Мінімізувати рівень заробітної плати «в конвертах» можливо лише за умови мінімізації нелегальної зайнятості загалом
На цьому на засіданні круглого столу на тему : «Щодо реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати» наголосила заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.
Територіальний орган Держпраці було запрошено до участі у рамках круглого столу, як одного із ключових соціальних партнерів організатора заходу - Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.
Обмінюючись інформацією та підсумовуючи проміжні результати взаємодії, Галина Кушнір акцентувала увагу, найперше, на діяльності постійно діючої робочої групи з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці у регіоні.
До складу групи входять представники управлінь Пенсійного фонду, Податкової служби, Національної поліції, Держпродспоживслужби, Чернівецького обласного центру зайнятості, Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки та інші.
Заступниця керівника Управління підкреслила, що певним маркером результативності взаємодії слід вважати кампанію з детінізації зайнятості «Виходь на світло», яка розпочалася у липні й організатором якої є Держпраці України.
«Це якісна ілюстрація того, як наша спільна робота дає результати. Наголошую лише на одному факті: за неповних чотири місяці 2021 року до територіального органу Державної податкової служби роботодавці надали повідомлення про прийняття на роботу 16 476 працівників, а за 9 місяців 2021 року (за даними органів ДПС) прийнято на роботу 42 471 працівника. Це на 8% більше (а це понад три тисячі осіб), ніж за аналогічний період минулого, 2020, року», - підсумувала Галина Кушнір.
У ході зібрання напрацьовано низку раціональних пропозицій щодо протидії нелегальному працевлаштуванні в регіоні та виплаті тіньової заробітної плати таким працівникам.