на Глибоччині інспектором праці Іваном Дамаскіним.  Посадовець Держпраці здійснив інформаційні візити до суб’єктів господарювання у сфері виробництва м’ясопродуктів, роздрібної торгівлі  тощо.

  Під час зустрічей Іван Дамаскін надав роз’яснення підприємцям з питань, що їх цікавили та поінформував про можливість отримання актуальної інформації через сервіси Держпраці.   

  Актуальну інформацію з питань трудового законодавства розміщено на сайті Держпраці -  https://dsp.gov.ua/  та на інформаційному порталі -  www.pratsia.in.ua


   

 • У Держпраці визначили пріоритетні напрями роботи на 2023 рік

  У Держпраці визначили пріоритетні напрями роботи на 2023 рік

  Під головуванням Ігоря Дегнери, Голови Держпраці, відбулася нарада з керівниками міжрегіональних управлінь Служби щодо організації та планування роботи на 2023 рік.

  Зокрема, йшлося про організацію роботи з реалізації міжрегіональними управліннями пріоритетних завдань на 2023 рік і Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та попередження виробничого травматизму.

  Також у пріоритетах цього року буде проведення інформаційних кампаній щодо запобігання торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, оформлення трудових відносин та створення безпечних і здорових умов праці.

  Підбиваючи підсумки наради, Голова Держпраці Ігор Дегнера зазначив: «Якісне планування є частиною ефективної роботи. Ми вмотивовані працювати в такий складний для нашої країни час якомога ефективніше, оскільки ключовим завданням Служби було і залишається забезпечення усіма доступними засобами дотримання вимог законодавства».


   

 • У лікувальному закладі Чернівців надано технічні роз’яснення з окремих питань безпеки праці під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки

  У лікувальному закладі Чернівців надано технічні роз’яснення з окремих  питань безпеки праці під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки

  Посадовці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області продовжують надавати у місцевих медичних закладах інформаційні роз’яснення та технічні консультації щодо належного забезпечення питань безпеки праці під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

  Мовиться, насамперед, про експлуатацію кисневого обладнання та  систем кисне забезпечення.  

  Днями робочу зустріч в обласному центрі у КНП «Центральна міська клінічна лікарня»  провели начальник відділу з питань безпеки праці Управління  Володимир Гута та головний державний інспектор Дмитро Паламарчук.

  Участь у зустрічі взяли інженер з охорони праці медичного  закладу Олександр Герліц та інші відповідальні посадові особи установи.  

  Обговорювали, зокрема, організацію виробничого процесу в ускладнених умовах  постійних аварійних відключення електроенергії, що несуть у собі додаткову загрозу настання нещасних випадків в установах та організаціях соціально-культурної сфери у регіоні та використання альтернативних енергогенеруючих джерел живлення.

  «Такі зустрічі та роз’яснення проводяться з  метою надійного забезпечення лікувального процесу для пацієнтів та запобігання виробничому травматизму серед персоналу під час експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки. Серед них не лише системи кисне постачання та посудини,  що працюють під тиском,  але й обладнання   газопостачання, ліфтового господарства, електрогосподарства лікувальних установ. Адже надзвичайно важливо забезпечити його надійне та ефективне функціонування в умовах постійних аварійних відключень електроенергії», - констатує головний державний інспектор відділу безпеки праці Управління Дмитро Паламарчук. 


   

   

   

 • Роботодавцям Кіцманщини - про права і гарантії найманих працівників

  Роботодавцям Кіцманщини  - про права і гарантії найманих працівників

  Забезпечення трудових прав і гарантій найманих працівників у частині оформлення трудових відносин, відповідного рівня оплати праці, дотримання режиму робочого часу, виплати гарантій і компенсацій - про ці та інші норми  чинного трудового законодавства  надала грунтовні роз’яснення головний державний інспектор відділу праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Валентина Моргоч на інформаційних зустрічах із роботодавцями Кіцманщини.

  Відповідні роз’яснення надано, у тому числі,  суб’єкту господарювання, який здійснює торгівлю паливно-мастильними матеріалами.       

  Зокрема, посадовець Держпраці зазначила на перевагах оформлених трудових відносин;

  на позбавленні  найманих працівників можливості захисту законних прав та інтересів у разі їхньої не задекларованої зайнятості;

  на категоричній  недопустимості з боку роботодавців неофіційної праці й ухиленні від сплати податків та зборів до бюджетів, що вкрай важливо у час військової агресії.

  Субєкту  господарювання також роз’яснено порядок здійснення органом державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю позапланових перевірок та акцентовано на підставах їх можливого здійснення.

  Довідково: станом на 19.01.2023 року інспектори праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області у рамках інформаційних кампаній, націлених на дотримання законодавства про працю, здійснили до місцевих роботодавців  215  інформаційних візитів.

  За результатами інформаційної роботи посадовців Держпраці,  суб’єкти господарювання Буковини легалізували трудові відносини з 1 090 працівниками.    


   

   

 • На деревообробному підприємстві надано технічну консультацію з питань безпечного ведення виробничої діяльності

  На деревообробному підприємстві надано технічну консультацію з питань безпечного ведення виробничої діяльності

  Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Ігор Пантело надав розширену технічну консультацію на підприємстві деревообробної галузі, що здійснює виробничу діяльність у Чернівецькій громаді.

  Підприємство працює у деревообробній галузі Буковини  вже тривалий час й виробляє значні обсяги продукції. Роботодавець забезпечує робочими місцями понад десяток працівників.

  Питання належної організації виробничого процесу в умовах аварійних відключень електроживлення, в яких доводиться працювати підприємствам регіону,  вкрай актуальне.

  «Дотримання вимог безпеки в процесі виконання робіт, ґрунтовне знання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, дотримання правил поводження із засобами виробництва, особливо з машинами, механізмами, устаткуванням підвищеної небезпеки в умовах частин аварійних відключень електроенергії, використання працівниками  засобів  колективного та індивідуального захисту дозволить убезпечити належним чином виробничий процес та зведе до мінімуму   ризики виробничого травматизму», - підкреслив під час роз’яснювальної роботи Ігор Пантело.

  Детально обговорено послідовність дій працівників при настанні нештатних ситуацій на підприємстві в умовах енергетичної кризи.

  Під час зустрічі також поінформовано про найактуальніші зміни у трудовому законодавстві на час воєнного стану та про хід інформаційних кампаній, зокрема, «Виходь на світло» (щодо подолання не задекларованої зайнятості), які продовжують втілювати посадовці територіального органу Держпраці.    


   

 • Актуально! До уваги керівників підприємств, установ, організацій!

  Актуально! До уваги керівників підприємств, установ, організацій!

  Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці інформує:

  Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві затверджений Постановою КМУ від 17.04.2019 №337 зазнав суттєвих змін через приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України  з набуттям чинності з 01 січня 2023 року Закон України від 21.09.2022 № 2620-X «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та затвердження Постанови КМУ від 02.12.2023 №1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

  Відтепер Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, який виконує функції з управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві. Всі органи виконавчої дирекції Фонду соціального страхування перетворено у  «Територіальні органи Пенсійного фонду України».

  Враховуючи вищевикладене – інформацію про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) тобто Повідомлення про нещасний випадок за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання надається крім територіального органу Держпраці, ще й  у територіальний орган Пенсійного фонду України та інші установи, передбачені Порядком.

  На підприємствах (в установах, організаціях)  при настанні нещасного випадку утворюється комісія з його розслідування та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що підлягають спеціальному розслідуванню, до складу комісії крім представника територіального органу Держпраці, ще залучається представник територіального органу Пенсійного фонду України.

  Водночас Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці нагадує! 

  Пенсійний фонд України відтепер виплачуватиме:допомогу по тимчасовій втраті працездатності («лікарняні»); допомогу по вагітності і пологах «декретні»); допомогу на поховання застрахованим особам, в т. ч. потерпілим на виробництві; одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.


   

 • Реалізацію заходів Плану спільних дій обговорено в онлайн - форматі

  Реалізацію заходів Плану спільних дій обговорено в онлайн - форматі

  План спільних заходів щодо зменшення рівня не задекларованої праці  та виробничого травматизму у регіонах обговорено сьогодні, 18 січня, на онлайн-нараді посадовців  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.

  Нарада відбулася під головуванням керівника міжрегіональної структури Держпраці Богдана Сагайдака.

  Участь у зібранні від Управління інспекційної діяльності  у Чернівецькій області взяли:  начальник Василь Боячук, начальниця відділу з питань праці Ліна Корева, заступниця  Валентина Панчишина.

  Буковинський регіон також представляли колеги з інших державних відомств, зокрема, податкових органів, управління Пенсійного фонду, Чернівецького обласного центру зайнятості.

  Обговорюючи низку організаційних питань та заходів, які заплановано здійснити у рамках втілення  Плану, учасники висловили свої бачення, як реалізувати намічене.

  Так, очільник територіального органу Держпраці Василь Боячук,  акцентував на досвіді співпраці, який фахівцям Управління вдалося набути у ході реалізації у минулому, 2022, році низки інформаційних кампаній, зокрема, з подолання не задекларованої праці «Виходь на світло»; «Україна працює»; з надання  консультаційної,  інформаційної допомоги релокованому бізнесу; внутрішньо переміщеним особам з питань протидії  ризикам примусової праці та трудової експлуатації.

  «Підсумовуючи та оцінюючи зроблене, маємо сказати, що позитивних результатів вдалося досягти саме завдяки якісній взаємодії  з нашими соціальними партнерами з  Головного управління Пенсійного фонду України в області, Головного управління Державної податкової служби, Головного управління Держпродспоживслужби, Чернівецького обласного центру зайнятості, Укртрансбезпеки, правоохоронних органів,  Чернівецької   обласної ради профспілок тощо», - наголосив у виступі Василь Боячук.

  Також зазначено, що якість та ефективність від реалізації,намічених Планом, заходів у нинішньому, 2023,  році  можливі за умови  максимального охоплення та  поінформованості якомога більшої кількості роботодавців та працівників щодо необхідності дотримання законодавства про працю, у першу чергу, у частині оформлення офіційних трудових відносин.

  Окремо обговорено під час онлайн-форуму протидію виробничому травматизму. Адже, за даними профільних фахівців   Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці, торік у регіонах (Івано -Франківщина, Тернопільщина, Буковина)  на виробництві травмувалося понад 80 працівників, 23 - із них смертельно.


   

 • Підприємців туристичної галузі Вижниччини поінформовано про важливість оформлення трудових відносин

  Підприємців туристичної галузі  Вижниччини поінформовано про важливість оформлення трудових відносин 

  Упродовж останньої декади січня посадовці Управління інспекційної діяльності  у Чернівецькій області посилюють інформаційно  - роз’яснювальну роботу серед роботодавців Буковини щодо належного дотримання трудового законодавства, зокрема, у частині  оформлення трудових відносин. 

  Адже кампанія з детінізації найманої праці «Виходь на світло» продовжується  у регіоні й у нинішньому, 2023, році.

  Посадовці Держпраці охоплюють превентивною роботою, у першу чергу, суб’єктів господарювання тих галузей економіки,  де у попередні роки виявлялася найбільша кількість неоформлених трудових відносин. 

  У цьому списку -  підприємства агропромислового сектору, будівництва, заклади оптової та роздрібної торгівлі, харчування, надання послуг, туристичної галузі.

  Днями головний  державний інспектор відділу праці Управління Юрій Колодченко  провів інформаційну роботу серед підприємців туристичної галузі Вижниччини.

  У ході ділового спілкування серед роботодавців розповсюджено  інформаційні пам’ятки, детально наголошено на необхідності належного оформлення трудових відносин.

  Принагідно фахівець Управління надав ґрунтовні роз’яснення з актуальних питань чинного трудового законодавства, які цікавили суб’єктів господарювання. Мовилося, зокрема, про дотримання окремих норм чинного трудового законодавства в умовах воєнного стану.

  Довідково:  з початку року фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області провели понад 120  інформаційних відвідувань місцевих роботодавців. 

  За результатами інформаційної роботи суб’єкти господарювання легалізували трудові відносини з 625 працівниками.  

  Про актуальні зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Фахівці Управління увійшли до складу робочої групи з протидії нелегальному обігу і роздрібної торгівлі пальним у регіоні

  Фахівці Управління увійшли до складу робочої групи з протидії нелегальному обігу і роздрібної торгівлі пальним у регіоні

  Посадовці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області увійшли до складу міжвідомчої  регіональної робочої групи з протидії нелегальному обігу і роздрібної торгівлі пальним,  що діє при Чернівецькій обласній військовій адміністрації. Відповідна робота проводиться за дорученням Першого віце - прем'єр - міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко.

  Днями відбулося засідання даної робочої групи. Територіальний орган Державної служби з питань праці на зібранні представляли  начальник Управління Василь Боячук та заступник начальника відділу з питань безпеки праці Костянтин Соболевич.

  Засідання регіональної робочої групи відбулося під головуванням першої  заступниці  начальника Чернівецької ОВА Альони Атаманюк. Обговорено низку організаційних питань.

   У ході роботи, зокрема, зазначено, що фахівці профільних територіальних органів державних відомств здійснюватимуть перевірки та інформаційну роботу на  об’єктах роздрібної торгівлі пальним за наступними напрямами:  наявності ліцензій на роздрібну торгівлю пальним на місце торгівлі; реєстрації РРО (реєстраторів розрахункових операцій), акцизного складу, рівнемірів та витратомірів - лічильників в Державній податковій службі України; оформлення найманих працівників; наявності актів готовності об’єкта до експлуатації встановленої форми, засвідчується відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації, виданого органами Державної архітектурно-будівельної інспекції України;наявності дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що , власне, є прерогативою органу Державної служби з питань праці.

  Начальник Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Василь Боячук підкреслив, що фахівці Управління братимуть участь у заходах робочої групи відповідно до розпорядження голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка.

  Фото- пресслужби Чернівецької ОВА


   

 • Страхові виплати потерпілим на виробництві відтепер забезпечує Пенсійний фонд України

  Страхові виплати потерпілим на виробництві відтепер забезпечує Пенсійний фонд України

  Як уже повідомлялося раніше, з 1 січня 2023 року уповноваженим органом у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України.  

  Попри війну, держава продовжує виконувати свої соціальні зобов’язання перед українцями, у тому числі, - із забезпечення державного соціального страхування.

  Зокрема, Уряд реалізував вимоги, ухваленого у вересні 2022 року, Закону України  №2620 -  «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  

  Згідно із Законом, з 1 січня 2023 року виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює не Фонд соціального страхування України, а Пенсійний фонд України.

  З першого січня Пенсійний фонд України виплачує: допомогу по тимчасовій втраті працездатності; допомогу  по вагітності і пологах; допомогу на поховання застрахованих осіб, у тому числі, потерпілих на виробництві;  одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їхніх сімей.

  Водночас держава зберігає всі виплати і забезпечує  допоміжними засобами реабілітації людей з інвалідністю (видатки за цим напрямом у 2023 році збільшено до 3,3 мільярда гривень). Змінюється лише джерело фінансування цих видатків.

  Так, фінансування реабілітації постраждалих на виробництві  відбуватиметься за рахунок Національної служби здоров'я України (НСЗУ), забезпечення допоміжними засобами реабілітації - за рахунок державного  Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗІ), уточнюють у Міністерстві соціальної політики України.

  Якщо раптом у когось із  громадян виникли проблеми  зі страховими виплатами, за консультацією слід звертатися  до найближчого  сервісного центру Пенсійного фонду України.

  Перелік діючих сервісних центрів за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/2152993-servisni-tsentry-gu-pfu

  Також за відповідними роз’ясненнями  можна звернутися до контакт-центру Пенсійного фонду України за телефоном - 0 800 503 753.

   


   

 • Працівникам КП «Містосервіс» - про безпеку праці в ускладнених погодних умовах

  Працівникам  КП «Містосервіс» - про безпеку праці в ускладнених погодних умовах

  На комунальному підприємстві «Містосервіс» у Чернівцях фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели комплексний превентивний захід.

  Управління інспекційної діяльності на заході представляли  начальник відділу з питань безпеки праці Володимир Гута  та головний державний інспектор Регіна Задоровська. Превентивну роботу  проведено на трьох дільницях, у тому числі, й у відділі усунення аварійних ситуацій.

  Фактично посадовці територіального органу Держпраці провели інформаційну роботу з усіма категоріями працівників підприємства.

  Так, сантехнічному персоналу акцентовано на дотриманні вимог нормативно - правових актів під час проведення газонебезпечних робіт у  закритому просторі, зокрема, колодязях.

  Покрівельникам та мулярам - штукатурам наголошено на необхідності дотримання безпеки праці при  виконанні  робіт на висоті. Фахівці Держпраці надали практичні роз’яснення, як краще оцінити всі ризики та належно організовувати такі роботи  у складний  зимовий  період.

  З електриками  та зварювальниками, котрі трудяться у «Містосервісі», обговорено належне дотримання правил електробезпеки при постійних  аварійних відлюченнях  електроживлення та використанні альтернативних джерел енергії (електрогенераторів).

  Працівникам столярного цеху наголошено на повному виконанні норм безпеки праці під час використання деревообробного обладнання та інструментів, а водіям спецтехніки, що є в наявності, - на ризиках роботи на транспорті в умовах низьких температур.

  Підсумовуючи результати роз’яснювальної роботи на комунальному підприємстві, фахівці Держпраці зазначили на важливості дотримання чинного законодавства з питань безпеки та гігієни праці.

  Водночас  інженер з охорони праці «Містосервісу» Ольга Дімед  підтвердила, що  проведення таких превентивних заходів є вкрай актуальним. Адже чимало їхніх  працівників на даний момент мобілізовано на захист держави. Як наслідок, працівники, які зараз трудяться на підприємстві, не мають такого професійного досвіду, як старші колеги,  тому потребують постійного підвищення рівня знань з безпеки праці.  

  Рекомендації, як забезпечити виробничий процес на підприємстві - на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Соціальні стандарти на 2023 рік змінено з 1 січня

  Соціальні стандарти на 2023 рік змінено з 1 січня

  Згідно зі статтею  8 Закону України «Про Державний бюджет  України на 2023 рік», мінімальна заробітна плата з 1 січня 2023 року становить: у місячному розмірі - 6700 гривень; у погодинному розмірі - 40,46 гривні.

  Державна служба з питань праці нагадує роботодавцям та працівникам, що мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

  Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

  Дотримання цієї законодавчої норми - обов’язкове. 

  Додатково інформуємо: згідно  зі статтею  7 Закону «Про Державний бюджет  України на 2023 рік», прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць установлено у розмірі 2 589 гривень.

  Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум з 01.01.2023 року складає:  для дітей віком до 6 років -  2 272 гривні; дітей віком від 6 до 18 років – 2 833 гривні; для  працездатних осіб – 2 684 гривні; для осіб, які втратили працездатність, - 2 093 гривні.


   

 • На підприємстві лісового господарства роз’яснено, як забезпечити трудові права працівникам в умовах реорганізації

  На підприємстві лісового господарства роз’яснено, як забезпечити трудові права працівникам в умовах реорганізації

  Консультаційно-інформаційну  роботу на підприємстві «Путильське лісове господарство» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства провела головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці  Параска Митрофан.

  Оскільки, підприємство наразі перебуває у процесі реорганізації (як  інші лісгоспи області), то актуальні роз’яснення посадовець Управління надала фахівцям саме юридичної та кадрової служби.

  Основна мета інформаційного візиту фахівчині Держпраці  - забезпечити належну поінформованість посадовців структурних підрозділів підприємства задля повного та об’єктивного дотримання законодавства про працю.

  Консультаційну допомогу надано, зокрема,  у питаннях забезпечення трудових гарантій працівникам: вивільнення, укладання трудових договорів,  належних фінансових нарахувань та виплат тощо.

  Як працівникові захистити свої трудові права та  гарантії – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

   


   

   

 • За результатами інформаційної роботи Управління роботодавці вже легалізували трудові відносини з 625 працівниками

  За результатами інформаційної роботи Управління  роботодавці вже легалізували трудові відносини з 625 працівниками  

  Понад 120  інформаційних відвідувань місцевих роботодавців провели фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області за першу декаду січня 2023 року.

  За результатами інформаційної роботи роботодавці Буковини легалізували за цей період трудові відносини з 625 працівниками.   

  Превентивні заходи тривають у рамках кампанії з  протидії нелегальній зайнятості - «Виходь на світло».

  Посадовці територіального органу Держпраці відвідали суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у галузях торгівлі, сфери надання послуг, громадського харчування, транспорту, туристичній галузі, агропромисловому секторі, лісовому господарстві тощо.

  Серед пріоритетних питань, що обговорюються із роботодавцями - оформлення належним чином трудових відносин, неприпустимість використання нелегальної зайнятості та  виплати заробітної плати працівникам без нарахування і сплати відповідних податків.

  Під час  ділових зустрічей респондентів інформують про результати інформаційно-роз’яснювальної роботи Держпраці, спрямованої на забезпечення трудових  прав працівників та мінімізацію нелегальної зайнятості,  досягнутих у минулому, 2022, році та про продовження кампанії у нинішньому, 2023, році.

  Інформація про актуальні зміни у трудовому законодавстві на  сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та  інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua .  


   

 • Проходження навчання з охорони праці сприятиме попередженню виробничого травматизму

  Проходження навчання з охорони праці сприятиме попередженню виробничого травматизму

  Одна із основних умов, що сприяє попередженню випадків виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях - проходження відповідного навчання з питань охорони праці керівників та працівників трудових колективів.

  На цьому наголошували головні державні інспектори відділів з питань праці та з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, здійснивши упродовж останніх днів низку інформаційних візитів до суб’єктів господарювання регіону різних форм власності.

  Зокрема, надано технічні консультації з питань експлуатації обладнання та механізмів підвищеної небезпеки, забезпечення електробезпеки, використання електрогенеруючого обладнання, окремих питань дозвільної документації тощо.

  Наголошено на тому, що з початку року Держпраці спільно з Міністерством економіки запровадили практику отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки винятково  в електронному вигляді через спеціальний Портал електронних сервісів Мінекономіки.

  Окрім консультаційної допомоги з питань безпеки праці, під час інформаційних візитів посадовці Управління надавали методичну допомогу з окремих питань дотримання трудового законодавства.

  Йшлося про забезпечення трудових та соціальних прав працівників в умовах воєнного стану, окремі нюанси укладання трудових договорів, дистанційну форму роботи.


   

 • Увага! Оновлено дані сервісу Держпраці «інтерактивний інспектор»

  Увага! Оновлено дані сервісу Держпраці «інтерактивний інспектор»

  Як швидко отримати консультацію фахівців Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці під час воєнного стану?

  За допомогою сервісу «інтерактивний інспектор» ви маєте можливість оперативно отримати консультацію з питань трудових відносин у найзручніший для вас спосіб.

  Відповіді на найбільш актуальні питання розміщені:

  - на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua

  - у розділі Запитання/відповіді на веб-сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/faq/

  - у Telegram боті «e-inspector» - ask_sls_bot

  Якщо ви не знайшли відповідь, то можете отримати її у дистанційному режимі:

  - за номером: +380 99 526 11 34

  - електронною поштою: interactuvnuj_pzu@ukr.net

  - заповнити форму для отримання роз’яснень https://cutt.ly/i2Dw5Zv

  Відповіді на свої запитання ви можете отримати у зручний для вас спосіб, зазначивши його у запиті( електронна пошта, Viber, WhatsApp, Telegram, телефон).

  Довідково: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


   

   

 • Увага! Оновлено контакти сервісу Держпраці "інтерактивний інспектор"

  Увага! Оновлено контакти сервісу Держпраці "інтерактивний інспектор"

  Як швидко отримати консультацію фахівців Південно Західного міжрегіонального управління Держпраці під час воєнного стану?

  За допомогою сервісу «Інтерактивний інспектор»  ви маєте можливість оперативно отримати консультацію з питань трудових відносин у найзручніший для вас спосіб.*

  Відповіді на найбільш актуальні питання розміщені:

  - на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua

  - у розділі "Запитання/відповіді" на веб-сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/faq/

  - у Telegram боті «e-inspector» - ask_sls_bot

  Якщо ви не знайшли відповідь, то можете отримати її у дистанційному режимі:

  - за номером: +380 99 5261134

  - електронною поштою: interactuvnuj_pzu@ukr.net

  - заповнити форму для отримання розяснень https://cutt.ly/i2Dw5Zv

  Відповіді на свої запитання ви можете отримати у зручний для вас спосіб, зазначивши його у запиті( електронна пошта, Viber, WhatsApp, Telegram, телефон).

  Довідково: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


   

 • Ухвалено рішення про продовження підтримки у 2023 році роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб

  Ухвалено рішення про продовження підтримки у 2023 році роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб

  Урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб продовжить діяти у 2023 році. Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою вносяться зміни до Порядку надання такої компенсації на засіданні Уряду 10 січня 2023 року.

  Рішення Уряду передбачає доповнення механізмів фінансування програми, зокрема, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в межах фінансових можливостей) та інших джерел, не заборонених законодавством.

  «Запропоновані зміни дозволять продовжити в 2023 році реалізацію даної програми, яка є затребуваною серед роботодавців. Минулого року нею скористались понад 10 тисяч підприємців. Вони отримали від держави  компенсацію на загальну суму 200 млн грн за те, що взяли на роботу майже 16,5 тисяч внутрішніх переселенців», - заявила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр  економіки України Юлія Свириденко.

  Прогнозні витрати Фонду на 2023 рік складають 308 млн грн при прогнозному працевлаштуванні 23 тис. осіб.

  Нагадаємо, Уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу внутрішніх переселенців в квітні 2022 року.

  Мета програми -  пришвидшити адаптацію людей, котрі змушені  переїхати з небезпечних регіонів, та підвищити рівень зайнятості серед населення.

  За кожного працевлаштованого з числа внутрішньо переміщених осіб держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (6 700 грн) упродовж 2 місяців.

  Джерело: сайт Міністерства економіки України


   

 • Створення безпечних умов праці у закладах освіти попередить виробничий травматизм

  Створення безпечних умов праці у закладах освіти  попередить виробничий травматизм

  Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Дмитро Паламарчук провів робочу зустріч з керівниками Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права.

  На зустрічі обговорювалося питання належного дотримання законодавства про працю та безпеку праці, що, без сумніву, сприятиме забезпеченню належного  освітнього процесу у закладі та попередженню виробничого травматизму. 

  Під час ділового спілкування обговорено  необхідність  урахування ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації в освітній установі  теплогенеруючого обладнання (котлів), електрогосподарства, при використанні альтернативних джерел електроенергії.   

  Оскільки, установам освіти доводиться працювати в умовах частих аварійних  відключень електроенергії, що  несуть у собі додаткову загрозу виробничого травматизму, то відповідальним особам надано консультаційну допомогу та додаткові рекомендації, як забезпечити у таких складних умовах безпеку студентському колективу, педагогам та працівникам коледжу.

  Рекомендовано провести навчання з охорони  праці для  відповідальних осіб, інструктажі, а за можливості організувати тематичні тренінги з відпрацювання необхідних дій та навичок при виникненні  можливих нештатних ситуацій.

  Детально про безпеку праці – на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Суб’єктам господарювання Глибоччини – про важливість дотримання трудового законодавства в умовах воєнного стану

  Субєктам  господарювання Глибоччини – про важливість дотримання трудового законодавства в умовах воєнного стану

  Про зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану,  види та укладання трудових договорів, організацію робочого графіку для працівників, оплату праці,  зміну умов праці та низку інших актуальних питань поінформовано суб’єктів господарювання Глибоччини.

  Інформаційні відвідування у рамках кампаній «Виходь на світло» та на допомогу внутрішньо переміщеним особам організував та провів головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Іван Дамаскін.

  Превентивна робота проведена серед підприємців, які здійснюють виробничу діяльність у сфері громадського харчування, торгівлі, виготовлення металевих виробів тощо.

  Роботодавців поінформовано, насамперед,  про важливість та необхідність  укладання трудових договорів, оскільки легалізація найманої праці залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності територіального органу Держпраці.

  Під час інформаційних заходів респондентам акцентовано на можливості отримання широкої консультаційної допомоги з боку Держпраці у питаннях дотримання трудового законодавства, законодавства з питань безпеки та гігієни праці.

  Субєктів господарювання закликали активно використовувати у своїй діяльності інформаційні та консультаційні сервіси Управління та Служби.

  Довідково: у минулому, 2022, році інформаційно-роз’яснювальною роботою фахівців територіального органу Держпраці вдалося охопити у регіоні загалом понад 530 тисяч осіб.

  За результатами інформаційної роботи роботодавці Буковини легалізували трудові відносини з понад 3 600 працівниками   

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Місцевим підприємцям надають роз’яснення щодо безпечного використання електрогенеруючого обладнання

  Місцевим підприємцям надають  розяснення щодо безпечного використання електрогенеруючого обладнання

  Фахівці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проводять роз’яснювальну роботу серед суб’єктіав господарювання різних форм власності з питань безпечного використання електрогенеруючого обладнання.

  Днями головний державний інспектор Управління Сергій Андрієць надав низку роз’яснень місцевим підприємцям.

  Мовилося, зокрема, про необхідність дотримання рекомендацій, які  допоможуть мінімізувати ризики травмувань при використанні  та експлуатації електрогенеруючого обладнання.

  При інформаційній роботі особливу увагу підприємців звернуто на вимоги при експлуатації обладнання, його технічні параметри,  а також на цілком ймовірну можливість виникнення нештатних ситуацій при роботі генераторів.

  Відповідно респондентам надано роз’яснення , якими мають бути дії  при настанні, чи виявленні небезпеки.

  Фахівець Держпраці водночас детально проінструктував,  у яких саме  випадках використовувати генератори  категорично заборонено.   

  Принагідно підприємців повідомлено про те, що фахівці територіального органу Держпраці розробили відповідну пам’ятку щодо безпечної експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

  Субєктам господарювання рекомендовано послуговуватися цими порадами при проведенні ними виробничої діяльності.

  Рекомендації щодо безпечного ведення робіт та використання технічного обладнання – на інформаційному порталі Держпраці : https://pratsia.in.ua


   

 • Індексація зарплати у 2023 році

  Індексація зарплати у 2023 році

  23 листопада 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX.

  Законом передбачено низку важливих показників на 2023 рік, зокрема зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”. Відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет 2023 року.

  Отже, усі роботодавці отримають послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

  Водночас звертаємо увагу на те, що зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” торкнеться не лише заробітної плати, це стосуватиметься й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим Законом.

  Зокрема: пенсії, стипендії; грошове забезпечення;

  суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

  суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

  Разом з тим, власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

  За повідомленням сайту Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці


   

 • Що важливо знати при користуванні генератором!

  Що  важливо знати при користуванні генератором!

  Фахівці  відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розробили  для користувачів, котрі використовують у роботі, або ж побуті  електрогенератори, відповідну пам’ятку .

  Загалом при використанні  генераторних приладів поєднуються два  основні види небезпеки:   джерело  електроенергії  та  горючі речовини.  Тому користувачам  потрібно унеможливити або звести до мінімуму ризики від їхнього впливу: ураження електричним струмом та займання палива.

  До експлуатації генератора допускають осіб, не молодших 18 років, які пройшли медогляд, інструктаж з охорони праці на робочому місці та вміють користуватися  первинними засобами пожежогасіння.         

  Перед запуском приладу слід  обовязково  вивчити інструкцію  виробника з встановлення та експлуатації  генератора. 

  Особливу увагу звернути на пункти, які застерігають від  дій, що можуть призвести до нештатних ситуацій, створити з них окрему памятку та розмістити її на видному місці  поблизу генератора з можливістю періодичного ознайомлення персоналу, котрий обслуговує даний пристрій.

  Обовязково  забезпечити наявність  відповідного вогнегасника.

  Оскільки частини генератора нагріваються, не рекомендується  встановлювати генератор в приміщенні. Температура нагрівання поверхні не повинна перевищувати +80 градусів.

  Працівник, котрий обслуговує генератор, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що використовується  електротехнічним персоналом (гумовими рукавицями, взуттям на гумовій підошві) та окулярами для захисту від потрапляння  палива при його заливанні у прилад.

  Категорично забороняється працювати  в одязі, забрудненому паливно-мастильними матеріалами.

  Перед запуском генератора необхідно уважно перевірити стан електропроводки, розеток, вилок для уникнення ризику ураження електричним струмом. 

  Підключати генератор  до електромережі повинен кваліфікований електрик з  не нижчою ІІІ групою допуску.

  Заправляти двигун генератора паливом  необхідно тільки у добре освітленому місці, в умовах хорошої  вентиляції  та при зупиненому двигуні .

  Випадково пролите  на корпус  генератора паливо, необхідно ретельно витерти ганчіркою для попередження займання під час можливого перегріву корпусу або іскріння.

  У разі виявлення несправностей  генератора, слід негайно припинити  експлуатацію механізму та  сповістити  керівника, або ж відповідальну за технічний стан особу.

  У жодному разі не усувати  виявлені несправності самостійно .

  Дотримання цих рекомендації (їх перелік не є вичерпним), допоможе мінімізувати ризики травмувань при використанні  та експлуатації електрогенеруючого обладнання .


                 

 • Через сервіс «інтерактивний інспектор» у минулому році надано понад 17 тисяч роз’яснень

  Через сервіс  «інтерактивний інспектор» у минулому році  надано понад 17 тисяч роз’яснень

  Оперативність в отриманні необхідної консультаційної допомоги заявникам - основна мета діяльності сервісу Держпраці «інтерактивний інспектор».

  Упродовж минулого, 2022, року фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці безперебійно забезпечували надання консультаційної допомоги  у рамках даного сервісу.

  Загалом у 2022 році громадянам  надано 17 592 роз’яснень та консультацій.

  З них: з питань законодавства про працю -  8 499, з питань безпеки та гігієни праці -  6 952, щодо забезпечення адміністративних послуг - 2 141 розяснення. Про це повідомила заступниця начальника відділу з питань праці Управління Валентина Панчишина.

  У нинішньому, 2023, році посадовці територіального органу Держпраці продовжуватимуть надавати  консультаційні послуги та методичну допомогу у рамках інтерактивного сервісу.

  Будь хто із заявників  має можливість скористатися онлайн - послугою у найдоступніший для нього спосіб комунікації:  

  заповнивши для цього  форму для оперативного отримання роз’яснень - https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7

  або надіславши лист із запитанням на електронну пошту: interaktuv.cv@gmail.com  

  або через телеграм-канал Управління - https://t.me/cv_dsp.

  Також свої звернення заявники можуть адресувати за телефоном - 096 08 19 259.

  Додатково інформуємо: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


   

   

 • На зустрічах із переселенцями надано практичні поради, як уникати не доброчесних роботодавців

  На зустрічах із переселенцями надано практичні поради, як уникати не доброчесних роботодавців  

  Інформаційна кампанія Держпраці, націленої на протидію торгівлі людьми, трудовій експлуатації та примусовій праці, продовжується.

  Низку превентивних  заходів провела головний державний інспектор  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Параска Митрофан.

  Під час зустрічей із співвітчизниками мовилося  про небезпеки  потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та примусової праці  

  Детально мовилося про особливості застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану, надано практичні рекомендації, як не потрапити у тенета не доброчесних роботодавців

  Серед учасників робочих зустрічей розповсюджено тематичну друковану продукцію.

  Загалом у минулому, 2022, році інспектори Управління поінформували про небезпеки торгівлі людьми та трудової експлуатації  у регіоні понад 537 тисяч осіб .

  Серед респондентів вдалося розповсюдити понад 17 тисяч тематичних плакатів, листівок та буклетів.

  Тематична соціальна реклама Держпраці, як запобігти потраплянню у небезпечні ситуації, виходила в ефірах провідних місцевих теле- та радіоканалів, також оприлюднювалася у мережі оповіщення найбільших торгівельних закладів та ринків.

  Практичні поради, як уникнути ризиків та не потрапити у пастку - на інформаційному порталі Держпраці  - https://pratsia.in.ua


   

   

 • Визначено напрями подальшої співпраці з Чернівецьким обласним центром зайнятості

  Визначено напрями подальшої співпраці з Чернівецьким обласним центром зайнятості

  Сьогодні посадовці територіального органу Держпраці побували з робочим візитом у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

  Заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Руслан Дацюк та заступник начальника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  - начальник відділу з питань праці Ліна Корева провели зустріч з директоркою Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко та її заступницями Ольгою Багрій та Оксаною Симак.

  Посадовці відомств обговорили тенденції на ринку праці Буковини та окремі питання зайнятості населення. Особливо детально під час ділового спілкування обговорено напрями подальшої співпраці.

  Активна взаємодія територіального органу Держпраці та Центру зайнятості триває давно. За цей час фахівцями проведено чимало спільних тематичних заходів – нарад,  семінарів, круглих столів; впроваджено заходи інформаційних кампаній, зокрема, з питань протидії торгівлі людьми; надання  консультаційної допомоги релоклованим підприємствам; легалізації праці і таке інше.

  У сфері особливої уваги фахівців Держпраці та Чернівецького обласного центру зайнятості повсякчас перебували питання забезпечення соціальних та трудових прав особам з інвалідністю.


   

 • Фахівці Держпраці надали розширену методичну допомогу колективу медичної установи

  Фахівці Держпраці надали розширену методичну допомогу колективу медичної установи

  Дотримання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин у період воєнного стану»; дотримання законодавства про безпеку та гігієну праці; організація заходів щодо запобігання ризикам виробничого травматизму; дотримання вимог  при використанні обладнання підвищеної небезпеки, зокрема, систем кисне постачання та посудин, що працюють під тиском;   безпечне використання альтернативних джерел електропостачання  на випадок виникнення аварійних ситуацій; посилення контролю за експлуатацією медичного і технологічного обладнання, де використовуються медичні гази; регулярність проведення перевірок технічного стану  систем кисне постачання та джерел альтернативного електропостачання - це лише частина тем, які обговорювалися фахівцями Держпраці на розширеній робочій зустрічі з керівниками та трудовим колективом  у  КНП «Міська дитяча лікарня» у Чернівцях.

  Зібрання відбулося учора, 4 січня. Територіальний орган Держпраці на заході представляли: заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Руслан Дацюк, заступник начальника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області - начальник відділу з питань  безпеки праці Володимир Гута, начальник відділу з питань гігієни праці  та атестації робочих місць за умовами Марія Шевченко, головний державний інспектор Дмитро Паламарчук. 

  Насамперед, на зустрічі  розглядалися ті актуальні питання, які сприятимуть забезпеченні функціонуванню  лікувальної установи в умовах військового стану та, як наслідок, нинішньої  енергетичної кризи.   

  Особливо детально мовилося про необхідність  урахування ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації та транспортування кисневих балонів,  систем трубопроводів подачі кисню, належного функціонування електрогосподарства та  ліфтового господарства лікувальної установи.

  Зустріч відбувалася в живому дискусійному  форматі, її учасники мали змогу поставити посадовцям Держпраці  свої запитання та почути фахові відповіді.

  Підсумовуючи зустріч, директор медичної установи Дмитро Білоус наголосив на тому, що дитяча лікарня  характеризується високим рівнем енергоспоживання, наявністю складного технологічного обладнання,  щоденно тут експлуатуються сучасні кисневі станції, трансформаторна підстанція тощо, тому такі зустрічі є необхідними для  колективу задля підвищення фаховості у питаннях безпеки праці,  уникнення випадків виробничого травматизму, забезпечення надання пацієнтам якісних медичних послуг.


   

   

 • Врегульовано процедуру розірвання трудового договору у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я

  Врегульовано процедуру розірвання трудового договору у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я

  Урядом визначений Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1449).

  Цим Порядком передбачений перелік документів, що підтверджують факт неможливості продовження працівником виконання роботи за станом здоров’я та алгоритм дій роботодавця у такій ситуації*.

  Звільнення працівника з роботи за таких умов може відбуватися, тільки якщо його неможливо перевести на іншу роботу.

  *Законодавство про працю не передбачало перелік документів, які підтверджують факт невідповідності праці займаній посаді внаслідок стану здоров’я, упродовж всього часу чинності КЗпП України.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Обговорено шляхи погашення заборгованості по заробітній платі у місцевих закладах охорони здоров’я

  Обговорено шляхи погашення заборгованості по заробітній платі у місцевих закладах охорони здоровя 

  Головні державні інспектори відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно - Західного міжрегіонального  управління Держпраці провели низку інформаційних відвідувань та нарад в окремих медичних установах Буковини. 

  Робочі зустрічі відбулися у тих  закладах охорони здоровя, де за даними  Професійної спілки працівників охорони здоровя України,  наявна заборгованість по заробітній платі. 

  Про це профспілкові органи поінформували відповідним листом Державну службу з питань праці. У листі, зокрема, зазначалося, «… Профспілка просить вжити заходів щодо недопущення порушення трудових прав працівників на оплату праці та погашення заборгованості  із виплати заробітної плати».

  Згідно із додатком до листа, надісланими до  Управління, відповідна заборгованість,  зафіксована моніторингом  профспілкового органу, була наявна у 6 медичних установах регіону. За їхнім твердженням, на  середину грудня заборгованість становила суму у майже  36  мільйонів гривень.

  Головні державні інспектори Управління  відвідали з інформаційно-роз’яснювальними  візитами усі без винятку медичні установи регіону, де, за даними профспілки, було зафіксовано заборгованість.

  На час проведення інформаційних відвідувань  невиплата заробітної плати наявна у трьох лікувальних установах.

  За результатами інформаційних відвідувань,  відбулися робочі наради, на яких відповідальні посадові особи  лікарень докладно  пояснили  причину такої  заборгованості, шляхитатерміни її  обовязковогопогашення.

  Фахівці Управління наголосили на необхідності вжити усіх можливих заходів для вирішення нагальної проблеми та забезпечити конституційні права працівників медичних установ Буковини на повне та своєчасне отримання заробітної плати.

  Водночас керівників лікувальних закладів зобов’язано невідкладно поінформувати про результати погашення заборгованості Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області.


   

 • Легалізація трудових відносин – серед пріоритетних напрямів діяльності Управління

  Легалізація трудових відносин – серед пріоритетних напрямів діяльності Управління

  Інформаційна кампанія «Виходь на світло», націлена на мінімізацію нелегальної зайнятості, що   розпочалася у минулому, 2022, році, триватиме й цьогоріч.

  Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці продовжують здійснювати посилену превентивну роботу серед суб’єктів господарювання Буковини.

  Інформаційні семінари, зустрічі та візити днями відбулися у Чернівецькому, Вижницькому, Дністровському районах.

  Роботодавці, котрих відвідали фахівці територіального органу Держпраці, працюють у сфері торгівлі, надання послуг, будівельній галузі, агропромисловому господарстві, тощо.

  Власне, всі ці галузі є найбільш ризикованими у частині  використання неоформлених трудових відносин.

  У попередні роки, при здійсненні заходів державного нагляду (контролю), інспекторам праці доводилося фіксувати у регіоні у цих економічних сферах найбільшу кількість неоформлених працівників.

  Спілкуючись із суб’єктами господарювання, посадовці Держпраці акцентують на перевагах задекларованої праці та важливості оформлення трудових відносин для економічної безпеки країни загалом та територіальних громад, зокрема..

  Додатково надають необхідні роз’яснення та методичну допомогу щодо застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану, у питаннях, які виникають безпосередньо у роботодавців.

  Окремо наголошують на інших консультаційних сервісах Держпраці, де можна отримати необхідну допомогу.

  Так, лише через сервіс «інтерактивний інспектор» минуло річ заявникам було надано понад 17 тисяч роз’яснень та консультацій. Найбільша кількість із них саме з питань застосування трудового законодавства - майже 8,5 тисяч.  


   

 • На найбільшому підприємстві з виробництва хліба фахівці Держпраці надали рекомендації, як забезпечити безпеку на робочих місцях

  На найбільшому підприємстві з виробництва хліба фахівці Держпраці надали рекомендації, як забезпечити безпеку на робочих місцях  

  Головний державний інспектор  відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Регіна Задоровська провела комплексний превентивний захід на підприємстві «Чернівецький хлібокомбінат».

  Підприємство є одним із найбільших виробників хліба та хлібобулочних виробів у регіоні.

  Як забезпечити безперебійний виробничий процес виробника у складних умовах сьогодення та  мінімізувати ризики виробничого травматизму йшлося під час робочої зустрічі безпосередньо у виробничих цехах підприємства.

  Обговорено необхідність дотримання норм Закону України «Про охорону праці» та безпосереднє виконання Правил безпеки для виробництва хліба, хлібобулочних та макаронних виробів.

  Під час робочої зустрічі інспектора Держпраці з працівниками виробничої зміни було проведено  інструктажі з охорони праці за участю інженера з охорони праці хлібокомбінату Володимира Грязєва, начальник цеху №3  Наталії Єрмійчук, майстра зміни Віталія Кашковала.  

  Також детально обговорено алгоритм дій працівників у разі аварійного  вимкнення електроенергії на підприємстві та надано  додаткові рекомендації, як забезпечити у складних  умовах сьогодення безпеку на робочих місцях.


   

 • 3 1 січня 2023 року Держпраці видає дозволи тільки в електронній формі

  3 1 січня 2023 року Держпраці видає дозволи тільки в електронній формі

  03..01.2023 року Держпраці спільно з Мінекономіки запроваджено отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – дозвіл) в електронному вигляді через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

  Відтепер для отримання дозволу достатньо заповнити онлайн-заяву, до якої додати електронний висновок експертизи.

  Окрім видачі дозволу, онлайн доступні також анулювання, переоформлення та продовження строку дії дозволів, які було отримано в електронній формі.

  Поряд із цим з 01.01.2023 всі видані дозволи підписуються виключно електронними цифровими підписами керівників територіальних органів Держпраці та містять QR-коди з посиланням на виданий дозвіл.

  Важливо! Послуги анулювання, переоформлення та продовження строку дії раніше отриманих дозволів у паперовому вигляді потребують подання оригіналу дозволу та здійснюються через ЦНАП.

  Докладніше за посиланням - http://surl.li/egre


   

 • Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень електроенергії

  Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень електроенергії

  Аварійні відключення електроенергії несуть у собі додаткову загрозу виробничого травматизму на місцевих  підприємствах, в установах, організаціях.

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надає роботодавцям додаткові рекомендації, як забезпечити у таких складних умовах безпеку на робочих місцях.

  Для цього необхідно!

  Призначити на підприємстві, в установі, організації  відповідальну особу, котра координуватиме  роботу підприємства під час аварійного відключення та процесу  відновлення електроживлення.

  Розробити  алгоритм дій працівників на кожному робочому місці щодо мінімізації  виробничого браку з дотриманням вимог  охорони праці під час проведення цих дій.

  Розробити алгоритм дій працівників щодо недопущення нещасних випадків  під час переміщення працівників колисками та підйомниками, що приводяться у дію через електроживлення.

  За можливості прописати ці дії у розділі «Вимоги  безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці за видами робіт.

  Провести відповідні тематичні тренінги для працівників з відпрацювання необхідних дій та навичок.

  Включення обладнання  після подачі електроенергії проводити після дозволу відповідальної  особи, переконавшись, що пуск обладнання  є безпечним для працівників,котрі перебувають на робочих місцях.

  У момент відключення електроенергії забезпечити аварійне освітлення виробничих приміщень, або наявність аварійних ліхтарів, зручних у користуванні.

  Шановні роботодавці, пам’ятайте!

  Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Це - вимога статті  13 Закону України «Про охорону праці».

  Шановні працівники!

   Згідно зі статтею 14 згаданого Закону кожен із вас має обов'язки  щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  Піклуйтеся про власну безпеку на виробництві та безпеку оточуючих. 

  Це допоможе уникнути виробничого травматизму та збереже здоровя і життя.


   

   

 • Призначено керівника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області

  Призначено керівника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці очолив Василь Боячук.

  Посадовець працює у системі органів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю з  2001 року.

  Свого часу працював на посадах державного інспектора праці Територіальної державної інспекції праці; керівника  відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Сторожинецької районної державної адміністрації; головного державного інспектора  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  У середині 2022 року очолив територіальний орган Держпраці в регіоні.

  Представлення Василя Боячука на посаду начальника Управління інспекційної діяльності  відбулося за участю  начальника  Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Богдана Сагайдака.

  Представляючи очільника Управління, Богдан Сагайдак наголосив на викликах та цілях, які стоять перед фахівцями територіального органу Держпраці, виокремивши низку пріоритетних. 

  У свою чергу, Василь Боячук запевнив, що докладе максимум зусиль для виконання  поставлених перед ним та колективом  завдань.   

  «Переконаний, що спільними зусиллями разом з керівним та інспекторським складом Управління зможемо забезпечити якісний результат у нашій роботі. Наразі основним завданням залишається інформування та консультування  роботодавців  та працівників Буковинського регіону щодо вимог законодавства про працю та безпеку праці в умовах воєнного стану»,-  підкреслив Василь Боячук.


   

   

 • Управління Держпраці розпочало інформаційні заходи, спрямовані на недопущення порушення прав медичних працівників при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу

  Управління Держпраці розпочало інформаційні заходи, спрямовані на недопущення  порушення прав медичних працівників при  запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу

  Як уже повідомлялося раніше, набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №12 - « Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я».

  Зокрема, документом зазначено: розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлено у межах фонду оплати праці на 2022 рік:

  на рівні не менше 20 000 гривень лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

  на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

  У випадках, коли працівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень, або працівник не в повному обсязі виконує затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюється із встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» розміру пропорційно до відпрацьованого часу.

  У Державній службі України з питань праці наразі констатують збільшення  кількості звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день.

  Задля недопущення порушення прав працівників лікувальних установ  при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу та розмірів нарахованої заробітної плати, Управління Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про дані факти до територіального органу в письмовій формі.

  Посадовці Управління реагуватимуть на звернення медпрацівників негайно.  

  Про кожний випадок виявлення порушень прав медичних працівників територіальний орган інформуватиме  Держпраці України.

  Наразі ж інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочинають інформаційні заходи у закладах охорони здоров’я з метою недопущення порушення трудових прав та соціальних гарантій медпрацівників.


   

 • Посадовці Держпраці та Держмитслужби провели навчально-методичний семінар з питань ринкового нагляду та контролю продукції

  Посадовці Держпраці та Держмитслужби провели навчально-методичний семінар з питань ринкового нагляду та контролю продукції

  28 січня, посадовці Держпраці та Держмитслужби провели спільний семінар-навчання з питань ринкового нагляду та контролю продукції для територіальних органів обох відомств.

  У заході взяли участь заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов, керівники профільних структурних підрозділів центральних апаратів та територіальних управлінь Держпраці та Держмитслужби.

  Під час семінару посадовці розглянули питання щодо основних векторів взаємодії, проаналізували наявні кейси та результативні перевірки, проведені органом ринкового нагляду на підставі повідомлення про призупинення митного оформлення.

  Окрему частину заходу було присвячено практичним питанням: огляду етапів проведення перевірок залежно від виду продукції, на який поширюється дія технічного регламенту.

  За результатами наради посадовці домовилися про подальші напрями співпраці в межах законодавства про ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

 • Напрацьовано спільні заходи щодо застосування законодавства ринкового нагляду у сфері нехарчової продукції

  Напрацьовано спільні заходи щодо застосування законодавства ринкового нагляду у сфері нехарчової продукції

  Начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош та головний державний інспектор Володимир Черноус взяли участь у розширеній робочій нараді територіальних органів державних відомств, що здійснюють ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції у регіоні.

  Окрім фахівців територіального органу Держпраці, участь у робочій зустрічі, що  відбулася на базі Чернівецької митниці, взяли також представники головних управлінь Держпродспоживслужби, Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, Державної екологічної інспекції, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області,  Укртрансбезпеки та Чернівецької митниці.

  На засіданні обговорювалися питання повної взаємодії відомств  при проведенні спільних превентивних заходів, спрямованих на дотримання суб’єктами господарювання, що є виробниками, уповноваженими представниками, імпортерами та розповсюджувачами нехарчової продукції, законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

  Представники Держпраці у ході ділового спілкування наголосили, що належна співпраця вибудовується завдяки постійному обміну  інформацією та взаємному сповіщенні про випадки виявлення неякісної нехарчової продукції, збору  та аналізу аналітичної інформації.

  У ході засідання учасники ґрунтовно обговорили низку проблемних питань.

  Серед них, зокрема, питання призупинення митного оформлення нехарчової продукції, що пов’язано  з наданням органами ринкового нагляду (у межах терміну призупинення митного оформлення)  офіційних листів щодо необхідності проведення перевірки нехарчової продукції упродовж термінів, передбачених законодавством. Розглянуто низку інших поточних питань.

  Учасники констатували на необхідності проведення у подальшому спільних нарад, де підсумовуватимуться результати взаємодії та обговорюватимуться актуальні проблемні питання.

  До слова, нещодавно Управління Держпраці й Чернівецька митниця уклали угоду для пожвавлення  взаємодії у рамках здійснення повноважень у сфері державного ринкового нагляду та контролю продукції.

  Принагідно підписанти зазначали, що документ є відкритим для приєднання інших органів державної влади, які здійснюють діяльність у сфері державного ринкового нагляду та контрою продукції.


   

   

 • Роз’яснення Держпраці щодо правового регулювання у галузі реклами у частині оприлюднення вакансій (прийому на роботу)

  Розяснення Держпраці щодо правового регулювання у галузі реклами у частині оприлюднення вакансій (прийому на роботу)

  Управління Держпраці у Чернівецькій області вже повідомляло про те, що  8 січня 2022 року набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».

  Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов'язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, у тому числі, й у питанні працевлаштування.

  Державна служба України з питань праці підготувала детальне роз’яснення  щодо законодавчого нововведення.

  Хто здійснює контроль за дотриманням законодавства України про рекламу в частині реклами про вакансії?

  Відповідно до ст.26 Закону України “Про рекламу” контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення - щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

  Чи можна в оголошеннях про вакансії вказувати обмеження щодо віку та статті кандидатів?

  Відповідно до ст.24¹ Закону України “Про рекламу” забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

  Яка передбачена відповідальність за порушення ст. 24¹ “Реклама послуг із працевлаштування” Закону України “Про рекламу”?

  Відповідно до п. 3 ст. 24¹ Закону України “Про рекламу” у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


   

 • Триває регіональний етап конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей -2022»

  Триває регіональний етап конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей -2022»

  До уваги освітян, школярів, вихованців позашкільних освітніх закладів, студентської молоді Буковини!

  Співорганізатор   конкурсу  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  запрошує  до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей -2022».

  Учасниками конкурсу можуть стати діти та шкільна молодь, вихованці позашкільних закладів  віком від 6 до 18 років.

  Тематика творчого змагання: безпека праці та здоров’я працівників у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті, протидія COVID-19 на робочих місцях.

  Вимоги до малюнків!

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами,  гуашшю тощо.
  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.
  На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно зазначити українською мовою:

  назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

  місце проживання (повну адресу) автора,

  контактний телефон, електронну адресу; назву навчального закладу;

  прізвище, ім’я, по батькові  вчителя чи методичного керівника, контактні дані.

  Конкурс відбуватиметься у два етапи.

  Перший етап - відбірковий

  до 15 лютого 2022 року слід надіслати малюнок до територіального управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  За результатами оцінювання будуть визначені переможці у трьох вікових групах: 

  перша група - від 6 до 10 років;
  друга група - від 11 до 14 років;
  третя група - від 15 до 18 років.

  Автори творчих робіт, які стали переможцями на регіональному рівні  виходять у  всеукраїнський фінал конкурсу.

  Другий етап - фінальний

  До 15 квітня 2022 року журі Всеукраїнського конкурсу визначає переможців (I, II, III місця) у кожній віковій групі.

  Нагородження переможців відбудеться у рамках Дня охорони праці, яке відзначається  28  квітня.


   

 • Мінекономіки поглиблює співпрацю з Міжнародною організацією праці

  Мінекономіки поглиблює співпрацю з Міжнародною організацією праці

  24 січня 2022 року  в Мінекономіки відбулась робоча зустріч заступника Міністра економіки України Ігоря Дядюри з представниками Міжнародної організації праці (МОП).

  Під час заходу учасники обговорили напрями поглиблення співпраці в рамках проектів, які реалізуються МОП в Україні, а також нові ініціативи щодо розвитку ринку праці та сфери зайнятості в Україні.

  “Поглиблення співробітництва між Урядом України та Міжнародною організацією праці дозволить підвищити рівень зайнятості населення, прискорити працевлаштування безробітних, посилити захист прав працівників, а також покращити рівень послуг, що надають Служба зайнятості та Держпраці робітникам та роботодавцям”, - зазначив Ігор Дядюра.

  Зокрема, реалізація таких проектів МОП як “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”, “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні” та “Права у світі праці: покращення дотримання Україною основних міжнародних трудових норм” буде спрямована, з-поміж іншого, на: поглиблення координації в рамках реформування політики зайнятості, ринку праці та регулювання трудових відносин;

  цифровізацію і покращення якості надання послуг Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці;

  розвиток соціального діалогу та поглиблення тристороннього співробітництва між Урядом та представниками роботодавців і профспілок;

  удосконалення законодавства у сфері безпеки і здоров’я на роботі, приведення його у відповідність до міжнародних стандартів;

  забезпечення ефективного регулювання у сфері оплати праці та погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

  За результатами зустрічі учасники досягли згоди щодо посилення співпраці у цих пріоритетних сферах та визначили першочергові кроки щодо їх реалізації.

  За матеріалами сайту Мінекономіки


   

   

 • Інспектори праці не змогли провести перевірку на підприємстві, що використовує працю іноземців через перешкоджання їхній діяльності

  Інспектори праці не змогли провести перевірку на підприємстві, що використовує працю іноземців через перешкоджання їхній діяльності

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області підводять проміжні підсумки інспекційної кампанії, спрямованої на дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

  Інспекційну діяльність інспектори праці Управління здійснюють на виконання відповідного доручення Прем’єр - міністра України  та доручення Державної служби України з питань праці

  Заходи контролю, які втілюють інспектори праці, дозволяють забезпечити дотримання трудових прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють на Буковині та посилити протидію нелегальній міграції.

  Проте один із позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про працю і зайнятість населення щодо праці іноземців та осіб без громадянства в одному із  товариств з обмеженою відповідальністю, що згідно відповідних документів здійснює виробничу діяльність у місті Чернівцях, фахівці Управління провести не змогли через створення перешкод у їхній діяльності.  А саме через відсутність об’єкта відвідування за вказаним ним місцем знаходженням.

  Як наслідок, посадовими особами Управління Держпраці винесено постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафної санкції у сумі 18 тисячі гривень.

  Роботодавця ґрунтовно поінформовано про відповідальність за порушення ним трудового законодавства та про необхідність повного дотримання у майбутньому законодавчих норм.


   

   

 • Посадовці Держпраці та Держмитслужби обговорили напрями реалізації спільного Меморандуму

  Посадовці Держпраці та Держмитслужби обговорили напрями реалізації спільного Меморандуму

  В.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера та в.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко за участі профільних заступників відомств провели робочу зустріч.

  Під час заходу посадовці узгодили способи реалізації досягнутих домовленостей у межах законодавства та Меморандуму про співробітництво і партнерство, який було укладено 10.12.2021 року.

  Очільники відомств наголосили на потребі проведення спільної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Узгодили формат таких заходів та окреслили проблемні питання, які виникають при здійсненні ринкового нагляду і контролю продукції.

  У результаті зустрічі було визначено конкретні кроки взаємодії Служб щодо недопущення поширення продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам, повідомляється на сайті Держпраці України.


 • Виробничий травматизм на Буковині у 2021 році

  Виробничий травматизм на Буковині у 2021 році

  У минулому, 2021, році на підприємствах, в установах та організаціях Буковини   мали місце  35 випадків виробничого травматизму, 4 із них - зі смертельним наслідком.

  Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, випадки виробничого травматизму зі смертельним наслідком мали місце у будівельній галузі, на підприємствах сільського та  лісового господарств, у соціально-культурній сфері.

  Випадки загального виробничого травматизму задокументовано:

  на підприємствах соціально - культурної сфери - загалом  11 випадків;

  на підприємствах пошти за зв’язку -  6;

  на автомобільному транспорті - 3;

  у сфері енергетики, на  підприємствах транспорту, будівництва  та експлуатації магістральних шляхів, а також у закладах торгівлі  - по  2 випадки відповідно.

  По одному випадку загального виробничого травматизму зафіксовано на  залізничному транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та виробів з деревини, у будівництві, сільському господарстві та лісовій галузі.

  Відповідно збільшення виробничого травматизму у минулому році відбулося на підприємствах соціально-культурної галузі, а також пошти та зв’язку.

  Натомість суттєве зменшення травмувань на виробництві фіксується у галузі машинобудування та торгівлі. 


   

   

   

 • Розпочато планову перевірку підрозділів та об’єктів АТ «Українська залізниця»

  Розпочато планову перевірку підрозділів та об’єктів АТ «Українська залізниця»

  Захід державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю у сфері промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, гігієни праці у структурних підрозділах і виробничих об’єктах Акціонерного товариства "Українська залізниця" фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочали 17 січня.

  Перевірка відбувається відповідно до Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю)  на 2022 рік, наказу Державної служби України з питань праці «Про затвердження Річного плану заходів здійснення державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2022 рік» та  окремого доручення в.о. Голови Держпраці.

  Роботу комісії Управління очолив начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович.

  До складу комісії увійшли: начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головні державні інспектори Микола Бербенюк, Володимир Хіврич, Роман Димнич.

  Комісія працюватиме за деталізованим планом перевірки, складеним, обговореним та затвердженим напередодні початку заходу. Планом конкретизовано виробничі підрозділи та об’єкти, котрі підпадають під заходи контролю, а також відповідальні особи та терміни виконання  завдань.

  Передбачено, що перевірка Управління охопить виробничі підрозділи «Локомотивного депо Чернівці», «Чернівецької дистанції сигналізації і зв’язку" державного територіально - галузевого об’єднання «Львівська залізниця», "Колійної машинної станції 124», «Пасажирського вагонного депо Чернівці».

  Захід державного нагляду триватиме упродовж десяти робочих днів і завершиться наприкінці січня.


   

   

   

   

 • За результатами інспекційних відвідувань та інформаційної роботи між роботодавцями та працівниками укладено 7 797 трудових угод

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційної роботи між роботодавцями та працівниками  укладено  7 797 трудових угод

  У минулому, 2021, році інспекторами праці виявлено 310 працівників,  допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин. 

  Про це повідомляють у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Серед виявлених працівників  268  осіб працювали  без оформлення трудових відносин;

  17 працівників без належного оформлення трудових відносин, а саме на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових;

  14 фізичних осіб-підприємців, які виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових;

  11 працівників, з якими роботодавці уклали трудові договори, але допустили до виконання роботи без повідомлення про це територіальний орган Державної податкової служби.

  За звітний період інспектори праці здійснили 2 316 відвідувань суб’єктів господарювання Буковини з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.   

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками у 2021 році було укладено 7 797 трудових угод.


   

   

 • Обговорено шляхи взаємодії Держпраці та Держпродспоживслужби у питаннях ринкового нагляду

  Обговорено шляхи взаємодії Держпраці та Держпродспоживслужби  у питаннях ринкового нагляду

  Учора, 17 січня,  в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера взяв участь в онлайн нараді Держпродспоживслужби України з керівниками її територіальних органів.

  Оскільки, на минулому тижні між Держпраці та Держпродспоживслужбою було підписано Меморандум про співпрацю та партнерство, то під час онлайн заходу очільники відомств обговорили шляхи взаємодії, зокрема щодо здійснення ринкового нагляду у межах та спосіб визначений законодавством.

  Ігор Дегнера підкреслив, що розбудова спільної роботи сприятиме підвищенню ефективності виявлення невідповідної продукції та контролю виконання обмежувальних заходів.

  За результатами наради посадовці домовилися про налагодження взаємодії у регіонах, зокрема, шляхом укладання двосторонніх меморандумів про співпрацю між територіальними управліннями обох Служб, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

 • Фахівець Управління у складі робочої групи бере участь у заходах з протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу пального в області

  Фахівець Управління у складі робочої групи бере участь у заходах з протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу пального в області

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці  у  Чернівецькій області Костянтин Соболевич увійшов до складу робочої групи, організованої Головним управлінням Національної поліції у Чернівецькій області задля проведення цільових заходів з протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу пального.

  Робоча група з проведення спільних перевірок працює з метою вжиття дієвих заходів щодо протидії кримінальним проявам у сфері незаконного пального й здійснює перевірки на АЗС та АЗГП Буковини.

  Загалом фахівець Держпраці взяв участь у чотирьох спільних заходах.

  Водночас у відділі нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління повідомляють, що продовжують здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням  суб’єктами господарювання  промислової безпеки та стану охорони праці на автозаправних станціях, авто газозаправних пунктах, автозаправних комплексах на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.03.2021 року та окремого доручення Держпраці.

  Державним інспекторським складом профільного напряму загалом проведено 232  позапланових заходи у місцевих  суб’єктів господарювання,  до складу яких входили  обєкти підвищеної небезпеки - автозаправні станції, авто газозаправні пункти, автозаправні комплекси.

  За результатами позапланових заходів державного нагляду виявлено 655 порушень вимог законодавства з питань охорони праці

  Проведено також 28 заходів контролю виконання суб'єктами господарювання раніше виданих інспекторами Держпраці приписів.


   

   

 • Держпраці та Держпродспоживслужба зафіксували попередньо досягнуті домовленості у двосторонньому меморандумі про співпрацю

  Держпраці та Держпродспоживслужба зафіксували попередньо досягнуті домовленості у двосторонньому меморандумі про співпрацю

  В.о. Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька підписали Меморандум про співпрацю.

  Метою підписання угоди є консолідація зусиль обох відомств з питань здійснення державного ринкового нагляду та недопущення поширення на вітчизняному ринку небезпечної харчової продукції.

  У рамках Меморандуму  передбачено взаємодію та обмін інформацією про стан додержання законодавства, контроль за яким належить до повноважень відомств, та про проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

   

   

 • Уряд удосконалив регіональну структуру Держпраці

  Уряд удосконалив регіональну структуру Держпраці

  12 січня 2022 року, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реформу регіональної структури Державної служби з питань праці шляхом утворення міжрегіональних управлінь, юрисдикція яких буде поширюватись на територію кількох областей.

  Скорочення кількості територіальних управлінь та забезпечення можливості реалізації повноважень інспекторів за міжрегіональним принципом дозволить оптимізувати кількість адміністративного персоналу та вивільнити додаткові ресурси для збільшення ефективності роботи органу в цілому.

  “Рішення Уряду дозволить підвищити ефективність роботи служби та її прозорість. Зокрема, більше ресурсів будуть зосереджені на здійсненні безпосередніх функцій Держпраці з концентруванням інспекторського складу в залежності від оперативних завдань. Наприклад, якщо в одному регіоні бракує інспекторів, ми можемо оперативно спрямовувати сюди фахівців з іншого регіону. Таким чином можливо збільшити як інспекторський склад, так і фонд оплати праці. Подібний досвід у нас уже є: в одному теруправлінні об’єднані Київ і Київська область, а також Луганська і Донецька області”, - зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Дядюра.

  Документом передбачається ліквідація обласних територіальних управлінь і утворення нових міжрегіональних територіальних органів Держпраці:

  Західне міжрегіональне управління Держпраці (Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська області);

  Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області);

  Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Житомирська, Хмельницька, Вінницька області);

  Центральне міжрегіональне управління Держпраці (Чернігівська, Київська, Черкаська області, м. Київ);

  Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Сумська, Полтавська, Харківська області);

  Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області);

  Південне міжрегіональне управління Держпраці (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).

  За інформаційним повідомленням Урядового порталу

   

     

   

   

 • Кампанія декларування – 2022: підготовлено оновлену редакцію роз’яснень

  Кампанія декларування – 2022: підготовлено оновлену редакцію роз’яснень

  Для того, щоб суб’єктам декларування було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року, Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших запитань.

  З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК.  

  У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні запитання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати у суб’єктів декларування лише минулого, 2021, року: наприклад, чи потрібно декларувати тисячу гривень, яку декларант отримав від держави за вакцинацію;  як дізнатися назву  територіальної громади для заповнення адресних блоків; як декларувати майно, яке взято в лізинг, чи потрібно декларувати аліменти, та інші.

  У НАЗК нагадують, що з  1 грудня запрацювала нова форма декларації.

  У роз’ясненнях можна знайти як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у формі. Наприклад, НАЗК розповідає, як правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України», де потрібно буде декларувати документи для посвідчення особи за кордоном.

  Для того, щоб ознайомитися з новими блоками та правилами їх заповнення, можна також скористатися Порядком заповнення.

  За інформаційними матеріалами НАЗК


   

   

   

 • Розширено перелік підприємств та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19 до 31 січня

  Розширено перелік підприємств та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19 до 31 січня

  31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

  Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  органів місцевого самоврядування;

  закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

  комунальних підприємств, установ та організацій.

  Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

  Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

  У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов’язковими для працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів освіти всіх рівнів та форм власності, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року №83.


   

 • До уваги керівників та відповідальних за стан охорони праці у лікувальних закладах посадових осіб: методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем

  До уваги керівників та відповідальних за стан охорони праці у лікувальних закладах  посадових осіб: методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем

  Загальні положення

  Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі – підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

  Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

  Кисневі балони, що були виготовлені з 2011 року повинні відповідати вимогам Технічного регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском з маркуванням національним знаком відповідності обладнання, відповідність якого підтверджена в установленому порядку.
  Починаючи з 01.01.2020, кисневі балони повинні відповідати вимогам Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском з маркуванням знаком Пі обладнання, відповідність якого підтверджена в установленому порядку.

  Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:
  – за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;
  – за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

  До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення. Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців.

  Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання. Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

  Вимоги до кисневих балонів

  Перед початком використовування балоном необхідно переконатися в наявності на кисневому балоні чітко видимих даних, вибитих на заводі-виробнику:

  товарний знак підприємства-виробника;

  заводський номер балона;

  фактична маса порожнього балона з точністю до 0,2 кг;

  дата (місяць, рік) виготовлення та наступного технічного огляду;

  робочий тиск (кг/ см2, бар, МПа);

  пробний гідравлічний тиск (кг/ см2, бар, МПа);

  місткість балона з точністю до 0,3 л;

  тавро організації, що провела технічний огляд;

  тавро підприємства-виготовлювача;

  знак Пі (починаючи з 2020 року).

  Транспортування

  Автомобілем:
  Балони укладають горизонтально в межах висоти борту не більше ніж в 3 ряди.

  На автокарі:
  Балони укладають горизонтально в один ряд, вентилями в один бік – праворуч від кабіни.

  У спеціальному контейнері:
  Балони перевозяться у вертикальному положенні.

  Підкладки для транспортування газових балонів

  Дерев’яний брусок з вирізаними під балон гніздами

  Оббивка гнізд: повсть, гума або інший м’який матеріал

  Ковпаки повинні бути закручені до кінця, штуцери заглушені

  Мотузяні або гумові кільця завтовшки не менше 25 мм (по два кільця на балон)

  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ перевозити кисневі балони з балонами, що наповнені іншими газами, а також порожні разом з наповненими!

  Під час навантаження або розвантаження забороняється:

  Працювати одному (повинні брати участь не менше 2-х працівників).

  Працювати в промасленому одязі, рукавичках зі слідами масла, жиру.

  Вантажити балони з киснем до кузова зі слідами масла, ПММ, бруду, сміття.

  Переносити балони на руках або на плечах.

  Перекочувати балони по землі.

  Скидати балони та вдаряти один об інший.

  Подавати або утримувати балон вентилем донизу.

  Вантажити і розвантажувати балони без ковпаків та заглушок.

  Зберігання балонів

  Ковпаки і заглушки на штуцерах повинні бути закручені.

  Відстань до опалювальних приладів не менше 1 м.

  Відстань до джерел тепла з відкритим вогнем не менше 5 м.

  Балони повинні бути захищені від сонячних променів і опадів (максимальна температура корпусу балона +45 градусів С).

  У горизонтальному положенні балони зберігають на дерев’яних рамах або стелажах.

  Вентилі повинні бути спрямовані в одну сторону, висота штабелів не більше 1,5 м.

  Забороняється зберігати кисневі балони в одному приміщенні з балонами з горючими газами.

  Наповнені та порожні балони зберігають окремо, місця зберігання позначають відповідними табличками.

  Забороняється в місцях зберігання балонів розміщувати легкозаймисті та горючі речовини.

  Уникайте контакту балонів з електричними проводами.

  Експлуатація кисневих балонів

  Балони встановлюються вертикально і закріплюються ланцюжком або хомутом. Кисневий балон допускається укладати похило – таким чином, щоб вентиль розташовувався вище башмака.

  Відкрутити ковпак і заглушку штуцера.

  Увага: переконайтеся, що на кисневому балоні (а також на руках і спецодязі) немає слідів масла і жиру.

  Користуватися балоном зі слідами масла або жиру ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

  Короткочасним (1-2 с) обертом маховичка на півоберта продути штуцер для видалення з нього вологи, бруду тощо. Стояти необхідно позаду або збоку від штуцера. Газ не можна пробувати рукою.

  Приєднати вручну накидну гайку. Затягнути гайку ключем.
  Перевіряйте можливі місця витоку газу мильним розчином.

  Основні дефекти балона, через які він повинен бути відбракований:

  Несправність вентиля.

  Знос різьби горловини.

  Вибиті не всі дані або закінчився термін технічного огляду.

  Сильна зовнішня корозія.

  Тріщини.

  Фарбування і напис не відповідають нормі.

  Вм’ятини.

  Раковини та риски глибиною понад 10% номінальної товщини стінки.

  Косо насаджений або пошкоджений башмак.

  Забороняється витрачати кисень з балона повністю! Залишковий тиск повинен становити не менше 0,05 МПа (0,5 кг/см2, бар)

  Вимоги безпеки до трубопроводів з киснем

  Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

  Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

  проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

  використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

  появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

  Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

  постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

  контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином.

  перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

  кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

  підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми;

  припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

  Забороняється:

  здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з’єднання;

  прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

  паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

  Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів – не рідше 1 разу на 6 місяців.

  У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

  Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

  Основні небезпеки під час роботи з киснем -

  спалах устаткування, що задіяно в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

  спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

  вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в зрідженому кисні;

  вибух у разі просякненні рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

  конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

  встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.

  Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) та чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибуховою та пожежною небезпекою.

  Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо. Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі – як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

  Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено Державною службою України з питань праці відповідно до:

  Закону України „Про охорону праці”,

  Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 № 536,

  Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 97/31549,

  Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885,

  Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2015 за № 231/10511,

  інших нормативно-правових актів з охорони праці.


 • Експлуатація кисневого обладнання у медичних закладах Буковини й надалі під посиленим контролем фахівців Держпраці

  Експлуатація кисневого обладнання у медичних  закладах Буковини й надалі під посиленим контролем фахівців Держпраці

  Про результати посилених  превентивних заходів, організованих та проведених фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області обговорено на нараді з керівниками закладів охорони здоров’я  Буковини цими днями.

  Розширена робоча зустріч відбувалася у Чернівецькій ОДА під головуванням директора департаменту охорони здоров’я відомства Олега Чорного.

  Від територіального органу Держпраці участь у засіданні взяли перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей та головний державний інспектор Дмитро Паламарчук. 

  Посадовці Держпраці повідомили про результати першого етапу кампанії, спрямованої на запобігання виникненню нещасним випадкам та аваріям при використанні  кисневого обладнання у лікувальних закладах обласного центру та регіону загалом.

  «Превентивна робота фахівців Держпраці відбувається з урахуванням ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації та транспортування кисневих балонів, а також систем трубопроводів подачі кисню безпосередньо для лікування пацієнтів.  Особлива увага інспекторського складу спрямована на лікувальні установи, які надають невідкладну допомогу пацієнтам, хворим гострою респіраторною хворобою COVID -19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2»,- підкреслив під час обговорення перший заступник начальника Управління Іван Гордей.

  Акцентовано на тому, що відповідна робота триватиме до квітня нинішнього року на виконання Окремого доручення керівництва Держпраці та з урахуванням доручення Прем’єр-міністра України.

  За результатами наради, представникам медичних установ рекомендовано вчергове провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з персоналом, що працює безпосередньо з кисневим обладнанням та у разі необхідності звернутися за методичною допомогою до фахівців територіального органу Держпраці.


 • Ринок праці: набули чинності зміни до законодавства щодо протидії дискримінації за ознакою статі

  Ринок праці: набули чинності зміни до законодавства щодо протидії дискримінації за ознакою статі

  З 8 січня набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».

  Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов'язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, у тому числі, й у питанні працевлаштування.

  Зокрема, в рекламі про вакансії (прийом на роботу) роботодавцям забороняється:

  пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;

  висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

  У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, повідомляється на сайті відомства.


 • Мінімальна заробітна плата зросла до 6 500 гривень

  Мінімальна заробітна плата зросла до 6 500 гривень

  1 січня 2022 року набув  чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

  Головним фінансовим  документом встановлено мінімальну заробітну плату працюючим, а саме:  з 1 січня 2022 року  вона становить – 6500 гривень.

  Чергове підвищення передбачено 1 жовтня  2022 року – 6700 гривень.

  У погодинному розмірі мінімальна оплата праці зафіксована відповідно:  з 1 січня – 39,26 грн, з 1 жовтня – 40,46 грн.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.


   

   

   

 • Заявники скерували до Управління минулоріч майже дві з половиною сотні звернень

  Заявники скерували до Управління минулоріч майже дві з половиною сотні звернень

  У минулому, 2021, році до  Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 245 звернень.

  Переважна більшість звернень, а саме 238  стосувалися  питань додержання трудового законодавства.

  У  семи зверненнях порушувалися питання дотримання законодавства з питань охорони праці.

  У частині звернень з питань дотримання законодавства про працю, заявники найчастіше

  порушували:

  проблему невиплати заборгованої заробітної плати;

  невиплату розрахункових коштів при звільненні;

  правомірність укладання трудових угод;

  незаконне звільнення з роботи в період карантину та надання відпусток без збереження заробітної плати;

  невидачу трудових книжок при звільненні;

  дотримання трудових гарантій військовозобов’язаних, тощо.

   


   

 • Минулоріч середня зарплата зросла майже на 20%

  Минулоріч середня зарплата зросла майже на 20%

  У листопаді 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні  становила 14,3 тис. грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

  Згідно з даними Держстату, позитивна тенденція зі зростання заробітної плати спостерігалась в усіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами - у сферах тимчасового розміщення й організації харчування (на 39,4%), сільського, лісового та рибного господарства (на 30,6%), інформації та телекомунікації (на 28,8%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 25,8%),  освіти (на 24,6%).

  Середня зарплата зросла також і в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%), Вінницькій (21,1%) областях.

  Загалом найвищий рівень оплати у листопаді мали працівники сфери інформації та телекомунікацій - 27,1 тис. грн, фінансової та страхової діяльності - 23,4 тис. грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування - 19,9 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності - 19,1 тис. грн. 

  Найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн), Запорізькій (13,8 тис. грн) областях, уточнюється на сайті  Міністерства економіки.


   

 • Розпочалася кампанія декларування - 2022

  Розпочалася кампанія декларування - 2022

  У Національному агентстві з питань запобігання корупції зазначають, що цього річ декларантам забезпечено автозаповнення деяких полів у декларації та можливість перевірити, чи коректно заповнені дані.

  Також оновлено розділ роз’яснень, доповнено питаннями, з якими зверталися заявники у 2021 році.

  У НАЗК звертають увагу, що через додану функцію автозаповнення  деякі дані у чернетці створеної на основі попередньої декларації можуть зникати. Цілком зрозуміло, що  під час першого використання оновлених функцій можуть виникнути незручності. Проте більшість інформації у наступних деклараціях декларанти зможуть додавати автоматично.

  Нагадуємо перелік важливих посилань, які можуть стати у нагоді упродовж цієї кампанії декларування: 

  Порядок заповнення декларації: повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації:  bit.ly/3pFRwkA.

  Контакт-центр НАЗК: якщо  виникли проблеми під час заповнення декларації, необхідно зателефонувати за номером +38(044) 200–06–94

  Технічна підтримка: якщо під час заповнення декларації виникнуть технічні проблеми, слід звернутися на електронну пошту  support@nazk.gov.ua та надіслати скріншот помилки. 

  Важливо! Колишні посадовці, які звільнилися з публічної служби у 2021 році, повинні востаннє подати щорічну декларацію.


 • Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку , в якому постраждали двоє працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-2000»: менеджер зі збуту та водій вантажного автомобіля. Обоє потерпілі - 1989 року народження.

  Груповий нещасний випадок трапився внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на відтинку траси міжнародного значення  поблизу села Лашківка Кіцманського району.

  Потерпілих оперативно було доправлено до лікарні швидкої медичної допомоги міста Чернівці. Наразі один із них  перебуває на стаціонарному лікуванні  у цьому медичному закладі через тяжку  травму хребта, інший постраждалий проходить лікування амбулаторно.

  Комісія зі спеціального розслідування   Управління Держпраці у Чернівецькій області почала зясування обставин та причин настання групового нещасного випадку.

  Довідково:  у 2017 році на підприємствах  Чернівецької області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники місцевих підприємств, установ, організацій. Четверо потерпілих  загинули.  Смертельні нещасні випадки у 2017-у  мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).


   

 • «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  Учора, 24 січня, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав Харківську область, повідомляє сайт Держпраці. Основною метою візиту стало  представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Володимира Рожанського.

  На представлені посадовця, що відбулося у Харківській обласній державній адміністрації, були присутні перший заступник Голови обласної державної адміністрації Марк Беккер, заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, представники правління Харківського об’єднання роботодавців Харківської області «Граніт», управління Служби безпеки України, Прокуратури Харківської області, Головного управління національної поліції, Обласного центру зайнятості, Державної фіскальної служби.

  Під час представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Голова Держпраці Роман Чернега окреслив основні пріоритети в роботі служби.

  "Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці. Бізнес має усвідомити свою соціальну відповідальність і діяти у правовому полі. Недобросовісний роботодавець відповідатиме за законом", - наголосив керівник Держпраці.

  У своєму виступі Володимир Рожанський зазначив, що на територіальні відомства Держпраці покладається велика відповідальність, зокрема, у частині дотримання законодавства про працю, формування у суспільстві культури праці, створення безпечних і здорових умов праці. Посадовець підкреслив, що у досягненні цих цілей важливе значення матимуть превентивні заходи.

  На зустрічі з колективами Головного управління Держпраці та Східного експертно-технічного центру Голова Держпраці зупинився на поточних завданнях Служби. Він поінформував працівників про щорічне оцінювання роботи держслужбовця, яке цьогоріч проводитиметься за новим порядком, і закликав насамперед оцінювати свою роботу за тим критерієм, наскільки якісно вирішено питання людини, яка звернулася за допомогою до Держпраці.

  "Ми прагнемо. щоби довіра людей до чиновників зростала, і ми повинні повернути довіру громадян до нашої держави. Також нашою метою є боротьба з корупцією. А, отже, наголошую та застерігаю від будь яких корупційних діянь, закликаю дотримуватися етики державних службовців", - зазначив у своєму виступі Роман Чернега.   


    

 • В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  Кабінет Міністрів України прогнозує зростання показника середньої заробітної плати в Україні за підсумками року до 10 тисяч гривень. Про це в інтерв’ю одному із видань  наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначається на Урядовому порталі .

  «Ми вийшли на середню зарплату по країні (за підсумками 2017 року) в 7,4 тисячі гривень. Зараз уже більше 8 тисяч. Вважаємо, що цього року заробітна плата працівників зросте до 10 тисяч гривень», - підкреслив  Глава Уряду.

  При цьому Володимир Гройсман зауважив, що зростання доходів громадян відбувається і відбуватиметься швидше за ріст цін.


   

 • Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  «За даними Держпраці та Пенсійного фонду, кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб». Про це Голова Держпраці Роман Чернега повідомив у радіоефірі «Голосу столиці».

  Неофіційна праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки). Також він втрачає можливість користуватися такими гарантіями як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, а також трудовий стаж, від якого залежить розмір пенсії.

  Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення таких працівників до роботи, ризикує застосуванням штрафної санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неофіційного працівника.

  «Держпраці не каральний орган, – наголосив Роман Чернега. – В основному ми проводимо превентивну роз’яснювальну роботу, проте недобросовісні роботодавці мають відповідати за нехтування вимогами законодавства».


   

 • Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  Суб’єкти господарювання області зобов’язані  вжити додаткових заходів  для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  На найближчі кілька діб в Україні очікується різке погіршення погодних умов, зокрема, зниження температури повітря, шквалисті пориви вітру, заметілі, хуртовини.

  У зв’язку із цим Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання краю  щодо проведення ними низки додаткових заходів, спрямованих на організацію безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Так, на підприємствах автомобільного транспорту за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

  Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку, роботодавцям  необхідно виконати низку організаційних та технічних заходів з підготовки пунктів технічного обслуговування, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в складних погодних умовах, створення певного запасу матеріально-технічних ресурсів.

  За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох,  водії повинні пройти інструктаж з охорони праці.

  На підприємствах будівельної галузі  у разі погіршення погодних умов категорично забороняється:

  виконувати зовнішні будівельні роботи  на самопідіймальних колисках у разі, якщо сила вітру сягає швидкості  від 10 м/с;

  здійснювати монтаж риштувань:  при температурі -30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с;  при температурі -20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с;  під час інтенсивних снігопадів і вітру.

  У зимовий час на будівельному майданчику риштування, драбини, робочі місця і підходи до них мають бути очищені  від снігу, льоду та посипані піском.

  Працівники, котрі виконують роботи  у зимовий період, мають бути забезпечені роботодавцем спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами індивідуального захисту.

  Роботодавець зобов’язаний встановити додаткові перерви у роботі для обігріву працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі, організувати для них гаряче харчування.

  Керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій несуть особисту відповідальність за дотримання з боку підлеглих працівників вимог безпеки під час роботи в складних погодних умовах.

 • При проведенні перевірок виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці

  При проведенні перевірок  виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці 

  Загалом у минулому, 2017, році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства було виявлено 6652  порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, повідомила начальник  відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош. Із них – 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.   

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.


   

 • Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці організовує та проводить у 2018 році Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя».

  Учасниками творчого змагання можуть стати школярі та студенти вищих, середніх навчальних закладів.

  Для участі у конкурсі необхідно  до 31 березня 2018 року надіслати заявку разом із відеороликом в редакцію журналу «Охорона праці».

  Усю необхідну інформацію щодо участі у конкурсі потенційні учасники можуть отримати за телефоном (096) 377 78  60.

  Організатори зазначають, що метою цього творчого змагання є формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці у різних сферах суспільного життя, акцентування уваги юного покоління як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках, а також популяризація сучасних підходів до управління охороною праці та формування превентивної культури охорони праці.

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газ у у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців краю  й застерігає: порушення вимог  безпечного використання газу у побуті може призвести до фатальних наслідків.

  Аби уникнути випадків отруєння газом  у побуті, користувачі зобов’язані дотримуватися відповідних правил, а саме:   

  користуватися лише технічно справними газовими приладами;

  у жодному разі не проводити  самовільного встановлення газових приладів, не здійснювати їх самовільного переміщення, або заміни;

  вдаватися до послуг  винятково спеціалізованих підприємств, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт з монтажу та проектування газового  обладнання, видані територіальним органом Держпраці.  

  При користуванні опалювальними газовими приладами користувачі мають дотримуватися основних вимог:

  забезпечити надійну вентиляцію приміщення:

  не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщення;

  перевірити наявність тяги.

  У разі відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими приладами, адже це може призвести до тяжких наслідків.  Подальше користування газом у побуті  можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами.

  Не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію.

  Не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки газового обладнання.

  Не залишати без нагляду газові  прилади у робочому стані.

  Не використовувати газові плити для обігріву приміщення.

  Якщо користувачі відчули запах газу, забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення. Слід негайно перекрити запобіжні крани пальників газової апаратури та провітрити приміщення. А також терміново викликати на місце події фахівців аварійної служби.