UP

Статті

Фільтр
 • Вітання з прийдешнім, 2022, роком

  Шановна буковинська громадо!

  Колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області вітає усіх з прийдешнім, 2022, роком.

  Нехай рік, що ось - ось розпочнеться,  принесе кожному добре здоровя,  достаток, злагоду, успіх, а найголовніше -   мир рідній країні.

  З Новим, 2022,  роком! 


   

 • Спрощено реєстрацію технологічних транспортних засобів (доповнено)

  Спрощено реєстрацію технологічних транспортних засобів (доповнено)

  28 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України удосконалив Порядок реєстрації та ведення обліку великотоннажних й технологічних транспортних засобів.

  "Це ще один крок до дерегуляції та цифровізації адміністративних послуг Держпраці", - зазначається на сайті Держпраці України.

  Ціллю прийняття акта є спрощення та упорядкування процедур, передбачених для реєстрації технологічних транспортних засобів, зменшення фінансового та часового навантаження на суб’єктів господарювання, які виробляють та вводять в обіг технологічні транспортні засоби, і на споживачів, що купують та реєструють їх, а також поступове наближення до повної відповідності регулювання у сфері технологічних транспортних засобів до законодавства ЄС.

  Для власників техніки ціллю є усунення проблемних питань та надлишкових вимог щодо надання документів під час реєстрації, а також встановлення оптимального та необтяжливого регулювання в зазначеній сфері.

  Деякі положення прийнятого акта є абсолютно інноваційні, а саме:

  технічний контроль (огляд) технологічного транспортного засобу пропонується проводити у спрощеному вигляді;

  скасовується талон про технічний контроль (огляд);

  запроваджується можливість підтвердження своїх дій власниками технологічних транспортних засобів та експертами, що проводять технічний огляд технологічних транспортних засобів, електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.

  Основним акцентом акта є можливість у власника технологічного транспортного засобу подавати заяву та відповідні документи в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

  Найближчим часом цю можливість можна буде здійснити через Портал електронних сервісів Мінекономіки, повідомляють у Держпраці.

  Відтепер кожен власник технологічного транспортного засобу має на свій вибір різні опції для подання заяви: у паперовій формі особисто чи надсилає поштою до центру надання адміністративних послуг або в електронній формі через вебпортал.


 • У «Профспілковому віснику медиків Буковини» - про розслідування випадків професійних захворювань фахівців лікувальних установ

  У «Профспілковому віснику медиків Буковини» - про розслідування випадків професійних захворювань фахівців лікувальних установ

  У «Профспілковому віснику медиків Буковини» вийшла друком стаття про діяльність Управління Держпраці щодо розслідування випадків професійних захворювань медиків регіону.  

  Редактор видання Анна Гаргаля поспілкувалася з начальником Управління Іваном Луцаком.

  Іване Григоровичу, як вплинув  СOVID-19 на роботу Управління Держпраці, зокрема, щодо  співпраці  із закладами охорони здоров’я?

  Якщо мова йде про державний нагляд, то  тут слід виокремити  посилену превентивну роботу інспекторського складу Управління щодо експлуатації медперсоналом кисневого обладнання, зокрема, кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем. Посилені інформаційні заходи відбуваються, насамперед, у лікувальних установах регіону, де надають  медичну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну інфекцію COVID-19. 

  Відповідні заходи проводяться на виконання Окремого доручення Голови Держпраці України у складі робочої групи, створеної на виконання розпорядження Чернівецької ОДА.  Під час робочих зустрічей  з керівниками та відповідальними працівниками закладів охорони здоров’я (з метою запобігання виникненню нещасних випадків та належного використання обладнання підвищеної небезпеки), фахівці територіального органу Держпраці наголошують на основних вимогах  під час експлуатації  кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем. У разі потреби персоналу надаються додаткові роз’яснення та відбуваються, власне, й  заходи нагляду.

  Найбільш болючим є, мабуть, питання розслідування профзахворювань і смерті медичних працівників внаслідок   COVID-19. Яка статистика захворілих, розслідувань в цілому та розслідувань зі смертельними наслідками. Іване Григоровичу, чи є випадки наполягання потерпілих на повторному розслідуванні (аби пов’язати випадок з виробництвом)?

  На жаль, статистика змінюється щодня. Це об’єктивно: люди хворіють. Станом на перше грудня 2021 року, до Управління (з початку ускладнення епідеміологічної ситуації в області) надійшло 1 169 повідомлень про випадки захворювань медпрацівників на  COVID-19. 27 із них, на жаль, - зі смертельним наслідком. На цю ж дату завершено роботу 1 127-ми комісій. Як наслідок,  672 випадки профзахворювань пов’язано з умовами праці, відтак 455 - не пов’язано з безпосереднім виконанням професійних обов’язків.  

  Що ж до наполягання потерпілих на повторному розслідуванні, то відповідних заяв, клопотань до Управління не надходило. 

  Необхідно наголосити на дуже важливому моменті: згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 року за №394 - «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань», чітко регламентовано, у яких випадках захворювання медичного працівника коронавірусною інфекцією може бути  пов’язано з умовами праці:

  перше, у тому випадку, якщо медичний чи інший працівник безпосередньо зайнятий  у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

  друге, у випадку лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Якщо медичний працівник інфікувався в інший спосіб, то це  не може бути випадком професійного захворювання.

  Є нарікання на довготривалі розгляди  відповідних справ, що трактується як зумисне затягування, аби мінімізувати виплати, чи взагалі їх не призначати. З чим пов’язана тривалість розслідування і як часто виникають судові спори з трактуванням таких випадків?

  Категорично не погоджуємося з подібним трактуванням. Фахівці Управління роблять все можливе для якісного розслідування випадків професійних захворювань медиків. По суті, спеціальні розслідування,  в яких  встановлюються  обставини та причини настання  випадків зі смертельними наслідками, здійснюють лише  двоє фахівців сектору розслідування. Ще двоє (відділ з питань гігієни праці) беруть участь у роботі комісій з розслідувань, утворених медичними закладами.

  Нагадаю кількість комісій: 1 169. Тобто, ви розумієте, яке навантаження лягає на фахівців Управління?

  З об’єктивних причин, яка може уповільнювати хід розслідування, інертність відповідальних осіб з боку лікувальних установ. Ще один важливий чинник:  відсутність відповідних висновків інфекціоніста, чи профпатолога. Через велике навантаження цих фахівців, не завжди вчасно можна зібрати необхідний пакет документів розслідування. А без належно зібраного пакету документів не може йтися про завершення розслідування. Що ж до судових спорів, то нам відомо про один випадок, в якому родичі померлого лікаря не згідні з висновком комісії зі спеціального розслідування й звернулися  до судової інстанції.  

  Яку роботу проводить Управління для запобігання виробничому травматизму у закладах охорони здоров’я? Чи трапляються такі випадки останнім часом? 

  Заходи, направлені на запобігання виробничому травматизму  у лікувальних установах регіону, проводяться щороку і проводяться комплексно. Основний акцент - превентивна робота. Це цілий спектр: розширені робочі наради, круглі столи, надання методичної допомоги. Слід зазначити, що у зв’язку з посиленими карантинними заходами, довелося  змінити й стиль роботи. Частина заходів відбувається дистанційно, або в режимі онлайн.  Але фахівці профільних відділів постійно на зв’язку   й у разі необхідності надають представникам медичних установ всю необхідну допомогу. 

  Якщо говорити про загальний травматизм у галузі, то з початку нинішнього, 2021, року до Управління  від закладів охорони здоров’я надійшло 5 повідомлень про настання випадків виробничого травматизму, в яких постраждали п’ятеро осіб. Так,  у двох випадках медпрацівники травмувалося у результаті дорожньо-транспортних пригод.  У трьох випадках  -  отримали травми внаслідок падінь під час пересування.


   

 • Фахівці Управління долучилися до онлайн - навчання для представників лісгоспів України та роз’яснили особливості отримання дозвільних документів

  Фахівці Управління долучилися до онлайн  - навчання для представників лісгоспів України та роз’яснили особливості отримання дозвільних документів

  Посадові особи Управлінь Держпраці у Чернівецькій та Черкаській  областях взяли участь в онлайн-навчанні з питань надання адміністративних послуг, що було проведено з ініціативи Держлісагентства України для інженерів з охорони праці, відповідальних осіб підприємств лісової галузі України.

  Спікер заходу - головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства України Андрій Мусійовський акцентував увагу присутніх на практичних моментах отримання суб’єктом господарювання документів дозвільного та декларативного характеру.

  Начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош детально зупинилася на процедурі отримання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, зокрема, через онлайн-послугу.

  Завідувач сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Черкаській області Василь Юрченко надав присутнім практичні поради щодо отримання підприємством дозвільних документів  та декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, навів приклади найпоширеніших порушень.

  Учасникам зібрання роз’яснено порядок реєстрації Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці через Портал електронних сервісів Міністерства економіки України.

  Як зазначалося під час заходу, відповідальне ставлення всіх учасників виробничої діяльності до дотримання вимог законодавства дозволить підвищити безпеку праці, запобігти виробничому травматизму у лісовій галузі.


 • Робоча зустріч Держпраці з представниками роботодавців у сфері телекомунікацій

  Робоча зустріч Держпраці з представниками роботодавців у сфері телекомунікацій

  Відбулася робоча зустріч посадових осіб Держпраці з представниками роботодавців, які здійснюють діяльність у сфері інформації та телекомунікацій.

  Під час зустрічі обговорили питання незадекларованої праці у сфері надання послуг проводового доступу до Інтернету.

  Представники роботодавців акцентували увагу на тому, що для бізнесу ключовим аспектом інвестиційної привабливості є забезпечення рівних умов діяльності, зокрема, у трудових відносинах. Недобросовісні гравці, які застосовують незадекларовану працю або сплачують заробітну плату «у конвертах», отримують неправомірні переваги у конкуренції, що не може не турбувати бізнес та державу.

  Саме тому, легальні бізнес-гравці підтримують заходи Держпраці щодо посилення соціального діалогу у сфері забезпечення безпечної та задекларованої праці і висловили готовність брати участь у напрацюванні ідей для досягнення гідних умов праці на рівні кожного роботодавця, забезпечення безпечної та задекларованої праці в Україні.

  З цією метою прийнято рішення щодо об’єднання зусиль у боротьбі із незадекларованою працею та підвищення рівня культури щодо додержання вимог законодавства про працю, повідомляє сайт Держпраці України.


 • За створення перешкод у проведенні інспекційного заходу інспекторами Держпраці, суб'єкта господарювання зобов’язано сплатити штрафну санкцію

  За створення перешкод у проведенні інспекційного заходу інспекторами Держпраці, суб'єкта господарювання зобов’язано сплатити штрафну санкцію

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення штрафної санкції на суб’єкта господарювання, котрий здійснив перешкоди у проведенні інспекційного відвідування фахівцями Держпраці. Перевірка проводилась на підставі звернення  територіальної громади.

  Сума штрафної санкції становить 96 тисяч гривень.

  Накладення суттєвого штрафу зумовлене діями заступника керівника товариства з обмеженою відповідальністю, котрий зумисне створив перешкоди інспекторам праці у проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про працю щодо укладення трудових договорів  та оформлення трудових відносин  з найманими працівниками.

  А саме не надав  доступ до виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта інспекційного відвідування, в яких використовувалася наймана праця.

  Представник товариство з обмеженою відповідальністю, яке  спеціалізується на вирощуванні фруктових культур у  Дністровському районі, також відмовився отримати направлення на позапланову  перевірку та не бажав контактувати з представниками  територіального органу Держпраці. 

  Відповідною постановою Управління суб’єкта господарювання зобов’язано відповісти за порушення чинного трудового законодавства,  оскільки недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцяти кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


   

   

 • Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про співпрацю з питань здійснення ринкового нагляду

  Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про співпрацю з питань здійснення ринкового нагляду

  В.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера провів робочу зустріч з Головою Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою, під час якої очільники відомств домовилися про співпрацю у напрямі здійснення ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам.

  Під час заходу Ігор Дегнера наголосив на необхідності акумуляції спільних зусиль для мінімізації нехарчової продукції, яка не відповідає встановленим вимогам. Взаємодія служб сприятиме підвищенню ефективності виявлення небезпечної продукції та контролю виконання обмежувальних заходів.

  Заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк окреслила вкрай необхідну потенційну площину співпраці, зокрема в частині проведення спільних заходів державного ринкового нагляду щодо продукції, яка підпадає під дію технічних регламентів у межах сфери відповідальності Держпраці та Держпродспоживслужби.

  Сторони обговорили можливість здійснення спільних заходів державного нагляду (контролю) вже у 2022 році для ефективної роботи за напрямами, дотичними до обох відомств, повідомляє сайт Держпраці України.


   

 • Трудові відносини між працівником та роботодавцем неодмінно мають бути оформлені

  Трудові відносини між працівником та роботодавцем неодмінно мають бути оформлені

  Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово наголошували на необхідності належного впорядкування трудових відносин між роботодавцями та найманим персоналом.

  Однак, частина суб’єктів господарювання та працівників все ж ігнорують заклики територіального органу Держпраці до належного оформлення трудових відносин. І даремно.

  У  цьому переконалася роботодавець, яка здійснює господарську діяльність у сфері торгівлі в одному із населених пунктів Чернівецького району й допустила до роботи у власному торговельному закладі працівницю без оформлення трудових відносин.

  Відповідного повідомлення до центрального  органу виконавчої влади з питань забезпечення, формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівниці на роботу, суб’єкт господарювання так само не надавала.

  Факт порушення трудових відносин встановили фахівці Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області та направили матеріали до Держпраці.

  У наслідку, посадовими особами Управління Держпраці винесено постанову про накладення на роботодавицю штрафної санкції у розмірі 60 тисяч гривень.

  Якби підприємець належним чином оформила з працівницею закладу трудові відносини, то такої суттєвої штрафної санкції вона могла би уникнути.

  Принагідно Управління Держпраці нагадує, за які порушення трудового законодавства на суб’єкта господарювання може бути накладена штрафна санкція.

  Штрафна санкція обов’язково буде нарахована у трьох випадках:

  за недопущення представників Держпраці до проведення заходу державного нагляду (контролю);

  за створення перешкод у його проведенні;

  за виявлення незадекларованої праці: роботодавець не уклав  трудовий договір, не повідомив про найм працівника орган Податкової служби, не сплатив відповідні податкові платежі.


   

   

   

 • У місцевих медичних закладах завершено перший етап інформаційної кампанії задля запобігання нещасним випадкам під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки

  У місцевих медичних закладах завершено перший етап інформаційної кампанії задля запобігання  нещасним випадкам під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки

  У лікувальних установах Буковини фахівці Управління  Держпраці посилили інформаційну кампанію, спрямовану на запобігання виникненню нещасним випадкам та аваріям при використанні та експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки.

  «Це зроблено з  метою запобігання нещасним випадкам під час експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, а серед них не лише системи кисне постачання та посудин що працюють під тиском,  але й системи  газопостачання, ліфтове господарство, електрогосподарство лікувальних установ», - констатує головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Управління Дмитро Паламарчук. 

  У фокусі посиленої уваги -  заклади охорони здоров’я  першої і другої черги, призначені для надання допомоги пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19. 

  Перший етап інформаційної кампанії тривав з 25 листопада до 17 грудня.

  Заходи відбувалися у складі спільної робочої групи фахівців Управління та департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. 

  За результатами інформаційних робочих зустрічей у медичних закладах, головні державні інспектори Управління виокремили найбільш типові недоліки при експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки в лікувальних закладах.

  Так, в окремих мед установах не проведено відповідно до вимог діючого законодавства  ідентифікації потенційно небезпечних  об’єктів;

  не отримано відповідних дозволів, що регламентують експлуатацію устаткування та виконання робіт підвищеної небезпеки;

  не дотримано правил охорони праці при повсякденному використанню систем кисне постачання, посудин що працюють під тиском, ліфтів  і таке інше.

  Керівників установ та відповідальних осіб зобов’язано впорядкувати виявлені порушення.

  Відповідна робота інспекторського складу Управління відбувається на виконання окремого доручення Держпраці України та з урахуванням доручення Прем’єр-міністра України.

  Посилені інформаційні заходи триватимуть до квітня майбутнього, 2022, року.


   

 • До уваги роботодавців: чи потрібно організовувати медичний огляд працівників під час карантину

  До уваги роботодавців: чи потрібно організовувати медичний огляд працівників під час карантину

  Відповідно до статті 17 Закону України “Про охорону праці”, статті 169 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (упродовж трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

  За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів, роз’яснюють у Державній службі України з питань праці.

  Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров’я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров’я працівника.

  Порядок проведення медичних оглядів визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

  Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за № 846/14113.

  Слід зазначити, що Законом України від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» не вносились зміни до вищезазначених законодавчих актів щодо зупинення (призупинення) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

  Міністерством охорони здоров’я України не вносились зміни до Порядку медичних оглядів щодо зупинення (призупинення) медичних оглядів вищезазначених окремих категорій працівників.

  Враховуючи викладене медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, що потребують професійному добору, щорічні обов’язкові медичні огляди осіб віком до 21 року мають проводитись.

  Джерело: сайт Держпраці України


   

 • Держпраці - серед «Лідерів змін» у сфері безпеки праці

  Держпраці - серед «Лідерів змін» у сфері безпеки праці

  За сприяння журналу «Охорона праці і пожежна безпека» у Києві відбувся форум «Лідери змін 2021».

  Під час заходу було нагороджено 12 ключових осіб у сфері безпеки праці, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  Це професіонали, які своїми знаннями, стараннями та прагненнями увесь рік несли позитивні зміни у сферу безпеки праці кожного українця, зазначають організатори форуму.

  Зокрема, почесною нагородою було відзначено наполегливу роботу колективу Держпраці України у питаннях реформування. Звання «Лідер змін 2021» отримав заступник Голови Служби  Віталій Сажієнко.

  Так, нещодавно за ініціативи Держпраці було впроваджено інноваційні рішення щодо дерегуляції та цифровізації процесів господарської діяльності у системі управління охороною праці.

  Колектив Держпраці не зупинятиметься на досягнутому та докладатиме максимум зусиль для позивних змін у сфері безпеки праці в цілому.


 • Доповнено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

  МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

  Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19, повідомляється на Урядовому порталі.

  Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

  місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

  закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;

  органів місцевого самоврядування;

  закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

  комунальних підприємств, установ та організацій.

  «Працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, а також, комунальних підприємств найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, а тому мають підвищений ризик інфікуватися на коронавірусну хворобу. Між тим, 9 із 10 госпіталізованих – невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Це рішення необхідне для захисту життя і здоров’я українців та їхніх близьких», – пояснив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

  Наказ набирає чинність через один місяць із дня його опублікування.

  Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 упродовж  цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

  Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у зручному пункті чи центрі вакцинації.

  Важливо: громадяни, котрі мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.


   

   

   

   

 • Виявлено порушення у працевлаштуванні працівника-іноземця

  Виявлено порушення у працевлаштуванні працівника-іноземця

  Інспектором праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявлено факти порушення законодавства про зайнятість населення  при застосуванні праці іноземного громадянина на підприємстві з лісопильного та стругального виробництва. 

  Суб’єкт господарювання здійснює діяльність у Вижницькому районі. 

  Під час позапланового заходу державного нагляду за дотриманням законодавства про працю і зайнятість населення суб’єктами господарювання, які застосовують працю іноземців, фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці встановив, що працівник-іноземець працював на виробництві без необхідних змін, внесених у дозвіл на застосування його праці. 

  Хоча відповідно до статті 425 Закону України «Про зайнятість населення»,  роботодавець був зобов’язаний звернутися до органу виконавчої влади, що здійснює державну політику у сфері зайнятості  населення та трудової міграції щодо внесення до отриманого особою з іноземним громадянством дозволу нової назви посади. 

  Здійснюючи позаплановий захід державного нагляду на підприємстві, інспектор праці виявив й інші порушення чинного законодавства про працю і зайнятість населення.

  Так, одній із працівниць підприємства з іноземним громадянством при звільнені не була виплачена грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки.

  За результатами перевірки інспектором Управління складено відповідний акт та видано припис на усунення виявлених порушень.

  Довідково: наразі на Буковині триває  інспекційна кампанія Держпраці, спрямована на дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

  Заходи контролю, які втілюють інспектори праці, дозволять забезпечити дотримання трудових прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють на Буковині та посилити протидію нелегальній міграції.


   

   

   

 • Дію адаптивного карантину продовжено до березня 2022 року

  Дію адаптивного карантину продовжено до березня 2022 року

  Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.

  Відповідні зміни до постанови №1236 ухвалили під час засідання Уряду 15 грудня.

  Слід зазначити, що з 6 грудня почали діяти нові карантинні норми. Вони стосуються перш за все невакцинованих громадян. Тепер на жовтому рівні епіднебезпеки для відвідування та роботи громадських закладів, ресторанів, спортивних центрів, розважальних закладів, участі в масових заходах тощо потрібно принаймні одне щеплення проти COVID-19, чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

  Окрім того, був зменшений термін дії документа про отримання однієї дози вакцини проти COVID-19: “жовтого” COVID-сертифіката та довідки форми 063-О. Раніше вони були чинними 120 днів, а з 6 грудня їх термін дії становить 30 днів. У випадку, якщо людина не зробила другу дозу вакцини упродовж 30 днів, її документ перестає бути чинним.

  За матеріалами Урядового порталу


 • Узагальнені дані щодо захворюваності працівників медустанов на СOVID-19

  Узагальнені  дані щодо захворюваності працівників медустанов на СOVID-19

  Станом на 15.12.2021 року (з початку ускладненої епідеміологічної ситуації в області, пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції) до Управління Держпраці  надійшло 1174 повідомлення про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у тому числі, 27 із них - з летальними наслідками.

  Діяльність комісій розслідування відбувалася відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.

  Наразі роботу  1 148  комісій завершено. Пов’язано з умовами праці 693 випадки захворювань.

  Встановлено, що у 455 випадках захворювання працівників медичних закладів не пов’язані з умовами праці, про це повідомляє головний державний інспектор відділу  з питань гігієни праці Управління Роман Димнич.


   

 • Оприлюднено результати дослідження ринку праці Буковини

  Оприлюднено результати дослідження ринку праці Буковини

  У Чернівецький області провели комплексний аналіз стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, нинішньої та перспективної потреби в працівниках у професійному та кваліфікаційному розрізі.

  Фахівці Чернівецької обласної служби зайнятості опитали 745 працедавців регіону.

  Також 705 випускників закладів професійної-технічної освіти взяли участь в опитуванні, яке провів Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в області.

  Дослідження проводили у кілька етапів. Опитували роботодавців, котрі мають найманих працівників і займаються готельно-ресторанним бізнесом, хлібопекарською справою, працюють у сфері легкої промисловості.

  Працедавці вказували на негативні наслідки економічної кризи через обмеження, пов’язані з пандемією COVD-19.

  За результатами моніторингу констатовано на тому, що ринок праці  Буковини поступово відновлюється після кризи 2020 року. Як наслідок, у переважній більшості підприємства області цього річ потребували працівників робітничих професій.

  Автори дослідження зазначають, що у перспективі, тобто,  на наступні 12 місяців 19% роботодавців планують відкривати вакансії, найбільша частка яких  - у галузях охорони здоров’я, переробної промисловості, водопостачання.

  81% запланованих вільних посад передбачені для працівників з професійно-технічною освітою, з і лише 3% з вищою, акцентують у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

  Дослідження регіонального ринку праці відбувалось в межах реалізації пілотного проєкту про відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів задля мінімізації дисбалансу між попитом і пропозицією на ринку праці.


   

   

 • До уваги роботодавців! Про заходи, які доцільно здійснити щодо працівників, котрі підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19

  До уваги роботодавців! Про заходи, які доцільно здійснити щодо працівників, котрі підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19

  Державна служба України з питань праці інформує:

  Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» підставою для відсторонення від роботи є відмова або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень.

  З огляду на викладене, з метою мінімізації негативних наслідків можливих трудових спорів між працівником та роботодавцем останньому доцільно вжити заходів, спрямованих на сприяння отриманню працівником обов’язкових щеплень, зокрема проінформувати всіх працівників під підпис про:

  необхідність отримання обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19;

  можливі місця (пункти) проведення обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

  Також роботодавцеві доцільно за можливості здійснити заходи, спрямовані на організацію проведення обов’язкових профілактичних щеплень працівників проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

  Метою застосування зазначених заходів та документування відповідних фактів, на думку фахівців Держпраці України, є формування належної доказової бази щодо відмови або ухиленням від проведення щеплення та підтвердження наявності підстав для застосування відсторонення працівників від роботи.

  Для отримання роз’яснення щодо встановлення фактів, які можуть свідчити про відмову або ухилення працівників від проведення обов’язкового профілактичного щеплення, доцільно звернутися до МОЗ.


 • Інспектори Управління контролюють усунення на місцевих АЗС раніше виявлені порушення

  Інспектори Управління контролюють усунення на місцевих АЗС раніше виявлені порушення

  На цьому наголосив  перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей під час робочої наради, де підсумовувалися  результати проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням  суб’єктами господарювання  промислової безпеки та  охорони праці на автозаправних станціях та авто газозаправних пунктах Буковини.

  Наголошено на  тому, що на завершення першої декади грудня 2021 року  перевірками охоплено понад 220 об’єктів роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами із 252, що передбачені відповідним Дорученням.

  Уточнено, що за підсумками перевірок виявлено майже 650 порушень вимог законодавства з охорони праці.

  Констатовано, що за результатами роботи головних державних інспекторів  видано обов’язкові до виконання 189 приписів, направлено позови до суду щодо зупинення експлуатації чотирьох об’єктів.  А майже кожного четвертого керівника підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності.

  Наразі  інспекторський склад профільного напряму, а саме інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці  продовжують проводити контроль за усуненням суб’єктами господарювання виявлених порушень.


   

 • У медичних закладах області проведено низку превентивних заходів, спрямованих на безпечне використання кисневого обладнання

  У медичних закладах області проведено низку превентивних заходів, спрямованих на безпечне використання кисневого обладнання

  Головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС і  відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують проводити у медичних закладах Буковини  заходи, спрямовані на запобігання виникненню нещасним випадкам та аваріям при використанні  кисневого обладнання.

  Особлива увага інспекторського складу спрямована на лікувальні установи, які надають невідкладну допомогу пацієнтам,  хворим гострою респіраторною хворобою COVID -19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  «Превентивна робота фахівців Держпраці відбувається з урахуванням ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації та транспортування кисневих балонів, а також систем трубопроводів подачі кисню безпосередньо до ліжок для лікування пацієнтів з COVID -19», - зазначив начальник відділу нагляду а АПК та СКС Управління Микола Остапович.

  Інформаційно-роз’яснювальна робота  фахівців Управління відбувалася відповідно  до методичних матеріалів щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, кріоциліндрів, кисневих станцій  і систем трубопроводів з киснем та їх підготовки до належної  роботи в осінньо-зимовий період.

  Слід зазначити, що певна кількість заходів, організованих інспекторами Держпраці, відбувалася у складі робочої  групи, створеної на виконання  розпорядження Чернівецької ОДА - «Про створення робочої групи з проведення превентивних заходів щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання». До  її складу входять також посадові особи департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

  Відповідна робота триває й далі на виконання Окремого доручення керівництва Держпраці та з урахуванням доручення Прем’єр-міністра України.

  Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук зазначає, що з  середини  листопада інформаційну кампанію лише посилено.

  «Це зроблено з  метою запобігання нещасним випадкам під час експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, а серед них не лише системи кисне постачання та посудин що працюють під тиском,  але й системи  газопостачання, ліфтове господарство, електрогосподарство лікувальних установ», - підкреслює Дмитро Паламарчук.  

  У відділі нагляду в АПК та СКС уточнюють, що у фокусі посиленої уваги -  заклади охорони здоров’я  першої і другої черги, резервні медичні установи, призначені для надання допомоги пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19.  

  Відповідна робота триватиме до квітня 2022 року.


   

   

 • Управління формує комісію технічного розслідування летального випадку використання газу у побуті

  Управління формує комісію технічного розслідування летального випадку використання газу у побуті

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області розпочалося створення комісії технічного розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, пов’язаного з використанням газу у побуті.

  Оперативне повідомлення, надане АТ «Чернівцігаз», надійшло до Управління. Нещасний випадок мав місце у місті Хотин Дністровського району:  у приватному домоволодінні  внаслідок отруєння продуктами згорання  (за попередніми даними) загинув чоловік 49 років.

  У повідомленні, зокрема, зазначається, що випадок зі смертельним наслідком мав місце, вірогідно, через порушення правил безпеки систем газопостачання, аварійний стан газових приладів та димовідвідних каналів.

  Комісія технічного розслідування Управління Держпраці, роботу якої очолить  головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Іван Бербенюк,  встановить остаточні обставини та причини настання нещасного випадку при використанні газу у побуті.


   

 • На Кельменеччині обговорено співпрацю щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю

  На Кельменеччині обговорено співпрацю щодо сприяння працевлаштуванню  осіб з інвалідністю

  «Злагоджена та плідна співпраця між державними органами сприятиме  інтегруванню у суспільне життя людей з інвалідністю» - це одна із тез, виголошена на розширеному засіданні круглого столу, організованому у  Кельменецькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  Захід організовувався задля обговорення напрямів співпраці щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю.

  У засіданні круглого столу взяла участь і представниця Управління Держпраці у Чернівецькій області - інспектор праці Алла Попович.

  До участі долучилися представники Чернівецького обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Дністровської райдержадміністрації,  медичних установ, соціальні партнери та роботодавці, які пропонують вакансії для осіб з інвалідністю.

  Виступаючи перед присутніми, фахівець Держпраці акцентувала на дотриманні чинного законодавства щодо забезпечення соціальних та трудових прав громадян такої категорії.

  Алла Попович зосередила увагу на особливостях їхньої праці, зокрема, у частині організації робочого режиму, відповідності виплат за виконану роботу, надання відпусток, проходження медичних оглядів і таке інше.

  «Захист трудових прав людей з інвалідністю - залишається одним із пріоритетних напрямів у роботі територіального органу Держпраці», -  підкреслила під час засідання інспектор праці.    

  За результатами круглого столу сформовано пакет рекомендацій для учасників соціального діалогу.


   

   

 • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

  Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

  9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

  Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

  Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

  Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

  Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

  Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Держпраці  України забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону.

  Важливо знати! Повідомлення про корупцію підлягає розгляду за сукупності наступних умов:

  містить інформацію про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”;

  якщо наведена у повідомленні інформація стосується конкретної особи;

  повідомлення містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

  КАНАЛИ ПОВІДОМЛЕННЯ:

  внутрішні канали повідомлення – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу;

  зовнішні канали повідомлення – шляхи повідомлення інформації викривачем через фізичних чи юридичних осіб, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки;

  регулярні канали повідомлення – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації викривачем НАЗК, іншому суб’єкту владних повноважень, до компетенції якого належить розгляд та прийняття рішень з питань, щодо яких розкривається відповідна інформація.

  Потенційні викривачі мають можливість повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» на офіційному сайті Держпраці у розділі «Повідомити про корупцію», а також на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області діють телефони довіри!

  Якщо Вам відомі факти корупції, до яких причетні фахівці Управління, Ви можете повідомити про них за телефонами: (0372) 55-37-24.

  Своє повідомлення Ви також можете надіслати поштою на адресу:
  58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3
  або на електронну скриньку: viddil_prot_cv@ukr.net


   

 • Унаслідок падіння підприємець отримав тяжкі травми

  Унаслідок падіння підприємець отримав тяжкі травми

  Розпочала роботу комісія зі  спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області, яка має на меті встановити остаточні обставини та причини травмування фізичної особи – підприємця, під час виконання ним своєї господарської діяльності.

  За попередніми даними, підприємець виконував роботи з демонтажу  тенту вантажного автомобіля. Перебуваючи на висоті, втратив рівновагу та впав.

  Унаслідок падіння отримав тяжкі травми та був екстрено госпіталізований до обласного медичного закладу, де наразі прооперований та проходить курс лікування. 

  Робота комісії зі спеціального розслідування Управління відбувається у відповідності до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.


   

 • Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці - важливий крок для зменшення бюрократичного навантаження на бізнес

  Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці - важливий крок для зменшення бюрократичного навантаження на бізнес

  Заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра провів зустріч з представниками бізнесу, соціальних партнерів (профспілок і роботодавців), за участі Держпраці щодо впровадження електронного документообігу в систему охорони праці.

  Організаторами заходу стали журнал “Охорона праці” та Європейське співтовариство з охорони праці ESOSH, повідомляє сайт Міністерства економіки України. 

  “Цифровізація - потужний інструмент дерегуляції економічних процесів в державі. У жовтні Мінекономіки затвердило порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці. Перевага електронного документообігу над традиційним є безперечною: він дозволяє бізнесу працювати ефективно, а не витрачати зайві  час і ресурси, необхідні для організації  традиційного управління документообігом. Особливо це питання актуально  в умовах пандемії COVID-19, коли багато працівників працюють віддалено. Прогресивний бізнес вже активно використовує новий інструмент на практиці”,- зазначив Ігор Дядюра.

  Зазначено, що впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці має виключно альтернативний варіант чинному законодавству і роботодавець має право вибору у який спосіб здійснювати на підприємстві документообіг у системі управління охороною праці - в паперовому чи електронному.

  Представники українських компаній презентували свої успішні кейси запровадження електронного документообігу у сфері охорони праці, зокрема організацію навчання та перевірки знань, інструктажів, проведення обліку засобів захисту та спецодягу.

  Під час зустрічі сторони  детально обговорили проблемні питання, які виникають під час запровадження електронного документообігу у сфері охорони праці та домовились про спільні дії для поширення нових цифрових інструментів в практичній роботі.


   

   

 • На семінарі для роботодавців Глибоччини - про необхідність сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю

  На семінарі для роботодавців Глибоччини - про необхідність сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю

  Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін взяв активну участь  у роботі  семінару з роботодавцями щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Захід організували фахівці Глибоцької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  Фахівець Держпраці акцентував учасникам зібрання на законодавчих нормах, направлених на захист прав найманих працівників такої категорії та на необхідності  соціального діалогу для забезпечення  трудових прав осіб з інвалідністю.

  Відповідаючи на запитання слухачів семінару, Іван Дамаскін виокремив норми законодавства про працю, зокрема,  обов’язки, які  має роботодавець при працевлаштуванні осіб з інвалідністю; у якому випадку особі з інвалідністю може бути відмовлено у працевлаштуванні; та, власне, які  заохочення існують  для роботодавців, котрі створюють робочі місця для працевлаштування такої категорії працівників.

  Водночас заступниця начальника відділу взаємодії з роботодавцями Глибоцької районної філії Чернівецького ОЦЗ Людмили Федорюк  роз’яснила учасникам діалогу законодавство щодо відшкодування єдиного соціального внеску у разі працевлаштування осіб з інвалідністю на новостворені робочі місця.


   

   

 • Відсторонення невакцинованих працівників, котрі хворіють, потрібно відкласти - Держпраці

  Відсторонення невакцинованих працівників, котрі хворіють, потрібно відкласти

  На початку листопада освітян і окремих держслужбовців, для яких визначена обов’язковість вакцинації від COVID-19, однак які відмовились від її проведення, було відсторонено від роботи.

  А з 9 грудня обов’язкове щеплення буде також поширено на соціальних працівників і робітників стратегічних підприємств.

  Державна служба України з питань праці інформує: відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків відсторонення та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб.

  Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються.

  Однак, якщо застрахована особа захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності.

  У такому випадку Фонд соціального страхування України оплатить лікарняний на загальних підставах. 


   

   

 • Проведено попередній огляд річних підсумків з ринкового нагляду

  Проведено попередній огляд річних підсумків з ринкового нагляду

  За результатами роботи Держпраці у частині здійснення ринкового нагляду проведено огляд стану здійснення ринкового нагляду за 11 місяців 2021 року.

  Під час наради під керівництвом заступниці Голови Держпраці Алли Горбатюк розглянуто питання щодо  необхідності збільшення кількості перевірок за такими видами нехарчової продукції як:

  канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки,

  прості посудини високого тиску,

  обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі.

  У рамках робочої наради також обговорено питання відносно реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, повідомляє сайт Держпраці України.


   

 • З Днем Збройних Сил України!

  З Днем Збройних Сил України!

  Шановні військовослужбовці, ветерани та захисники України!

  Вітаємо вас з Днем Збройних Сил України!

  Дякуємо кожному з вас за відданість українському народу та особистий внесок у захист держави.

  Ваш героїзм, мужність та праця – неоціненні. Адже саме Збройні Сили є запорукою нашої незалежності та гарантом безпеки України від зовнішніх викликів.

  Бажаємо вам миру, здоров’я, професійного зростання та нових звершень в ім’я нашої Батьківщини!

  В.о. Голови Держпраці
  Ігор Дегнера


 • Держпраці значно розширила перелік послуг, які заявник відтепер може отримати через ЦНАП

  Держпраці значно розширила перелік послуг, які заявник відтепер може отримати через ЦНАП 

  З першого грудня 2021 року Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочало надавати заявникам (фізичним особам, суб’єктам господарювання), котрі звертається до Центрів надання адміністративних послуг, значно більшу кількість адміністративних послуг.

  Так, наразі через ЦНАП заявники можуть отримати наступні послуги:

  з видачі дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

  з анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

  з продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

  з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

  з реєстрації зміни відомостей в декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

  із зняття з обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;

  з реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;

  з тимчасової реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;

  з перереєстрації  великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;

  з видачі свідоцтв на придбання вибухових матеріалів промислового призначення;

  з видачі свідоцтв на зберігання  вибухових матеріалів промислового призначення;

  з видачі гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення;

  з переоформлення гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення;

  з реєстрації декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки;

  з реєстрації об’єкта підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки;

  з виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.

  Отримання заявником у такий спосіб відповідної послуги дозволить зекономити йому час та спростить процедуру подачі документів. 

  За додатковою чи уточненою інформацією заявнику можна звернутися до відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області за  телефоном:  (0372) 55 29 71.

  Додатково нагадуємо, Управління Держпраці у Чернівецькій області рекомендує суб’єктам господарювання подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал  електронних сервісів Мінекономіки.

  Така дія не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення та значно спрощує процес подання відповідних документів. 


   

   

   

   

   

   

   

   

 • Управління Держпраці й Чернівецька митниця: укладена угода пожвавить взаємодію між відомствами

  Управління Держпраці й Чернівецька митниця: укладена угода пожвавить взаємодію між відомствами

  Документ про поглиблення співпраці між Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  та Чернівецькою митницею підписали керівники установ Іван Луцак та Михайло Товт.

  Підписання документу відбулося днями.

  Мета укладання Меморандуму - взаємодія та підвищення ефективності у рамках здійснення повноважень у сфері державного ринкового нагляду та контролю продукції.

  У рамках угоди передбачено проведення спільних превентивних заходів, спрямованих на дотримання суб'єктами господарювання, що є виробниками, уповноваженими представниками, імпортерами та розповсюджувачами нехарчової продукції у частині запобігання розповсюдженню такого виду продукції, яка може становити загрозу суспільним інтересам. А також такої, що не відповідає встановленим вимогам.

  Підписанти зазначають, що документ є відкритим для приєднання інших органів державної влади, які здійснюють діяльність у сфері державного ринкового нагляду та контрою продукції.

  «Сторони мають намір забезпечувати одна одній всебічну підтримку для розвитку співробітництва», -йшлося під час підписання документу.  


   

   

   

   

 • Сьогодні - Міжнародний день людей з інвалідністю

  Сьогодні - Міжнародний день людей з інвалідністю

  Генеральна Асамблея ООН в 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства.

  У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, вжиття заходів з метою поліпшення їх життя та самореалізації.

  У сфері зайнятості працівники з інвалідністю особливо потребують створення інклюзивного середовища для реалізації свого трудового потенціалу. Чинне законодавство передбачає рівні права для таких працівників, а також додаткові гарантії, зокрема, більш тривалу щорічну відпустку, можливість працювати на умовах неповного робочого часу, обмеження щодо роботи в нічний та надурочний час.  

  Контроль за виконанням роботодавцями законодавства щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та забезпеченням дотримання їх трудових прав покладається на Державну службу України з питань праці.

  Головним завданням інспекторів праці є забезпечення гідних умов праці на кожному робочому місці. З особливою увагою ставляться вони до умов праці працівників з інвалідністю, надають консультації роботодавцям і працівникам з цих питань, та, за необхідності вимагають усунення порушень законодавства.

  Крім того, Держпраці вживає заходів щодо попередження набуття інвалідності працівниками під час їх роботи внаслідок травми на виробництві та профзахворювання.

  Міжнародний день осіб з інвалідністю - черговий привід переосмислити проблеми, з яким щодня стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх прав і благополуччя. 

  Суспільство, держава і роботодавці мають створити такі умови, за яких фізичні обмеження не впливатимуть на самореалізацію трудового потенціалу осіб з інвалідністю, а належний рівень безпеки на робочому місці виключає ризики отримання інвалідності під час виконання трудових обов’язків.


   

   

 • Уряд пропонує розширити економічні можливості праці жінок

  Уряд пропонує розширити економічні можливості праці жінок

  Уряд підтримав законопроект щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини. Відповідне рішення ухвалене на черговому засіданні 2 грудня.

  Чинне трудове законодавство містить низку застарілих норм, що не відповідають сучасним економічним реаліям та обмежують трудові права жінок. Водночас важливо зміцнити систему соціально-трудових гарантій найвразливіших категорій жінок – вагітних, жінок, які нещодавно народили, і які доглядають за грудними дітьми. 

  Так, проектом закону пропонується:

  заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

  скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;

  надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);

  удосконалити процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

  Реалізація законопроекту сприятиме зміцненню системи гарантій правового захисту працюючих жінок під час вагітності, пологів і вигодовування дитини, батьків, які поєднують роботу з сімейними обов’язками, а також дозволить імплементувати ряд міжнародних трудових стандартів у сфері охорони материнства, вважають в Уряді.


   

 • Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й  нагадує!

  Кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

  Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

  За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця  ( вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку на виробництві.

  Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправними роботами до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до працівників підприємств, установ, організацій !

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:

  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

   

   

   

   

 • Держпраці продовжує комунікації з суб’єктами господарювання щодо існуючих практик електронного документообігу в системі управління охороною праці

  Держпраці продовжує комунікації з суб’єктами господарювання щодо існуючих практик електронного документообігу в системі управління охороною праці

  1 грудня, в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у зустрічі з керівництвом та посадовими особами АТ «УКРПОШТИ» щодо  впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці, яка відбулася у центральному офісі АТ «УКРПОШТИ».

  На заході також були присутні представники Міністерства економіки України та Держпраці, повідомляє сайт відомства.

  За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо налагодження співпраці, зокрема, надання зі сторони консультативної та методичної допомоги під час впровадження електронного документообігу.

  Ігор Дегнера наголосив, що інноваційні рішення щодо дерегуляції та цифровізації процесів господарської діяльності у системі управління охороною праці спрощують роботодавцям виконання вимог законодавства про охорону праці, жодним чином не зменшуючи обов’язку щодо забезпечення належних умов праці.


 • 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  ВІЛ/СНІД є проблемою, яка пов’язана з робочими місцями, адже вражає трудові ресурси. Робоча сила може грати життєво важливу роль в обмеженні поширення та наслідків епідемії. Будь-яка дискримінація або стигматизація працівників на підставі їх реального або гаданого ВІЛ-статусу неприпустима.

  Успішна реалізація політики та програм боротьби з ВІЛ/СНІДом вимагають співробітництва і довіри між працівниками, роботодавцями та державою.

  Інспектори праці відіграють важливу роль у сприянні співпраці роботодавців і працівників у розробленні політики та програм щодо ВІЛ/СНІДу на робочому місці та наданні порад. Вони безпосередньо впливають на підвищення рівня обізнаності щодо потреби у раціональній політиці профілактики, підтримки на робочому місці, недопущенню дискримінації та стигматизації за ознакою реального чи приписуваного інфікування, а також заохочують роботодавців до проведення моніторингу і оцінки політики та практики профілактики.  

  Така робота проводиться з 2008 року шляхом здійснення профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу за допомогою консультативно-роз’яснювальної роботи та запровадження практичних механізмів й шляхів боротьби з дискримінацією ВІЛ-інфікованих у сфері праці.

  Результати роботи державних інспекторів праці, які здійснюють моніторингові візити на підприємства, свідчать, що переважна більшість підприємств та організацій не має чіткого стратегічного плану протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

  На більшості підприємств відсутні положення у колективних договорах стосовно питань ВІЛ/СНІДу, відмічається досить низький рівень поінформованості менеджменту та працівників стосовно означеної проблеми, відсутні комплексні програми профілактики ВІЛ/СНІДу. Фактично політика профілактики ВІЛ/СНІДу на підприємствах перебуває у стадії формування.

  З метою підвищення обізнаності працівників та роботодавців впродовж цього року інспектори праці провели 1 тис. 412 семінарів та надали роз’яснення представникам роботодавців і профспілкових органів.  1 тис. 549 особам надали консультації з питань профілактики ВІЛ /СНІДу в сфері праці та з питань дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей.

  За результатами проведеної роботи на 96 підприємствах запроваджено програму з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях.

  За матеріалами сайту Держпраці України


Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку