UP

На семінарі-нараді з роботодавцями Новоселицького району роз’яснено зміни до чинного законодавства про працю

Участь у семінарі - нараді, що відбулася днями у залі засідань Новоселицької районної ради, взяли роботодавці та головні бухгалтери підприємств, установ, організацій  Новоселицького району.

Під час зібрання одним із основних питань обговорювалися зміни до чинного законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування.

З учасниками форуму спілкувалася заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Панчишина.

Зокрема, посадовець  деталізувала всі нововведення чинного законодавства про працю, виокремивши питання штрафних санкцій за порушення роботодавцями діючих законодавчих норм. Особливу увагу аудиторії вона звернула на необхідність легалізації найманої праці.

«Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом, - зазначила на форумі Валентина Панчишина. - Роботодавець повинен пам’ятати: він використовує не задекларовану працю, якщо не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби; якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах; якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі; якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа - підприємець і при цьому наймає на роботу працівників».

Фахівець Управління Держпраці повідомила, що у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України головного кошторису країни –  Закону про Державний бюджет на 2018 рік , зросли соціальні стандарти, а саме - Законом встановлено підвищення мінімальної заробітної плати.  З першого січня 2018 року мінімальна заробітна плата виплачуватиметься у розмірі 3723 гривні, а у погодинному розмірі – 22, 41 гривні. Відповідно зросте і відповідальність роботодавців за порушення цих стандартів.

Під час роботи семінару-наради Валентина Панчишина наголосила також на необхідності пожвавлення роботи з боку органів місцевого самоврядування щодо створення при об’єднаних територіальних громадах району посад інспекторів праці, або ж делегуванням обов’язків державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю іншим посадовим особам.  Заступник керівника відділу наголосила, це питання перебуває на особливому контролі керівництва Держпраці України, а відповідно керівників Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Участь у семінарі - нараді взяли представники Новоселицького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області,Управління Пенсійного фонду України у Новоселицькому районі, управління праці та  соціального захисту населення Новоселицької районної державної адміністрації, Новоселицького районного центру зайнятості.


 

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку