UP

Статті

Фільтр
  • Консультаційний супровід релокованих підприємств - серед пріоритетних напрямів роботи Управління

    Консультаційний супровід релокованих підприємств - серед пріоритетних напрямів роботи Управління

    Про це заявила під час круглого столу, приуроченому співпраці державних органів  з релокованими підприємствами, що перемістилися на Буковину, заступниця начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

    Тематичний захід організовано  Чернівецьким  обласним центром зайнятості з метою сприяння переміщеним підприємствам та популяризацією активної програми щодо їх підтримки з боку Уряду та Міністерства економіки України.

    Безпосередніми учасниками активного діалогу стали представники запрошених на зустріч релокованих підприємств, зокрема, будівельних фірм, медичного центру, швейних підприємств.  

    До обговорення долучилися фахівці департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної військової адміністрації, обласної служби зайнятості, а також громадської організації «Клуб підприємців Буковини».

    Організатори також надали технічну можливість долучитися до заходу учасникам з районів області. Це можна було зробити у режимі спілкування онлайн.

    У ході розмови в учасників дискусії виникло чимало запитань, які належать до сфери повноважень Держпраці, зокрема, щодо належного врегулювання трудових відносин між роботодавцями та найманим персоналом під час дії воєнного стану.

    Фахівець Держпраці надали вичерпні роз’яснення на акцентувала на останніх найактуальніших змінах у чинному законодавстві про працю.

    «З початку надання консультативної допомоги релокованим підприємствам, фахівці Управління проконсультували  45  суб’єктів господарювання, - наголосила  Галина Кушнір. - Серед них  - приватні підприємства, товариства з обмеженою відповідальністю, фізичні особи-підприємці. У розрізі економічної діяльності -  підприємства харчової та деревообробної промисловості, виробники товарів промислової групи, ІТ- компанії та інші. Наразі посадовці  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують надавати таким підприємствам, установам, організаціям весь спектр необхідної консультаційної допомоги, зокрема,  з питань промислової безпеки, охорони та гігієни  праці, трудового законодавства, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг», - підкреслила посадовець Держпраці.

    Учасникам зустрічі було надано повну контактну  інформацію щодо  консультаційних сервісів Управління, де оперативно можна отримати необхідну допомогу, у тому числі, й через сервіс «інтерактивний інспектор».   


      

     

     

  • Працівники КП «Черівціводоканал» вдосконалили свої навички на тренінгу щодо безпечного виконання робіт у колодязях

    Працівники КП «Черівціводоканал» вдосконалили  свої навички на тренінгу щодо безпечного виконання робіт у колодязях

    Організатори заходу - фахівці відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці. 

    Тренінг організовано з метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання  робіт підвищеної небезпеки  у замкнутому просторі.

    До участі у тренінгу залучили працівників комунального підприємства «Чернівціводоканал», яке є для обласного центру стратегічним підприємством, що надає городянам послуги з водопостачання та водовідведення.

    Безпосередніми учасниками тренінгу стали працівники дільниці водопровідних мереж підприємства.

    Участь у заході взяли: начальник служби охорони праці підприємства Микола Марчук, начальник дільниці водопровідних мереж Ігор Тимофіїв, газоелектрозварювальник Григорій Андрущак, слюсарі Ігор Рубаняк, Іван Кадук, Дмитро Скакун та інші.    

    Управління Держпраці на тренінгу представляли заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Костянтин Соболевич та головний державний інспектор Сергій Андрієць.

    Фахівці територіального органу Держпраці запросили до участі у заході представників Чернівецької обласної ради профспілок, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, Федерації роботодавців Буковини, а також  департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради.

    Розпочинаючи тренінг, посадовці Держпраці ознайомили учасників зі статистикою нещасних випадків, що мали місце на підприємствах області цьогоріч, надали актуальну інформацію щодо причин та наслідків випадків виробничого травматизму.  

    Фахівці Управління наголосили відповідальним особам та учасникам тренінгу на загальних вимогах щодо організації виробничого процесу на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства та деталізували на забезпеченні безпечного виконання робіт, контролі газоповітряного середовища під час виконання таких робіт, забезпеченні працівників засобами колективного та індивідуального захисту, наявності та справності технологічного обладнання, а також на проходженні відповідних інструктажів при виконання робіт підвищеної небезпеки та на дотримання належної виробничої дисципліни.

    У практичній частині  тренінгу працівники дільниці здійснювали монтування  врізного хомута зі встановленням запірної арматури у систему водопроводу. Перед тим було обговорено організацію та технічну підготовку території, на якій проводилися роботи, а також застосування засобів індивідуального захисту.

    У підсумку тренінгу було зазначено, що створення здорових та безпечних умов праці для працівників убезпечить настання випадків виробничого травматизму на будь якому підприємстві, в установі, чи організації регіону.


     

  • В освітніх установах проведено превентивні заходи, націлені на мінімізацію виробничого травматизму

    В освітніх установах проведено превентивні заходи, націлені на мінімізацію виробничого травматизму   

    Посадовці Управління Держпраці й надалі відвідують освітні установи Чернівців та області задля проведення превентивних  заходів, націлених на мінімізацію виробничого травматизму.

    Так, днями один із інформаційних заходів  проведено у Чернівецькій загальноосвітній школі №4. Організувала та провела робочу зустріч - нараду головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Регіна Задоровська за участю  фахівця з охорони праці установи Ганни Сичкової.

    Загалом участь у заході взяли 52 фахівці освітнього закладу, зокрема, педагоги, технічні працівники.

    У ході зустрічі обговорено необхідність дотримання Закону України «Про охорону праці» у частині проходження персоналом навчання та перевірки знань з питань охорони праці, ведення відповідної документації,  проходження інструктажів, використання  засобів індивідуального захисту, тощо.

    Окремо мовилося про безпеку проведення робіт на висоті, безпечну експлуатацію електроустаткування, опалювального обладнання, оскільки незабаром розпочнеться опалювальний сезон.

    Детально наголошено на нововведеннях та  змінах у трудовому законодавстві у зв’язку із дією воєнного стану.

    Інспектор Регіна Задоровська рекомендувала посадовцям  закладу здійснювати постійний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з питань безпеки праці,  оскільки це сприятиме запобіганню виробничому травматизму в освітній галузі, а відповідно убезпечить здоров’я і життя персоналу при виконанні ним трудових обов’язків.

    Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua


     

     

     

     

  • Управління розпочинає формування комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку, в якому постраждали працівники «Чернівцігазу» (доповнюється)

    Управління розпочинає формування комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку, в якому постраждали працівники «Чернівцігазу» (доповнюється)

    В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області розпочинається формування комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, в якому постраждали працівники  АТ «Чернівцігаз».

    Нещасний випадок мав місце під час виконання планових робіт.

    Екстрене повідомлення про госпіталізацію одного із постраждалих до обласного медичного закладу надійшло до територіального органу Держпраці учора, 28 вересня, о 16.25.

    За попередніми даними, працівники проводили роботи у підземному колодязі.  Під час проведення робіт слюсар, який безпосередньо перебував у колодязі, раптово втратив свідомість. Під час надання йому медичної допомоги - помер.

    Другого постраждалого  госпіталізували до медичного закладу.  Як повідомили фахівці медичної установи, у нього виявлено ознаки отруєння газом.

    Відповідно до Порядку  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці має встановити остаточні обставини та причини нещасного випадку з тяжкими наслідками.

    Довідково: за 8 місяців  2022 року  на підприємствах, в установах, організаціях Буковини зафіксовано 23 нещасні  випадки, три з яких - зі смертельними наслідками.

    Нещасні випадки зі смертельними наслідками мали місце  на підприємстві пошти та зв’язку,   нафтохімічної промисловості, соціально-культурної сфери.

    Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму в області задокументовано у соціально-культурній сфері.


     

     

  • Про окремі питання оплати праці при спрощеному режимі регулювання трудових відносин

    Про окремі питання оплати праці при спрощеному режимі регулювання трудових відносин

    Державна служба України з питань праці роз’яснює.  

    Яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати заробітної плати при спрощеному режимі регулювання?

    Однією із істотних умов трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин є відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати, що передбачає визначення у трудовому договорі розміру компенсації (у процентному відношенні до розміру заробітної плати (тарифної ставки або окладу (посадового окладу), яка сплачується роботодавцем працівнику за кожний день затримки виплати заробітної плати.

    За відсутності у трудовому договорі відповідних положень про відповідальність роботодавця, застосовуються норми законодавства про працю, визначені Кодексом законів про працю України та Законом України «Про оплату праці».

    Чи поширюються мінімальні державні гарантії в оплаті праці на працівників при спрощеному режимі регулювання?

    В умовах спрощеного режиму розмір заробітної плати визначається трудовим договором з урахуванням встановленого законом мінімального рівня оплати праці (стаття 115 Кодексу законів про працю України).

    Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


     

     

  • Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на підприємствах сільського господарства

    Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на підприємствах сільського господарства

    Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено низку інформаційних заходів серед суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.

    Робота проводилася у повній взаємодії з фахівцями відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області та відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби у регіоні.

    Так,  робоча мобільна група відвідала днями ще два сільськогосподарські підприємства: фермерське господарство Ілаша та товариство з обмеженою відповідальністю «АПК  -Буковина». Підприємства здійснюють господарську діяльність у Дністровському районі.

    Спілкуючись із працівниками агропромислових виробництв, фахівці, котрі входили до складу мобільних груп, зазначили на ключових ознаках примусової праці.

    Надали узагальнені рекомендації, як громадянам слід протидіяти у разі, якщо роботодавець порушує норми трудового права, або ж у будь - який інший спосіб обмежує конституційні права та свободи працівників.     

    Учасникам  зустрічі надали перелік інформаційних ресурсів Служби та Управління, де можна переглянути найактуальніші юридичні роз’яснення трудового законодавства та законодавства з безпеки праці.    

    Також під час профілактично-інформаційних заходів посадовці  територіального органу Держпраці надали роз’яснення присутнім про особливості застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану та акцентували на неприпустимості неоформлених трудових відносин.

    Актуальна інформація на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.


     

  • Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах

    Тривають інформаційні заходи щодо протидії трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах

    Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено низку інформаційних заходів серед суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.

    Робота проводилася у повній взаємодії з фахівцями відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області та відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби у регіоні.

    Так,  робоча мобільна група відвідала днями ще два сільськогосподарські підприємства: фермерське господарство Ілаша та товариство з обмеженою відповідальністю «АПК  -Буковина». Підприємства здійснюють господарську діяльність у Дністровському районі.

    Спілкуючись із працівниками агропромислових виробництв, фахівці, котрі входили до складу мобільних груп, зазначили на ключових ознаках примусової праці. Надали узагальнені рекомендації, як громадянам слід протидіяти у разі, якщо роботодавець порушує норми трудового права, або ж у будь який інший спосіб обмежує конституційні права та свободи працівників.     

    Учасникам  зустрічі надали перелік інформаційних ресурсів Служби та Управління, де можна переглянути найактуальніші юридичні роз’яснення трудового законодавства та законодавства з безпеки праці.    

    Також під час профілактично-інформаційних заходів посадовці  територіального органу Держпраці надали роз’яснення присутнім про особливості застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану та акцентували на неприпустимості неоформлених трудових відносин.

    Актуальна інформація на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.


     

  • Роботу у безпечних регіонах відновили 558 релокованих підприємств

    Роботу у безпечних регіонах відновили 558 релокованих підприємств

    Про це повідомляє Міністерство економіки України, яке  продовжує програму “Релокація бізнесу”. Скористатися нею може будь-який суб’єкт господарювання. Для цього потрібно залишити заявку на спеціальній онлайн-платформі. Після опрацювання заявки, бізнесу запропонують комплексний пакет державної підтримки.

    Від початку дії програми зареєстровано  1846 заявок.745 підприємств переїхали у більш безпечні регіони, 558  із них  відновили роботу на нових місцях. Для 286 підприємств зараз здійснюється пошук потрібної локації або способу транспортування.

    Найбільше бізнесів релокувалися з Харківської області - 193 підприємства, Київської - 180, Донецької - 106, Дніпропетровської - 27, Запорізької області - 26.

    Найчастіше підприємства переїжджають до Львівської області (25%), Закарпатської (16%), Чернівецької (11%), Тернопільської (8%), Дніпропетровської (7%) та Івано-Франківської (7%).

    Допомога від держави полягає у підборі місця розташування для бізнесу на безпечній території, допомозі з перевезенням на нову локацію, сприянні в розселенні працівників та пошуку нових співробітників, підтримці у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту, повідомляється на сайті Мінекономіки України.

    Тепер, коли Збройні Сили України звільнили частину  українських територій, спостерігається тенденція повернення бізнесів на попередні місця роботи.Так, 609 підприємств відмовилися від раніше поданих заявок на релокацію, а 37 підприємств повернулися на попереднє місце провадження діяльності на деокупованій території, констатують у профільному Міністерстві.

    З початку надання консультативної допомоги релокованим підприємствам, які перемістили свої бізнеси на територію Буковини  та відновили тут  свою економічну діяльність, фахівці Управління Держпраці проконсультували  42 таких  суб’єкти господарювання.

    Серед них  - приватні підприємства, товариства з обмеженою відповідальністю, фізичні особи-підприємці. У розрізі економічної діяльності -  це підприємства харчової та деревообробної промисловості, виробники товарів промислової групи, ІТ- компанії та інші.

    Наразі посадовці  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують надавати таким підприємствам, установам, організаціям весь спектр необхідної консультаційної допомоги, зокрема,  з питань промислової безпеки, охорони та гігієни  праці, трудового законодавства, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

    Для цього представники релокованих підприємств можуть звернутися до територіального органу Держпраці  у зручний для них спосіб комунікації.

    Так, інспектори Управління можуть оперативно прибути на підприємство, в установу, організацію для надання методичної допомоги, якщо роботодавець повідомить про таку необхідність  телефоном: (0372) 55-37-24, або електронною поштою на адресу:  dsp@cv.dsp.gov.ua.

    Також заявник може скористатися сервісом  Держпраці «інтерактивний інспектор». На сайті Управління Держпраці розміщено прямі контакти та покрокова інструкція, як це можна зробити.

    Свої запити на «інтерактивний інспектор» можна спрямувати, заповнивши  так звану гугл-форму, або направивши свої запити у зручний для кожного заявника спосіб комунікації. Це визначає безпосередньо сам заявник.

    Актуальну інформацію для релокованих підприємств можна переглянути на сайті Держпраці України -  https://dsp.gov.ua/

    на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua

    на сайті Управління Держпраці - http://cv.dsp.gov.ua/

    на офіційній сторінці Управління у ФБ - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua/

    у Телеграм-каналі - https://t.me/cv_dsp

    Управління Держпраці у Чернівецькій області  націлене створювати для релокованих підприємств максимально сприятливий консультативний супровід та надавати необхідну інформаційно-роз’яснювальну допомогу.


     

     

     

  • Посадовці Держпраці взяли участь у Міжнародній конференції з вибухотехніки та піротехніки

    Посадовці Держпраці взяли участь у Міжнародній конференції з вибухотехніки та піротехніки

    21-23 вересня у місті Хротовіце (Чеська Республіка), відбулася міжнародна конференція «Вибухотехніка та піротехніка 2022».

    Захід призначений для інженерів-підривників, піротехніків та інших співробітників науки, науково-дослідної галузі, галузі освіти, безпеки праці, юриспруденції та усіх галузей, що використовують вибухові роботи, а також для спеціалістів, постачальників та користувачів вибухових робіт, повідомляється на сайті Держпраці України.

    Від Держпраці, за дорученням Голови Служби, з метою здобуття міжнародного досвіду у конференції взяли участь начальник управління гірничого нагляду Держпраці Олег Нелень та в.о. начальника ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Марія Брезіцька.

    Під час заходу відбулися обговорення змін у законодавстві, які впливають на отримання дозволів на проведення вибухових робіт. Представники Чеської сторони ділилися результатами діяльності гірничого управління з контролю. Розглядали динаміку розвитку галузі вибухових речовин.

    Учасники конференції мали змогу також ознайомитися із застосуванням сучасних систем на бурових установках, новою електронною системою ініціювання вибуху, цільовими системами тощо.


     

  • Підтримано урядові ініціативи для активізації ринку праці та стимулювання зайнятості

    Підтримано урядові ініціативи для активізації ринку праці та стимулювання зайнятості

    Верховна Рада України ухвалила урядові законопроекти, спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення, зокрема, законопроекти 6067 та 5795.  

    “Уряд приділяє особливу увагу питанню підвищення рівня зайнятості, адже через війну мільйони українців втратили роботу, бо підприємства зупинились чи зруйновані, багато хто вимушено переїхав в більш безпечні регіони і шукає нову роботу там. Ми вже запустили низку програм, що стимулюють створення нових робочих місць та зменшення безробіття. Зокрема, грантові програми на відкриття та розвиток бізнесу, виплачуємо компенсацію роботодавцям за працевлаштування переселенців. Підтримка парламентом наших законодавчих ініціатив -  черговий крок, що допоможе активізувати ситуацію на ринку праці, а також збільшити податкові надходження”, - прокоментувала Перший віцепрем'єр- міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.  

    Законопроектом 6067 запроваджується низка новацій, що дозволять удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття. Зокрема, впроваджується стимулювання для роботодавців у вигляді компенсації ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю за працевлаштування: молоді, зокрема, на перше робоче місце; учасників бойових дій; одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю; осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку; осіб з інвалідністю; довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громадян.

    Окрім того, змінюються застарілі підходи щодо допомоги безробітним в пошуку підходящої роботи, впроваджується європейський метод до виплати допомоги по безробіттю відповідно до страхових принципів - чим більший страховий стаж, тим більше тривалість та розмір виплат, які отримує людина. Пропонується залучати більше безробітних до громадських робіт з відновлення країни, за що вони отримуватимуть вищий дохід, ніж допомога по безробіттю.

    Законодавчі зміни, запропоновані законопроектом 5795, також врегульовують низку питань щодо роботи в Україні іноземців та осіб без громадянства. Зокрема: встановлюється належний контроль за застосуванням праці іноземців та осіб без громадянства та сплатою ЄСВ шляхом запровадження моніторингу через електронний обмін інформацією між різними органами; Державній службі зайнятості надається право оперативно реагувати і скасовувати дозволи на застосування праці іноземців за зверненням правоохоронних органів; зменшується навантаження на роботодавців у разі залучення іноземної робочої сили шляхом скасування вимоги щодо виплати заробітної плати іноземцю у розмірі 5 або 10 мінімальних заробітних плат; удосконалюється порядок видачі дозволів - ця адміністративна послуга стане доступною через ЦНАП. 

    За матеріалами сайту Міністерства економіки України


     

     

  • У 5 територіальних громадах Буковини надано широку консультаційну підтримку

    У 5 територіальних громадах Буковини надано широку консультаційну підтримку

    Низку робочих зустрічей фахівців Управління Держпраці проведено у територіальних громадах Буковини.

    Зустрічі організовано, зокрема,  у Кіцманській, Мамаївській, Неполоковецькій, Кадубівецькій, Юрковецькій  громадах.  

    Від Управління Держпраці участь у зустрічах та робочих зібраннях взяв перший заступник начальника  відомства Іван Гордей.

    У першу чергу, заступник керівника територіального органу Держпраці звернувся до учасників зустрічей з нагадуванням щодо належної організації опалювального сезону у соціально-культурних закладах та  установах  громад, зокрема, щодо належної експлуатації електрообладнання та газового устаткування; перевірки димових та вентиляційних каналів об’єктів і споруд; отримання, у разі необхідності, відповідних дозвільних документів; належної підготовки технічного персоналу; його проходженні навчання з охорони праці.

    Іван Гордей наголосив присутнім на необхідності повного дотримання законодавства з безпеки  та гігієни праці відповідно до Закону України «Про охорону праці». 

    Присутніх також поінформовано про  найактуальніші зміни у трудовому законодавстві, акцентовано на потребі укладання офіційних трудових відносин між роботодавцями та працівниками та надано інформацію про низку  кампаній, які впроваджуються Держпраці.

    У тому числі, й про  кампанію "Виходь на світло", покликану мінімізувати рівень нелегальної зайнятості в області.

    Окремо акцентовано на інформаційній кампанії щодо протидії торгівлі людьми, оскільки наразі у цих територіальних громадах проживає значна кількість вимушено переміщених осіб.


     

     

  • Управління продовжує проведення тематичних зустрічей та лекцій у місцевих освітніх закладах

    Управління продовжує проведення тематичних зустрічей та лекцій у місцевих освітніх закладах

    Тема таких зустрічей та лекцій -  небезпеки та ризики не задекларованої праці,  праця молоді та неповнолітніх,  соціальні, трудові гарантії та  права працівників.

    Додатково слухачів таких тематичних заходів ознайомлюють з нормами чинного законодавства про безпеку та гігієну праці.

    Днями фахівці Управління провели інформаційно - роз’яснювальну  роботу зі студентами та учнями кількох освітніх установ області.

    Так, заступниця начальника Управління Галина Кушнір провела тематичну лекцію зі студентами  факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

    Ще одну тематичну зустріч проведено зі студентами  першого курсу Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну заступницею начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління  Валентиною Панчишиною.

    Головний державний інспектор, фахівець сектору з питань експертизи умов праці Василь Сагалюк поспілкувався зі студентами Вашковецького фахового медичного коледжу.

    Фахівці відділу нагляду в АПК та СКС Управління, головні державні інспектори  Дмитро Паламарчук та Іван Мохнатий провели зустріч з учнями Чернівецького професійного ліцею сфери послуг.

    Під час спілкування зі студентами та учнями освітніх закладів детально роз’яснено  щодо особливостей  працевлаштування молодих працівників, їхніх трудових та соціальних прав.

    Акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Ґрунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

    Окремо наголошено  на необхідності офіційного працевлаштування, а також на відповідальності сторін у разі відсутності легальних трудових відносин між роботодавцем і працівником.

    Студентів ознайомлено з інформаційними ресурсами Управління, де кожен користувач може знайти необхідні для нього роз’яснення - сайтом, телеграм-каналом та офіційною сторінкою відомства у мережі ФБ .

    У ході зустрічей оприлюднено  інформацію про студентський фестиваль реклами, де талановита молодь може взяти участь.

    Наголошено на тому, що цього річ Служба у рамках фестивалю започаткувала номінацію «Україна працює!», яка включає дві теми, зокрема, «Працюй легально - підтримай країну!» та  «Працюй безпечно - врятуй життя в часи війни!».

    Зазначено, що Держпраці України підтримує прагнення талановитої молоді донести до своїх однолітків інформацію про те, чому важливо працювати за трудовим договором та дбати про свою безпеку на роботі.


     

  • На агропідприємствах Буковини, у рамках роботи мобільних груп, проведено низку інформаційних заходів

    На агропідприємствах Буковини, у рамках роботи мобільних груп, проведено низку інформаційних заходів  

    Робота мобільних груп, націлених на протидію  примусовій праці та  трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах області стартувала у понеділок, 19 вересня.

    Про створення таких мобільних груп домовилися напередодні на  робочій зустрічі  фахівці Управління Держпраці, відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби. 

    Тоді ж було обговорено загальний  план спільної роботи щодо протидії використання примусової праці та трудової експлуатації  у  сільськогосподарській галузі  Буковини - на агропромислових підприємствах, у фермерських господарствах, об’єднаннях, селянських спілках, фізичними особами - підприємцями.    

    У перші дні мобільні групи охопили діяльністю підприємства Дністровського району. Так, фахівці, які увійшли до їх складу, відвідали з інформаційними візитами підприємства Кельменеччини  - ПП «Агро-Вест-Ком» та ПП «Югро».

    На зустрічах з посадовцями Держпраці, Державної міграційної служби та Нацполіції були присутні, безпосередньо, трудові колективи цих підприємств.

    Працівникам, найперше, розповіли, які фактори можуть свідчити про те, що людина потрапила у  трудове рабство, або ж її працю використовують, як примусову.

    Учасникам зустрічі надали детальне пояснення, у який спосіб і куди слід звертатися за захистом,  якщо такий ризик виник. Серед них розповсюдили тематичні матеріали – листівки та брошури.

    Водночас працівникам повідомили про найактуальніші зміни у трудовому законодавстві у зв’язку із введенням у дію воєнного стану,  відповіли на їхні численні запитання, проконсультували з окремих питань і роботодавців.

    У ході спілкування   наголошено  на недопустимості використання неоформлених трудових відносин, оскільки наразі в аграріїв триває збір врожаю, відповідно значно збільшиться кількість найманого персоналу.

    Принагідно повідомили про результати інформаційних кампаній Держпраці, націлених на протидію торгівлі людьми та використанні нелегальної зайнятості.    


     

  • Обережно - шахраї!

    До Державної служби України з питань праці надходить інформація від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки від осіб, у тому числі, які представляються колишніми працівниками державних підприємств, віднесених до сфери управління Держпраці, з комерційними пропозиціями щодо надання послуг у сфері охорони праці.

    Необхідність пристати на такі комерційні пропозиції шахраї обґрунтовують узгодженням дій з Держпраці.

    Наголошуємо, що Держпраці здійснює свою діяльність виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відповідно до вимог законодавства.

    У своїй роботі Держпраці НЕ НАДАЄ переваг будь-яким суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність у сфері охорони праці.

    Просимо невідкладно інформувати про зазначені факти Державну службу України з питань праці  через рубрику "Повідомити про корупцію" та правоохоронні органи у регіонах.


     

  • Про спрощений режим регулювання трудових відносин – роз’яснює Держпраці

    Про спрощений режим регулювання трудових відносин – роз’яснює Держпраці

    Хто може скористатися спрощеним режимом регулювання трудових відносин?

    Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають:

    між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;

    або між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

    Спрощений режим може на добровільних засадах застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

    Спрощений режим може застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями виключно на добровільних засадах.

    Як оформлюється укладення трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин?

    Регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором.

    У трудовому договорі зазначається інформація про умови праці, наявність/відсутність на робочому місці працівника небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також визначаються встановлені законом права працівника на пільги і компенсації за роботу в шкідливих умовах.

    Працівник вважається поінформованим про умови праці та наявність/відсутність на його робочому місці небезпечних факторів з моменту підписання ним трудового договору.

    Трудовий договір укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному примірнику для кожної із сторін).

    За згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

    При цьому варто врахувати, що відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення органів Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Таким чином, укладення трудового договору, в тому числі при спрощеному режимі регулювання трудових відносин, оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, і подається повідомлення до органів Державної податкової служби України.

    Чи є обов’язковим укладення письмового трудового договору при спрощеному режимі регулювання в умовах воєнного стану?

    Статтею 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

    Відповідно до вимог статті 49-6 Кодексу законів про працю України регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором.

    Трудовий договір в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному примірнику для кожної із сторін). За згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

    Трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах спрощеного режиму, які не врегульовані положеннями глави ІІІ-Б Кодексу законів про працю України та/або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями Кодексу законів про працю України.

    В умовах воєнного стану положення трудового договору застосовуються в тій частині, що не суперечать законодавству щодо регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, якщо інше не встановлено домовленістю сторін.

    Таким чином, за відсутності письмового трудового договору не може бути застосований спрощений режим регулювання трудових відносин.

    Актуальна інформація  про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua


     

     

  • Основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням, - зменшення виробничого травматизму

    Основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням, - зменшення виробничого травматизму

    «Зменшення виробничого травматизму, а отже, збереження життя і здоров’я працівників - ось основна мета тематичних тренінгів, проведених Управлінням Держпраці у 2022 році», - про це зазначив начальник відомства Василь Боячук у коментарі журналістам телеканалу С-4.

    Очільник територіального органу Держпраці повідомив, що тематичні заходи цього річ вже проведено на підприємствах житлово-комунального, лісового, газового господарств, а також на підприємстві енергетичної сфери.

    Для довідки: за даними Управління   за 8 місяців 2022 року на підприємствах, в установах, організаціях регіону зафіксовано 23 нещасні  випадки, три з яких - зі смертельними наслідками.

    «Для того, аби ми змогли мінімізувати виробничий травматизм на підприємствах області,  і проводяться такі заходи, а ще для обміну досвідом і впровадженням кращих практик управління промисловою безпекою та охороною праці», - підсумував у розмові з журналістами популярного місцевого телеканалу Василь Боячук.  

    Фото - з офіційної сторінки телеканалу «С-4» у фейсбуці


     

  • Актуально! Повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено

    Актуально! Повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено

    Державна служба України з питань праці нагадує: у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», повноваження Держпраці щодо адміністрування Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки припинено з 06.08.2022 року.

    Постановою Кабінету Міністрів України  від 13.09.2022 року за  № 1030 затверджено «Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та їх обліку», а Постанову Уряду  від 11.07.2002 року за № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки» (Офіційний вісник України, 2002 рік, № 29, ст. 1357) визначено такою, що втратила чинність.

    Отже, повноваження щодо ведення обліку об’єктів підвищеної небезпеки та ведення Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки Постановою КМУ від 13.09.2022 року за  № 1030 передано до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

    Ознайомитись з постановою КМУ від 13.09.2022 № 1030 можна за посиланням:  https://www.kmu.gov.ua/.../deiaki-pytannia-identyfikatsii...


     

     

     

  • Майбутнім випускникам освітніх закладів Вижниччини - про важливість укладання офіційних трудових відносин

    Майбутнім випускникам освітніх закладів Вижниччини - про важливість укладання офіційних трудових відносин

    Низку інформаційних заходів проведено в освітніх установах  Вижниччини. Лекції-бесіди у навчальних закладах організував і провів інспектор праці Управління Юрій Колодченко.

    Так, днями інформаційні заході відбулися, зокрема, у Іспаському ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Мигівському ЗЗСО.

    Випускникам шкіл, а отже, у майбутньому  потенційним шукачам роботи, фахівець територіального органу Держпраці розповім про загальні норми трудового законодавства, необхідність їх дотримання, а також про соціальні та трудові  гарантії, на які може розраховувати кожен працівник, котрий працює легально.  

    Мовилося про порядок оформлення на роботу у трудові колективи, режим робочого часу, проходження медичних оглядів, оплату праці, надання відпусток і таке інше.

    Школярам детально роз’яснено, як організовуються трудові відносини між роботодавцями та працівниками в умовах воєнного стану і на що слід розраховувати, укладаючи їх.  Окремо наголошено на тому, що таке спрощений режим регулювання трудових відносин та хто ним може скористатися.


  • Розпочав роботу «Єдиний портал вакансій»

    Розпочав роботу  «Єдиний портал вакансій»

    В Україні запрацював «Єдиний портал вакансій» - інструмент, який значно полегшить пошук роботи. Про це повідомляє сайт Міністерства економіки України.

    «Працевлаштування – надзвичайно актуальна на сьогодні проблема для багатьох українців. Надто тих, хто змушений був покинути свої домівки через бойові дії в своєму регіоні та переїхати. Водночас бізнес, який через війну змінив локацію, а також підприємства, що відкриваються чи розширюються, в тому числі за допомоги наших грантових програм, потребують робочої сили. Новий інструмент допоможе і роботодавцям, і працівникам та сприятиме відновленню та подальшому розвитку економіки. План Відновлення України передбачає створення більше 1 млн 700 тисяч робочих місць упродовж наступних років. Отже, «Єдиний портал вакансій» буде дуже корисним і в майбутньому», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

    Новий портал дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи спеціалізації, очікуваного рівня зарплати. Нові вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу та є максимально актуальними.

    Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року. Наприкінці травня було підписано договір про співпрацю та інформаційну взаємодію між Міністерством економіки, Державною службою зайнятості та 5 найбільшими сайтами з працевлаштування (work.ua, robota.uagrc.ua, novarobota.uapidbir.com). Результатом співпраці стало створення «Єдиного порталу вакансій».


     

  • Фахівці Управління, міграційної служби та поліції обговорили спільні заходи щодо запобігання трудовій експлуатації у сільському господарстві

    Фахівці Управління, міграційної служби та поліції обговорили спільні заходи щодо запобігання трудовій експлуатації  у сільському господарстві

    Сьогодні, 15 вересня, відбулася робоча зустріч фахівців територіального органу Держпраці зі співробітниками відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області та відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби.

    Участь у нараді від Держпраці взяли: начальник Управління Василь Боячук, заступник керівника Галина Кушнір, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, інспектор відділу Володимир Хіврич.  

    Під час робочої зустрічі обговорено план спільної роботи щодо протидії використання примусової праці та трудової експлуатації, зокрема, у  сільськогосподарській галузі  Буковини - на агропромислових підприємствах, у фермерських господарствах, об’єднаннях, селянських спілках, фізичними особами - підприємцями.    

    Учасники зустрічі розробили та узгодили план проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів серед суб’єктів господарювання безпосередньо у районах  області, здійснили  обмін аналітичною інформацією, друкованою продукцією для розповсюдження серед респондентів.

    Також представники Управління поінформували колег щодо результатів інформаційної кампанії Держпраці, націленої на протидію торгівлі людьми.

    Зазначено, що загалом фахівці Управління провели у рамках кампанії понад 600 інформаційних заходів та надали роз’яснення понад 200 тисячам осіб. Серед  них розповсюдили майже 15 тисяч екземплярів друкованої продукції - тематичні плакати, листівки, брошури.

    Задля проведення спільних  інформаційно - розяснювальних заходів, націлених на протидію  торгівлі людьми та їх трудовій експлуатації, у рамках зустрічі створено мобільні робочі групи, які розпочнуть діяльність  вже найближчими днями.

    Як протидіяти торгівлі людьми – на інформаційному порталі Держпраці:  https://pratsia.in.ua


     

     

  • У проекті бюджету на 2023 рік зафіксовано мінімальну заробітну плату у 6 700 гривень

    У проекті бюджету на 2023 рік зафіксовано мінімальну заробітну плату у 6 700 гривень

    Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2023 рік. Загальна сума доходів держбюджету прогнозується у 1 279,1 млрд грн. Видатки та надання кредитів плануються в обсязі 2 573,4 млрд грн.

    Проект головного фінансового плану країни  передбачає, зокрема, спрямування ресурсів на такі пріоритетні напрями: національна безпека та оборона, охорона здоров’я;  освіта; пенсійне забезпечення та соціальний захист; підтримка ветеранів війни; Резервний фонд; Фонд ліквідації наслідків збройної агресії; Фонд розвитку підприємництва; надання грантів бізнесу.

    Незважаючи на складні умови воєнного стану, в проекті Державного бюджету збережено рівень соціальних стандартів: мінімальна заробітна плата з 01 січня 2023 року становитиме 6 700 грн на місяць, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць - 2 589 гривень, інформує сайт Кабінету Міністрів України.


     

  • Про пошук шляхів взаємодії йшлося під час зустрічі у Державній інспекції архітектури та містобудування України

    Про пошук шляхів взаємодії йшлося під час зустрічі у Державній інспекції архітектури та містобудування України

    За дорученням Голови Держпраці відбулася робоча зустріч заступника Голови Держпраці Алли Горбатюк із заступником Голови ДІАМ Наталією Дюжиловою.

    Під час заходу посадовці окреслили потенційні механізми співпраці з питань здійснення державного ринкового нагляду та недопущення поширення нехарчової продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

    Також обговорили можливу взаємодію щодо здійснення моніторингу стану забезпечення трудових прав громадян та прийняття в експлуатацію об’єктів промислового й виробничого призначення тощо.

    На завершення зустрічі сторони домовились продовжити роботу з розроблення заходів для ефективного співробітництва, яке сприятиме захисту прав та інтересів як суб’єктів господарювання, так і споживачів (користувачів) продукції, що є надзвичайно важливим в умовах воєнного стану, повідомляє сайт Держпраці України.


     

     

     

  • Урядова програма «єРобота» дає можливість роботодавцям створити нові робочі місця

    Урядова програма «єРобота» дає можливість роботодавцям створити нові робочі місця

    У рамках урядової програми “єРобота” майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу, 1115 заявок вже задоволені. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на П’ятому інформаційно-діалоговому майданчику «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення».

    “Урядова програма “єРобота” триває, Уряд передбачив на реалізацію проекту 40 млрд грн.. Ми прагнемо зробити максимум, щоби кожен працездатний українець мав усі умови, аби стати воїном на економічному фронті і таким чином наблизити нашу країну до перемоги над ворогом”, - зазначила Тетяна Бережна.

    Посадовиць наголосила, що програма “єРобота” спрямована, як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. За рахунок реалізації цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць. 

    Проект “єРобота” включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.  

    Окрім того, Уряд підготував й інші рішення, що дозволять покращити ситуацію на ринку праці. Зокрема, найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроект щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці (реєстраційний № 6067). Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроект в другому читанні. 

    Відповідно до цього законопроекту, роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:молодь, зокрема, на перше робоче місце; учасників бойових дій;  одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю; осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку; осіб з інвалідністю; довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад.

    Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.


     

     

  • На засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці домовились про взаємодію задля забезпечення захисту українців, які опинились за кордоном через війну

    На засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці домовились про взаємодію задля забезпечення захисту українців, які опинились за кордоном через війну

    Голова Держпраці України Ігор Дегнера взяв участь в онлайн засіданні підгрупи Європейської платформи з питань подолання незадекларованої праці, у ході якої обговорювались заходи щодо запобігання використанню незадекларованої праці та трудовій експлуатації переміщених осіб з України.

    Під час зустрічі Ігор Дегнера розповів, що з початком бойових дій в Україні Держпраці зосередила свої зусилля на допомозі працівникам та роботодавцям в адаптації трудових відносин до умов військового стану.

    Зокрема, учасників заходу поінформовано про роботу інспекторів праці щодо зниження рівня незадекларованої праці, консультування громадян та бізнесу.

    Окремою темою обговорення стала робота з питань протидії торгівлі людьми, в ході якої з початку військових дій інспектори праці проконсультували понад 1,2 мільйона громадян, котрі вимушені шукати більш безпечних місць для проживання.

    Експерти з Польщі, Литви, Фінляндії та Португалії обговорили можливі механізми усунення ризиків використання неофіційної зайнятості українців, які виїхали закордон, та виявлення випадків їх трудової експлуатації, акцентували увагу на законодавчих ініціативах своїх країн та заходах, які вже були вжиті для подолання цієї проблеми.

    Учасники зустрічі домовились про продовження взаємодії задля забезпечення захисту наших співвітчизників, які опинились за кордоном через війну в Україні.


     

     

  • Держпраці розпочинає цикл безкоштовних вебінарів

    Держпраці розпочинає цикл безкоштовних вебінарів

    Держпраці розпочинає проведення циклу безкоштовних вебінарів для всіх бажаючих, кого цікавить тема трудових відносин, здоров’я та безпеки на роботі.

    Перший такий захід відбудеться 20 вересня об 11 годині на тему: «Особливості регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану». Більше інформації про програму вебінару за посиланням.

    Для участі у вебінарі потрібно попередньо зареєструватися за посиланням: http://surl.li/cxlep не пізніше 15 години 19.09.2022. Реєстрація необхідна виключно для забезпечення всіх учасників доступу до вебінару та отримання інформації про інтереси і побажання наших слухачів.

    Участь у заході безкоштовна. Спікери – найкращі спеціалісти – інспектори праці з багаторічним досвідом.

    Чекаємо на зустріч з вами! Буде цікаво та корисно!

    *Якщо кількість бажаючих взяти участь у вебінарі буде більшою, аніж дозволяють технічні можливості, 21.09.2022 буде проведений повторний захід, про що учасникам буде повідомлено.


     

  • Для студентів та учнів місцевих освітніх закладів інспектори Управління провели цикл зустрічей та лекцій

    Для студентів та учнів місцевих освітніх закладів інспектори Управління провели цикл зустрічей та лекцій

    Відповідно до Плану роботи щодо зниження рівня не задекларованої праці  в регіоні, фахівці Держпраці провели низку заходів у місцевих освітніх закладах.

    Тема циклу зустрічей та лекцій у коледжах, училищах, ліцеях -  належне  дотримання чинного трудового законодавства та законодавства з промислової безпеки, охорони та гігієни праці, небезпеки та ризики не задекларованої праці.

    Просвітницьку інформаційно - роз’яснювальну  роботу проведено, зокрема, у таких навчальних закладах: Чернівецькому індустріальному фаховому коледжі, Чернівецькому професійному ліцеї залізничного транспорту, Чернівецькому професійному ліцеї автомобільного сервісу, Чернівецькому професійному будівельному ліцеї, Чернівецькому медичному фаховому коледжі, Сторожинецькому  лісовому коледжі.

    Участь у зустрічах та лекціях взяли: заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, інспектори Управління Іван Мохнатий, Дмитро  Паламарчук, Ігор Пантело, Василь Сагалюк.

    Під час спілкування зі студентами та учнями освітніх закладів детально роз’яснено  щодо особливостей  працевлаштування молодих працівників, їх звільнення з роботи, надання відпусток, проходження медичних оглядів, режиму робочого часу, відповідальності за порушення чинного законодавства.

    Окремо акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Насамперед, грунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

    А також роз’яснено, на яких роботах можуть бути задіяні неповнолітні; у яких випадках на працевлаштування необхідна згода батьків;  яким має бути робочий графік, тривалість робочого дня, оплата праці, тощо.

    Окремо наголошено  на необхідності офіційного працевлаштування та належному порядку оформлення  на роботу.

    Зустрічі відбувалися в інтерактивному форматі, учасники мали можливість поставити представникам територіального органу Держпраці запитання та почути на них вичерпні відповіді.

    Загалом фахівцями Держпраці в закладах освіти організовано 12 заходів, ними вдалося охопити понад 300 учасників.


     

     

     

  • «Працюй легально - підтримай країну»: талановита молодь може долучитися до фестивалю соціальної реклами

    «Працюй легально - підтримай країну»:   талановита молодь може долучитися до фестивалю соціальної реклами

    Днями у межах фестивалю соціальної реклами серед студентів відбувся перший майстер клас в номінації «Україна працює!», участь в якому взяв Голова Держпраці Ігор Дегнера.

    Цього року анонсовано номінацію «Україна працює!», яка включає дві теми:
    – «Працюй легально – підтримай країну!»,
    – «Працюй безпечно – врятуй життя в часи війни!».

    Держпраці підтримує прагнення талановитої молоді донести до своїх однолітків інформацію про те, чому важливо працювати за трудовим договором та дбати про свою безпеку на роботі.

    Адже безпечна та задекларована праця – це, перш за все,  повага до себе, до Батьківщини та її захисників.

    Деталі щодо участі за посиланням – http://studfestival.com.ua/


     

  • У рамках консультаційної допомоги фахівці Управління надали заявникам понад 13 тисяч роз’яснень

    У рамках консультаційної допомоги фахівці Управління надали заявникам понад 13 тисяч роз’яснень

    З  початку року фахівці  профільних відділів територіального органу Держпраці надали заявникам 13 474 розяснень.  

    Із них:  5 870 - з питань дотримання законодавства про працю; 6 137 -  з питань охорони та гігієни праці; 1 467 - з питань ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

    Наразі фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують надавати заявникам необхідну консультаційну допомогу.

    Нагадаємо, що для отримання необхідних роз’яснень,  громадяни можуть скористатися, у тому числі,  сервісом «інтерактивний інспектор».

    Так, консультації можна отримати, заповнивши  форму для оперативного  отримання роз’яснень   https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

    або  надіслати лист із запитанням  на електронну пошту Управлінняinteraktuv.cv@gmail.com

    або звернутися через телеграм-канал Управління - https://t.me/cv_dsp

    Також свої звернення  заявники можуть адресувати через Viber, WhatsApp, Telegram за телефоном  - 095 36 00 215.

    Довідково:  сервіс Держпраці «інтерактивний інспектор» створений з метою оперативного надання консультацій з питань законодавства про працю, промислову безпеку, охорону та гігієну праці, надання адміністративних послуг, тощо.

    Сервіс «інтерактивний інспектор» дає можливість заявникам отримати відповіді у найзручніший та найдоступніший для них спосіб.

    Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


     

     

     

  • За два місяця за результатами заходів Держпраці легалізовано майже 25 тисяч працівників

    За два місяця за результатами заходів Держпраці легалізовано майже 25 тисяч працівників

    У рамках реалізації інформаційної кампанії «Виходь на світло!» за результатами  інформаційних відвідувань із 24 420 працівниками укладені трудові договори відповідно до законодавства. Про це повідомляють на сайті Державної служби України з питань праці.

    Декларуючи працю, кожен роботодавець та працівник вносять свій внесок у підтримку Збройних сил України та вразливих категорій громадян, які потребують допомоги у такий важкий для країни час.

    Саме тому  1 липня 2022 року інспектори праці розпочали інформаційну кампанію «Виходь на світло!», у ході якої відвідали 50 тисяч  роботодавців та провели роз’яснення для майже 100 тисяч працівників. Найбільше відвідувань відбулося у сферах торгівлі, сільського господарства, будівництва та надання послуг.

    У кожного четвертого відвіданого роботодавця встановлено ознаки можливого використання незадекларованої праці. Третина з них дослухались до порад інспекторів та оформили трудові відносини з працівниками.

    За даними  статистики, на початок 2022 року майже  3 мільйони працівників працювали без оформлення трудових відносин. За умови виплати заробітної плати хоча б на рівні мінімальної - це майже 100 мільярдів гривень податків та зборів на рік.

    Шановні роботодавці та працівники, пам’ятайте! Україна бореться з російськими окупантами не лише зброєю, а й своєю працею, яка має бути задекларованою!

    Той, хто не платить податки - не підтримує наших захисників!

    Більше інформації за посиланням: https://dsp.gov.ua


     

  • Про виробничий травматизм в області за 8 місяців 2022 року

    Про виробничий травматизм в області за 8 місяців 2022 року

    Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: у серпні 2022 року  на підприємствах Буковини   зафіксовано 2 нещасні випадки загального травматизму.   Випадків травмувань працівників  зі смертельним наслідком не було.

    Нещасні випадки загального травматизму трапилися в енергетиці та соціально-культурній сфері.

    Загалом з  початку року  на підприємствах, в установах, організаціях регіону зафіксовано 23 нещасні  випадки, три з яких - зі смертельними наслідками.

    Нещасні випадки зі смертельними наслідками мали місце  на підприємстві пошти та зв’язку,   нафтохімічної промисловості, соціально-культурної сфери.

    Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму в області задокументовано у соціально-культурній сфері, загалом - 10.

    По два нещасні випадки зафіксовано у харчовій промисловості та на автомобільному транспорті.

    По одному нещасному випадку загального травматизму  трапилося у галузях легкої та  газової  промисловості, на підприємстві лісового господарства,  у машинобудуванні, торгівлі, сфері енергетики.      

    Актуальна інформація, як працювати безпечно,  -  на порталі Держпраці:  https://pratsia.in.ua


     

  • Грамотами Управління відзначено кращих фахівців з охорони праці лісової галузі

    Грамотами Управління відзначено кращих фахівців з охорони праці лісової галузі

    Відзначення кращих фахівців з охорони праці підприємств лісової галузі Буковини відбулося у рамках проведення тематичного тренінгу щодо безпечного виконання лісосічних робіт, організованого Управлінням Держпраці за участю Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

    Грамоти вручено за запровадження передових практик зі створення безпечних та  здорових умов праці на підприємствах лісової галузі.

    Так, відзнаки  територіального органу  Держпраці отримали: провідні інженери  ДП «Чернівецький лісгосп» Іван Лазоренко та Сергій Варварюк, провідний інженер ДП «Сокирянське лісове господарство» Іван Бабій, лісничий Жадівського лісництва Михайло Рибак, майстер лісу Банилівського лісництва Іван Попеску, майстер лісу Фальківського лісництва  Василь Граб, лісничий Іжівського лісництва Дмитро Урсаки.   

    Окремою відзнакою нагороджено директора ДП "Чернівецький лісгосп" Василя Хащового.

    Грамоти Управління вручив керівник територіального органу Держпраці Василь Боячук. Посадовець побажав нагородженим плідної праці та нових звершень.


     

  • Інспектори Управління продовжують проведення інформаційних заходів, націлених на зниження рівня не задекларованої праці у регіоні

    Інспектори Управління продовжують проведення інформаційних заходів, націлених на зниження рівня не задекларованої праці у регіоні

    Відповідно до Плану заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці, з початку 2022 року інспектори праці Управління провели серед роботодавців регіону  2 570 інформаційних заходів щодо належного дотримання законодавства про працю.

    Найбільшою кількістю заходів вдалося охопити галузь торгівлі - загалом  1 550 суб’єктів господарювання.

    Аналогічна інформаційна робота проведена на підприємствах сільського  господарства, сфери надання послуг, медичної галузі, у закладах громадського харчування, на будівництві, тощо.    

    Лише у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло», інспектори праці Управління провели 970 інформаційних заходів з питань належного оформлення трудових відносин.

    За результатами інформаційної роботи фахівців Держпраці,  роботодавці регіону оформили трудові відносини з понад 1 000 працівниками.

    Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


     

     

  • Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

    Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

    Голова Держпраці Ігор Дегнера та Голова Укртрансбезпеки Євген Зборовський підписали Меморандум про співпрацю. Про це повідомляється на сайті Держпраці.

    Метою угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо попередження та виявлення незадекларованої праці, забезпечення дотримання роботодавцями мінімальних соціальних гарантій найманих працівників, а також реалізації повноважень з питань державного ринкового нагляду.

    Партнерство сторін передбачає розроблення та застосування спільних механізмів для здійснення моніторингу дотримання трудових прав громадян, обмін інформацією щодо їх порушень, забезпечення відповідності нехарчової продукції, у межах сфери відповідальності служб.

    Ігор Дегнера зазначив, що підписання угоди є вагомим кроком у розширенні потенційних напрямів співпраці між органами виконавчої влади, що сприятиме, зокрема, формуванню у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.


     

  • Працівники підприємств лісової галузі Буковини відшліфовували свою професійну майстерність на тематичному тренінгу з питань безпечного виконання лісосічних робіт

    Працівники підприємств лісової галузі Буковини відшліфовували свою професійну майстерність на тематичному тренінгу  з питань безпечного виконання лісосічних робіт

    Тематичний тренінг щодо безпечного виконання лісосічних робіт організовано Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за участю Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

    Захід відбувся днями на базі Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп». Його безпосередніми учасниками стали фахівці з охорони праці підприємств лісогосподарської галузі, зокрема, провідні інженери та відповідальні з охорони праці п’яти лісгоспів області.

    Розпочинаючи роботу тематичного форуму, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Боячук зазначив, що метою таких подій є підвищення професійної майстерності працівників лісової галузі,  удосконалення навиків безпечного виконання лісосічних робіт, обмін досвідом у налагодженні виробничої діяльності, запобігання ризикам травмувань на виробництві.

    Водночас посадовець наголосив на тому, що такі форуми дають можливість обговорення законодавчих змін, які продиктовані умовами воєнного стану.

    Управління Держпраці на тренінгу також представляли перший заступник начальника територіального органу Держпраці Іван Гордей, начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Ігор Пантело.

    До участі у заході було запрошено й соціальних партнерів, зокрема, представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області, Чернівецької обласної ради профспілок та Федерації роботодавців Чернівецької області.

    Так, до участі у форумі долучилися начальник відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції ФССУ в області Михайло Розман та правовий і технічний інспектор праці Чернівецької облпрофради Олег Стецевич.       

    Практичну частину тренінгу присвятили організації та проведенню лісосічних робіт.

    Лісничий Михайло Рибак (роботи відбувалися на одній із лісосік Жадівського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп») ознайомив присутніх зі схемою рубок на ділянці та коротко розповів про вжиті заходи, націлені на безпечне виконання лісосічних робіт.

    Вправне звалювання та розкряжування деревини присутнім продемонстрували лісоруб 6 розряду Сергій Мицкан та лісоруб 5 розряду Сергій Данилюк.

    Учасники тренінгу детально обговорили загальні вимоги безпеки проведення лісосічних робіт, оцінки ступенів ризиків, експлуатацію виробничого обладнання, зокрема, використання захисного обладнання для колісних тракторів, що експлуатуються у більшості лісництв, тощо.

    У ході тренінгу констатувалося, що понад 60% нещасних випадків у лісовому господарстві стається саме при виконанні лісосічних робіт, а найчастіше травмуються лісоруби.

    Серед причин  - порушення параметрів звалювання дерев, а саме: площина основного різу збігається з площиною підпилу, або проходить нижче нього; основний зріз здійснюється не перпендикулярно осі дерева; не залишається недопилок.

    Власне, все це створює умови для некерованого падіння дерева, а відповідно,  може спричинити небезпеку травмування працівників. На цьому наголосив головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Ігор Пантело.

    «Саме тому  відповідальним особам підприємств лісової галузі слід акцентувати посилену увагу на постійному проведенні навчання та визначенні заходів, яких необхідно вжити для усунення небезпечних ризиків для працівників», - наголосив у ході тренінгу  Ігор Пантело.  

    За результатами форуму вже на базі ДП «Берегометське лісомисливське господарство» відбулася підсумкова семінар-нарада.

    До участі у семінарі-нараді  долучилися заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Чебан, директор ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Роман Приказка.

    При обговоренні  Ігор Чебан, зокрема, наголосив, що тому, що до усіх небезпек та ризиків проведення лісосічних робіт додалася наявність у лісах вибухонебезпечних предметів, оскільки  країна живе у стані війни. До прикладу, вже зафіксовано випадок смертельного травмування двох працівників лісгоспу на Житомирщині.

    Посадовець акцентував на беззастережному виконання Правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

    На завершення роботи тематичних тренінгу та семінару - наради за   запровадження передових практик зі створення безпечних та  здорових умов праці на підприємствах лісової галузі грамотами Управління Держпраці було відзначено кращих фахівців з охорони праці, зокрема, провідних інженерів  ДП «Чернівецький лісгосп» Івана Лазоренка та Сергія Варварюка, провідного інженера ДП «Сокирянське лісове господарство» Івана Бабія, лісничого Жадівського лісництва Михайла Рибака, майстра лісу Банилівського лісництва Івана Попеску, майстра лісу Фальківського лісництва  Василя Граба, лісничого Іжівського лісництва Дмитра Урсаки.   

    Окремою відзнакою Держпраці нагороджено директора ДП "Чернівецький лісгосп" Василя Хащового.


     

     

  • Актуальна інформація для роботодавців та працівників: про окремі питання організації трудової діяльності з нефіксованим робочим часом

    Актуальна інформація для роботодавців та працівників: про окремі питання організації трудової діяльності з нефіксованим робочим часом

    Державна служба України з питань праці роз’яснює.

    За яких умов може бути розірваний трудовий договір з нефіксованим робочим часом?

    Підстави для припинення трудових відносин визначені статтями 36, 38, 39, 40 і 41 КЗпП України, а також у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення, які повинні бути пов'язані із здібностями чи поведінкою працівника або іншими причинами економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру.

    Що таке базові години при роботі з нефіксованим робочим часом?

    Базові години та дні при роботі з нефіксованим робочим часом – це часові періоди, під час яких від працівника може вимагатися виконання роботи, передбаченої трудовим договором, і які обов’язково визначаються у трудовому договорі.

    Як вести облік робочого часу працівника, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом?

    Роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку (стаття 30 Закону України «Про оплату праці»)

    Актуально  про трудові відносини у воєнний час на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: www.pratsia.in.ua


     

  • Понад 250 тисяч громадян отримали відповіді на запитання через сервіс Держпраці «Інтерактивний інспектор»

    Понад 250 тисяч громадян отримали відповіді на запитання через сервіс Держпраці «Інтерактивний інспектор»

    250 тисяч громадян вже скористалися сервісом Держпраці  «Інтерактивним інспектор».

    Найбільше запитань надійшло щодо: організації трудових відносин в умовах воєнного стану;

    з питань праці і безпеки праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування; надання адміністративних послуг.

    Якщо ви не можете ухвалити для себе рішення, як бути у певній ситуації – скористайтеся онлайн порадою спеціаліста Держпраці. 

    Контакти «інтерактивного інспектора» за посиланням: pratsia.in.ua

    Нагадаємо, що з березня 2022 року Держпраці запроваджено сервіс онлайн консультацій, де громадяни можуть у найкоротші строки отримати відповіді на питання, пов’язані із законодавством про працю, безпеку та гігієну праці, надання адміністративних послуг тощо.

    Консультацію з питань, що належать до компетенції Держпраці, можна отримати у стислі терміни, звернувшись будь-яким зручним способом: за допомогою телефону, електронної пошти, через  месенджери, або заповнивши зручну онлайн форму.

    Крім того, на інформаційному порталі pratsia.in.ua розміщено більше 140 відповідей на актуальні питання трудових відносин в умовах воєнного стану.


     

     

     

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку