UP

Статті

Лише офіційно оформлені трудові відносини є запорукою дотримання трудових прав працівників

Понад 2 тисячі підприємств, установ та організацій області подали  цього річ інформацію про 8,5 тисяч вільних посад . Про це повідомляють у Чернівецькому обласному центрі зайнятості. Середній розмір заробітної плати у вакансіях, якої пропонували роботодавці регіону  склав понад 9 тисяч гривень.

За видами економічної діяльності найбільша кількість вакансій надійшла від роботодавців переробної промисловості (21%), сфери освіти (18%), оптової та роздрібної торгівлі (11,6%), сільського, лісового та рибного господарства (9,2%), сфери охорони здоров’я (7,3%), транспорту та складського господарства (6,4%), сфери державного управління й оборони (6,2%).

У професійному розрізі найбільше вакансій було подано для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (майже 29%); кваліфікованих робітників з інструментом (понад 14%);робітників найпростіших професій (11%); працівників сфери торгівлі та послуг (10,5%), зазначають у Чернівецькому обласному центрі зайнятості, характеризуючи тенденції на ринку праці Буковини.

За 11 місяців 2022 року  майже 7 тисяч осіб отримали роботу, більше двох третин працевлаштованих мали статус зареєстрованого безробітного.

Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління  Державної служби з питань праці нагадує:  офіційно оформленою вважається  праця, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування органи державної податкової  служби, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника відповідні податки та внески.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки та інших видів  відпусток;  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування, тощо.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua

 


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку