UP

Статті

Вихованців лісового коледжу попереджено про ризики неофіційних трудових відносин та примусової праці

Превентивний інформаційний захід  проведено днями у Сторожинецькому лісовому фаховому коледжі головним державним інспектором Управління Ігорем Пантело.

Фахівець територіального органу Держпраці організував зустріч із викладацьким колективом та студентами старшого курсу навчального закладу з метою інформування  про ризики неофіційних трудових відносин та примусової праці.

Оскільки основними слухачами на зустрічі були студенти, які вже в наступному році стануть випускниками, а отже, потенційними шукачами роботи, то посадовець Управління, найперше, надав практичні поради, як уберегти себе від недобросовісних роботодавців та знайти легальну роботу.

Ігор Пантело наголосив на перевагах офіційних трудових відносин та детально акцентував на ознаках, що можуть свідчити про те, що праця використовується неофіційно, або ж є примусовою.

«Необхідно звертати увагу на особливості пропонованої роботи, наявність укладання  трудових договорів, режим робочого часу, умови оплати праці.  Не варто погоджуватися на роботу, якщо працедавець не надає повної інформації та не декларує з вами трудові відносини. Це створює ризик потрапляння до трудового рабства», - підкреслив під час відповідей на запитання слухачів Ігор Пантело.

Посадовець також розповів про інформаційні портали, де можна знайти легальну роботу, у тому числі, й за кордоном, зокрема про можливість реєстрації на платформі  EU Talent Pool. Нещодавно Держпраці оприлюднила інформацію, що профіль є  доступним для понад 4 тис. роботодавців, національних державних служб зайнятості та приватних агентств із працевлаштування в державах-членах ЄС.


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку