UP

Статті

На агропідприємствах Буковини, у рамках роботи мобільних груп, проведено низку інформаційних заходів  

Робота мобільних груп, націлених на протидію  примусовій праці та  трудовій експлуатації на агропромислових підприємствах області стартувала у понеділок, 19 вересня.

Про створення таких мобільних груп домовилися напередодні на  робочій зустрічі  фахівці Управління Держпраці, відділу міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, відділу  організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Управління Державної міграційної служби. 

Тоді ж було обговорено загальний  план спільної роботи щодо протидії використання примусової праці та трудової експлуатації  у  сільськогосподарській галузі  Буковини - на агропромислових підприємствах, у фермерських господарствах, об’єднаннях, селянських спілках, фізичними особами - підприємцями.    

У перші дні мобільні групи охопили діяльністю підприємства Дністровського району. Так, фахівці, які увійшли до їх складу, відвідали з інформаційними візитами підприємства Кельменеччини  - ПП «Агро-Вест-Ком» та ПП «Югро».

На зустрічах з посадовцями Держпраці, Державної міграційної служби та Нацполіції були присутні, безпосередньо, трудові колективи цих підприємств.

Працівникам, найперше, розповіли, які фактори можуть свідчити про те, що людина потрапила у  трудове рабство, або ж її працю використовують, як примусову.

Учасникам зустрічі надали детальне пояснення, у який спосіб і куди слід звертатися за захистом,  якщо такий ризик виник. Серед них розповсюдили тематичні матеріали – листівки та брошури.

Водночас працівникам повідомили про найактуальніші зміни у трудовому законодавстві у зв’язку із введенням у дію воєнного стану,  відповіли на їхні численні запитання, проконсультували з окремих питань і роботодавців.

У ході спілкування   наголошено  на недопустимості використання неоформлених трудових відносин, оскільки наразі в аграріїв триває збір врожаю, відповідно значно збільшиться кількість найманого персоналу.

Принагідно повідомили про результати інформаційних кампаній Держпраці, націлених на протидію торгівлі людьми та використанні нелегальної зайнятості.    


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку