UP

Статті

Фільтр
  • Важливість врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану обговорено на тематичному семінарі у Новодністровську

    Важливість врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану обговорено на тематичному семінарі у Новодністровську

    Консультативну допомогу з питань належного врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану надано  керівникам та спеціалістам з кадрової роботи підприємств різних форм власності  Новодністровська.  До участі у тематичному семінарі долучилися й приватні підприємці міста.

    Інспектор праці Управління Алла Попович надала учасникам вичерпну інформацію щодо питань укладання легальних трудових відносин, оплати праці, надання відпусток, забезпеченні інших соціальних та трудових прав працівників у ракурсі змін до чинного трудового законодавства, у зв’язку  із  набранням чинності Закону України ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» .

    До участі у семінарі долучилися також посадовці Новодністровської податкової інспекції та Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» присутніх поінформовано про переваги задекларованої зайнятості, про заходи, проведені у рамках кампанії та про можливість отримання необхідної консультативної допомоги через різні сервіси Держпраці, зокрема, сервіс «інтерактивний інспектор».


     

  • Виробників агропромислової продукції Кіцманщини проконсультовано з питань належного оформлення трудових відносин

    Виробників агропромислової продукції Кіцманщини  проконсультовано з питань належного оформлення трудових відносин

    На сільськогосподарських підприємствах Кіцманщини,  у рамках кампанії «Виходь на світло», з інформаційними заходами побувала інспектор праці Управління Валентина Моргоч.

    Фахівець Держпраці відвідала агропромислові підприємства, зокрема, з вирощування сільськогосподарських культур та підприємство, де вирощують гриби.

    Спілкуючись із роботодавцями та працівниками безпосередньо у виробничих приміщеннях, Валентина Моргоч наголосила на важливості декларування трудових відносин  і для суб’єктів господарювання, і для найманого персоналу, і для громади загалом.

    Працівників застерегли, що не варто розраховувати на гідні умови праці та виконання усних домовленостей, якщо вони погоджуються працювати без трудового договору.

    У випадку неофіційного працевлаштування, найманого працівника можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію у разі нещасного випадку.

    Валентина Моргоч наголосила на тому, що виконуючи роботи навіть на короткостроковий період, наприклад, проходження  жнивної кампанії, працівники все ж мають бути належно оформлені, адже мовиться про забезпечення їхніх трудових прав.

    На зустрічі також роз’яснено про зміни у трудовому законодавстві, закріплені Законом України щодо оптимізації трудових відносин.  


     

  • Як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці поінформовано майже 28 тисяч осіб

    Як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці поінформовано майже 28 тисяч осіб  

    У рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, посадовці Управління Держпраці продовжують проводити заходи інформування громадян, як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці.

    Загалом щодо ризиків торгівлі людьми, примусової праці та трудової експлуатації, у рамках інформаційної кампанії, спрямованої на протидію небезпекам,  фахівці Держпраці проконсультували   майже 28 тисяч осіб.

    За час проведення низки інформаційних заходів, якими охоплено, у першу чергу, переміщених осіб, фахівці територіального органу Держпраці розповсюдили серед респондентів майже 10  тисяч інформаційних листівок.   

    Одночасно із інформуванням  респондентів, які є потенційними шукачами роботи, фахівці територіального органу Держпраці  інформують про зміни у трудовому законодавстві під час дії воєнного стану та можливості консультаційної допомоги Управління.

    Як уникнути ризиків потрапляння у пастку торгівлі людьми  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

     

  • Посадовцям дошкільних та освітніх закладів Путильської громади роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

    Посадовцям дошкільних та освітніх закладів Путильської громади роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

    Про зміни   у трудовому законодавстві, які набули чинності у зв’язку із введенням у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», роз’яснено на семінарі у Путильській громаді.

    Захід за участі інспектора праці Управління Держпраці Параски Митрофан організовано для директорів, головних бухгалтерів закладів дошкілля та середньої шкільної освіти, а також для профільних фахівців Путильської селищної ради. Загалом участь у заході взяли 29 посадовців.

    Інформуючи про зміни у законодавстві про працю, інспектор праці зауважила на змінах в організації трудових відносин, наданні працівникам відпусток та відпускних коштів,окремих питань оплати праці, тощо.

    Представниця Держпраці поінформувала присутніх про скасування мораторію на проведення перевірок та зазначила, у яких випадках суб’єктам господарювання слід чекати візиту інспекторів праці.   

    У ході зустрічі також наголошувалося на меті та проміжних результатах інформаційної кампанії «Виходь на світло», учасникам нагадали про переваги задекларованої праці загалом.

    Фахівець Управління відповіла на запитання учасників заходу та закликала до активного використання консультаційних сервісів Держпраці, зокрема інформаційних ресурсів, де висвітлюються  зміни у трудових відносинах під час воєнного стану, а саме сайту Держпраці: https://dsp.gov.ua/  та інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua/ .


     

  • На робочій зустрічі з представниками ДПС обговорено низку актуальних питань для подальшої взаємодії

    На робочій зустрічі з представниками ДПС обговорено низку актуальних питань для подальшої взаємодії

    Робоча зустріч заступниці начальника Управління Держпраці Галини Кушнір  з  Юрієм Кілару - начальником відділу фактичних перевірок  та Миколою Кавценюком  - заступником  начальника управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області відбулася сьогодні.

    До зустрічі долучилися також начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч та головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення Управління Ксенія Фадєєва.

    Обговорено низку актуальних питань задля  подальшої результативної співпраці.

    Мовилося, насамперед, про проблемні питання, що виникають у представників територіальних органів обох відомств під час  накладення штрафних санкцій на підставі  матеріалів перевірок ДПС, у ході яких виявлено порушення роботодавцями законодавства про належне оформлення трудових відносин.

    Для того, аби уникнути будь яких юридичних колізій, має бути вироблено чіткий аргументований правовий  механізм взаємодії у цьому напрямі, - наголосила на зустрічі Галина Кушнір.

    У ході ділового спілкування обговорено низку  інших питань та підсумовано результати спільних заходів щодо подолання не задекларованої праці, які проводилися в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Акцентовано на тому, що по завершенню інформаційної кампанії відповідну роботу, спрямовану на детінізацію ринку праці Буковини, легалізацію найманих працівників, сплату належних податків та зборів до бюджетів буде продовжено.

    Варто відзначити, що взаємодія територіального органу Держпраці з колегами - податківцями вже є традиційною. Минулими роками співпраця між Управлінням та ДПС у Чернівецькій області у рамках проведення інформаційних та інспекційних кампаній давала відчутні результати, які фокусувалися, насамперед, у збільшенні кількості платників податків.


     

  • Надання консультативної допомоги з питань охорони праці на місцевих підприємствах продовжується

    Надання  консультативної допомоги з питань охорони праці  на місцевих підприємствах продовжується

    Семінар-нараду за участю фахівців відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку і відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління проведено у ТОВ «Карпати -Автоцентр».

    Захід організовано посадовими особами Держпраці з метою надати широку консультаційну допомогу підприємству.

    На семінарі обговорено низку ключових питань. Серед них,  як убезпечити персонал від ризиків виробничого травматизму та створити ефективну систему управління охороною праці.

    Начальник  відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління  Юрій Кудлик та головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць довели представникам підприємства  вимоги окремих нормативних документів з питань промислової безпеки та охорони праці.

    За результатами семінару-наради посадовим особам рекомендовано провести низку заходів, які поліпшать стан охорони праці на підприємстві.

    Це, зокрема, стосується технічного обслуговування вантажопідіймальних механізмів та машин, а саме автомобільних підйомників; належного утримання виробничого приміщення, де встановлено котельне обладнання; проведення відповідних інструктажів з працівниками.


      

  • Суб’єктам господарювання Кельменеччини нагадали про переваги офіційної зайнятості

    Субєктам  господарювання Кельменеччини нагадали про переваги офіційної зайнятості

    Масштабна інформаційна кампанія «Виходь на світло», спрямована на детінізацію ринку праці на Буковині, триває.

    Наразі інформаційними заходами охоплено понад 450 суб’єктів господарювання регіону.

    До участі у кампанії долучаються й соціальні партнери Держпраці.

    Днями у  Кельменецькій філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців, на якому одним із ключових питань обговорювали переваги офіційної зайнятості.

    На зустрічі із 17 суб’єктами  господарювання інспектор праці Управління Алла Попович детально проаналізувала зміни у трудовому законодавстві, зокрема, щодо врегулювання трудових відносин між роботодавцями та працівниками.

    Посадовець  роз’яснила окремі тези  Закону  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який набрав чинності 19.07.2022 року.

    Представниця Держпраці ґрунтовно акцентувала на необхідності оформлення трудових відносин,  на правових наслідках від порушення чинних норм та відповідальності роботодавців. Повідомлено про те, що днями скасовано мораторій на проведення перевірок Держпраці.

    Відтепер  інспектори праці  можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань: додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»; законності припинення трудових договорів;  виявлення неоформлених трудових відносин.

    Алла Попович також відповіла на низку запитань учасників зустрічі.


     

  • На зустрічі у Чернівецькій ОВА акцентовано на змінах у законодавстві про трудові відносини

    На зустрічі у Чернівецькій ОВА акцентовано на змінах у законодавстві про трудові відносини 

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір спільно із заступницею начальника Міжрегіонального управління НАДС у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях Наталією Житарюк зустрілись із представниками служб управління персоналом апарату та структурних підрозділів Чернівецької обласної військової адміністрації.

    На зустрічі обговорено особливості функціонування державної служби в умовах воєнного стану у звʼязку із набуттям чинності Закону  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

    Мовилося,зокрема,  про норми трудового законодавства, які відтепер поширюються і на державних службовців, про види відпусток, особливості призупинення дії трудового договору, зарахування до стажу державної служби окремих періодів роботи, зміни в соціальних гарантіях мобілізованим.

    Представниця Держпраці, зокрема, поінформувала присутніх  про інформаційні кампанії, які проводить Держпраці - «Виходь на світло»,  «Україна працює» та кампанію з протидії торгівлі людьми.

    Галина Кушнір також акцентувала на очікуваних результатах  заходів, які реалізуються у рамках кампаній та про можливості отримання від фахівців Держпраці широкої консультаційної допомоги.  


     

     

     

     

  • У програмі «Точка дотику» на «Суспільному-Буковина» - чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці

    У програмі «Точка дотику» на «Суспільному-Буковина» -  чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці

    «Оформлення трудових відносин - це захист трудових прав працівників, соціальна відповідальність роботодавців та економічний розвиток громади», - такий меседж в межах інформаційної кампанії «Виходь на світло» доносять до буковинців фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

    Про це у програмі «Точка дотику» зазначила журналістка й ведуча Аліна Хрищук.

    До студії вона запросила  заступницю  начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Валентину Панчишину.

    У програмі мовилося: про очікувані результати кампанії «Виходь на світло»;

    про те, чому на сьогодні надзвичайно важливо декларувати трудові відносини роботодавців з працівниками;

    про зміни, які відбулися у законодавстві у зв’язку із введенням у дію воєнного стану саме у частині декларування трудових відносин;

    чого слід очікувати суб’єктам господарювання у зв’язку із відміною мораторію на інспекторські перевірки Держпраці  та чому сумлінним роботодавцям не варто остерігатися візитів інспекторів праці.

    У програмі також прозвучали історії чернівчанок, котрі під час війни наважились розпочати власний бізнес (одна із респонденток започаткувала маркетингову компанію, інша – відкрила клініку) та підтримують позицію офіційного працевлаштування.  


     

  • Сокирянщина: на семінарі у місцевому навчальному закладі обговорено актуальні питання системи управління охороною праці

    Сокирянщина: на семінарі у місцевому навчальному закладі обговорено актуальні питання системи управління охороною праці  

    Робочу семінар-нараду організовано та проведено фахівцями Управління Держпраці у Сокирянському вищому професійно-технічному училищі.

    На заході обговорено низку актуальних питань, основне із яких -  належне функціонування системи управління охороною праці у закладі.

    Учасники заходу - педагогічний колектив та працівники технічних спеціальностей училища.

    Територіальний орган Держпраці представляли начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Микола Остапович та інспектор праці Алла Попович.

    «Лише повне виконання вимог законодавства з промислової безпеки, охорони  та гігієни праці  мінімізує ризики виробничого травматизму, а ефективна система управління охороною праці дозволить забезпечити  надійний та безаварійний навчально-виховний процес», - на цьому наголосив  керівник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович.

    Посадовець також надав широку консультаційну допомогу щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві.

    Зокрема, детально обговорено безпеку виконання зернозбиральних робіт, збирання пізніх  технічних культур, роботи з підготовки грунту під посіви озимих зернових культур і таке інше.

    Надано практичні загальні  рекомендації щодо забезпечення  належного стану охорони праці в училищі та підготовки освітнього закладу до нового навчального року.

    Водночас   Алла Попович у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» розповіла на зустрічі про переваги задекларованої праці.

    Посадовець відзначила, що офіційна зайнятість  гарантує  гідні та безпечні умови праці; нормований робочий час; оплачувані відпустки; регулярну зарплатню не нижчу за мінімальну; захист від незаконного звільнення; страхові виплати в разі непрацездатності, тощо.

    Присутніх також поінформовано про ще одну інформаційну кампанію «Україна працює» та про можливість отримання консультаційної допомоги Держпраці через сервіс інтерактивний інспектор та інформаційні ресурси Служби та Управління.

    Рекомендації, як працювати безпечно  на інформаційному порталі Держпраці : https://pratsia.in.ua


     

  • Верховна Рада врегулювала питання працевлаштування громадян на нерегулярній основі

    Верховна Рада врегулювала питання працевлаштування громадян на нерегулярній основі

    Верховна Рада ухвалила законопроект, яким врегулювала питання щодо працевлаштування громадян на нерегулярній основі. Працівники, яких залучають до виконання непостійних, але повторюваних робіт, потреба у яких час від часу виникає у роботодавців, зможуть офіційно оформити трудові відносини.

    Закон вводить нову особливу форму трудового договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Це аналог зарубіжного «zero hours contract», який застосовується, зокрема, у Великобританії, Бельгії, Нідерландах, Угорщині.

    Один роботодавець зможе укладати такі трудові договори в кількості, що не будуть перевищувати 10% трудових договорів на його підприємстві.

    При цьому, на відміну від звичного «zero hours contract», національним законом гарантується мінімальна тривалість оплачуваного робочого часу (32 години) працівника, незалежно від фактичної зайнятості протягом такого гарантійного періоду. Це убезпечує працівника від потенційних зловживань.

    В трудовому договорі з нефіксованим робочим часом буде прописано спосіб та строки повідомлення працівника про наявність роботи, повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи, інтервали, в які від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

    Зарплату працівник буде отримувати за фактично відпрацьований час.

    При цьому фрілансер одночасно зможе працювати й на іншого роботодавця, що створює додаткові можливості для заробітку. Одночасно працівник матиме базові соціальні гарантії – лікарняні та відпустки.

    Запропоновані новації узгоджуються з міжнародною практикою та нормами законодавства ЄС про прозорі та передбачувані умови праці. В той же час реалізація закону про роботу фрілансерів допоможе мінімізувати безробіття і сприятиме найму на роботу фахівців, яких потребує бізнес.

    За матеріалами сайту Кабінету Міністрів України


     

  • Належне забезпечення стану охорони праці на підприємстві – спільна відповідальність роботодавця і працівників

    Належне забезпечення стану охорони праці  на підприємстві – спільна відповідальність роботодавця і працівників

    Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області організували та провели низку робочих зустрічей та семінарів  щодо належної організації стану промислової безпеки та охорони праці на місцевих підприємствах.

    Днями  один із таких заходів відбувся у товаристві з обмеженою відповідальністю «Автоподіум». Підприємство спеціалізується на продажі та ремонті автомобільної техніки.   

    Учасники зібрання від територіального органу  Державної служби України з питань праці - фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку та відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці.   

    У ході активного ділового спілкування учасники обговорили  загальний стан травматизму на підприємствах області, нещасні випадки, що мали місце під час виробничого процесу в нинішньому році, їх причини та наслідки.

    Представникам роботодавця, зокрема,  доведено вимоги нормативних документів з охорони праці щодо проведення технічного обслуговування вантажопідіймальних механізмів та машин, а саме автомобільних підйомників.

    На цьому наголосив начальник відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління  Юрій Кудлик.

    Інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць акцентували на необхідності належного функціонування електрогосподарства підприємства й на тому, що  працівники, які обслуговують дане обладнання, повинні мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки та проходити щорічну перевірку знань.

    Підбиваючи підсумки робочої зустрічі,  керівник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик наголосив на потребі беззаперечного виконання  норм закону України «Про охорону праці» у частині відповідальності роботодавця за створення належних умов праці працівників, а також на відповідальності найманого персоналу за власну безпеку на виробництві.


     

  • Держпраці та ДПС посилять взаємодію у напрямку детінізації ринку праці

    Держпраці та ДПС посилять взаємодію у напрямку детінізації ринку праці

    Питання детінізації ринку праці обговорили під час спільної наради Голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та в. о. Голови ДПС Тетяна Кірієнко за участі керівництва територіальних органів обох служб.

    Учасники розглянули проблемні питання, що виникають при реалізації матеріалів фактичних перевірок ДПС, під час яких виявляються факти неоформлення трудових відносин з найманими працівниками, повідомляється на сайті Держпраці України.

    Також було узгоджено механізми взаємодії відомств щодо проведення превентивної роботи, у тому числі під час інформаційної кампанії «Виходь на світло», щодо зниження рівня неофіційного працевлаштування та проведення моніторингу стану незадекларованої праці у субʼєктів господарювання.

    Держпраці та ДПС домовилися забезпечити дієву комунікацію територіальних органів, спрямовану на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.


     

  • Через сервіс «інтерактивний інспектор» громадянам надано понад 4 400 консультацій

    Через сервіс «інтерактивний інспектор» громадянам надано понад 4 400 консультацій

    Про це на запит журналістів «Суспільного-Буковина» зазначили в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.  

    Сервіс «інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій заявникам  з питань, що належать до професійної компетенції фахівців Управління Держпраці.

    Сервіс дає можливість громадянам отримати відповіді у найзручніший для них та найшвидший спосіб. 

    Через сервіс  фахівці Управління Держпраці надали заявникам у нинішньому році  понад  4 400 консультацій.

    Буковинці й надалі мають можливість звернутися на сервіс «Інтерактивний інспектор», посилання на який розміщено на сайті Управління -   http://cv.dsp.gov.ua/ ,    а також на ФБ-сторінці територіального органу Держпраці - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua/

    Консультаційна допомога громадянам  надається  у дистанційному режимі.

    На запит журналістів також повідомлено, що станом на початок липня  до Управління  Держпраці надійшло від громадян  83 письмових звернення. 

    80 звернень із них стосувалися питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 3 звернення -  питань охорони праці.

    У  зверненнях порушувалася проблематика недотримання трудового законодавства у частині виплати  заробітної плати, неправомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, надання відпусток в умовах воєнного стану, трудових гарантій військовозобов’язаних , тощо.


     

     

  • Протидію Держпраці тіньовій зайнятості на Буковині обговорили у студії телеканалу «Чернівецький промінь»

    Протидію Держпраці тіньовій зайнятості на Буковині  обговорили у студії  телеканалу «Чернівецький промінь»

    Заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею програми «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь». Автор і ведуча програми - журналістка Світлана Снітко.

    Під час ефіру говорили про те, як змінилося законодавство під час дії воєнного стану, про  нові актуальні норми, зокрема, у частині оформлення трудових відносин.  Зазначали на тому, якими є норми укладання трудових договорів сьогодні та системи оплати праці. Не оминули увагою й норми чинного законодавства щодо відпусток, а також умови, терміни їх надання.  

    «Ми проговорюємо зараз ті речі, які є актуальними для працівників, які працюють легально. Але не для кого не таємниця, що частина людей продовжує працювати неофіційно. Тобто, проблема не задекларованої праці в області нікуди не зникла. Ризиків для неоформлених працівників додалося?» - запитала в ефірі ведуча програми.

    У контексті цього запитання Галина Кушнір розповіла про тенденції  на ринку праці області, а також про необхідність укладання трудових відносин.

    Представниця Управління акцентувала на проміжних результатах нинішньої інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Водночас Галина Кушнір наголосила на тому, що після завершення інформаційної кампанії настане інспекційна й детально роз’яснила до чого мають бути готові  роботодавці Буковини.

    Оскільки програма вийшла в ефір напередодні відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, то  у студії обговорили також наскільки великі небезпеки примусової праці  сьогодні та, як не стати жертвою торгівлі людьми  потенційним шукачам роботи.


     

  • Дністровський район: у рамках кампанії «Виходь на світло» - про ризики недекларування трудових відносин

    Дністровський район:у рамках кампанії «Виходь на світло» - про ризики недекларування трудових відносин  

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович провела низку інформаційних заходів, націлених на інформування місцевих підприємців і підприємств про необхідність декларування трудових відносин.

    Заходами, проведеними в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло»,  охоплено роботодавців Кельменеччини та Сокирянщини.  

    Інспектор праці наголосила на ризиках використання незадекларованої праці та на  відповідальності суб’єктів господарювання за фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення.

    Роботодавців повідомлено, що днями набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».  

    Зокрема, зміни передбачають, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань  додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;  законності припинення трудових договорів та  виявлення неоформлених трудових відносин.

    Алла Попович закликала суб’єктів господарювання до зваженого виконання норм чинного законодавства про працю. Інспектор праці також відповіла, у ході здійснення інформаційної роботи?на численні запитання роботодавців.

    Про актуальні  зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Мораторій на проведення заходів контролю скасовано! Держпраці інформує, кому чекати інспектора праці

    Мораторій на проведення заходів контролю скасовано! Держпраці інформує, кому чекати інспектора праці

    19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цим Законом внесенj зміни до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

    Більше інформації щодо внесених змін ви можете знайти за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/ та на інформаційному порталі pratsia.in.ua у рубриці «Запитання-відповіді».

    Зокрема, внесені зміни передбачають, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань:

    • додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;
    • законності припинення трудових договорів;
    • виявлення неоформлених трудових відносин.

    Слід зазначити, що з початку війни до Держпраці надійшли тисячі звернень громадян щодо порушення їх трудових прав. Найчастіше працівники звертаються з питань оплати праці, незаконного звільнення або призупинення дії трудового договору, примусового надання відпусток без збереження заробітної плати тощо.

    З метою запобігання порушенням та враховуючи зміни, які відбулися в трудовому законодавстві у період воєнного стану, Держпраці проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу як з роботодавцями, так і з працівниками. Це і підтримка роботодавців через консультації безпосередньо на підприємствах, яких з початку війни надано вже більше 33 тисяч.

    Також це і дистанційне консультування як роботодавців, так і працівників через сервіс «інтерактивний інспектор». З 24.02.2022 майже 120 тисяч осіб звернулися за отриманням консультацій з питань праці. Найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 40 тисяч, надання відпусток, у тому числі щодо відпусток без збереження заробітної плати – 15 тисяч, оформлення трудових відносин – 15 тисяч, звільнення – 10 тисяч.

    Крім того, відповіді на запитання щодо яких найчастіше звертаються через сервіс «інтерактивний інспектор» розміщуються на інформаційному порталі pratsia.in.ua. На сьогодні на порталі розміщено понад 120 відповідей.

    Водночас, не у всіх випадках роботодавці дослухаються до порад та роз’яснень. Саме в таких випадках інспектори мають реагувати на кожне з таких порушень.

    Державна служба України з питань праці вчергове наголошує:  дотримання законодавства та недопущення порушень прав працівників – гарантія відсутності перевірок і штрафів!

    Дотримання законодавства про працю – це повага до кожного працівника, до кожного українця.


     

  • Кіцманщина: триває активне консультування роботодавців щодо належного дотримання законодавства про працю

    Кіцманщина: триває активне консультування роботодавців щодо належного дотримання законодавства про працю

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло», інспектор праці Управління Держпраці  Валентина Моргоч відвідує суб’єктів господарювання міста Кіцманя  та інших населених пунктів Чернівецького району задля проведення заходів, націлених на інформування роботодавців про переваги задекларованої праці.

    У ході робочих зустрічей зі суб’єктами господарювання фахівець  Держпраці зазначає, що основна мета кампанії  -  мінімізація незадекларованої праця в області, належна сплата податків та повне дотримання чинного трудового законодавства , у першу чергу, через легалізацію найманих працівників.

    Принагідно Валентина Моргоч інформує роботодавців та працівників трудових колективів про основні зміни законодавства про працю на час дії воєнного стану та акцентує на можливостях отримання підприємцями та працівниками консультаційної допомоги через різноманітні сервіси Держпраці. Зокрема, через сайт Служби  - http://surl.li/cizdzта інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .


     

  • Путильщина: місцевим суб’єктам господарювання - про недопустимість тіньової зайнятості

    Путильщина: місцевим суб’єктам господарювання - про недопустимість тіньової зайнятості

    Низку заходів у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» організувала та провела інспектор праці Управління Держпраці Параска Митрофан.

    Інформаційні заходи відбулися за участю суб’єктів господарювання торговельної галузі, надання послуг, виробників меду.

    Основні тези інформаційних зустрічей - необхідність оформлення трудових відносин з працівниками та повне дотримання чинного трудового законодавства.

    Роботодавців інформують щодо отримання консультаційної допомоги фахівців Управління, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», а також через інформаційні ресурси   Держпраці: сайт відомства - http://surl.li/cizdzта інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .

    Довідково: загалом з початку кампанії інспектори  праці Управління здійснили відвідини 300  роботодавців Чернівецької області .

    Зокрема, у сфері  торгівлі, громадського харчування, надання послуг, а також  агропромислові підприємства різних форм власності,  підприємства будівельної галузі, об’єкти туристичної інфраструктури.  

    Посилена увага – до галузей економіки з найбільшим ризиком використання тіньової зайнятості на Буковині.


     

     

     

     

  • Протидія торгівлі людьми: інспектори Управління консультують громадян, як уникнути небезпек

    Протидія торгівлі людьми: інспектори Управління консультують громадян, як уникнути небезпек

    26 661 особу проконсультували Інспектори Управління Держпраці щодо ризиків торгівлі людьми, примусової праці та трудової експлуатації.

    За час проведення інформаційних заходів, якими охоплено, у першу чергу, переміщених осіб, фахівці територіального органу Держпраці розповсюдили серед респондентів понад 9 тисяч інформаційних листівок та брошур.    

    Наразі  у рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, посадовці Управління продовжують проводити заходи інформування громадян, як розпізнати та уникнути небезпек примусової праці.

    Так, днями такі заходи  проведено у Чернівцях у місцях масового перебування переміщених осіб; на Путильщині, де теж знайшли прихисток від війни чимало переселенців; на Глибоччині та Новоселиччині; у Вижницькому районі.  

    Як уникнути ризиків потрапляння у пастку торгівлі людьми  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • У сервісних центрах Чернівецького обласного центру зайнятості з’явилися матеріали кампанії «Виходь на світло»

    У сервісних центрах Чернівецького обласного центру зайнятості зявилися матеріали кампанії «Виходь на світло»

    Тематичні плакати інформаційної кампанії «Виходь на світло», націленої на боротьбу з тіньовою зайнятістю,  виставлено  у 13 філіях Чернівецького обласного центру зайнятості.  Матеріали розміщено у центрах надання  сервісних послуг громадянам.

    На моніторах філій центру зайнятості  також транслюється соціальна реклама кампанії, яка закликає усіх, хто звертається за послугами при пошуку роботи,  працювати легально.

    Матеріали розміщуватимуться упродовж проходження кампанії, а також і по її завершенню.

    Слід додати, що така ж візуальна реклама Держпраці передана і до філій Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області та до консультативних центрів Державної податкової служби у Чернівецькій області.

    Актуальна інформація про зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdzта на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Актуально! Чи оплачуються лікарняні під час простою?

    Актуально! Чи оплачуються лікарняні під час простою?

    Кожен працівник має право на отримання компенсації втраченого за час лікування заробітку – в умовах війни Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності в повному обсязі.

    У зв’язку із відсутністю необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, особливо під час бойових дій, на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою. У такому випадку працівники не виконують свою роботу, а цей період оплачується у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

    Питання оплати лікарняних під час простою було спільно обговорено представниками Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці та Фонду соціального страхування України. За результатами обговорення Мінсоцполітики було напрацьовано відповідне роз’яснення від 05.07.2022 № 6700/0/2-22/45, з урахуванням якого узгоджено наступну спільну позицію відомств щодо наявності підстав для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникам, які захворіли під час простою.

    Якщо працівник зобов’язаний дотримуватись трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату.

    В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку – підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ відсутні.

    Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.

    Водночас, оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, у якого відсутнє право на оплату лікарняного, за ним зберігається оплата простою у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

    Довідково: допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати у разі настання в неї страхового випадку (стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

    Заробітна плата  винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (стаття 1 Закону України «Про оплату праці»)

    Актуальна інформація про зміни у трудовому законодавстві на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz  та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • Фахівцям з охорони праці закладів освіти Герцаївської громади надано широку консультаційну підтримку

    Фахівцям з охорони праці закладів освіти  Герцаївської громади надано широку консультаційну підтримку

    Напередодні початку нового навчального року посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області провели робочу зустріч з фахівцями з охорони праці освітніх закладів Герцаївської територіальної громади.

     Під час заходу інженерам з охорони праці та відповідальним за стан охорони праці в установах освіти надано широку консультаційну підтримку.

    Зокрема,  щодо належної експлуатації електрообладнання та газового устаткування під час проходження опалювального сезону у школах та позашкільних закладах громади, відповідної підготовки технічного персоналу, отримання дозвільних документів, виконання певного виду робіт, тощо.

    Під час  спілкування присутніх також поінформовано про актуальні зміни у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану.

    Водночас надано інформацію про низку інформаційних кампаній, які наразі впроваджує Держпраці. У тому числі, й про  кампанію "Виходь на світло", покликану мінімізувати рівень нелегальної зайнятості в області.

    Посадовці Управління відповіли ґрунтовно на запитання слухачів й закликали активно використовувати консультативні сервіси Держпраці, зокрема,  сайт  Держпраці: http://surl.li/cizdz та інформаційний портал -  https://pratsia.in.ua .


     

  • Соціальна реклама Держпраці транслюється в ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів

    Соціальна реклама Держпраці транслюється в ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів

    Соціальна реклама Держпраці, яка створена для посилення інформаційної кампанії «Виходь на світло», транслюється в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій і телеканалів.

    Так, на хвилях  Радіо 10, Радіо «С-4», «Буковинській хвилі» виходять соціальні радіоролики, а в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь», телекомпаній «ТВА» та «С-4» - відеореклама, яка демонструє глядачам ризики та небезпеки неофіційної праці.

    Зазначається, зокрема, що в умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Тому сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця - це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави.


     

  • Інформкампанія «Виходь на світло»: інспектори праці інформують місцевих роботодавців про небезпеки неофіційної праці

    Інформкампанія «Виходь на світло»: інспектори праці інформують місцевих роботодавців про небезпеки неофіційної праці

    Фахівці Управління продовжують посилену  інформаційну кампанію, спрямовану на зменшення неофіційної праці в регіоні серед місцевих суб’єктів господарювання.

    Загалом з початку кампанії інспектори  праці здійснили відвідин майже 170  роботодавців. Серед них  - заклади торгівлі, громадського харчування, надання послуг,  агропромислові підприємства різних форм власності, окремі підприємства будівельної галузі, об’єкти туристичної інфраструктури і таке інше.

    У рамках кампанії «Виходь на світло» інспектори праці   Управління налагоджують з суб’єктами господарювання конструктивний діалог.  Основні тези - необхідність оформлення трудових відносин з працівниками та повне дотримання чинного трудового законодавства.

    Підприємцям пропонується також консультативна допомога з інших питань, що входять до професійної компетенції фахівців Управління.

    Роботодавців інформують щодо отримання консультаційної допомоги, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», а також через інформаційні ресурси   Держпраці: сайт відомства - http://surl.li/cizdz та інформаційний портал -  https://pratsia.in.ua.



  • До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми: Держпраці вчергове нагадує, як не потрапити у пастку трудової експлуатації

    До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми: Держпраці вчергове нагадує, як не потрапити у пастку трудової експлуатації

    У рамках відзначення Всесвітнього дня  протидії торгівлі людьми, Державна служба України з питань праці  нагадує потенційним шукачам роботи, як діяти, аби не стати жертвами примусової праці, трудової експлуатації і не потрапити у пастку торгівців людьми.

    Громадянам слід не погоджуватися на роботу, якщо:
    на вас тиснуть і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);
    пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);

    не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);
    вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);

    вимагають плату за працевлаштування (маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);
    не надають інформацію, яку роботу треба виконувати (яка різниця, ваша кваліфікація не має значення, тощо);
    пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.

    Що варто робити, щоб не потрапити у пастку торгівців людьми!

    тримайтесь по двоє або троє;
    не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть номерні знаки авто, котрим їдете;
    в жодному разі не віддавайте свої документи;
    зробіть копії важливих документів і надішліть їх на свою електронну пошту;
    довіряй свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;
    не погоджуйся на неофіційну роботу;
    повідомте рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про подробиці роботи;
    у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції або інших оперативних служб, тощо.

    Актуальна інформація на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua


     

  • У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» Управління посилює консультування громадян

    У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло»  Управління посилює консультування громадян

    Консультування громадян відбувається з питань, які належать до професійної компетентності  фахівців територіального органу Держпраці. 

    Так, громадяни мають можливість отримати інформаційну допомогу з питань законодавства про працю, у тому числі, й щодо легалізації трудових відносин, а також щодо питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці, надання адміністративних послуг, ринкового нагляду, атестації робочих місць, тощо.

    Зокрема, одним із сервісів надання консультаційних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області є сервіс «інтерактивний інспектор».  

    «Інтерактивний інспектор» дає можливість заявникам отримати відповіді у найзручніший та найдоступніший для них спосіб.

    Відповіді на найбільш актуальні питання заявники можуть знайти:

    • на інформаційному порталі Держпраці

    • у розділі  запитання/відповіді на сайті Держпраці

    • у Telegram боті «e-inspector» – @ask_sls_bot. 

    Якщо ви не знайшли відповідь,  можете отримати її у дистанційному режимі:

    • через електронну пошту: interaktuv.cv@gmail.com 

    • заповнивши форму для оперативного отримання роз’яснень: https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7 .

    • через  месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) за телефоном -  095 36 00 215.

    Важливо: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


     

     

     

  • Інспектори Управління провели зустрічі з переселенцями спільно з представниками громадської організації

    Інспектори Управління провели зустрічі з переселенцями спільно з представниками громадської організації

    У рамках заходів, приурочених Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять інформаційну роботу, охоплюючи якомога більшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

    Так, минулими днями інспектори Держпраці спільно із волонтерами громадської організації «Буковинський щит» організували зустрічі з переселенцями, котрі нині проживають у гуртожитках одного із вищих навчальних закладів Чернівців.  

    На зустрічах мова йшла про небезпеки торгівлі людьми, трудової експлуатації та примусової праці.

    Як вберегтися у сьогоднішніх складних умовах громадінням, котрі змушені змінити місце проживання через війну росії та убезпечити себе від ризиків при пошуку роботи – про це розповіли фахівці територіального органу Держпраці у спілкуванні з учасниками зустрічі.

    Посадовці Управління також розповсюдили інформаційні буклети з необхідними контактами державних установ та недержавних організацій, куди можна звернутися по допомогу у разі потрапляння у небезпеку.

    Слухачів також поінформовано про можливість отримання консультаційних послуг Держпраці при  виникненні питань у разі працевлаштування, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор», сайт Держпраці -http://surl.li/cizdzта  інформаційний портал - https://pratsia.in.ua .


     

     

  • Податкова служба долучається до інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло»

    Податкова служба долучається до інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло»

    Відбулась робоча нарада очільників Державної служби України з питань праці та Державної податкової служби України.

    Ігор Дегнера та Тетяна Кірієнко обговорили шляхи взаємодії щодо подолання незадекларованої праці та домовились про співпрацю відомств у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

    Допомагаючи суспільству сформувати розуміння важливості оформлення трудових відносин, ДПС надаватиме інформаційну підтримку щодо ознайомлення громадян з вимогами законодавства щодо офіційного оформлення найманої праці, спільно з Держпраці аналізуватиме виявлені порушення та працюватиме на їх упередження.

    Незадекларована праця позбавляє найманих працівників можливості захисту своїх інтересів та сприяє ухиленню від сплати податків, а відповідно і позбавляє бюджет коштів, необхідних для забезпечення збройних сил України та підтримки громадян, які постраждали від збройної агресії.

    Тож, закликаємо працедавців та їх робітників працювати легально, таким чином допомагаючи нашій країні на шляху до перемоги.


     

  • Окреслено шляхи взаємодії між Управлінням та Берегометською громадою у рамках кампанії «Виходь на світло»

    Окреслено шляхи взаємодії між Управлінням  та Берегометською  громадою у рамках кампанії «Виходь на світло»  

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко провів робочу зустріч з  керівництвом Берегометської територіальної громади Вижницького району.

    Ділове спілкування відбулося з секретарем органу місцевого самоврядування  Юлією Думенко.

    У рамках зустрічі обговорено проходження заходів кампанії «Виходь на світло».  

    Зокрема, Юрій Колодченко повідомив, що основна стратегічна мета інформаційної кампанії -  суттєве зменшення неофіційної праці у територіальних громадах краю.

    «Аце можливо лише за умови максимальної поінформованості роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці», - наголосив інспектор праці.

    Представник Управління має на меті охопити у рамках проходження кампанії максимальну кількість суб’єктів господарювання Берегометської громади, аби попередити про небезпеки не задекларованої зайнятості, відповідальність роботодавців  та надати їм повну консультаційну підтримку щодо дотримання законодавства з питань праці.

    Більше актуальної  інформації  на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі : https://pratsia.in.ua .


     

  • На зустрічах переміщеним особам надано консультації щодо змін у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    На зустрічах переміщеним особам надано консультації щодо змін у трудовому законодавстві на період воєнного стану

    Інформаційна робота з переселенцями триває. Фахівці Управління продовжують зустрічі з внутрішньо переміщеними особами.

    Днями заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина  провела зустрічі з переселенцями, котрі нині перебувають у Новоселиці.

    Біженці з Донецької та Миколаївської областей тимчасово мешкають наразі в одному із освітніх закладів міста.  Тут для них облаштували місця компактного проживання.

    Спілкуючись з переселенцями, представниця Держпраці розповіла присутнім на зустрічах, як уникати ризиків, пов’язаних з трудовою експлуатацією та примусовою працею.

    Слухачам роздано інформаційні матеріали, в яких містяться координати служб та відомств, до яких можна звернутися по допомогу у разі потрапляння у складну життєву ситуацію.

    Принагідно Валентина Панчишина розповіла присутнім  про актуальні зміни у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану та відповіла на уточнюючі запитання громадян.  

    Актуальна інформація на сайті Держпраці України за посиланням : http://surl.li/cizdz

    та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


     

  • Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

    Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

    Сервіс «Інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій з питань трудових відносин та включає увесь спектр інструментів, які дають можливість отримати відповіді у найзручніший та найшвидший спосіб*. 

    Відповіді на найбільш актуальні питання ви можете знайти:

    • наінформаційному порталі Держпраці

    • у розділіпитання/відповіді на сайті Держпраці

    • у Telegram боті «e-inspector» – @ask_sls_bot. 

    Якщо не знайшли відповідь, ви можете отримати її у дистанційному режимі:

    • за номером: 095 360 02 15. 

    • електронною поштою:interaktuv.cv@gmail.com 

    • заповнивши форму для оперативного отримання роз’яснень:https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7 .

    Відповіді на свої питання ви можете отримати у зручний для вас спосіб, зазначивши його у запиті:

    • електронною поштою;

    • на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) за телефоном 095 36 00 215;

    • телефоном.

    ** УВАГА! Звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».

    Якщо Ви хочете звернутися із скаргою про порушення своїх прав, скористайтеся, будь ласка, формою для подання електронного звернення:http://cv.dsp.gov.ua/images/files/forma-1.doc 

    *Вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора. 


     

  • У рамках кампанії «Виходь на світло» про небезпеки неофіційної праці вже поінформовано 35 місцевих роботодавців

    У рамках кампанії «Виходь на світло» про небезпеки неофіційної праці вже поінформовано 35 місцевих роботодавців

    З початку інформаційної  кампанії Держпраці «Виходь на світло», спрямованої на подолання не задекларованої зайнятості, інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  проведено 35 інформаційних відвідувань місцевих роботодавців. 

    Інформаційною роботою охоплено суб’єктів господарювання різних галузей економіки, зокрема, торгівлі, організації харчування, надання  різноманітних послуг, агропромислове виробництво, тощо.

    Інспектори праці роз’яснюють  роботодавцям беззаперечні переваги офіційного працевлаштування, особливо в умовах дії воєнного стану.

    Принагідно зазначають, що суб’єкти господарювання мають можливість отримання інформаційних  та консультаційних послуг Держпрац у різноманітних формах, у тому числі, й в онлайн-форматі через сервіс «інтерактивний інспектор».

    Детальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua.

    Розяснення  щодо трудових відносин під час  дії воєнного стану: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/informatsiini-materialy-dlia-zava


     

  • Суб’єктам господарювання надано роз’яснення щодо можливості отримання ними дозвільних документів під час дії воєнного стану за спрощеною процедурою

    Субєктам господарювання надано роз’яснення щодо можливості отримання ними дозвільних документів під час дії воєнного стану за  спрощеною процедурою

    Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві,  об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці  Управління Держпраці у Чернівецькій області провели низку консультаційно-інформаційних заходів підприємств та підприємців, де раніше під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) виявили  порушення вимог законодавства з промислової безпеки та охорони праці.

    Зокрема, відбулися робочі зустрічі з керівниками товариств з обмеженою відповідальністю, які займаються реалізацією в області  паливно-мастильних матеріалів. 

    Свого часу на підприємствах під час планових та позапланових перевірок Держпраці було виявлено низку порушень. Серед них,  зокрема, відсутність  дозвільних документів на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а також відсутність  декларації відповідності матеріально - технічної бази  вимогам законодавства  з питань охорони праці.

    Відповідно фахівцями Управління було видано приписи на усунення виявлених порушень.

    Наразі фахівці відділу  здійснили на дані підприємства консультаційні візити з метою інформування  щодо спрощеного  отримання документів дозвільного характеру на період дії воєнного стану.

    Керівникам підприємств детально роз’яснили  можливість набуття права на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки на підставі декларації про провадження господарської діяльності без отримання відповідних дозвільних документів.

    Такими є норми Постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 року за №314 – «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності умовах воєнного стану».

    Водночас у спілкуванні фахівці Управління зазначили, що суб’єкти господарювання, котрі набули  право на виконання робіт та на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки  на підставі декларації, можуть користуватися цим правом тимчасово.  Адже після закінчення дії  воєнного стану (упродовж 3 місяців) вони зобов’язані будуть звернутися за отриманням дозвільних документів до територіального органу Держпраці.   

    Додатково представників підприємств поінформовано про можливість отримання консультаційних послуг Держпраці в режимі онлайн, зокрема, через сервіс «інтерактивний інспектор» та через портал - https://pratsia.in.ua .


     

  • Стартував проєкт «єРобота»: подати заявку на участь можна через «Дію»

    Стартував проєкт «єРобота»: подати заявку на участь можна через «Дію»

    З 1 липня стартувала програма «єРобота». Заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду, повідомляє сайт Кабінету міністрів України.

    «Як і обіцяли, запускаємо програму «єРобота». Це гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Це шість проектів, які дозволять створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць», — підкреслив Денис Шмигаль.

    Перша програма в межах «єРобота» - це гранти до 250 тисяч гривень на будь-який мікробізнес. Друга - гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері переробки. Також в межах проекту можна отримати гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га), побудову нових теплиць (до 7 млн грн), стартапи в ІТ, навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.

    Перші п’ять програм передбачають гранти за умови створення нових робочих місць. Кошти можна витратити на купівлю нового обладнання, матеріалів та інструментів. Має бути чіткий та продуманий бізнес-план. Програми так само передбачають співфінансування з боку власника бізнесу та сплату податків. Грантами зможуть користуватися як нові підприємці, так і ті, хто вже має власну справу і хоче її розширити, повідомляють в Уряді.


     

  • Про легальні трудові відносини в умовах воєнного стану: що змінилося?

    Про легальні трудові відносини в умовах воєнного стану: що змінилося?

    Як укласти трудовий договір?

    Роботодавці й працівники самі вирішують, чи укладати договір у письмовій формі.
    На період воєнного стану допускаються строкові договори з новими працівниками, зокрема для заміни тимчасово відсутніх працівників, які в евакуації, відпустці чи втратили працездатність.

    Для кого може бути випробувальний термін?

    Можна встановлювати випробувальний термін для всіх працівників, у тому числі для неповнолітніх, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, одиноких матерів із дітьми до 14 років або дитиною з інвалідністю, внутрішньо переміщених та інших осіб, яких раніше це не стосувалося.

    Чи може роботодавець змінювати умови праці?

    Роботодавці можуть без попередження і згоди працівників перевести їх на іншу роботу та в іншу місцевість для відвернення чи ліквідації наслідків бойових дій, обставин, що загрожують життю чи критичним потребам людей. Але є умови:

    на території не ведуться бойові дії (якщо ведуться, то лише за згодою працівника);

    немає протипоказань за станом здоров’я;

    оплата не нижче середньої за попередньою роботою.

    Скільки тривають робочий час і відпочинок?

    Нормальна тривалість робочого часу — до 60 годин на тиждень замість 40.
    50 годин на тиждень — скорочений робочий час, передбачений для працівників від 16 до 18 років і працівників зі шкідливими умовами праці (проти звичайних 36 годин).
    Роботодавець визначає час початку й закінчення щоденної роботи (зміни).

    Якщо раніше працівники мали відпочивати щонайменше 42 години поспіль щотижня, на період воєнного стану вихідні можуть зменшити до 24 годин.

    Додатково скасовуються:

    заборона роботи у вихідні дні;

    скорочений робочий день напередодні святкових, неробочих і вихідних днів;

    перенесення вихідного дня, якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем;

    обмеження для надурочних робіт.

    Чи діють обмеження на роботу вночі й у небезпечних умовах?

    Вночі не можуть працювати без їхньої згоди вагітні жінки, матері дітей до одного року, а також особи з інвалідністю, яким протипоказана така робота.

    Інші жінки й працівники з дітьми за згодою можуть працювати на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, а також залучатися до нічних і надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові й неробочі дні, їздити у відрядження.

    Скорочений робочий час вночі скасовано.

    Чи може роботодавець не виплачувати заробітну плату?

    Роботодавці мають докладати максимум зусиль, щоби своєчасно виплачувати зарплату.

    І хоча закон допускає порушення строків оплати внаслідок бойових дій або інших обставин непереборної сили, це не звільняє роботодавців від обов’язку виплати заробітної плати.

    Вони мають зробити це одразу після відновлення діяльності.

    За яких умов можна розірвати трудовий договір?

    Ініціаторами звільнення можуть бути як працівники, так і роботодавці.

    Працівники мають право розірвати трудовий договір негайно, якщо:

    підприємство розташоване в зоні бойових дій;

    є загроза їхньому життю і здоров’ю.

    Виняток: працівники критичної інфраструктури або залучені до суспільно корисних робіт.

    Роботодавцям дозволяється звільнити працівника під час тимчасової непрацездатності чи відпустки (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) - з першого дня виходу на роботу.

    Важливо! Якщо працівник не з’являється на роботі через воєнні дії, його не можна звільнити за прогул без поважної причини.

    Що означає призупинення дії трудового договору?

    Якщо внаслідок військової агресії неможливе надання та виконання роботи, закон допускає тимчасове призупинення дії трудового договору. Трудові відносини при цьому зберігаються.

    Про це роботодавець і працівник мають повідомити один одного в будь-який доступний спосіб.

    За додатковою інформацією звертайтеся до Державної служби України з питань праці.

    Актуальна інформація на порталі : https://pratsia.in.ua

    За матеріалами  Держпраці,   підготовленими  у рамках кампанії «Виходь на світло!», що  реалізується за підтримки проєкту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці.


     

  • Стартувала інформаційна кампанія «Виходь на світло!»

    Стартувала інформаційна кампанія Держпраці «Виходь на світло»

    В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України.

    Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця - це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!

    Саме тому, з 1 липня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.

    Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

    Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

    Більше інформації на сайті Держпраці та інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua .


     

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку