UP

Статті

Розпочато цикл тематичних тренінгів з питань безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки на підприємствах області

Один із перших таких тренінгів щодо безпечного виконання зварювальних робіт відбувся на базі комунального підприємства «Містосервіс» у Чернівцях.

Підприємство чисельністю майже 150 працівників створене місцевою громадою рік тому. До його складу увійшли об’єднання  шести  ЖРЕПів та відділ усунення  аварійних ситуацій «АДС-080».

Сьогодні «Містосервіс» є чи не одним із найбільших надавачів послуг населення в обласному центрі.  Працівники  підприємства забезпечують городянам надання найрізноманітніших послуг від облагородження території до безперебійного надання  житлово-комунальних  - водопостачання та водовідведення, сантехнічних, малярних та штукатурних робіт, обрізування дерев, догляд за зеленими насадженнями і таке інше.

За словами головного інженера підприємства Олександра Краснова, працівникам «Містосервісу» доводиться працювати, що називається 24/7, адже до всього колектив наразі є відповідальним за    впорядкування на території мікрорайонів, які обслуговують, бомбосховищ та захисних споруд.

«Підприємством організовано 4 виробничі бригади, які забезпечують надання населенню відповідних  послуг. Водночас маємо бригаду, яка виконує необхідні зварювальні роботи. Оскільки такі роботи є роботами підвищеної небезпеки, то були зацікавлені у тому, аби тренінг, організований Управлінням Держпраці, відбувся й на нашому підприємстві», - на цьому на зустрічі наголосила інженер з охорони праці «Містосервісу» Ольга Дімед.

Так, участь у тренінгу від територіального органу Держпраці взяли перший заступник начальника Управління Іван Гордей, заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Сергій Ткачук, головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць та Іван Бербенюк.

Організовуючи тренінг, Управління Держпраці запросило долучитися  й соціальних партнерів.  Активну участь  у заході взяли: начальник відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області Михайло Розман, голова Чернівецької обласної профспілки працівників житлово-комунального сектору Микола Попадюк, правовий  і технічний інспектор Чернівецької  обласної ради профспілок Олег Стецевич.  

У своєму вступному слові перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей наголосив на консультативних функціях Держпраці в умовах воєнного стану та про роботу, проведену Управлінням щодо підвищення рівня безпеки та здоровя працівників на підприємствах регіону.

Інші фахівці Держпраці забезпечили практичну частину тренінгу.  

Зокрема, Сергій Ткачук детально розповів, як працівникам убезпечити себе при виконанні робіт підвищеної небезпеки у умовах закритого простору.

Водночас фахівець продемонстрував обладнання, яке допоможе визначити наявність загазованості середовища - лампу ЛБВК (індикатору газу) та розповів про принцип дії устаткування.

Головні державні інспектори Сергій Андрієць та Іван Бербенюк зазначили на умовах безпечної експлуатації  зварювального обладнання.

Посадовці,  зокрема, надали практичні поради щодо використання ацетиленових генераторів, які є в наявності  на підприємстві.

Зосередили особливу увагу на  необхідних заходах, які допоможуть убезпечити використання даного обладнання та гарантуватимуть його надійне використання.

У ході заходу під час проведення практичних занять свої професійні навики при зварювальних роботах  продемонстрували зварювальники Віктор Кауля, Іван Катанюк та Микола Мельничук.        


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку