UP

Статті

Керівники підприємств зобов’язані забезпечити працівникам  своєчасне отримання заробітної плати 

 

На цьому наголосив заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Юрій Пуріч на засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Чернівецької районної військової  адміністрації.

До участі у засіданні було запрошено керівників підприємств району, де зафіксовано заборгованість по заробітній платі.

У ході засідання зазначено про щомісячний моніторинг із виплатами на підприємствах, в установах, організаціях територіальних громад Чернівецького району та заслухано представників підприємств, де, власне, така заборгованість існує.  Водночас обговорено причини її виникнення, а також шляхи та терміни  погашення.

Представник Держпраці наголосив на тому,  що роботодавці повинні вживати усіх можливих заходів для забезпечення права працівників на своєчасне отримання зарплати. Акцентовано на тому, що роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання щодо строків оплати праці лише у тому разі, якщо буде доведено, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати, підкреслив у ході роботи комісії  фахівець територіального органу Держпраці.

Юрій Пуріч також роз’яснив присутнім окремі зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану , зокрема, у частині оплати праці.  


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку