Статті
Роботу у безпечних регіонах відновили 558 релокованих підприємств
Про це повідомляє Міністерство економіки України, яке продовжує програму “Релокація бізнесу”. Скористатися нею може будь-який суб’єкт господарювання. Для цього потрібно залишити заявку на спеціальній онлайн-платформі. Після опрацювання заявки, бізнесу запропонують комплексний пакет державної підтримки.
Від початку дії програми зареєстровано 1846 заявок.745 підприємств переїхали у більш безпечні регіони, 558 із них відновили роботу на нових місцях. Для 286 підприємств зараз здійснюється пошук потрібної локації або способу транспортування.
Найбільше бізнесів релокувалися з Харківської області - 193 підприємства, Київської - 180, Донецької - 106, Дніпропетровської - 27, Запорізької області - 26.
Найчастіше підприємства переїжджають до Львівської області (25%), Закарпатської (16%), Чернівецької (11%), Тернопільської (8%), Дніпропетровської (7%) та Івано-Франківської (7%).
Допомога від держави полягає у підборі місця розташування для бізнесу на безпечній території, допомозі з перевезенням на нову локацію, сприянні в розселенні працівників та пошуку нових співробітників, підтримці у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту, повідомляється на сайті Мінекономіки України.
Тепер, коли Збройні Сили України звільнили частину українських територій, спостерігається тенденція повернення бізнесів на попередні місця роботи.Так, 609 підприємств відмовилися від раніше поданих заявок на релокацію, а 37 підприємств повернулися на попереднє місце провадження діяльності на деокупованій території, констатують у профільному Міністерстві.
З початку надання консультативної допомоги релокованим підприємствам, які перемістили свої бізнеси на територію Буковини та відновили тут свою економічну діяльність, фахівці Управління Держпраці проконсультували 42 таких суб’єкти господарювання.
Серед них - приватні підприємства, товариства з обмеженою відповідальністю, фізичні особи-підприємці. У розрізі економічної діяльності - це підприємства харчової та деревообробної промисловості, виробники товарів промислової групи, ІТ- компанії та інші.
Наразі посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують надавати таким підприємствам, установам, організаціям весь спектр необхідної консультаційної допомоги, зокрема, з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці, трудового законодавства, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.
Для цього представники релокованих підприємств можуть звернутися до територіального органу Держпраці у зручний для них спосіб комунікації.
Так, інспектори Управління можуть оперативно прибути на підприємство, в установу, організацію для надання методичної допомоги, якщо роботодавець повідомить про таку необхідність телефоном: (0372) 55-37-24, або електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Також заявник може скористатися сервісом Держпраці «інтерактивний інспектор». На сайті Управління Держпраці розміщено прямі контакти та покрокова інструкція, як це можна зробити.
Свої запити на «інтерактивний інспектор» можна спрямувати, заповнивши так звану гугл-форму, або направивши свої запити у зручний для кожного заявника спосіб комунікації. Це визначає безпосередньо сам заявник.
Актуальну інформацію для релокованих підприємств можна переглянути на сайті Держпраці України - https://dsp.gov.ua/
на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua
на сайті Управління Держпраці - http://cv.dsp.gov.ua/
на офіційній сторінці Управління у ФБ - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua/
у Телеграм-каналі - https://t.me/cv_dsp
Управління Держпраці у Чернівецькій області націлене створювати для релокованих підприємств максимально сприятливий консультативний супровід та надавати необхідну інформаційно-роз’яснювальну допомогу.