UP

Статті

Фільтр
 • Привітання з Новим, 2023, роком та Різдвом Христовим!

  Привітання з Новим, 2023, роком та Різдвом Христовим!

  2022 рік приніс українцям надскладні випробування та багато гірких новин. Але єдність, взаємопідтримка та віра допомогли нам вистояти!

  Ми впевнено крокуємо вперед, знаючи, що в кінці шляху нас чекає перемога.

  На жаль, новорічні свята матимуть для нас гіркий присмак, навіть дух Різдва цього року ми відчуємо інакше, але обов’язково з вірою в наших людей, у наших воїнів.

  Бажаємо усім здоров’я, витримки та Божої благодаті.

  Будьмо кожен на своєму місці, працюймо на благо країни та підтримуймо один одного ще дужче.


   

 • Основні результати роботи Держпраці у 2022 році

  Основні результати роботи  Держпраці у 2022 році

  З початку широкомасштабної агресії та вторгнення рф Держпраці докорінно змінила підходи до реалізації своїх повноважень.

  Головним вектором діяльності було визначено консультування та надання допомоги в організації процесу виробництва з метою збереження та зміцнення економіки України. Зокрема, в умовах війни Держпраці розпочала та успішно реалізовувала три інформаційні кампанії:

  - щодо запобігання випадкам торгівлі людьми з метою трудової експлуатації;

  - «Виходь на світло!»;

  - «Україна працює!».

  Основні результати роботи та досягнення Держпраці:

  - створено можливість інформування роботодавців і працівників про вимоги законодавства в умовах воєнного стану через інформаційний портал pratsia.in.ua;

  - 375 тис. осіб отримали практичні консультації щодо дій у конкретній ситуації із посиланням на норми законодавства через сервіс «Інтерактивний інспектор»;

  - 3,6 млн наших громадян отримали інформацію про найпростіші правила безпечного пошуку роботи через рубрику «Громадянам, що прийняли рішення працювати за кордоном» (для громадян, які залишили територію України і вимушені шукати роботу);

  - завдяки Держпраці 182 підприємства, які змушені були через бойові дії припинити роботу, відновили свою діяльність, а 21 тис. працівників – зберегли роботу;

  - здійснено майже 100 тис. інформаційних відвідувань роботодавців, за результатами яких укладено трудові договори із 95 тис. працівників.

  Крім того, Держпраці здійснювала превентивну діяльність щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, найвагомішими здобутками якої стали:

  - зміна ставлення роботодавців і працівників до особистої безпеки;

  - розуміння ними важливості дотримання вимог безпеки;

  - формування культури безпеки праці.

  Масштабна превентивна робота позитивно вплинула на зниження рівня виробничого травматизму в галузях:

  - будівництва та виробництва будматеріалів (зменшення на 45 %),

  - котлонагляду і підіймальних споруд (зменшення на 23 %),

  - вугільній галузі (зменшення на 18 %),

  - житлово-комунального господарства (зменшення на 7 %) та в інших ризиконебезпечних галузях економіки.

  Більш детально інформацію про підсумки роботи Держпраці у 2022 році розміщено на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/osnovni-rezultaty-roboty-derzhpratsi.../


   

 • Визначено основні цілі та завдання у діяльності Управління на прийдешній, 2023, рік

  Визначено основні цілі та завдання у діяльності Управління на прийдешній, 2023, рік

  В Управлінні інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці відбулася оперативна робоча нарада.

  Нарада відбулася за участю начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Богдана Сагайдака, першого заступника Святослава Ороновського, заступника Руслана Дацюка.

  У ході засідання обговорено основні цілі та завдання для територіального органу Держпраці, зокрема, визначено пріоритетні напрями діяльності керівного та інспекторського складу.

  Серед них - посилення превентивної роботи серед суб’єктів господарювання області з метою дотримання вимог законодавства про працю, безпеку та гігієну праці в умовах воєнного стану;

  забезпечення повного консультаційного супроводу релокованих підприємств;

  продовження проведення інформаційних кампаній, націлених на мінімізацію нелегальної зайнятості у регіоні та на інформування внутрішньо переміщених осіб про небезпеки і ризики, пов’язані з торгівлею людьми, трудовою експлуатацією, примусовою працею;

  забезпечення консультаційних сервісів для працівників і роботодавців з актуальних питань, що належать до сфери професійної відповідальності фахівців Держпраці.

  «Наша спільна мета - захист трудового фронту, адже сьогодні кожен роботодавець, кожен працівник на своєму робочому місці вносять свій внесок у підтримку Збройних Cил України та у підтримку вразливих категорій наших співвітчизників, котрі потребують допомоги у такий важкий для усіх час,- зазначив під час засідання начальник Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Богдан Сагайдак.- Повсякчас мусимо пам’ятати: Україна бореться з російськими окупантами не лише зброєю, а й своєю працею».

   

   


   

 • Переселенців поінформовано, як і куди звертатися по допомогу при потраплянні у складну життєву ситуацію

  Переселенців поінформовано, як і куди  звертатися по допомогу при потраплянні у складну життєву ситуацію

  Інформаційна робота з внутрішньо переміщеними громадянами триває. Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області продовжують зустрічі з переселенцями.

  Головний державний інспектор територіального органу Параска Митрофан провела днями зустрічі з внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Запорізької, Миколаївської, Житомирської областей.

  Наразі громадяни, котрі змушені переїхати до Буковинського регіону, мешкають у місцях компактного проживання у Путильській та Конятинській територіальних громадах.

  Спілкуючись з переселенцями, представниця Держпраці розповіла , як уникати ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми, трудовою експлуатацією та примусовою працею.

  Слухачам роздано інформаційні матеріали, в яких містяться координати служб та відомств, до яких можна звернутися по допомогу у разі потрапляння у складну життєву ситуацію.

  Держпраці нагадує, як не потрапити у пастку торгівців людьми та трудової експлуатації - https://pratsia.in.ua


   

 • На місцевих підприємствах проведено комплекс заходів з питань безпеки праці

  На місцевих підприємствах проведено комплекс заходів з питань безпеки праці

  Головні державні інспектори  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують проводити на місцевих підприємствах, в установах, організаціях превентивну роботу, спрямовану на дотримання суб’єктами господарювання законодавства з питань безпеки праці та унеможливлення настання нещасних випадків на виробництві.

  Так, днями головний державний інспектор праці Алла Попович провела інформаційний захід у  суб’єкта  господарювання будівельної галузі.

  Головний державний інспектор Управління Регіна Задоровська проконсультувала з питань безпечної організації виробничого процесу місцевого виробника цегли.

   Головний державний інспектор Ігор Пантело охопив превентивною роботою підприємство «Сторожинецький автодор» ДП «Чернівецький облавтодор» та агропідприємство «СТС Колос».

  Також комплексний превентивний захід з охорони праці відбувся на комунальному підприємстві «Міськсвітло» у Чернівцях. Його організував та  провів головний державний інспектор Микола Бербенюк.

  У ході робочих зустрічей та візитів роботодавцям   доведено вимоги  нормативних документів з охорони праці,  ведення технічної документації, проходження персоналом відповідного навчання й інструктажів з охорони праці, забезпечення та використання засобів індивідуального захисту, тощо.

  Особливо ґрунтовно під час превентивних заходів розглядається питання організації роботи на підприємствах у нинішніх  надскладних умовах  енергетичної кризи. Зокрема, щодо використання на виробництві   альтернативного генеруючого обладнання  у разі аварійного відключення від електропостачання. 

  Підприємцям наполегливо рекомендовано проводити у трудових колективах додаткові інструктажі та тренінги з питань безпеки праці. 

  Рекомендації, як убезпечити виробничий процес -  на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

   


   

 • З представниками релокованого бізнесу проведено тематичний семінар

  З представниками релокованого бізнесу проведено тематичний семінар

  Круглий стіл для релокованих підприємств, що перемістили на Буковину свої виробництва, організовано  Управлінням інспекційної діяльності у Чернівецькій області.

  Захід відбувся сьогодні, 27 грудня,  за участю заступника начальника Південно- Західного міжрегіонального управління Держпраці Руслана Дацюка, заступниці начальника Управління інспекційної діяльності в області Ліни Коревої, профільних фахівців територіального органу Держпраці.

  Серед запрошених  до участі з боку релокованого бізнесу - суб’єкти господарювання будівельної галузі, виробники металопластикової продукції, керамічних виробів та інші. 

  Організовуючи захід, фахівці Управління ставили собі за мету сприяти переміщеним підприємствам у питаннях дотримання чинного законодавства про працю, безпеку та гігієну праці та створення максимально сприятливого консультативного супроводу.

  Водночас, вважають організатори, такі зібрання популяризують серед власників релокованого бізнесу  активні програми щодо їх підтримки з боку Кабінету Міністрів України та Міністерства економіки України, зокрема.

  Попередньо, опрацьовуючи програму заходу, організатори визначити три блоки питань , за якими для підприємців було підготовлено та надано детальні роз’яснення.

  Так, уже під час зустрічі мовилося про найактуальніші питання трудового законодавства, де  акцентувалося, зокрема, на питаннях оплати праці найманого персоналу  та уникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

  Серед питань, що висвітлювали організацію безпеки виробничого процесу, учасникам  наголошено на необхідності проходження персоналом  навчання та перевірки знань з охорони праці, забезпеченні роботодавцем загальних норм дотримання законодавства про охорону праці, організацію та проведення робіт підвищеної небезпеки.

  Особливо ґрунтовно розглядалися питання організації виробничого процесу у надскладних умовах нинішньої енергетичної кризи. Зокрема, щодо використання на виробництві   альтернативного генеруючого обладнання  у разі аварійного відключення від електропостачання. 

  Підприємцям наполегливо рекомендовано провести з працівниками додаткові інструктажі та тренінги з питань безпеки праці.  Це сприятиме уникнення стресових ситуацій на робочому місці та емоційному виснаженню працівників.

  Учасникам зустрічі також надано ґрунтовне роз’яснення щодо питань гігієни праці, зміни її істотних умов,  атестації робочих місць. Додатково роботодавцям  наголошено на необхідності проведення медичних оглядів.

  Наприкінці заходу учасники отримали повну контактну  інформацію щодо  консультаційних сервісів Управління, де оперативно можна отримати необхідну допомогу, у тому числі, й через  інформаційні ресурси Держпраці, Південно-Західного міжрегіонального управління, Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області.


   

 • Держпраці застерігає: цькування на роботі є правопорушенням

  Держпраці застерігає: цькування на роботі є правопорушенням

  «У мене проблеми на роботі…». Як часто ми чуємо таку фразу. Але інколи проблеми носять постійний та тривалий характер. Приниження, образи, залякування, обмеження оплати праці або надмірне навантаження можуть бути ознаками мобінгу з метою переведення на іншу роботу або звільнення працівника.

  У грудні цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», який визнає такі дії правопорушенням.

  Не кожен конфлікт з керівником або іншим працівником є мобінгом. Але, якщо напружена, ворожа атмосфера або виокремлення працівника з колективу чи його ізоляція мають постійний характер – є всі підстави вважати, що мобінг присутній.

  Що робити в такій ситуації? Кожен працівник має право на гідні умови праці та на захист честі і ділової репутації. Для захисту своїх прав працівник може звернутися до Держпраці або до суду.

  Якщо факт мобінгу визнано судом, працівник має право на відшкодування моральної шкоди та/або витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску, а також на припинення трудових відносин у встановлений ним строк із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше трьох середньомісячних заробітків.

  При цьому керівник або працівник, що вчиняли мобінг, нестимуть відповідальність як дисциплінарну у вигляді звільнення, так і адміністративну, що передбачає штраф до 6 800 гривень або громадські роботи до 60 годин.

  Роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

   

   


   

 • Заходи для запобігання випадків травмування та професійних захворювань обговорено з працівниками підприємства сфери благоустрою

  Заходи для запобігання випадків травмування   та професійних захворювань обговорено з працівниками підприємства сфери благоустрою  

  Як запобігти ризику виробничого травматизму  при виконанні робіт в умовах ускладненої погодної ситуації;  як мінімізувати небезпечні фактори, що, власне, можуть сприяти виникненню випадків травмування  на роботі та професійних захворювань;  як роботодавцю створити на підприємстві безпечні  умови праці - про  це і не тільки йшлося під час робочого семінару з  працівниками приватного підприємства, яке надає городянам послуги з благоустрою.

  Захід організували  та провели головні державні інспектори відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Надія Бурла та Василь Сагалюк.

  Зокрема, зазначено на тому, що роботодавець має здійснити низку заходів для забезпечення виконання робіт у несприятливих кліматичних умовах, в яких зараз доводиться працювати колективу підприємства та організувати гнучкий робочий режим.

  Фахівці Управління закликали до належного застосування засобів індивідуального захисту задля уникнення виробничого травматизму. 

  Детально наголошено на необхідності проходження медичних оглядів, адже введення в Україні воєнного стану не спричинило внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення періодичного медичного огляду працівників,  чи допустити до роботи працівника, який не пройшов попередній медичний огляд.

  Медичні огляди залишаються  обов’язковою законодавчою умовою, дотримання якої вимагає стаття 17 Закону України  «Про охорону праці».


   

   

 • Про ознаки безпечності нехарчової продукції. Маркування знаком відповідності технічним регламентам

  Про ознаки безпечності нехарчової продукції. Маркування знаком відповідності технічним регламентам

  Загальні принципи маркування нехарчової продукції.заком відповідності технічним регламентам визначені Законом України «Про технічні регламентита оцінку відповідності», а саме:

  – знак відповідності технічним регламентам повинен  наноситись лише на продукцію, для якої його нанесення передбачене конкретними технічними регламентами, та не повинен наноситись на будь-яку іншу продукцію;

  – виробник або його уповноважений представник шляхом нанесення знака відповідності технічним регламентам вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність продукції всім вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах;

  – знак відповідності технічним регламентам повинен бути єдиним маркуванням, що засвідчує відповідність продукції вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах.

  Нанесення на продукцію інших маркувань, знаків, або написів, які можуть вводити в оману  третіх осіб щодо значення чи форми знака відповідності технічним регламентам, забороняється.

  Будь яке інше маркування може бути нанесене на продукцію за умовищо це не вплине негативно  на видимістьрозбірливість та значення знака відповідності технічним регламентам.

  Певними технічними регламентами може бути передбачено застосування знака відповідності технічним регламентам, що має іншу форму, ніж встановлена Кабінетом Міністрів України. 

  Знак відповідності технічним регламентам застосовується згідно із загальними принципами маркування таким знаком (крім рухомого обладнання, що працює під тиском. 

  Держпраці та її територіальні органи, здійснюють державний ринковий нагляд за 11 видами нехарчової продукції, серед них: ліфти та компоненти їх безпеки; обладнання, що працює під тиском; прості посудини високого тиску; рухоме обладнання, що працює під тиском, зокрема газові балони, картриджі газові та інші ємності для зберігання та транспортування легкозаймистих газів.

  Закликаємо купувати продукцію в вторизованих центрах продажу, інших офіційних місцях її реалізації та перевіряти наявність знака відповідності.


   

 • Посадовцям територіальної громади надано роз’яснення з окремих питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

  Посадовцям територіальної громади надано роз’яснення з окремих питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

  Робочу  зустрічі у Вашківецькій територіальній громаді Буковини з окремих питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб провів інспектор праці Управління інспекційної діяльності Юрій Колодченко.

  Акцентовано, зокрема, на окремих нормах  Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

  Фахівець територіального органу Держпраці підкреслив на можливості постійного консультаційного супроводу інспекторами праці щодо питань реалізації трудового законодавства та з питань безпеки праці  органи місцевого самоврядування і, власне, самих громадян.

  Окремо обговорено  питання  щодо отримання роботодавцями  державної компенсації  за працевлаштування на виробництві внутрішньо переміщених осіб.

  До слова, понад сотню підприємців регіону вже скористалися державною програмою компенсації  й отримали виплати. Загалом підприємцям Буковини виплачено понад три мільйони гривень компенсації за офіційне працевлаштування понад 290 переселенців.

  Довідково:  за Урядовою програмою роботодавець має право на відшкодування від держави за кожного працевлаштованого переселенця по  6500 гривень впродовж двох місяців.

  Щоб отримати кошти підприємець має укласти трудовий контракт з внутрішньо переміщеною особою, зареєструвати дані про неї на порталі«Дія». Через  днів роботодавцю необхідно подати заявку на отримання компенсації. До неї додати необхідний пакет документів.

  Роботодавець може податидо Служби зайнятості необхідний пакет документів або подати заяву через портал «Дія».

  Про це зазначають у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • До уваги керівників релокованих підприємств!

  До уваги керівників релокованих підприємств!

  Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці запрошує до участі у семінарі для підприємств, які релокували свою діяльність на Буковину.

  У ході семінару розглядатимуться три блоки питань:

  дотримання вимог законодавства про працю;

  дотримання вимог з питань гігієни праці;

  дотримання вимог з безпеки праці.

  Дата проведення: 27 грудня 2022 року.

  Місце проведення: м. Чернівці, вул. Поповича, 2, 4 поверх.

  Телефон для довідок: 068 102 92 27


   

 • Дотримання нормативно-правових актів з охорони праці збереже здоров’я та убезпечить життя працівників

  Дотримання нормативно-правових актів з охорони праці збереже здоров’я та убезпечить життя працівників

  Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Микола Бербенюк  надав розширену технічну консультацію енергетикам  одного із найбільших закладів вищої освіти  Буковини - Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  Насамперед фахівець територіального органу Держпраці зазначив, що  дотримання нормативно-правових актів з охорони праці збереже здоров’я та убезпечить життя працівників у  процесі виконання своїх професійних обов’язків.

  Микола Бербенюк акцентував на  вимог відповідних нормативних документів. Так, працівники, які виконують роботи на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В, зобов’язані  дотримуватися вимог, які зазначені у Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правилах безпечної експлуатації електроустановок, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

  Акцентовано на тому, що фахівці служб охорони праці зобов’язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати групу IV з електробезпеки.

  Забороняється покладати на енергослужбу обов’язки, що не входять до її професійної компетенції.

  Микола Бербенюк підкреслив, що роботи у діючих електроустановках проводяться за нарядом, розпорядженням та в порядку поточної експлуатації. Підприємство, установа чи організація, яке займається обслуговуванням електроустановок, зобов’язана робити це на підставі дозволу Держпраці  на виконання робіт та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

  Рекомендації Держпраці, як працювати безпечно -  на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua

   


   

 • Посадовці Держпраці провели робочу зустріч з керівництвом філії обласного управління «Ощадбанку»

  Посадовці Держпраці провели робочу зустріч з  керівництвом філії обласного управління  «Ощадбанку»

  На запрошення начальника філії Чернівецького обласного управління  АТ «Ощадбанк» Володимира Монзелевського відбулася  робоча зустріч  з посадовцями  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

  У ході ділового спілкування  заступник начальника Південно-Західного  міжрегіонального управління Руслан Дацюк, зазначив на тому, що на початку грудня Держпраці завершила реформування регіональних органів, ліквідувавши обласні територіальні управління та утворивши міжрегіональні структури, які вже розпочали здійснення свої професійних повноважень. Серед них і Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, як складова Південно-Західного міжрегіонального управління.

  «Наразі місія Держпраці - незмінна:  ми залишаємося тим органом державного нагляду та контролю, який забезпечить працівникам беззаперечне дотримання їхніх трудових та соціальних прав, а  роботодавцям - правову, інформаційну та консультаційну допомогу у  питаннях дотримання законодавства про працю, безпеку та гігієну праці», - підкреслила начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Марія Шевченко.

  Під час зустрічі посадовці Держпраці та банківської установи  детально обговорили, зокрема, порядок проходження медичних оглядів працівниками філії, акцентувавши на їх необхідності, як повному дотриманні законодавства про охорону праці у частині створення здорових та безпечних умов праці.

  У свою чергу начальник філії Чернівецького обласного управління  АТ «Ощадбанк» Володимир Монзелевський розповів фахівцям територіального органу про низку грантових програм, які впроваджуються  фінансовою установою, наголосивши, що обов’язковими умовами їх отримання є створення нових робочих місць.

  Представники Управління запевнили, що у разі необхідності Держпраці готова надати таким потенційним роботодавцям (учасникам грантових програм) весь спектр консультаційної та інформаційної допомоги  щодо належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.  


   

   

 • Задля інформування роботодавців та потенційних працівників про переваги легальної зайнятості активізовано взаємодію з обласним центром зайнятості

  Задля інформування роботодавців та потенційних працівників про переваги легальної зайнятості активізовано взаємодію з обласним центром зайнятості

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  та районні філії Чернівецького обласного центру зайнятості активізували взаємодію задля інформування роботодавців та потенційних працівників про переваги легальної зайнятості та про зміни у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану.

  Днями у  Кельменецькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості  проведено розширений семінар.  

  Захід відбувся за участю головного державного інспектора Управління інспекційної діяльності Алли Попович.

  На зібранні  обговорено тенденції на ринку праці Буковини, актуальні зміни у чинному трудовому законодавстві , переваги офіційного оформлення трудових відносин між роботодавцями та потенційними працівниками.

  Учасників зустрічі ознайомлено також із сучасним комплексом соціальних послуг служби зайнятості.

  У виступі перед присутніми, фахівець територіального органу Держпраці, зокрема,  акцентувала на результатах інспекційної кампанії, націленої на мінімізацію не задекларованої зайнятості на Буковині та надала ґрунтовні роз’яснення  щодо окремих норм законодавства про працю.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • У рамках кампанії «Виходь на світло» підприємцям Вижниччини надано актуальні роз’яснення щодо окремих норм трудового законодавства

  У рамках кампанії «Виходь на світло» підприємцям Вижниччини надано актуальні роз’яснення щодо окремих норм  трудового законодавства

  У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії «Виходь на світло» головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Юрій Колодченко провів низку заходів серед суб’єктів господарювання Вижниччини.

  Так, інформаційні відвідування з питань легалізації трудових відносин та роз'яснення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування було проведено серед роботодавців торгівельної галузі та фармацевтичної сфери.

  Спілкуючись із підприємцями, фахівець територіального органу Держпраці зазначив, що мета кампанії в області залишається незмінною, а саме мінімізація нелегальної зайнятості та забезпечення  трудових і соціальних прав найманих працівників.

  Юрій Колодченко інформував роботодавців щодо актуальних змін у трудовому законодавстві, відповів на їхні запитання та повідомив про консультаційні сервіси Держпраці, через які кожен заявник може отримати необхідну йому інформаційну, чи консультаційну допомогу профільних фахівців Держпраці.     

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • У медичних закладах регіону тривають превентивні заходи, спрямовані на безпечне використання кисневого обладнання

  У медичних закладах регіону тривають превентивні заходи, спрямовані на безпечне використання кисневого обладнання

  Так, днями головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Дмитро Паламарчук провів превентивний  захід, спрямований  на запобігання виникненню нещасним випадкам  при використанні  кисневого обладнання у  Чернівецькій обласній клінічній лікарні.

  Посадовець територіального органу Держпраці звернув  особливу увагу відповідальних осіб на проведення з персоналом інструктажів щодо безпеки праці та пожежної безпеки, зокрема, з  обслуговування обладнання та систем кисне постачання;

  використання альтернативних джерел електропостачання  на випадок виникнення аварійних ситуацій;

  посилення контролю за експлуатацією медичного і технологічного обладнання, де використовуються медичні гази;

  регулярність проведення перевірок технічного стану  систем кисне постачання та джерел альтернативного електропостачання.

  Вже наступними днями заплановано проведення робочих зустрічей та нарад з фахівцями інших медичних установ обласного центру. 

  Окрема увага інспекторського складу Управління буде спрямована на лікувальні установи, які надають невідкладну допомогу пацієнтам,  хворим гострою респіраторною хворобою COVID -19.

  Превентивна робота фахівців Держпраці відбувається з урахуванням ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації та транспортування кисневих балонів, а також систем трубопроводів подачі кисню безпосередньо до ліжок для лікування пацієнтів.

  Посадовці Управління проводять інформаційно-роз’яснювальну діяльність відповідно  до методичних матеріалів щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, кріоциліндрів, кисневих станцій  і систем трубопроводів з киснем та їх належного використання у нинішній  складний зимовий період.

  Рекомендації, як убезпечити виробничий процес а на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • З підприємцями Кіцманщини - про переваги задекларованої праці

  З підприємцями  Кіцманщини  - про переваги задекларованої праці  

  Триває  інформаційна  кампанія з питань запобігання не задекларованій праці серед суб’єктів господарювання з ризиком використання неоформлених трудових відносин.

  Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області проводять превентивну роботу у всіх районах області.

  Так, інспектор праці Валентина Моргоч провела низку заходів серед суб’єктів господарювання Кіцманщини.

  Під час зустрічей  фахівець Держпраці  наголосила на питаннях  дотримання законодавства про працю у частині оформлення трудових відносин, оплати праці, забезпеченні інших соціальних та трудових прав працівників.

  Окремо наголошено на умовах праці  під час дії воєнного стану та на змінах у  трудовому законодавстві, закріплених у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».  

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Освітян Путильщини інформовано щодо нарахування стимулюючих виплат

  Освітян Путильщини інформовано  щодо нарахування стимулюючих виплат

  Відбулася робоча зустріч головного державного інспектора відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Параски Митрофан з начальником відділу освіти, культури, медицини та спорту Путильської громади Світланою Горбан та директором Путильського загальноосвітнього закладу І-ІІІ ступеня Олександром Михайлюком.

  Зустріч організовано з метою надання ґрунтовного роз’яснення  з питань оплати праці працівників освітніх закладів громади, установ позашкілля та нарахування, зокрема, педагогам стимулюючих виплат відповідно до умов колективних договорів.

  Фахівець територіального органу Держпраці поінформувала посадовців щодо реалізації статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» - «Оплата праці», а також щодо дії окремих положень колективного договору в умовах воєнного стану та  відповіла на низку уточнюючих запитань.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці

  Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці

  В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, у тому числі, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.

  Аналіз стану застосування “Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці” на підприємствах свідчить, що роботодавці недостатньо поінформовані про свої нові можливості.

  Наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 № 839-21 визначає основні вимоги щодо впровадження електронного документообігу, створення та використання якого передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці.

  Далі на сайті https://dsp.gov.ua/.../iak-stvoryty-elektronnyi.../


   

 • Лише офіційно оформлені трудові відносини є запорукою дотримання трудових прав працівників

  Лише офіційно оформлені трудові відносини є запорукою дотримання трудових прав працівників

  Понад 2 тисячі підприємств, установ та організацій області подали  цього річ інформацію про 8,5 тисяч вільних посад . Про це повідомляють у Чернівецькому обласному центрі зайнятості. Середній розмір заробітної плати у вакансіях, якої пропонували роботодавці регіону  склав понад 9 тисяч гривень.

  За видами економічної діяльності найбільша кількість вакансій надійшла від роботодавців переробної промисловості (21%), сфери освіти (18%), оптової та роздрібної торгівлі (11,6%), сільського, лісового та рибного господарства (9,2%), сфери охорони здоров’я (7,3%), транспорту та складського господарства (6,4%), сфери державного управління й оборони (6,2%).

  У професійному розрізі найбільше вакансій було подано для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (майже 29%); кваліфікованих робітників з інструментом (понад 14%);робітників найпростіших професій (11%); працівників сфери торгівлі та послуг (10,5%), зазначають у Чернівецькому обласному центрі зайнятості, характеризуючи тенденції на ринку праці Буковини.

  За 11 місяців 2022 року  майже 7 тисяч осіб отримали роботу, більше двох третин працевлаштованих мали статус зареєстрованого безробітного.

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління  Державної служби з питань праці нагадує:  офіційно оформленою вважається  праця, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування органи державної податкової  служби, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника відповідні податки та внески.

  Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки та інших видів  відпусток;  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування, тощо.

  До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua

   


   

 • Чи будуть вихідними 26 грудня 2022 року та 2 і 9 січня 2023 року?

  Чи будуть вихідними 26 грудня 2022 року та 2 і 9 січня 2023 року?

  Державна служба з питань праці інформує: Кодекс законів про працю України визначає 12 днів на рік як святкові і неробочі дні, в які робота не проводиться (зокрема, Новий рік та Різдво Христове).

  У мирний час ми звикли, якщо свято припадає на суботу або неділю – відпочиваємо ще й у понеділок. Взимку 2022-2023 років мали б бути вихідними днями понеділки 26 грудня (перенесення вихідного з 25.12.2022), 2 січня (перенесення вихідного з 01.01.2023) та 9 січня (перенесення вихідного з 07.01.2023).

  Але під час війни все по-іншому. Святкові дні не є вихідними і не переносяться на наступний день після святкового або неробочого.

  Тому 26 грудня, 2 січня та 9 січня є звичайними робочими днями, які враховуються у нормі кількості робочих днів на рік (стаття 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

  Однак, якщо роботодавець разом з трудовим колективом ухвалили  рішення про збереження додаткових вихідних під час дії воєнного стану шляхом відповідних положень колективного договору – ці дні виключаються із норми робочого часу на місяць та на рік і у разі проведення роботи в ці дні, вона оплачується за правилами роботи у вихідний день.


   

   

 • Роботодавцям Дністровського району наголошено на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками

  Роботодавцям Дністровського району наголошено на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками

  Низку превентивних заходів ініціювала та провела минулими днями  інспектор праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Алла Попович серед роботодавців Дністровського району.

  Проводячи превентивну роботу у рамках кампанії «Виходь на світло»,  посадовець територіального органу Держпраці залучила до участі у заходах місцевих суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у галузях торгівлі, сфери надання послуг, громадського харчування, тощо.

  Спілкуючись із роботодавцями,  інспектор праці наголосила на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками, неприпустимості використання нелегальної зайнятості,  виплати заробітної плати без нарахування і сплати податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і  таке інше.

  Під час  ділових зустрічей учасників поінформовано про результати інформаційно-роз’яснювальних кампаній Держпраці, спрямованих на забезпечення трудових та соціальних прав працівників та мінімізацію нелегальної зайнятості. 

  Роботодавцям також надано  ґрунтовну інформацію щодо  дії інформаційних ресурсів Служби, на яких зібрано та систематизовано зміни у законодавстві про працю та забезпечено можливість отримання консультаційної допомоги, зокрема, сайту Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та  інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua .   


   

 • До уваги роботодавців! Медичні огляди працівників є обов’язковими!

  До уваги роботодавців! Медичні огляди працівників є обов’язковими!

  Введення в Україні воєнного стану не спричинило внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення періодичного медичного огляду працівників  чи допустити до роботи працівника, який не пройшов попередній медичний огляд.

  Відділ з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці  Управління інспекційної діяльністі у Чернівецькій області інформує!

  Медичні огляди є обов’язковою законодавчою умовою, дотримання якої вимагає стаття 17 Закону України  «Про охорону праці».

  Отримати консультаційну чи інформаційну допомогу  щодо організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій суб’єкти господарювання Буковини можуть  надіславши відповідний запит на адресу Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці:

  76019,  Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 62- А, або на  електронну поштуif@dsp.gov.ua.

  Також роботодавці  можуть звернутися на особистий прийом до  начальника відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Марії Шевченко за адресою: м. Чернівці, вулиця Головна, 118-А.

  Контактний телефон  +38 068 102 92 27


   

 • Держпраці продовжує проведення безкоштовних вебінарів

  Держпраці продовжує проведення безкоштовних вебінарів

  З метою поширення інформації та формування спільного розуміння вимог законодавства, Держпраці продовжує цикл безкоштовних вебінарів для всіх бажаючих, кого цікавлять теми трудових відносин, здоров’я і безпеки на роботі та інші актуальні питання.

  Запрошуємо 22 грудня об 11:00 на вебінар на тему: «Участь Держпраці в державному регулюванні діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки».

  На вебінарі можна отримати інформацію:

  – яка роль Держпраці у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

  – практичні поради роботодавцю щодо організації та проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки на підприємстві;

  – дізнатися про зміни у законодавстві, що відбулися останнього часу;

  – отримати відповіді на актуальні питання.

  Участь у вебінарі можуть взяти усі бажаючі незалежно від роду зайнять і трудового статусу. Кожен учасник знайде для себе те, що зацікавить саме його.

  Чекаємо на зустріч з вами онлайн на платформі ZOOM за посиланням: http://surl.li/dpmva

  ідентифікатор конференції: 863 9183 0575, код доступу: 8XuuKb

  Буде корисно!


   

 • Суб'єкта господарювання проконсультовано з окремих питань дотримання законодавства у період воєнного стану

  Суб'єкта господарювання проконсультовано з окремих питань дотримання законодавства у період воєнного стану

  Фахівці відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області - начальник відділу Марія Шевченко та головний державний інспектор Володимир Морозевич відвідали одне із товариств з обмеженою відповідальністю Чернівців, яке спеціалізується на забезпеченні послугами з благоустрою та надали ґрунтовні роз’яснення з окремих питань організації трудових відносин у період дії воєнного стану.

  Мовилося, насамперед, про оплату праці найманого персоналу. Так, роботодавцю повідомлено про необхідність вчасного, у повному обсязі розрахунку з працівниками, які виконують свої трудові обов’язки, а також наголошено на тому, якими можуть бути виняткові обставини невиплати зарплати працівникам.

  Суб’єкта господарювання націлено на повне забезпечення соціальних та трудових гарантій для працівників у період дії воєнного стану.

  Поінформовано, зокрема, про вимоги Закону України «Про організацію трудових відносин у період воєнного стану» у частині залучення найманого персоналу до роботи у вихідні та святкові дні, у нічний період, а також понаднормово.

  Принагідно посадовці Управління, у рамках кампанії «Виходь на світло», акцентували керівнику підприємства на належному укладання трудових відносин та неможливості допуску до роботи громадян без офіційного оформлення на роботу.

  Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Виробничий травматизм в області за 11 місяців 2022 року

  Виробничий травматизм в області за 11 місяців 2022 року

  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області інформує: у листопаді на підприємствах регіону зафіксовано 2 нещасні випадки виробничого травматизму, один із яких - зі смертельним наслідком. Даний нещасний випадок мав місце у сільському господарстві.

  Загалом з початку 2022 року на підприємствах, в установах, організаціях Буковини зафіксовано 34 нещасні випадки, 6 з яких - зі смертельними наслідками.

  Нещасні випадки зі смертельними наслідками мали місце на підприємствах пошти та зв’язку, нафтохімічної та газової промисловості, соціально-культурної сфери, будівельної галузі, у сільському господарстві.

  Випадки загального виробничого травматизму задокументовано у соціально-культурній сфері, харчовій промисловості, на автомобільному транспорті, у галузях легкої та газової промисловості, енергетиці, на підприємстві лісового господарства, у машинобудуванні, у закладах торгівлі.

  Актуальна інформація, як працювати безпечно, - на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

   


   

   

   

 • Посадовцям територіальної громади Путильщини надано роз’яснення щодо умов оплати праці сезонних працівників

  Посадовцям територіальної громади Путильщини надано роз’яснення щодо умов оплати праці сезонних працівників

  Інспектори праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області постійно інформують роботодавців Буковини щодо змін у чинному нормативному законодавстві про працю та надають актуальні роз’яснення з питань, які виникають у суб’єктів господарювання під час провадження ними трудової діяльності.

  Так, днями відповідні  роз'яснення надано провідним фахівцям Путильської селищної ради.

  Посадовці Управління, зокрема, детально інформувала представників органу місцевого самоврядування щодо  питань оплати праці сезонних працівників, а саме кочегарів установ соціально-культурної сфери громади. Йшлося, зокрема, про оплату праці найманого персоналу у нічний період та за роботу в надурочний час.

  Під час ділового спілкування наголошено на обов'язку роботодавців повідомляти працівників про розміри оплати праці.

  Також фінансистам громади надано детальне роз’яснення щодо  порядку нарахування індексації заробітної плати, окремих питань укладення колективного договору, тощо.

  Про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


   

 • Рекомендації щодо безпечного використання індивідуальних газобалонних установок

  Рекомендації щодо безпечного використання індивідуальних газобалонних установок

   

  Через масовані ракетні атаки росії об’єкти критичної інфраструктури України зазнали масштабних руйнувань. Як наслідок, мешканці багатоквартирних та приватних будинків для приготування їжі та обігріву осель почали масово використовувати газові балони. Аналогічна ситуація спостерігається під час трудової діяльності.

  Державна служба з питань праці застерігає на що слід звертати увагу споживачам при купівлі газових балонів:

  - на наявність інструкції з експлуатації українською мовою;

  - сертифіката відповідності;

  - маркування знаком відповідності (продукція виготовлена з дотриманням встановлених вимог та є безпечною).

  Унаслідок небезпечного використання газових балонів почастішали випадки пожеж та вибухів у багатоквартирних та приватних будинках.

  З метою уникнення чи мінімізації наслідків від нових небезпек, Держпраці пропонує враховувати Рекомендації щодо безпечного використання індивідуальної газобалонної установки.

  Ознайомитись з Рекомендаціями можна на інформаційному порталі Держпраці у рубриці «Рекомендації: Як працювати безпечно» за посиланням: https://pratsia.in.ua/safe_work.php


   

 • Внесено зміни до порядку розрахунку лікарняних

  Внесено зміни до порядку розрахунку лікарняних 

  З 1 січня 2023 року змінюється Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

  Зокрема, період призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України визначається як поважна причина і виключається з розрахункового періоду під час обчислення виплат за страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, що дозволяє уникнути зменшення розмірів допомог по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, по безробіттю тощо працівникам, з якими під час військової агресії було призупинено дію трудового договору.

  Це передбачено постановою КМУ від 02.12.2022 № 1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набуває чинності з 01.01.2023.

  Більше інформації на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua


   

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку