UP

Про Управління

Фільтр
  • Про терміни виплати заробітної плати

    Про терміни  виплати заробітної плати

    Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці нагадує: заробітна плата виплачується пpацівникам регулярно у робочі днi y строки, встановлені колективним договором, aбо нормативним актом роботодавця, пoгодженим з виборним органом пeрвинної профспілкової організації, чи iншим уповноваженим нa представництво трудовим колективом oрганом (у разі відсутності тaких органів - представниками, обраними i упoвноваженими трудовим колективом), aле не рідше двох разів нa місяць через проміжок чaсу, що не перeвищує шiстнадцяти календарних днів, тa не пізніше семи днiв після закінчення періоду, зa який здiйснюється виплата.

    У разі,  якщо день виплати заробітної плати збiгається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується нaпередодні.

    Розмір заробітної плати зa першу половину місяця визнaчається колективним договором aбо нормативним актом роботодавця, пoгодженим з виборним органом пeрвинної профспілкової організації, чи iншим уповноваженим нa представництво трудовим колективом oрганом (у разі відсутності тaких органів - представниками, oбраними i уповноваженими трудовим колективом), aле не менше оплати зa фактично відпрацьований час з рoзрахунку тарифної ставки (пoсадового окладу) працівника.

    Вимоги ст. 115 Кодексу законів про працю України та ст. 24 Закону «Про оплату праці» щодо строків виплати зарплати на період дії воєнного стану не зупинено.

    Тобто,  роботодавці зобов’язані виплачувати зарплату працівникам у строки, встановлені в колективному договорі або внутрішньому акті роботодавця.

    Водночас згідно зі ст. 115 КЗпП виплата зарплати має виплачуватися: не рідше 2 разів на місяць; через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів  - не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
    При виплаті зарплати двічі на місяць  це має відбуватися  з 1 по 15 число та з 16 по 30 (31) число. Таким чином, грaничні строки виплати зарплати - нe пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця, не пізніше 7 чиcла наступного місяця  за другу половину.

    Відповідно до ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,  заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

    Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо це відбувається внаслідок ведення бойових дій, або дії інших обставин непереборної сили.

    За інформаційним повідомленням сайту Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці


     

  • У Південно-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці презентовано заходи, зорієнтовані на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік

    У Південно-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці презентовано заходи, зорієнтовані на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік

    За дорученням Голови Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери учора, 13 лютого, у режимі відеоконференції міжрегіональними управліннями презентовано План заходів щодо реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік.

    Участь в обговоренні організації роботи та пріоритетних завдань на 2023 рік і Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та попередження виробничого травматизму на 2023 рік від Південно-Західного міжрегіонального управлінні Держпраці взяли начальник Богдан Сагайдак, перший заступник начальника - Святослав Ороновський та заступники  Віктор Андрійчук, Руслан Дацюк та Максим Тиченко.  

    Також спільні зусилля цього року будуть консолідовані на проведення інформаційних кампаній щодо запобігання торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, оформлення трудових відносин, створення безпечних і здорових умов праці та зменшенні кількості нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, зазначається на сайті Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці.


     

  • Персоналу закладу охорони здоров’я зазначено на вимогах законодавства з безпеки та гігієни праці

    Персоналу закладу охорони здоровя зазначено на вимогах законодавства з безпеки та гігієни праці  

    Низку роз’яснень  та консультацій на робочих місцях надали фахівці відділів з питань безпеки праці та з питань гігієни праці й атестації робочих місць Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  відповідальним посадовим особам  комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №4» Чернівецької міської ради.  

    Інформаційну роботу провели головні державні інспектори  Управління Дмитро Паламарчук та Володимир Морозевич.

    Мовилося про належне забезпечення безпеки під час опалювального сезону та відповідну технічну експлуатацію теплогенеруючого обладнання.

    Так, Дмитро Паламарчук нагадав про вимоги, які сприятимуть безаварійному  проходженню опалювального сезону у медичному закладі.

     Зазначено на проведенні своєчасного технічного обслуговування обладнання й устаткування підвищеної небезпеки;  оснащенні  обладнання  справними засобами захисту та сигналізації;  дотриманні вимог нормативно-правових актів з питань промислової безпеки та охорони праці, відповідних інструкцій під час експлуатації обладнання технічним персоналом.

    Допуск працівників до роботи на обладнанні підвищеної небезпеки  має відбуватися лише у тому разі, якщо вони пройшли відповідне навчання та перевірку знань, підкреслив Дмитро Паламарчук при наданні консультаційної допомоги на робочих місцях.

    Додатково персонал поінформовано щодо належного забезпечення експлуатації транспортних засобів. Фахівець Держпраці  акцентував на вимогах техніки безпеки.

    У свою чергу, головний державний інспектор територіального органу Держпраці Володимир Морозевич проконсультував працівників щодо проходження медичних оглядів, наголосивши на обов’язковості їх проведення та надав додаткові роз’яснення з окремих питань гігієни праці.   

     


     

     

     

  • Вимоги чинного трудового законодавства зобов’язують роботодавців до належної оплати праці працівникам

    Вимоги чинного трудового законодавства зобов’язують роботодавців до належної оплати праці працівникам  

    Головний державний інспектор відділу з питань праці  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Юрій Колодченко взяв участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати та  з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення  Вижницької районної військової адміністрації. Засідання відбулося днями.

    Під час зібрання члени комісій обговорили низку важливих питань,  зокрема, щодо взаємодії з окремими підприємствами, а саме ДП «Вашківецький спиртовий завод» та ЧОКП «Бальнеологічний санаторій «Брусниця». Детально обговорювалося питання заборгованості із заробітної платі у ТОВ "Стробіле енерджі".

    Члени комісій ухвалили відповідні рішення. Це було зроблено  з метою забезпечення соціального захисту прав та інтересів працівників у частині виплати їм заробітної плати.

    Забезпечити отримання винагороди за виконану працю є першочерговим завданням для будь-кого із суб’єктів господарювання. На цьому наголосив під час слухань представник територіального органу Держпраці.

    Юрій Колодченко поінформував присутніх про норми та вимоги чинного трудового законодавства щодо оплати праці та надав ґрунтовні роз’яснення щодо ситуацій із невиплатою заробітної плати, які склалися на окремих підприємствах району.   


     

     

  • До уваги роботодавців! Розширено програму компенсацій за працевлаштування окремих категорій безробітних

    До уваги роботодавців!  Розширено програму компенсацій за працевлаштування окремих категорій безробітних

    Уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 10 лютого 2023 року.

    «Повномасштабна війна росії проти України зруйнувала багато підприємств і змусила мільйони українців переїхати до більш безпечних регіонів. Тому проблема безробіття стала однією з головних, яку має вирішувати Уряд. Сьогодні ми посилюємо ефективність інструментів для покращення ситуації на ринку праці за рахунок розширення програм виплат компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних, яким буває складно знайти роботу. Зокрема, це молодь, яка шукає перше робоче місце, ветерани, люди передпенсійного віку. Розраховуємо збільшити рівень зайнятості українців завдяки економічному стимулюванню роботодавців. На цю програму Уряд передбачив цього року 400 млн грн”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

    Згідно з рішенням Уряду передбачається надання роботодавцям таких компенсацій:

    1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць.

    Зокрема, таких категорій населення:

    один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

    виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

    утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

    діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

    особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

    особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

    особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

    особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

    Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.

    2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:

    особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;

    учасники бойових дій.

    Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців упродовж наступного року.

    3) 50% мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць, за умови якщо роботодавець за направленням центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного із числа осіб:

    віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

    віком до 35 років – на перше робоче місце;

    звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

    Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.

    За інформаційними матеріалами Урядового порталу


     

     

  • Відбудеться цикл вебінарів «Компетенції з безпеки і здоров'я на роботі. Базовий курс»

    Відбудеться цикл вебінарів «Компетенції з безпеки і здоров'я на роботі. Базовий курс»

    Проект ЄС - МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» запрошує долучитися до циклу технічних вебінарів «Компетенції з безпеки і здоров'я на роботі. Базовий курс».

    Що: 7 онлайн-вебінарів, що містять теоретичні основи, практичні завдання, типові приклади та запитання-відповіді.

    Коли: з 15 лютого до 29 березня. 

    Де: Зустріч у ZOOM, надається запис вебінарів.

    БЕЗПЛАТНО за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/gHkp2QvNdhNQtkyPA

    Кому корисно:  інженерно-технічним працівникам підприємств України, топ-менеджерам компаній різних рівнів, фахівцям із БЗР, викладачам закладів вищої освіти, професійно-технічних училищ, фахівцям експертних центрів, науковцям, державним службовцям у сфері охорони праці.

    Здобудьте сучасні знання від міжнародних тренерів з 7 країн світу, необхідні для побудови ефективної системи управління безпекою і здоров'ям працівників на підприємстві.

    Учасники вебінарів зможуть отримати електронні сертифікати після успішного складання тесту.

    Вебінари проводять: редакція журналу «Охорона праці», Європейське співтовариство з охорони праці (ESOSH) за підтримки Проєкту МОП за фінансування ЄС «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

    Дізнайтеся більше за посиланням: https://fb.me/e/3Ud2JhtkS


     

  • Працівникам Сторожинецького лісового коледжу надано технічну консультацію з питань безпечного використання теплогенеруючого обладнання

    Працівникам Сторожинецького лісового коледжу надано технічну консультацію з питань безпечного використання теплогенеруючого обладнання

    Задля уникнення виробничого травматизму та забезпечення проходження безаварійного опалювального сезону працівникам Сторожинецького лісового коледжу надано технічну консультацію на робочих місцях.

    Фахову консультацію надав головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Ігор Пантело.

    Мовилося про дотримання вимог безпеки під час експлуатації теплогенеруючого обладнання, зокрема, котлів, що працюють під тиском.

    Під час надання консультаційної допомоги на робочих місцях роз’яснено  основні вимоги Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, зокрема детально пропрацьовано порядок дій працівників котельні у  разі виникнення нештатних або аварійних ситуацій. Настання таких цілком вірогідне через часті аварійні відключення електроенергії.

    Персоналу надано практичні роз’яснення, як забезпечити безперебійну експлуатацію котельного обладнання у разі відключення електропостачання та якими мають бути їхні дії.

    Наголошено також на належному проходженні працівниками спеціального навчання з охорони праці та перевірці знань, на проведенні інструктажів з охорони праці відповідальними особами.

    Відзначено, що дотримання нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці забезпечить уникнення ризиків виробничого травматизму на робочих місцях.


     

     

     

  • З вихованцями Чернівецького індустріального коледжу обговорили права молоді на гідну та безпечну працю

    З вихованцями Чернівецького індустріального коледжу обговорили права молоді на гідну та безпечну працю

    Актуальні теми трудового законодавства та законодавства з безпеки праці обговорили на робочій зустрічі - лекції  учора, 7 лютого, фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області з вихованцями Чернівецького індустріального фахового коледжу.

    Участь у заході від територіального органу Держпраці взяла заступниця начальника відділу з питань праці  Валентина Панчишина та головний  державний інспектор відділу з питань безпеки праці Дмитро Паламарчук.

    Одна із тем, яка у ході спілкування обговорювалася учасниками зустрічі   особливо жваво -  як молодим працівникам відстояти свої соціальні та трудові права у разі їх порушення роботодавцем.

    Практичні поради юним слухачам надала Валентина Панчишина, наголосивши, найперше на недопустимості не задекларованої зайнятості.

    «Належним чином оформлені трудові відносини -  це стовідсоткова  запорука ваших трудових прав, - зазначила  Валентина Панчишина. - Державна служба з питань праці, Управління інспекційної діяльності  як її територіальний підрозділ, наполегливо рекомендують працівникам, особливо тим, хто лише починає свій трудовий шлях не піддаватися на сумнівні пропозиції окремих не надто доброчесних  роботодавців й не погоджуватися на незадекларовану зайнятість та отримання заробітної плати у так званих конвертах.  Раджу вам ретельно переглянути статті Кодексу законів про працю, які регламентують права працівників й повсякчас пам’ятати, що окрім трудових обов’язків ви ще маєте й трудові права».

    Посадовець також надала слухачам практичні поради щодо оформлення трудових правовідносин з потенційним роботодавцем, роз’яснила про відмінності між оформленням трудових договорів та цивільно-правових угод; наголосила на змінах у трудовому законодавстві на період дії воєнного стану.

    Як убезпечити себе від ризиків виробничого травмування на робочому місці  - про це та низку інших тем безпеки праці  учням навчального закладу розповів головний державний інспектор Дмитро Паламарчук.

     «Дбати про здоровя і життя працівників - у зоні відповідальності  не лише роботодавців, але й самих працівників. Це є законодавчою нормою статті 14 Закону України «Про охорону праці», яка зобов’язує працівників дбати  про особисту безпеку, а також про безпеку та здоров’я оточуючих у процесі виконання будь яких робіт, - зазначив при спілкуванні з учнями фахівець Управління. - Статистика виробничого травматизму засвідчує той факт, що рівень травмування на робочому місці серед молоді значно вищий, ніж серед досвідчених працівників».

    Зустріч з вихованцями коледжу відбувалася в інтерактивному форматі, тому представники Держпраці надали ґрунтовні відповіді на запитання, озвучені під час спілкування.


     

  • Мінімальні державні гарантії в оплаті праці

    Мінімальні державні гарантії в оплаті праці

    Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує!

    Відповідно до статті 8 Закону України № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 6 700 гривень.

    Згідно зі статтею 1 Закону України “Про оплату праці” (далі – ЗУ № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

    Відповідно до статті 3-1 ЗУ № 108 розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

    Отже, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

    При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

    Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

    Також, до мінімальних державних гарантій в оплаті праці належить норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною 1 статті 12 ЗУ № 108, а саме:

    норми оплати праці (за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо);

    гарантії для працівників (оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів тощо);

    гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

    Водночас, слід зазначити, що нарахування та виплата індексації заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці, відповідно до Закону України № 2710-IX «Про Державний бюджет на 2023 рік» з 1 січня 2023 року не проводиться.


     

     

  • На підприємстві хлібопекарської галузі надано розширену технічну консультацію на робочих місцях

    На підприємстві хлібопекарської галузі надано розширену технічну консультацію на робочих місцях

    Про якість та вчасність проведення інструктажів на робочих місцях  з підвищеною небезпекою; про безпечну організацію виробничого процесу при залученні підрядних організацій, про окремі питання електробезпеки на підприємстві в умовах частих аварійних відключень електроенергії та низку інших   важливих тем обговорено під час надання розширеної технічної консультації на приватному підприємстві хлібопекарської галузі у Чернівцях.

    Відповідну консультаційну допомогу суб’єкту господарювання, який спеціалізується ще й на виготовленні кондитерської продукції,  надала головна державна інспекторка відділу з питань безпеки праці  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Регіна Задоровська.

    Фахівчиня територіального органу Держпраці зазначила на практичних роз’ясненнях задля уникнення на виробництві ризиків травматизму.  Також детально роз’яснено окремі норми Правил безпеки для виробництва хліба, хлібобулочних та макаронних виробів.

    Окремо детально обговорено налагодження безпечного виробничого процесу в умовах аварійних відключень електроенергії та при використанні  альтернативного електрогенеруючого обладнання. Оскільки,  таке устаткування належить до розряду підвищеної небезпеки, то його використання вимагає додаткових навиків, підкреслила у спілкування з персоналом підприємства інспекторка Держпраці.

    У ході консультації ґрунтовно зазначено на технічних умовах та параметрах експлуатації електрогенераторів, потребі забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, навченості персоналу тощо.      

    Рекомендації щодо забезпечення безпеки  на виробництві -  за посиланням: https://pratsia.in.ua


     

  • Через сервіс «інтерактивний інспектор» у 2023 році вже надано понад 2 400 консультацій

    Через сервіс «інтерактивний інспектор» у 2023 році вже надано понад 2 400 консультацій

    Оперативність в отриманні необхідної консультаційної допомоги заявникам залишається основною  метою діяльності сервісу Державної служби з питань праці «інтерактивний інспектор».

    Фахівці Управління інспекційної діяльності  у Чернівецькій області продовжують забезпечувати надання консультацій  та роз’яснень у рамках роботи сервісу.

    У січні нинішнього, 2023, року працівники профільних відділів територіального органу Держпраці надали заявникам  2 484 консультації.

    Із них:  1 343 - з питань дотримання законодавства про працю; 1 077 - з питань безпеки та гігієни праці; 64 - з питань ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

    Нагадаємо громадянам, як скористатися послугою Держпраці й  швидко отримати необхідну консультацію.

    Отримати консультаційну та інформаційну допомогу  можна у  дистанційному режимі у найдоступніший для заявника спосіб комунікації, а саме :

    за номером телефону : 099 526 11 34;

    через  електронну пошту:  interactuvnuj_pzu@ukr.net ;

    заповнивши спеціальну  форму для отримання роз’яснень https://cutt.ly/i2Dw5Zv

    Відповіді також можна отримати через Viber, WhatsApp, Telegram,  спрямуваши своє запитання на сервіси через вказаний номер телефону.

    Важливо! Звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


     

     

  • Кампанія «Виходь на світло»: інформаційні відвідування роботодавців Буковини тривають

    Кампанія «Виходь на світло»: інформаційні відвідування роботодавців Буковини тривають

    295 інформаційних відвідувань місцевих роботодавців здійснили інспектори відділу праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці  у січні  2023 року.

    Заходи проведено у рамках інформаційної кампанії  з подолання нелегальної  зайнятості  - «Виходь на світло».

    За результатами інформаційних відвідувань фахівців Управління  суб’єкти господарювання Буковини уклали трудові відносини з початку року з понад 1 100 найманими працівниками.  

    Днями низку інформаційних візитів провів головний державний інспектор праці Іван Дамаскін на Глибоччині.

    Так, посадовець Управління відвідав суб’єктів господарювання, котрі здійснюють господарську діяльність у галузі роздрібної торгівлі будівельними матеріалами, технічного обслуговування автомобілів, підприємство (кооператив) переробної промисловості.

    Аналогічні заходи з питань  трудового законодавства провела на Кіцманщині інспекторка праці Валентина  Моргоч.

    Фахівчиня Держпраці провела інформаційно - роз’яснювальну  роботу серед роботодавців сфери громадського харчування.

    Одне із основних застережень, висловлених у спілкуванні з представниками бізнесу,  - щодо легального працевлаштування найманих працівників.

    Принагідно інспектори праці надали підприємцям роз’яснення окремих норм трудового законодавства, які  їх цікавили та рекомендували активніше використовувати консультаційні сервіси Держпраці, зокрема,  -  інформаційний портал  https://pratsia.in.ua


     

     

  • Спрощена процедура розслідування нещасних випадків на виробництві створює умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих

    Спрощена процедура  розслідування нещасних випадків на виробництві створює умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих

    Війна та її наслідки торкнулися всіх сфер суспільного життя нашої країни. Не стала винятком і трудова сфера.

    Так, з початку збройної агресії російської федерації 560 працівників постраждали внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків, з них – 214 загинули. Це сталося в результаті бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон, інших протиправних дій країни-агресора.

    Чинний порядок розслідування не давав змогу оперативно утворювати комісії і проводити розслідування нещасних випадків, що сталися за вказаних обставин.

    Тому, для забезпечення своєчасного та якісного проведення розслідування нещасних випадків, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, були розроблені відповідні зміни.

    Зміни спрямовані на спрощення, врегулювання та удосконалення процедури розслідування  нещасних випадків на період дії в Україні режиму воєнного (надзвичайного) стану.

    Спрощений механізм розслідування нещасних випадків на виробництві дасть можливість швидко проводити розслідування та створить умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих, зазначають у Державній службі з питань праці.


     

  • Колективу Новоселицької лікарні надано ґрунтовне роз’яснення щодо окремих питань забезпечення трудових прав

    Колективу Новоселицької лікарні надано ґрунтовне роз’яснення  щодо окремих питань забезпечення трудових прав

    Заступниця начальника відділу з питань праці  Валентина Панчишина та головний державний інспектор відділу  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Юрій Пуріч взяли участь у колективних зборах працівників комунального некомерційного підприємства «Новоселицька лікарня» Новоселицької міської ради.

    Приводом до спілкування з працівниками медичної установи стало звернення щодо можливого, як вважали його адресанти,  порушення їхніх трудових прав, зокрема, у частині оплати праці.

    Фахівці територіального органу Держпраці, спілкуючись на колективних зборах із персоналом медичного закладу, зазначили на основних засадах чинного трудового законодавства, які регламентують дотримання законних трудових прав працівників. Зокрема,  акцентовано увагу присутніх на правах та обов’язках роботодавців і працівників у сфері оплати праці та наголошено  на виконанні  статті  97 та статті  115 Кодексу законів про працю України, які регламентують норми оплати праці та строки виплати заробітної плати. Зазначено на тому, що питання оплати праці працівників у нинішніх умовах  також регулюються Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». 

    «Так, статтею 10 Закону встановлено, що заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати», - підкреслила у виступі перед присутніми Валентина Панчишина. 

    Окрім оплати праці, обговорено також зміну істотних умов праці, а саме режиму робочого часу, переведення працівників на неповний робочий день тощо .

    Детальне роз’яснення з цих питань, а також щодо питань роботи за сумісництвом, стимулювання оплати праці (преміювання та встановлення надбавок) надав головний державний інспектор Управління Юрій Пуріч.

    Водночас у  ході ділового спілкування з медперсоналом  фахівці Держпраці наголосили на обов’язковому дотримання  відповідальними особами вимог  Постанови Кабінету Міністрів України - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», якою  визначено розміри заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я. Так, відповідно до Постанови,  розмір заробітної плати лікарям повинен становити  не менше 20 000 гривень, молодшому медичному персоналу  та персоналу з початковим рівнем вищої медичної освіти не менше 13 500 гривень.

    У випадках, якщо  працівнику встановлено неповний робочий день/тиждень, або працівник не в повному обсязі виконує затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу.

    Фахівці Управління також відповіли на інші запитання учасників зборів та надали дані інформаційних ресурсів Держпраці для отримання актуальних роз’яснень з питань трудового законодавства, законодавства з безпеки та гігієни праці.


     

     

     

     

  • У медичному закладі надано консультаційну допомогу, як забезпечити надійну експлуатацію електрогосподарства під час аварійних відключень

    У медичному закладі надано консультаційну допомогу, як забезпечити надійну експлуатацію електрогосподарства під час аварійних відключень  

    Консультаційну допомогу з питань належного функціонування електрогосподарства  під час постійних аварійних відключень електроенергії надано днями в ОКНП «Обласна психіатрична лікарня»  головним державним інспектором  відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Дмитром Паламарчуком. Посадовець відвідав заклад охорони здоровя у рамках інформаційного візиту.

    Спілкуючись із відповідальними посадовими особами медичної установи, інспектор звернув увагу на необхідність суворого дотримання низки нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, що , власне, забезпечить безпеку пацієнтів та безпеку на робочих місцях персоналу.  

    Детально обговорено технічні умови використання альтернативних джерел подачі електроенергії, зокрема, експлуатацію потужних генераторів, якими забезпечено лікувальний заклад.

    Наголошено, що доступ до обладнання підвищеної небезпеки може мати лише навчений персонал, який до того ж пройшов відповідне навчання та перевірку знань з охорони праці.

    Принагідно фахівець Управління порекомендував відповідальним особам лікарні розробити  алгоритм дій  працівників при виникненні нештатних ситуацій, а за можливості прописати ці дії у розділі «Вимоги  безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці за видами робіт.

    Дмитро Паламарчук також зазначив на доцільності проведення тематичного тренінгу для технічного персоналу з відпрацювання дій та навичок.


     

  • Удосконалено програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

    Удосконалено програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

    Удосконалено програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 24 січня 2022 року.

    Згідно з внесеними змінами роботодавець отримує:

    1) компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;

    2) компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначається Кабінетом Міністрів України в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.

    Також встановлюється, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості у разі звільнення працівника за власним бажанням, за угодою сторін, або за  ініціативи роботодавця, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації.

    Єдине виключення з цього – коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

    У разі якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

    За інформаційними матеріалами Міністерства економіки України


     

  • Про спрощений режим регулювання трудових відносин

    Про спрощений режим регулювання трудових відносин

    Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці роз’яснює:

    особливості застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин визначені статтею 49-5 Кодексу законів про працю України.

    Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають:

    між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;

    або між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

    Спрощений режим може на добровільних засадах застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

    Спрощений режим може застосовуватися у відносинах між працівниками та роботодавцями виключно на добровільних засадах. Такий режим передбачає можливість встановлення індивідуальних умов праці працівника безпосередньо у трудовому договорі.

    Вимоги щодо ведення документації з кадрових питань, прийняття локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчої документації, в тому числі щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток, а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором, не поширюються на роботодавців, які застосовують спрощений режим.

    Обов’язок щодо ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, подання звітності стосовно персоналу до державних органів покладається на роботодавця.

    В умовах спрощеного режиму та за умови, що це не суперечить іншим положенням КЗпП України, сторони трудового договору можуть з урахуванням положень глави III КЗпП України на власний розсуд за взаємною згодою врегулювати свої відносини в частині виникнення і припинення трудових відносин, системи оплати праці, норм праці, розміру заробітної плати з урахуванням встановленої законом мінімальної заробітної плати, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, норм робочого часу та відпочинку з додержанням нормальної тривалості робочого часу на тиждень, тривалості щотижневого безперервного відпочинку та інших прав і гарантій, визначених Кодексом законів про працю України.

    Положення глави III КЗпП України не поширюються на трудові відносини, що виникають між працівниками та роботодавцями, які є юридичними особами публічного права.

    Трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах спрощеного режиму, які не врегульовані положеннями глави III КЗпП України та/або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями Кодексу законів про працю України.


     

  • Пропрацьовано питання взаємодії з обласними профспілками

    Пропрацьовано питання взаємодії з обласними профспілками 

    Заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Руслан Дацюк, в.о. начальника Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Марія Шевченко, заступниця начальника,  керівниця відділу з питань праці Ліна Корева провели робочу зустріч - нараду з очільником Чернівецької обласної ради профспілок Володимиром Барабахом.

    Участь у нараді також взяв  правовий інспектор праці обласної ради профспілок Олег Стецевич.

    У форматі круглого столу обговорено взаємодію територіального органу Держпраці з профспілками Буковини щодо дотримання трудових прав працівників трудових колективів в умовах воєнного стану : поточну ситуацію, виклики, загрози, шляхи вирішення.

    Учасники зібрання  також долучилися до спільної наради керівництва Держпраці з очільниками Федерації профспілок України, яка відбувалася у режимі відео конференції. Учасниками спільної наради стали  представники територіальних управлінь Служби та профспілкових органів з усіх регіонів країни, де це дозволяла безпекова ситуація.

    У процесі ділового спілкування  на спільному заході обговорено ситуацію з реалізацією Держпраці функцій державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю в умовах воєнного стану, а також шляхи та організаційні форми подальшого розвитку взаємодії Держпраці та ФПУ на центральному і територіальному рівнях.

    За результатами спільної наради ухвалено рішення щодо поновлення угод про співпрацю на регіональному рівні між створеними міжрегіональними управліннями Держпраці і ФПУ у сфері запобігання порушенням законодавства про працю та про безпеку праці.

    На цьому будуть сконцентровані й подальші зусилля територіального органу Держпраці та профспілок Буковини.  

    У ході обговорення заходів подальшої взаємодії також зазначалося на тому, що упродовж тривалого часу між Управлінням та профспілками вже напрацьовано добрі ділові контакти, які дозволили забезпечити якісні результати багатьох інформаційних кампаній Держпраці. Зокрема, кампанії, націленої на мінімізацію нелегальної зайнятості у регіоні, - «Виходь на світло» та кампанії "Україна працює".  


     

     

           

  • Реалізацію програм психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час обговорено під час тренінгу

    Реалізацію  програм психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час обговорено під час тренінгу

    Навчена команда з першої психологічної допомоги на підприємстві підвищує стійкість працівників та створює атмосферу психосоціальної підтримки.

    Про це та багато інших споріднених тем говорили учасники офлайн-тренінгу, організованого командою проекту ЄС – МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», що відбувся днями на території Буковини.

    Серед учасників  заходу  були представники апарату  Державної служби з питань праці та її територіальних управлінь, Федерації профспілок України, окремих закладів освіти та компаній.

    До участі у тренінгу долучилася й представниця Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області - керівниця відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Марія Шевченко.   

    Під час форуму обговорено методи психологічного відновлення та психологічної допомоги у воєнний та післявоєнний стан,  практичні рекомендації, як забезпечити цю допомогу та хто, власне, може і має це робити. Детально пропрацьовано тему психосоціальної підтримки на робочому місці.

    Здобуті знання і навички, розповідають учасники тренінгу,  дадуть змогу розпізнати ознаки стресу та проблем з психічним здоров'ям, надати першу допомогу та переправити для отримання професійної психологічної допомоги. Набутими під час тренінгу знаннями вони також  зможуть поділитися з іншими.

    Тренінг проводився у межах пілотування розроблення й запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час -  «З турботою про себе та кожного».


     

     

  • Держпраці та профспілки: партнери зі спільними цілями

    Держпраці та профспілки: партнери зі спільними цілями

    Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у спільній нараді керівництва Федерації профспілок України з посадовцями Держпраці у форматі круглого столу на тему: «Взаємодія Державної служби України з питань праці з Федерацією профспілок України за дотриманням трудових прав людини в умовах воєнного стану в Україні: поточна ситуація, виклики та загрози, шляхи вирішення». Про це повідомляється на сайті Держпраці.

    Під час зустрічі обговорено ситуацію з реалізацією Держпраці функцій державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю в умовах воєнного стану, а також шляхи та організаційні форми подальшого розвитку взаємодії Держпраці та ФПУ на центральному й територіальному рівнях.

    Також у ході спілкування розглянуто ситуації, які виникають у трудових відносинах під час війни та намічено практичні кроки в об’єднанні зусиль інспекторів праці і представників профспілок з метою досягнення балансу інтересів працівників та роботодавців в надскладних умовах війни.

    За результатами наради ухвалено спільне рішення щодо поновлення угод про співпрацю на регіональному рівні між створеними міжрегіональними управліннями Держпраці і ФПУ у сфері запобігання порушенням законодавства про працю та про безпеку праці.


     

  • Увага! Нашим захисникам на передовій необхідна допомога!

    Увага! Нашим захисникам на передовій необхідна допомога!

    Просимо долучитися до збору коштів на потреби наших військових!

    Співробітники Управління Держпраці у Чернівецькій області долучаються до збору коштів на потреби українських захисників.

    Так, необхідно якнайшвидше зібрати кошти на придбання дрону.

    Небайдужих просимо перераховувати кошти на наступні рахунки:

    Приватбанк: 5168 7554 4041 2191

    Монобанк: 5375 4141 0475 8148

    Отримувач – Матвєєв Максим Олегович.

    Друзі, допоможімо нашим воїнам, бо вони тримають небо над Україною!


     

  • Актуально! Офіційні державні канали для отримання інформації

    Актуально! Офіційні державні канали для отримання інформації

    Офіс Президента України https://www.facebook.com/president.gov.ua

    Генеральний штаб Збройних сил України https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua

    Кабінет Міністрів України https://www.facebook.com/KabminUA

    Міністерство оборони України https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA

    Міністерство внутрішніх справ https://www.facebook.com/mvs.gov.ua

    Національна поліція України https://www.facebook.com/UA.National.Police

    Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA

    Державна прикордонна служба України https://www.facebook.com/DPSUkraine

    Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки https://www.facebook.com/StratcomCentreUA

    Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України https://www.facebook.com/dsszzi

    Сухопутні війська ЗС України https://www.facebook.com/UkrainianLandForces

    Військово-морські сили ЗСУ https://www.facebook.com/navy.mil.gov.ua

    Територіальна оборона ЗСУ https://www.facebook.com/TerritorialDefenseForces

    Щодо руху транспорту та роботи інфраструктурної галузі

    Міністерство інфраструктури України https://t.me/miUkraune

    Укрзалізниця https://t.me/UkrzalInfo

    Державна авіаційна служба України https://www.facebook.com/SAA.Ukraine

    Украерорух https://t.me/uksatse_official

    Укравтодор https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

    Міжнародний аеропорт “Бориспіль” https://www.facebook.com/airportboryspil/

    Адміністрація морських портів України https://www.facebook.com/uspa.gov.ua

    Міжнародний аеропорт “Львів” https://www.facebook.com/lvivinternationalairport/

    Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ) https://www.facebook.com/DSBT.UA

    Закликаємо усіх громадян зберігати спокій!

    Молімося за наших воїнів! За нашу спільну перемогу!


  • Дотримання законодавства з охорони праці при проведенні весняно-польових робіт мінімізує ризики виробничого травматизму

    Дотримання законодавства з охорони праці при проведенні весняно-польових робіт мінімізує ризики виробничого травматизму

    Незабаром в області розпочнеться весняно-польова кампанія.

    Оскільки, в  агропромисловому секторі задіяно значну кількість працівників, галузь залишається однією із найбільш травмонебезпечних.

    Управління Держпраці у Чернівецькій області націлює роботодавців галузі на створення здорових і безпечних умов праці працівників.

    Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця», роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

    Оскільки якість виконання роботи залежить від навиків та вмінь самих працівників, то роботодавець  має забезпечити для них проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

    Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, внесених до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, мають пройти спеціальне навчання і перевірку знань  відповідно до вимог нормативно-правових  актів з охорони праці.

    Роботодавець зобов’язаний пам’ятати: працівники, котрі не пройшли навчання й перевірку знань з охорони  праці,  до роботи не допускаються.

    Необхідно забезпечити та організувати на підприємствах проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

    При безпосередньому проходженні кампанії на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка.

    Так, експлуатація сільськогосподарських машин має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

    Вузли  та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені  захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.

    Не дозволяється експлуатація несправних машин та обладнання, експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.

    Перед виконанням робіт працівники мають переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач техніка, яка проїжджає під ними, зачіпати не буде.

    Під час проїзду техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.    

    Особливої уваги суб’єкти господарювання мають надати роботам, пов’язаним з підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у грунт.

    Роботи мають здійснюватися  за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення.

    Працівники мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобам індивідуального захисту органів дихання та зору.

    Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

    Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.

    Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох і більше сівалок.

    Завантаження сівалок і  садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.

    Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного та садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.

    Заміну,  очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

    Працівникам заборонено підніматися або спускатися з машин під час їх руху.

    Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

    Управління Держпраці у Чернівецькій області  підкреслює:

    повне забезпечення вимог законодавства з промислової безпеки, охорони  та гігієни праці дозволить мінімізувати на підприємствах ризики виробничого травматизму.


     

     

  • Роз’яснення щодо зміни істотних умов праці

    Розяснення щодо зміни істотних умов праці

    Порядок зміни істотних умов праці врегульованого частиною  З статті 32 Кодексу законів про працю України -  «Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці» - передбачає, що у зв’язку  зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні  роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

    Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці.

    У разі, якщо суб’єкт господарювання істотно змінив умови праці працівника з порушенням норм чинного законодавства і  даний факт буде встановлено фахівцями  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у ході проведення планових чи позапланових заходів контролю, то на роботодавця  відповідно до вимог абзацу другого, частини другої статті 265 КЗпП України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - буде накладено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника щодо якого воно скоєно.


     

  • 25 лютого завершується прийом творчих робіт до участі у регіональному турі конкурсу дитячого малюнка

    25 лютого завершується прийом творчих робіт до участі у регіональному турі конкурсу дитячого малюнка

    25 лютого організатори регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей - 2022» - Управління Держпраці у Чернівецькій області - завершують прийом творчих робіт.

    Закликаємо поквапитися тих, хто ще не встиг подати малюнки, але мають намір це зробити.

    Ваші творчі роботи ми очікуємо за адресою:  58000, м. Чернівці, вул. Зелена,3.

    Нагадаємо, що за результатами оцінювання переможці будуть визначені у трьох вікових групах: 

    перша група - від 6 до 10 років;
    друга група - від 11 до 14 років;
    третя група - від 15 до 18 років.

    Автори творчих робіт, які стали переможцями на регіональному рівні,  виходять у  всеукраїнський фінал конкурсу. Їхні малюнки буде направлено до Києва для участі у другому турі.

    Нагородження призерів та лауреатів творчого змагання в області відбудеться у рамках відзначення Дня охорони праці.


  • Дослідження ринку праці Буковини: 19% роботодавців планують відкрити додаткові вакансії і лише 2% - скорочення працівників

    Дослідження ринку праці Буковини: 19% роботодавців планують відкрити додаткові вакансії і лише 2% - скорочення працівників

    У 2021 році Чернівецька область ввійшла у десятку областей України, де реалізовувався пілотний проєкт щодо вивчення тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, нинішньої та перспективної потреби регіону в працівниках у професійному та кваліфікаційному розрізі.

    Про це повідомляють у секторі інформаційної роботи Чернівецької обласної служби зайнятості. У відомстві додають, що цьогоріч до проекту приєдналися всі українські регіони. Проєкт реалізовується за участю експертів програми EU4Skills та Державного центру зайнятості.

    Так, у  2021 році, в рамках проекту було здійснено аналіз статистичних показників регіонального ринку праці, опитування роботодавців (745 підприємств). А також проведено експертну оцінку окремих видів економічної діяльності, за результатами 3 фокус-груп з роботодавцями легкої промисловості, виробниками хлібопекарської галузі, представниками готельно-ресторанного сервісу.

    Згідно з опитуванням роботодавців, у минулому, 2021, році 72% роботодавців вказують на негативний вплив пандемії, 70% опитаних наймали працівників за робітничими професіями, 41% - здійснювали перенавчання найманих працівників, 36% - скоротили робочий час працівників під час пандемії, а 21% - скорочували персонал.

    Згідно з опитуванням у нинішньому році 19% роботодавців планують відкриття вакансій, а 2% - скорочення персоналу.


     

  • Держпраці ініціювала робочу нараду з представниками Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я

    Держпраці ініціювала робочу нараду  з представниками Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я

    За ініціативи в.о. Голови Держпраці Ігоря Дегнери, з метою забезпечення соціального захисту медичних працівників за участі представників Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я проведено онлайн-нараду.

    Під час заходу обговорено питання щодо необхідності удосконалення механізму обміну інформацією про випадки гострих професійних захворювань (COVID-19)  у медичних та інших працівників, які пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, проведення розслідувань таких випадків.

    За результатами наради узгоджено шляхи вирішення проблемних питань, зокрема щодо налагодження ефективного обміну інформацією, повідомляє сайт Держпраці України.


     

  • Серед суб’єктів господарювання торгівлі та сфери надання послуг проведено заходи, націлені на належне дотримання трудового законодавства

    Серед суб’єктів господарювання торгівлі та сфери надання послуг проведено  заходи, націлені на належне дотримання трудового законодавства

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович  активно долучилася до проведення  упродовж останнього тижня низки інформаційних заходів, націлених на належне дотримання трудового законодавства представниками малого і середнього бізнесу.  

    Інформаційно - роз’яснювальні  заходи організовано у Дністровському районі.

    Оскільки, за аналітичними даними, найбільшу кількість неоформлених працівників загалом на Буковині інспектори праці виявляють у таких  галузях, як  торгівля та сфера надання послуг, то інформаційною роботою, найперше, охопили суб’єктів господарювання саме цих видів економічної діяльності.

    Важливо, що заходи відбувалися спільно з представниками органів місцевого самоврядування та Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

    Під час роз’яснювальної роботи фахівець Держпраці  детально акцентувала на змінах у трудовому законодавстві  з початку року та відповіла на запитання підприємців.

    Зокрема, посадовець Управління закликала роботодавців впорядкувати трудові відносини з найманими працівниками, де це необхідно й таким чином позбавити себе усіх ризиків відповідальності за використання неофіційної праці.


     

     

  • Роз’яснення: чи може роботодавець взяти на роботу працівника на місце тимчасово відстороненого

    Держпраці роз’яснює: чи може роботодавець взяти на роботу працівника на місце тимчасово відстороненого

    Державна служба України з питань праці інформує:

    Касаційний цивільний суд Верховного Суду у своїй постанові від 29 квітня 2021 року у справі № 266/3163/16-ц зазначив, що при укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності, пологах і догляду за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи в зв’язку з призовом на дійсну строкову військову чи альтернативну службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду (або виконанням певного обсягу робіт).

    Відповідно до пункту 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України підставами припинення трудового договору є закінчення строку трудового договору (пункти 2, 3 статті 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимогу про їх припинення. У нормі права передбачено підставу припинення трудового договору, що укладався на певний строк. А саме: у тих випадках, коли трудовий договір укладався до настання певного факту, такий договір вважається укладеним на певний строк.

    Отже, настання обумовленого факту є підставою для припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку.

    Тому на період відсторонення основного працівника на його посаду може бути прийнято за строковим трудовим договором іншого працівника, який отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Працівник, який уклав строковий трудовий договір, після закінчення строку відсторонення основного працівника підлягає звільненню.


     

  • Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про факти порушення трудових прав до територіального органу

    Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про  факти порушення трудових прав до територіального органу

    Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до медиків Буковини повідомляти про  факти порушення їхніх трудових прав до територіального органу Держпраці у письмовій формі.

    Посадовці Управління реагуватимуть на такі звернення медпрацівників негайно.  

    Про кожний такий випадок виявлення порушень прав працівників медустанов територіальний орган інформуватиме  Держпраці України.

    Напередодні повідомлялося, що Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за № 2 - « Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», визначено: розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлено у межах фонду оплати праці на 2022 рік:

    на рівні не менше 20 000 гривень лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

    на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

    У випадках, коли працівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень, або працівник не в повному обсязі виконує затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюється із встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» розміру пропорційно до відпрацьованого часу.

    Водночас у Держпраці України фіксують збільшення  загалом кількості звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день, або тиждень через істотне збільшення заробітної плати.

    У разі встановлення таких фактів (при проведенні позапланових інспекційних відвідувань інспекторів праці Управління Держпраці) на медичний заклад накладається штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, а саме 65 тисяч гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.  


  • Сьогодні в Україні відзначається День єднання

    Сьогодні в Україні відзначається День єднання

    16 лютого в Україні відзначається нове державне свято – День єднання.

    Звернення Президента України Володимира Зеленського щодо єдності українського суспільства

    Великий народе великої країни!

    Звертаюся до вас у цей напружений момент.

    Перед нашою державою постали серйозні зовнішні та внутрішні виклики, які вимагають від мене й кожного з нас відповідальності, впевненості та конкретних дій.

    Нас лякають великою війною та вкотре призначають дату воєнного вторгнення. Це вже не вперше.

    З нами системно ведуть війну на всіх фронтах. На військовому – збільшують контингент навколо кордонів. На дипломатичному фронті намагаються позбавити нас права самостійно визначати зовнішньополітичний курс. На енергетичному – обмежують постачання газу, електроенергії та вугілля. На інформаційному фронті прагнуть посіяти паніку серед громадян та інвесторів через засоби масової інформації.

    Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи.

    Це не перша загроза, з якою зіткнувся сильний український народ. Два роки тому ми, як і весь світ, розгублено дивилися в очі пандемії. Проте згуртувались і чіткими системними кроками її практично перемогли. У цей складний час сильний український народ проявив свої найкращі якості – згуртованість та волю до перемоги.

    На відміну від пандемії два роки тому, сьогодні ми чітко розуміємо всі виклики, які стоять перед нами, і що з ними робити. Ми впевнені в собі, але не самовпевнені. Ми розуміємо всі ризики. Ми постійно стежимо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії.

    Ми чітко знаємо, де поруч із нашими кордонами чужа армія, її чисельність, її локації, її оснащення та її плани.

    Нам є що протиставити. Ми маємо прекрасну армію. Наші хлопці мають унікальний бойовий досвід і сучасну зброю. Це вже в рази сильніша армія, ніж вісім років тому.

    Разом з армією на передовій захисту наших інтересів перебуває й українська дипломатія. Нам вдалося досягнути дипломатичної підтримки з боку практично всіх лідерів цивілізованого світу. Більшість із них або вже відвідали та підтримали Україну, або зроблять це найближчим часом. Сьогодні всі визнають, що від України та її армії залежить безпека Європи та всього континенту.

    Ми прагнемо миру, й ми хочемо вирішувати всі питання виключно шляхом переговорів. І Донбас, і Крим повернуться в Україну. Виключно дипломатичним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо.

    Ми впевнені у наших Збройних Силах, але наші військові теж мають відчувати нашу підтримку, нашу згуртованість та нашу єдність. Основа нашої армії – це впевненість власного народу та міцна економіка.

    Ми сформували достатні резерви, щоб відбити атаки на курс гривні та нашу фінансову систему. Ми не залишимо без уваги жодної галузі, яка потребуватиме державної підтримки. Як це вже відбулося днями з авіаперевізниками. І свідченням цього є стабільний курс гривні та відкрите небо.

    Важливим фронтом захисту є об’єктивне висвітлення ситуації вітчизняними засобами масової інформації. І зараз я хочу звернутися до наших українських журналістів. Декому з вас інколи доводиться виконувати завдання власників медіа. Більшість із них вже втекли з власної держави.

    Працюйте на Україну, а не на тих, хто втік. Від вашої чесної позиції сьогодні залежить доля країни.

    А тепер я хочу звернутися не до тих, хто залишився з Україною і в Україні, а до тих, хто її покинув у найвідповідальніший момент. Ваша сила не у ваших грошах та літаках, а в громадянській позиції, яку ви можете проявити. Поверніться до своїх людей та країни, завдяки яким ви отримали свої заводи та статки. Сьогодні кожен проходить справжній тест на громадянина України. Пройдіть його гідно. Нехай всі зрозуміють, для кого Україна – дійсно Батьківщина, а для кого – просто майданчик для грошей.

    Окремо звертаюся до всіх представників держави: державних службовців, народних обранців усіх рівнів, які залишили країну або планують це зробити. Вам народ України довірив не тільки керувати державою, а й захищати її. Це ваш прямий обов’язок у такій ситуації – бути разом з нами, з українським народом. Я зараз пропоную вам протягом 24 годин повернутися на Батьківщину й стати пліч-о-пліч з українською армією, дипломатією та народом!

    Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписаний. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність.

    У нас одне велике європейське прагнення. Ми хочемо свободи й готові її виборювати. На нас із неба дивляться 14 тисяч захисників та мирних громадян, загиблих у цій війні. І ми не зрадимо їхню пам'ять.

    Ми всі хочемо жити щасливо, а щастя любить сильних. Ми ніколи не вміли здаватися й не збираємося цього вчитися.

    Сьогодні – не просто День закоханих. День закоханих в Україну. Ми віримо у власні сили та продовжуємо разом будувати наше майбутнє. Тому що нас об’єднує любов до України, єдиної та неповторної. І любов переможе. Так, зараз вам, можливо, здається, що навкруги темрява. Але завтра знову зійде сонце над нашим мирним небом.

    Любіть Україну!

    Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом!

    Великий народе великої країни!


     

  • Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про факти порушення їхніх трудових прав

    Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про  факти порушення їхніх трудових прав

    Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до медиків Буковини повідомляти про  факти порушення їхніх трудових прав до територіального органу Держпраці у письмовій формі.

    Посадовці Управління реагуватимуть на звернення медпрацівників негайно.  

    Про кожний такий випадок виявлення порушень прав працівників медустанов територіальний орган інформуватиме  Держпраці України.

    Як відомо, Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за № 2 - « Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», визначено: розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлено у межах фонду оплати праці на 2022 рік:

    на рівні не менше 20 000 гривень лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

    на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

    У випадках, коли працівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень, або працівник не в повному обсязі виконує затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюється із встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» розміру пропорційно до відпрацьованого часу.

    У разі, якщо працівник буде переведений на  неповний робочий день, або тиждень, а фактично  працюватиме повну норму і цей факт буде виявлено фахівцями Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у ході позапланових інспекційних заходів, то відповідальних осіб медичного закладу буде притягнуто до адміністративної відповідальності;

    відповідно за частиною другою статті 265 Кодексу законів  про працю України - «Відповідальність про порушення законодавства про працю» на медичний заклад буде накладено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення. 

    Станом на сьогодні це  65 тисяч гривень.


  • У прямому ефірі 1+1 – про захист трудових прав медпрацівників

    У прямому ефірі 1+1 – про захист трудових прав медпрацівників

    14 лютого  у прямому ефірі на телеканалі 1+1 В.о. Голови Держпраці України Ігор Дегнера розповів про захист трудових прав медпрацівників щодо виплат заробітної плати та незаконне переведення на 0,5 ставки зі збереженням навантаження.

     

     

     

     

     

     


     

  • Окреслено шляхи погашення заборгованості із заробітної плати на окремих підприємствах Дністровського району

    Окреслено шляхи погашення заборгованості  із заробітної плати на окремих підприємствах Дністровського району   

    Інспектор праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович взяла активну участь у  засіданні  районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що відбулося учора, 10 лютого, у Дністровській районній державній адміністрації.

    Засідання відбулося під головуванням першого заступника керівника адміністрації Романа Малиша.

    Серед питань порядку денного, зокрема,  розглядалися питання щодо заборгованості по заробітній платі на окремих підприємствах району, а також щодо  заборгованості з відрахувань до бюджету Пенсійного фонду України окремих юридичних та фізичних осіб Дністровського району.

    У ході робочого засідання  фахівець Держпраці  зазначила, що загалом оплата праці працівників має здійснюватися у першочерговому порядку. Алла Попович наголосила на тому, що всі інші наявні на підприємствах платежі  здійснюються лише  після виконання зобов’язань роботодавців щодо оплати праці.

    «Неодноразово Держпраці наголошувало на тому, що згідно Кодексу законів про працю України суб’єкти господарювання, котрі допускають на підприємствах, в установах, організаціях невиплату заробітної плати несуть адміністративну, фінансову, а в окремих випадках навіть кримінальну відповідальність», - підкреслила інспектор праці.

    Алла Попович акцентувала на тому, що ситуація із заборгованістю по зарплаті на підприємствах перебуває на особливому контролі Управління.

    Окрім того, невиплата заробітної плати зумовлює автоматичне потрапляння підприємств до реєстру боржників. Така інформація наявна у відкритому доступі, у тому числі, й на офіційному ресурсі Держпраці.

    Також фахівець Держпраці підсумували результати роботи Управління у цьому напрямі у 2021 році. Так, за результатами планових, позапланових  заходів контролю та перевірок за зверненнями громадян, інспектори праці здійснили 14 перевірок на 14 підприємствах-боржниках.

    За результатами цих перевірок роботодавцями було  погашено заборгованість із виплати заробітної плати перед 374 працівниками на суму у понад 1 мільйон 900 тисяч гривень.   

    У ході обговорення членами комісії ухвалено низку відповідних рішень, які спрямовані на вирішення проблемних питань погашення заборгованості заробітних плат перед працівниками підприємств та установ Дністровського району.


  • Вживаються заходи щодо утворення комісії зі спеціального розслідування випадку смерті працівника лісгоспу

    Вживаються заходи щодо утворення комісії зі спеціального розслідування випадку смерті працівника лісгоспу

    До Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло повідомлення про випадок смерті працівника ДП «Чернівецьке лісове господарство».

    За попередніми даними, чоловіка 1963 року народження знайдено мертвим у побутовому приміщенні Сторожинецького деревообробного цеху.

    На місце події відразу ж було викликано бригаду швидкої медичної допомоги та наряд поліції.

    Медики констатували смерть працівника.  

    Наразі Управлінням Держпраці у Чернівецькій області вживаються заходи щодо утворення комісії зі спеціального розслідування випадку смерті працівника лісгоспу відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.


     

     

     

     

     

     

  • Активізовано інформаційну роботу, спрямовану на унеможливлення незаконного переведення працівників лікувальних установ на неповний робочий день

    Активізовано інформаційну роботу, спрямовану на унеможливлення незаконного переведення працівників  мед установ на неповний робочий день зі збереженням навантаження

    Вже найближчим часом з ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Державної служби України з питань праці у закладах первинної та екстреної медичної допомоги розпочнуться заходи контролю з питань виплати заробітної плати та незаконного переведення на неповний робочий день медичного персоналу зі збереженням повного навантаження.  

    У першу чергу, під інспекційні відвідування фахівців Держпраці потраплятимуть ті лікувальні заклади, звідки надійдуть скарги щодо неналежних виплат, або ж, де існує заборгованість по заробітній платі.

    Наразі ж фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують здійснювати у місцевих медичних закладах  активну інформаційну кампанію, мета якої унеможливити порушення у частині забезпечення належної виплати заробітної плати.  

    Загалом інспектори праці Управління вже провели  інформаційні заходи у понад 80 медичних установах регіону.

    Керівників та відповідальних осіб профільних закладів повідомлено про відповідальність за порушення чинного трудового законодавства у разі спонукання працівників до переведення  їх на неповний робочий день/тиждень при фактичному виконанні  роботи повний робочий день/тиждень.

    Слід зазначити, що у разі встановлення таких фактів (при проведенні позапланових інспекційних відвідувань інспекторів праці) на медичний заклад накладається штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, а саме 65 тисяч гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.  


     

  • Підписано Меморандум про співробітництво та партнерство між Держпраці та ДПС

    Підписано Меморандум про співробітництво та партнерство між Держпраці та ДПС

    10 лютого, в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера та в.о. Голови Державної податкової служби Тетяна Кірієнко підписали Меморандум про співробітництво та партнерство.

    Метою угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

    Партнерство сторін передбачає проведення спільних заходів та обмін інформацією з питань детінізації ринку праці, вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, а також обмін відомостями для проведення належного ринкового нагляду з метою запобігання обігу на території України небезпечної нехарчової продукції та продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

    Ігор Дегнера підкреслив, що двостороння угода є вагомим кроком у розширенні спектру потенційних напрямів співпраці між органами виконавчої влади, повідомляється на сайті Держпраці України.


     

  • Дистанційна робота: про що необхідно знати роботодавцю

    Дистанційна робота: про що необхідно знати роботодавцю

    Щоби продовжувати бізнес в умовах пандемії, роботодавці переводять працівників на віддалені форми роботи: дистанційну або надомну. Дізнайтеся, чим ці форми відрізняються між собою і як правильно оформити дистанційного працівника.

    Чим дистанційна робота відрізняється від надомної?

    З 27 лютого 2021 року в Україні запроваджено дві самостійні форми організації праці: дистанційну й надомну.

    Дистанційні працівники працюють у будь-якому місці за власним вибором. Водночас мають бути на зв’язку з роботодавцем за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

    Надомний працівник працює за місцем проживання або в інших визначених ним місцях поза приміщеннями роботодавця. Для такої роботи характерна закріплена робоча зона або технічні засоби, наприклад інструменти, приладдя для виробництва продукції, надання послуг або іншої роботи. Надомний працівник «прив’язаний» до вказаної в трудовому договорі адреси й може змінити її лише з дозволу роботодавця.

    Режим роботи — ще одна відмінність. Надомний працівник зазвичай додержується загального режиму роботи підприємства. Тоді як на дистанційного правила внутрішнього трудового розпорядку не поширюються. Він/вона розподіляє робочий час на власний розсуд — може працювати хоч рано вранці, хоч пізно ввечері.

    За обох форм віддаленої праці діють норми тривалості робочого часу:

    нормальна тривалість — до 40 годин на тиждень;

    скорочена (для певних категорій працівників) — до 24 або 36 годин на тиждень.

    Дистанційному працівнику гарантується період вільного часу для відпочинку й харчування —період відключення. У цей час працівник може не відповідати на повідомлення чи телефонні дзвінки роботодавця.

    Дистанційник самостійно відповідає за додержання безпечних і нешкідливих умов праці на робочому місці. Проте ви маєте проводити інструктаж (дистанційно або очно) щодо безпечного використання обладнання та засобів, рекомендованих або наданих вами.

    Яка робота може виконуватися дистанційно?

    Законодавство не визначає переліку робіт, які можуть виконуватися дистанційно. Роботодавець самостійно вирішує, чи може робота виконуватися поза межами підприємства.

    Наприклад, якщо це продаж товарів у магазині або виробництво на заводі — працівники можуть працювати виключно на території підприємства.

    Однак якщо це адміністративна робота, яку цілком припустимо виконати поза приміщень роботодавця, ви можете перевести працівника на дистанційку.

    Окрім цього, за можливості й наявності ресурсів закон дозволяє переводити на дистанційну роботу:

    вагітних жінок;

    працівників, які мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною до шести років (за медичними показаннями);

    працівників, які мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

    батьків або опікунів дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

    працівників, щодо яких на робочому місці були вчинені дії з ознаками дискримінації — тимчасово на два місяці.

    Як оформити дистанційного працівника?

    Новоприйняті працівники можуть працювати дистанційно після укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.

    Якщо ви запроваджуєте тимчасовий дистанційний режим роботи для працівників, що вже працюють, наприклад на час епідемії/пандемії, закон дозволяє зробити це за допомогою наказу (розпорядження).

    Також цей виняток поширюється на час:

    самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;

    загрози збройної агресії;

    надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.

    Ви маєте ознайомити працівника з наказом упродовж двох днів із дня ухвалення, але до запровадження дистанційної роботи.

    Пам’ятайте! Перевести працівника на дистанційну роботу можна лише за його згодою. Переведення з вашої ініціативи вважатиметься зміною істотних умов роботи, про що працівників необхідно попереджати за два місяці.

    Що треба вказувати в договорі про дистанційну роботу?

    З 16 липня 2021 року діє типова форма трудового договору для дистанційної роботи: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0886–21#n16

    Ви маєте визначити в договорі:

    найменування роботи, професії або посади працівника;

    трудові функції;

    терміни дії договору;

    умови оплати праці;

    тривалість робочого часу й відпочинку;

    порядок і терміни забезпечення обладнанням, програмно-технічними та іншими засобами та/або розмір, порядок і терміни виплати працівникам компенсації за використання належних їм або орендованих ними засобів та інших відшкодувань витрат;

    порядок і терміни подання звітів про виконану роботу;

    способи комунікації між працівником і роботодавцем тощо.

    Як оплачувати дистанційну роботу?

    Якщо ви не домовилися з працівником про інше, дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі не рідше двох разів на місяць.

    Хто облаштовує «домашній офіс» для дистанційної роботи?

    Роботодавець має забезпечити дистанційного працівника обладнанням та засобами для виконання професійних обов’язків. Неодмінно безпечними й у належному стані. Також ви організовуєте встановлення й обслуговування засобів та оплачуєте витрати. Працівник матеріально відповідає за їхню нестачу або пошкодження.

    Якщо підлеглий використовує власні засоби для потреб підприємства, варто домовитися з ним про розмір і порядок відшкодування їхнього зношування (амортизацію), витрат на використання (електроенергія, інтернет, заміна витратних матеріалів).

    Чи відрізняються права дистанційного працівника від тих, хто працює у приміщеннях роботодавця?

    Ні, працівники на дистанційній роботі мають ті самі трудові права — з урахуванням специфіки дистанційної роботи, зазначеної в трудовому договорі. Як і решта найманих працівників, вони можуть іти в щорічну відпустку, відкривати лікарняний тощо.

    Як оформити повернення дистанційних працівників до приміщень роботодавця?

    Якщо ви запровадили дистанційну роботу наказом на час карантину, після його завершення (або за потреби раніше) працівники можуть відновити звичайний режим роботи.

    Для цього працівники мають написати заяву, а ви — видати наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи, зазначивши:

    причину зміни режиму роботи: закінчення карантину, скасування обмежувальних заходів, відновлення роботи транспорту тощо;

    дату припинення дистанційної роботи;

    дату виходу працівників на роботу;

    перелік працівників із зазначенням їхніх посад;

    порядок ознайомлення працівників із наказом та зміною режиму роботи.

    Працівники, які вирішили й надалі працювати віддалено, мають написати про це заяву. На її підставі ви видаєте наказ (розпорядження) й ознайомлюєте з ним працівників.

    За додатковою інформацією звертайтеся до Управління Держпраці у Чернівецькій області:

    58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3

    тел./факс (0372) 55-37-24

    e-mail: dsp@cv.dsp.gov.ua

    Матеріал підготовлено у рамках кампанії «Виходь на світло!», що реалізується за підтримки проєкту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці.


     

     

     

     

  • Держпраці та МОЗ співпрацюватимуть для захисту трудових прав медпрацівників щодо виплат заробітної плати та незаконних переведень на 0,5 ставки зі збереженням навантаження

    Держпраці та МОЗ співпрацюватимуть для захисту трудових прав медпрацівників щодо виплат заробітної плати та незаконних переведень на 0,5 ставки зі збереженням навантаження

    В.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера зустрівся з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.

    Під час зустрічі було обговорено проведення перевірок з питань виплат заробітної плати та незаконного переведення на неповний робочий день медпрацівників зі збереженням повного навантаження.

    Посадовці домовилися, що найближчим часом МОЗ та Держпраці ініціюють проведення заходів контролю у закладах первинної та екстреної медичної допомоги, оскільки вони вже повністю отримали свої виплати від НСЗУ. Також Держпраці буде долучено до проведення перевірок тих медзакладів, звідки надходить найбільша кількість скарг щодо виплат заробітних плат, а також у яких офіційно зафіксовано заборгованість.

    Крім цього, посадовці вирішили посилити співпрацю щодо визначення лабораторій, які проводять атестацію робочих місць за умовами праці.

    Також було обговорено вдосконалення проведення медоглядів працівників, які працюють у шкідливих умовах праці. Окреслено потенційну можливість цифровізації результатів атестації робочих місць та медичних оглядів.


     

     

  • Прийом творчих робіт учасників регіонального туру конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей -2022» продовжено до 25 лютого

    Прийом творчих робіт  учасників регіонального туру конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей -2022» продовжено до 25 лютого

    Організаційний комітет регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей -2022» ухвалив рішення про продовження прийому творчих робіт юних художників  до участі у змаганні до 25 лютого.

    Це пов’язано з тим, що у нинішньому році через ускладнену епідеміологічну ситуацію та продовженням дистанційної форми навчання чимало школярів та слухачів позашкільних освітніх закладів не встигають подати малюнки до заявленої попередньо дати, а саме до 15 лютого.

    Організатори регіонального туру конкурсу з радістю йдуть назустріч побажанням потенційних учасників й подовжують часовий термін прийому творчих робіт до участі у конкурсі.

    Водночас нагадуємо: учасниками конкурсу можуть стати діти та шкільна молодь, вихованці позашкільних закладів  віком від 6 до 18 років.

    Тематика творчого змагання: безпека праці та здоров’я працівників у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті, протидія COVID-19 на робочих місцях.

    Вимоги до малюнків

    На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами,  гуашшю тощо.
    Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.
    На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно зазначити українською мовою:

    назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

    місце проживання (повну адресу) автора,

    контактний телефон, електронну адресу; назву навчального закладу;

    прізвище, ім’я, по батькові  вчителя чи методичного керівника, контактні дані.

    Конкурс відбуватиметься у два етапи.

    Перший етап - відбірковий

    до 25 лютого 2022 року слід надіслати малюнок до Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Зелена,3.

    За результатами оцінювання будуть визначені переможці у трьох вікових групах: 

    перша група - від 6 до 10 років;
    друга група - від 11 до 14 років;
    третя група - від 15 до 18 років.

    Автори творчих робіт, які стали переможцями на регіональному рівні  виходять у  всеукраїнський фінал конкурсу.

    Другий етап - фінальний

    До 15 квітня 2022 року журі Всеукраїнського конкурсу визначає переможців (I, II, III місця) у кожній віковій групі.

    Нагородження переможців відбудеться у рамках Дня охорони праці, яке відзначається  28  квітня.


     

  • Завершено ще один етап внесення змін в законодавство, необхідних для видачі дозволів в електронному вигляді

    Завершено ще один етап внесення змін в законодавство, необхідних для видачі дозволів в електронному вигляді

    В Офіційному віснику України (№ 10 від 04 лютого 2022 року) опубліковано, розроблені Держпраці, накази Мінекономіки, зокрема:

    наказ Міністерства економіки України від 06 січня 2022 року № 34-22 «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва та щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2022 року за № 118/37454, термін набрання чинності якого 01 квітня 2022 року;

    ​наказ Міністерства економіки України від 31 грудня 2021 року № 1191-21 «Про затвердження форм висновків експертизи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2022 року за № 119/37455, термін набрання чинності якого 04 лютого 2022 року та яким, в свою чергу, затверджено, розроблені Держпраці, форми висновків експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, а також передбачено їх підписання і затвердження шляхом накладення електронних підписів з 01 березня 2022 року.

    ​Чинні на сьогодні Вимоги до експертних організацій та існуючі Форми висновків експертизи містять у собі загальні положення щодо діяльності експертних організацій, не передбачають відображення будь-якої інформації щодо реального стану охорони праці підприємства у висновках експертизи та по суті не передбачають можливості здійснення контролю за порядком дотримання встановлених вимог, наслідком чого є непоодинокі випадки фальсифікацій з боку окремих суб’єктів господарювання: підробка експертних висновків, складення висновків експертиз організаціями, які не акредитовані на здійснення такого виду діяльності, а часто повністю формальний підхід до проведення експертиз.

    ​Натомість актуалізовані Вимоги до експертних організацій та оновлені Форми висновків, передбачають ряд суттєвих нововведень, серед яких, зокрема, обов’язок надання експертними організаціями до Держпраці: інформації про сферу акредитації експертної організації; відомостей про кадрове забезпечення та зміни у складі експертів технічних; примірників затверджених висновків експертизи, які міститимуть вичерпну інформацією про стан охорони праці підприємства, що має намір отримати дозвіл (відомості про навчання з питань охорони праці працівників, про проведення медичних оглядів, лабораторних досліджень умов праці, атестації робочих місць, інформації щодо виробничого обладнання тощо).

    ​Зміни дозволять встановити єдиний порядок інформування, сформувати інформаційну базу затверджених висновків експертизи, унеможливити зловживання та сприятимуть прозорості провадження експертної діяльності, а передбачений до набрання чинності строк дозволить експертним організаціям адаптуватися до затверджених змін.

    ​Наразі Держпраці проводиться робота щодо перегляду форми заяви на отримання дозволу та, власне, самої форми дозволу, з метою запровадження можливості видачі дозволів на виконання робіт/експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки в електронному вигляді.

    ​У цілому, зазначені зміни не передбачають жодних додаткових вимог для роботодавців, разом з тим, через унормування роботи експертних організацій дозволяють забезпечити видачу дозволів в електронному вигляді.

    Джерело: сайт Держпраці України


  • Задля безпечного використання кисневого обладнання з персоналом медичних закладів проведено додаткові інструктажі

    Задля безпечного використання кисневого обладнання з персоналом медичних закладів проведено додаткові інструктажі

    Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять у лікувальних установах Буковини посилені інформаційно - роз’яснювальні заходи. Це відбувається задля запобігання настання нещасних випадків при експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, а саме систем кисневого забезпечення та посудин, що працюють під тиском.

    Посилена превентивна робота відбувається, насамперед, в установах, де надають допомогу пацієнтам, хворим на корона вірусну інфекцію COVID-19.

    Як зазначає головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Дмитро Паламарчук, особливу увагу інспекторського складу звернуто на проведення додаткових  інструктажів з питань охорони праці з персоналом, який забезпечує роботу та обслуговування систем кисне постачання, а також на посилення контролю за експлуатацією медичного і технологічного обладнання.

    На вимогу фахівців Держпраці  у всіх охоплених інформаційною роботою  медичних закладах, проведено позапланові інструктажі з охорони праці з працівниками, котрі забезпечують роботу та обслуговування систем кисне постачання; організовано навчання та перевірку знань з охорони праці відповідальних осіб.

    Фахівці  Держпраці зазначають, що умови зберігання, експлуатації кисневих балонів у лікарняних закладах в цілому відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

    Водночас  існує певна проблема у недостатній  кількості відповідних інструментів для технічного обслуговування, а сам персонал не забезпечено достатньою кількістю спецодягу.  

    Також фахівці акцентують на тому, що не в усіх  медичних закладах  розпочато роботу щодо проведення ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів та поновлення відповідних дозволів на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

    У ході проведення заходів керівникам установ надано повні методичні  рекомендації щодо забезпечення безпечної експлуатації систем кисне постачання та посудин, що працюють під тиском.

    Довідково: відповідна інформаційно - роз’яснювальна кампанія здійснюється у складі спільної робочої групи представників Управління Держпраці у Чернівецькій області, департаменту охорони здоров’я  Чернівецької обласної державної адміністрації та Управління цивільного захисту населення області.


  • Держпраці роз’яснює: як встановлюється зв’язок захворювання працівника з умовами його праці

    Держпраці роз’яснює: як встановлюється зв’язок захворювання працівника з умовами його праці

    Державна служба України з питань праці інформує: порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за  №337 -  «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

    У разі підозри наявності в працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складається санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.

    Санітарно-гігієнічна характеристика складається лікарем з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцем знаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря - профпатолога.

    Приналежність захворювання до хронічного професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці, згідно з зазначеним вище Порядком та Переліком професійних захворювань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2000 року за № 1662 - «Про затвердження переліку професійних захворювань».


     

  • Узагальнені дані щодо розслідувань випадків захворювань працівників медичних установ СOVID-19

    Узагальнені дані  щодо розслідувань випадків захворювань працівників медичних установ  СOVID-19

    Станом на 04.02.2022 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області  (з початку ускладненої епідеміологічної ситуації в регіоні) надійшло 1 196 повідомлень про захворювання працівників медичних установ  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, у тому числі, 27 із них - зі смертельним наслідком.

    Робота комісій з розслідувань випадків захворювань відбувається відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.

    Наразі  завершено роботу 1 192 комісій.

    Пов’язано з виконанням професійних обов’язків  723 випадки захворювань працівників лікувальних закладів, у 469 випадках захворювання не пов’язані  з умовами праці.

    Про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.


     

  • Наприкінці минулого року середня заробітна плата на Буковині - понад 14 тисяч гривень

    Наприкінці минулого року середня заробітна плата на Буковині - понад  14 тисяч гривень

    Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у грудні 2021 року становила 14 323 гривень.

    Таким чином заробітна плата була на 7 823 гривні більшою, ніж мінімальна, та на 2 983 гривні -  ніж у листопаді 2021 року.

    Про це повідомляють у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

    Індекс реальної заробітної плати у грудні 2021 року, у порівнянні з листопадом 2021 року, становив 125,6%.

    Зафіксовано вищий, ніж в середньому по області, рівень заробітної плати у наступних сферах:  державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні, фінансовій та страховій діяльності, промисловості та освіті.

    Водночас найнижчою заробітна плата була у працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування -5 430 гривень, уточнюють у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.


  • До уваги споживачів! Інформація про небезпечну (нехарчову) продукцію - у відкритому доступі

    До уваги споживачів! Інформація про небезпечну (нехарчову) продукцію - у відкритому   доступі

    Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує про запровадження інформаційного сайту про  небезпечну (нехарчову) продукцію, виявлену на споживчому ринку.

    Інтернет - ресурс запроваджено  Міністерством економіки України.

    Будь хто зі споживачів у кілька кліків може переглянути у відповідних рубриках необхідну йому інформацію.

    Комунікаційний  ресурс працює за посиланням:   http://uvaga.gov.ua/uk/Main/Category/Category

    Варто також зазначити, що на сайті містяться корисні посилання та поради, які допоможуть  споживачу вибрати якісну нехарчову продукцію.

    Також наявна інформація щодо захисту прав споживачів.

    Так, у разі порушення прав громадянин може звернутися до суду або органу державного ринкового нагляду. Звернення розглядаються у встановлений чинним законодавством термін.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року за № 1069  затверджено перелік органів державного ринкового нагляду та сфери їх відповідальності.

    Оскільки, органи ринкового нагляду становлять єдину систему, то одним із  них  визначено Державну службу України з питань праці, а в регіоні   - Управління Держпраці у Чернівецькій області. 

    Так, до сфери відповідальності Держпраці та її територіального органу належать:  прості посудини високого тиску; ліфти і компоненти безпеки для ліфтів; канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки; обладнання, що працює під тиском; засоби індивідуального захисту; вибухові матеріали промислового призначення; обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах ; машини та устаткування; рухоме обладнання, що працює під тиском; знаки безпеки і захисту здоров’я працівників; обладнання, що використовується ззовні приміщень.

    У разі, якщо споживач має необхідність звернутися до органу ринкового нагляду, а саме до Управління Держпраці у Чернівецькій області, це можна зробити за адресою:

    58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3;
     тел./факс (0372) 55-37-24;
     e-mail:
    dsp@cv.dsp.gov.ua


     

     

  • Інспектори праці охопили інформаційними заходами 80 медичних закладів регіону

    Інспектори праці  охопили інформаційними заходами 80 медичних закладів регіону

    Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять активну інформаційно - роз’яснювальну   роботу у медичних закладах Буковини з метою недопущення порушення трудових прав та соціальних гарантій медпрацівників.

    Як уже повідомлялося, підставою посиленої превентивної діяльності фахівців Держпраці у цьому напрямі є збільшення  загалом по Україні кількості звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день після прийняття Постанови КМУ від 12.01.2022 за № 2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я». Згідно цієї Постанови істотно збільшено заробітну плату медикам.

    Документом узаконено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не менше 20 000 гривень лікарям та на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою.

    Загалом, аби упередити порушення трудових прав працівників медичних установ, інспектори праці Управління провели  інформаційні заходи у 80 медичних закладах.                  

    Керівникам лікувальних установ повідомлено про те, що у разі, якщо працівник буде переведений на  неповний робочий день, або тиждень, а фактично  працюватиме повну норму і цей факт буде виявлено фахівцями Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у ході позапланових інспекційних заходів, то відповідальних осіб медичного закладу буде притягнуто до адміністративної відповідальності;

    відповідно за частиною другою статті 265 Кодексу законів  про працю України - «Відповідальність про порушення законодавства про працю» на медичний заклад буде накладено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення. 

    Станом на сьогодні це  65 тисяч гривень.


      

     

  • Актуально: схвалено Національний план вакцинації від COVID-19 на 2022 рік

    Схвалено Національний план вакцинації від COVID-19 на 2022 рік

    Кабінет Міністрів України ухвалив Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2022 рік. Відповідний проект розпорядження ухвалили під час засідання Уряду учора, 2 лютого.

    Національний план вакцинації передбачає, що загальна стратегія вакцинації проти COVID-19 буде полягати у ревакцинації бустерною дозою тих, хто вже отримав базовий курс щеплення в 2021 році, та вакцинації тих, хто не отримав жодної дози.

    Додатково впродовж 2022 року планується охопити щепленнями дітей та підлітків віком від 12 до 18 років.

    Передбачено, що до кінця 2022 року обласні та міські державні адміністрації мають забезпечити охоплення вакцинацією неповнолітніх та не менше ніж 70% дорослого населення, зокрема 80% осіб у категорії 60+. Особливо йдеться про тих, хто перебуває у групі ризику.

    Також державні адміністрації мають забезпечити належне функціонування центрів вакцинації населення, постійних і тимчасових пунктів щеплень на базі закладів охорони здоров’я, зокрема з використанням виїзних вакцинальних сесій в організованих колективах та за місцем проживання/перебування.

    Важливо, що у Національному плані з’явилась норма, яка передбачає створення регіональних міжвідомчих координаційних комісій з його виконання та затвердження регіональних планів з вакцинації на 2022 рік, повідомляє сайт Кабінету Міністрів України.


  • Підсумовано результати планової перевірки підрозділів АТ «Укрзалізниця»

    Підсумовано результати планової перевірки підрозділів АТ «Укрзалізниця»

    Комісія Управління Держпраці у Чернівецькій області завершила захід державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю у сфері промислової безпеки, охорони та  гігієни праці у структурних підрозділах і виробничих об’єктах Акціонерного товариства "Українська залізниця". 

    Перевірка відбувалася відповідно до Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік, наказу Державної служби України з питань праці «Про затвердження Річного плану заходів здійснення державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2022 рік» та  окремого доручення в.о. Голови Держпраці.

    Роботу комісії Управління очолював начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович.

    До складу комісії входили начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головні державні інспектори Микола Бербенюк, Володимир Хіврич, Роман Димнич.

    Комісія працювала за деталізованим планом, складеним, обговореним та затвердженим напередодні початку заходу.

    Саме планом  було конкретизовано виробничі підрозділи та об’єкти, котрі підпадали  під заходи контролю, а також відповідальні особи та терміни виконання  завдань.

    Так, перевіркою  Управління було охоплено виробничі підрозділи «Локомотивного депо Чернівці», «Чернівецької дистанції сигналізації і зв’язку" державного територіально - галузевого об’єднання «Львівська залізниця», "Колійної машинної станції 124», «Пасажирського вагонного депо Чернівці».

    Комісія Управління провела всі заплановані заходи, у ході яких було виявлено низку порушень. Слід зазначити, що переважну кількість із них було усунено ще під час планового заходу контролю.

    На цьому наголосив голова комісії Микола Остапович, підсумовуючи результати заходу державного нагляду.

    До обговорення підсумків перевірки та підписання акту до Управління Держпраці було запрошено керівників структурних підрозділів та відповідальних за стан охорони праці у філії АТ «Укрзалізниця».

    Участь у розширеному робочому засіданні взяли також члени комісії Управління.

    Насамперед учасникам робочої наради було повідомлено про стан виробничого травматизму в області загалом, надано актуальну інформацію про найбільш поширені причини травмувань на виробництві.

    Під час ділового спілкування представникам підприємства було наголошено на виявлених порушеннях та детально роз’яснено, як доцільніше було би їх виправити. 

    Це, зокрема, стосувалося посилення контролю за станом охорони праці з боку відповідальних осіб, ведення інструктажів, відповідної  документації з охорони праці у виробничих підрозділах, використання спецодягу, і таке інше.

    Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Володимир Хіврич також наголосив представникам АТ «Укрзалізниця» на нововведеннях в сфері управління охороною праці, Зокрема, запровадження електронного документообігу у системі управління охоронною праці. Норми, що дозволяють значно спростити ведення відповідної документації впроваджено з кінця листопада  2021 року.

    Посадовець наголосив на можливості отримання відповідної методичної допомоги з боку фахівців Управління у  разі звернення роботодавців з цього питання.


         

     

  • До уваги суб’єктів декларування! Про суттєві зміни у майновому стані необхідно інформувати НАЗК

    До уваги суб’єктів декларування! Про суттєві зміни у майновому стані необхідно інформувати НАЗК

    Відповідно до частини четвертої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК).

    Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

    У 2022 році сума отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку, яка вважається суттєвою зміною в майновому стані суб’єкта декларування складає 124 050 грн, так, у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2022 року становить 2481 грн. (2481 грн х 50 ПМ = 124 050 грн).

    Даний захід фінансового контролю застосовується до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції». Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування затверджені наказом НАЗК від 23.07.2021 № 450/21 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 року № 988/3610.

    Роз’яснення щодо заповнення повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування доступні на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «Декларування» за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/hhii-povidomlennya-pro-suttyevi-zminy-v-majnovomu-stani-psz/.

    За інформаційними матеріалами НАЗК


  • Створено новий цифровий сервіс у системі професійної класифікації України

    Створено новий цифровий сервіс у системі професійної класифікації України

    Міністерство економіки України  запустило новий формат навігації та пошуку по Класифікатору професій. Тепер всі бажаючі мають можливість швидко віднайти необхідну посаду, професію за назвою та кодом. Крім того, можна здійснити вибірку професій за професійною групою або за відповідним галузевим випуском Довідника кваліфікаційних характеристик працівників.

    “Тепер пошук необхідних даних у Класифікаторі професій відбувається миттєво, через зручний онлайновий інтерфейс. Тепер немає потреби завантажувати великі табличні файли і вручну шукати в них потрібну інформацію”, - зазначив заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

    Новий сервіс доступний на сайті Мінекономіки за посиланням: https://bit.ly/348Moxr

    Довідково: система професійної класифікації України визначається Національним класифікатором України ДК 003:2010 „Класифікатор професій”, затвердженим наказом Держспоживстандарту  від 28.07.2010 № 327 (Класифікатор професій), який постійно оновлюється.

    Класифікатор професій сприяє єдиному державному підходу до класифікації існуючих та нових професій і робіт на основі кваліфікаційних вимог та приведенню національної класифікації у відповідність до міжнародних стандартів.

    Із загальними положеннями Класифікатора професій можна ознайомитись у вкладенні Головна/Діяльність/Сфера зайнятості/Класифікатор професій/Класифікатор професій: Загальні положення.

    Джерело: сайт Мінекономіки України


     

  • З 31 січня відсторонюються від виконання роботи окремі категорії працівників, котрі не отримали обов’язкове щеплення від COVID-19

    З 31 січня відсторонюються від виконання роботи окремі категорії працівників: посадовці місцевого самоврядування, медики, комунальники

    31 січня 2022 року набрав чинності відповідний Наказ МОЗ України за № 2664, яким відсторонено від роботи певні категорії працівників, котрі не отримали обов’язкове щеплення від COVID-19.

    Зокрема, працівники органів місцевого самоврядування; закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності; комунальних підприємств, установ та організацій.

    Працівники вище перелічених  установ, які не отримали хоча би одну дозу вакцини проти COVID-19,  відстороняються від роботи без збереження заробітної плати.

    Це не стосується  тих громадян, які мають  протипоказання до вакцинації проти COVID-19 та отримали на підтвердження цього відповідний медичний висновок.

    Вакцинуватися можна у найближчому центрі/пункті вакцинації. Перелік адрес та контактів на https://vaccination.covid19.gov.ua/list. 

    Принагідно Державна служба України з питань праці нагадує щодо  обов’язковості  вакцинації проти COVID-19 певних категорій працівників.

    Статтею 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» встановлено обов’язки громадяну сфері охорони здоров’я, серед яких, зокрема передбачено:

    піклуватись про своє здоров’я та здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян;

    у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

    Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

    У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.


  • За останній тиждень лютого на підприємствах України смертельно травмовано дев’ятеро працівників

    За останній тиждень лютого на підприємствах України смертельно травмовано дев’ятеро працівників  

    По дві особи  на підприємствах Львівської та Харківської областей;  

    по одній особі  на підприємствах Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Київської та Рівненської областей.  

    Випадки травмування сталися:

    на підприємствах транспорту -  загинуло троє осіб,

    у житлово-комунальному господарстві - двоє осіб,

    у будівництві, котлонагляді, машинобудуванні та металургії - поодній особі.

    З початку лютого на підприємствах України смертельно травмовано 19 осіб, за аналогічний період 2016 року  загинуло 24 особи.

    За даними оперативного обліку, з початку  року,  на  підприємствах України смертельно травмовано 48 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 53 особи.

    З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

    внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті  загинуло 20 осіб;

    внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 10 осіб;

    при падінні потерпілих - 8 осіб;

    через дію предметів та деталей, що рухаються - 4 осіб.


     

  • Оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики України

    Оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики України

    Державною службою України з питань праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» опрацьовано регуляторний акт: проект наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження змін до Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів».

    Проект наказу розроблено з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 18.06.2007 № 132 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції 09.07.2007 за № 784/14051 (НПАОП 0.00-1.01-07).

    Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу:

    Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: dsp@dsp.gov.ua.

    Регуляторний акт та аналіз регуляторного впливу оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держпраці в мережі Інтернет www.dsp.gov.ua.

    Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.


     

  • Семінар-навчання на тему: «Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати»

    Семінар-навчання на тему: «Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати».

    Заявити про свою участь у заході можна до десятого березня.

    На чисельні звернення керівників підприємств, 13-15 березня 2017 року у ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці" відбудеться семінар-навчання на тему: "Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати".

    Цільова аудиторія семінару: керівники і фахівці кадрових служб та відділів оплати праці підприємств.

    Під час семінару детально розглядатимуться наступні питання:
     державний контроль за додержанням законодавства про працю;
     оформлення та припинення трудового договору;
     робочий час та час відпочинку;
     індивідуальні трудові спори;
     гарантії окремим категоріям громадян;
     реорганізація, ліквідація, перепрофілювання, злиття, роз’єднання, поділ, виділення підприємства;
     трудовий договір та цивільно-правові договори: відмінності і ризики;
     документальне оформлення у разі виклику працівника на навчальні військові збори та у зв’язку з мобілізацією; зміни у правовому регулюванні питань нормування та оплати праці;
     організація оплати праці на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності;
     мінімальна заробітна плата у 2017 році;
     основні поняття для нарахування індексації: базовий місяць, поріг інфляції, поріг нарахування індексації, фіксована і поточна сума індексації;
     проведення індексації під час відрядної системи оплати праці;
     виплати, які не підлягають індексації;
     особливості організації оплати праці окремих категорій працівників;
     порядок розрахунку середньої заробітної плати, оплата роботи у святкові і неробочі дні, у вихідні дні, у нічний час, надурочно;
     індексація зарплати в 2017 році;
     визначення умов та систем оплати праці, встановлення надбавок та доплат, премій;
     відповідальність за порушення законодавства про оплату праці.

    Заплановано практичне заняття «Індексація заробітної плати на конкретних прикладах».

    До проведення занять залучається Коновалова Олена Анатоліївна, заступник директора департаменту з питань праці Держпраці та головні спеціалісти відділів з питань трудових відносин та з питань оплати праці Держпраці.

    Всі учасники отримають  матеріали семінару та відповідні сертифікати.

    Реєстрація учасників з 9.00 до 11.00. Початок семінару об 11.00.

    Заявки просимо надсилати до 10 березня 2017 року на бланку підприємства на адресу: м. Київ, вул. Вавілових, 10-А, факс: (044) 453-75-96, 440-14-77, 453-96-92, 453-97-37, а також за допомогою електронної пошти.


     

  • Світ побачив другий у 2017-у номер «Технополісу»

    Читайте у свіжому номері журналу «Технополіс»

    «Спільні наміри - спільні дії».
    На Волині між Управлінням Держпраці та обласним військовим комісаріатом підписано Угоду про співпрацю.

    «Болючі точки гірничої галузі».
    Про проблеми державного гірничого нагляду та ведення гірничих робіт підприємствами гірничодобувної промисловості.

    «Не позбавляйте людей віри у справедливість та законність».
    Про роботу, що ведеться Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області щодо легалізації трудових відносин і заробітної плати, ліквідації прихованої зайнятості у регіоні.

    «Рушійна сила попередження виробничого травматизму - превентивні заходи».
    Про стан справ на підприємствах Полтавщини та шляхи вирішення проблемних питань у сфері праці та її охорони.

    «Безпека в мотоспорті».
    Вимоги, яких повинні дотримуватися спортсмени, які беруть участь у перегонах.

    У додатку «Партнер «Технополіса» опубліковано:
    - захист прав строковиків - на контролі Держпраці.
    - зміни щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

    А також  роз’яснення:
    - яка відповідальність роботодавця за порушення законодавства щодо працівників, котрі проходять військову службу?
    - які загальні правила і строки накладання адміністративних стягнень за порушення актів законодавства з охорони праці?
    - чи необхідно проходити попередній і періодичний медичні огляди працівникам, що працюють з рідкокристалічними моніторами?


     

  • Інформаційно-роз’яснювальна робота та консультативна допомога фахівців відділу з питань гігієни праці спрямована на недопущення порушень законодавства

    Інформаційно-розяснювальна робота та консультативна  допомога фахівців відділу з питань гігієни праці спрямована на недопущення порушень законодавства

    Задля недопущення порушень законодавства з питань гігієни праці у минулому, 2016, році фахівцями відділу з питань гігієни праці  Управління було охоплено превентивними заходами 101 підприємство Буковини.

    За результатами проведених заходів, суб’єктам господарювання надано розширені інформаційні довідки.

    Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, фахівці відділу проводять вивчення показників стану  здоров’я працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими  чи небезпечними  умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком від 21 року, а саме:

    за заявкою роботодавця визначають категорії працівників, котрі підлягають медичним оглядам;

    узгоджують поіменні списки працівників, котрі підлягають медичним оглядам;

    беруть участь у складанні Заключного акту та розробці санітарно-протиепідемічних заходів.

    Фахівцями відділу складено 65 актів визначення категорій працівників, котрі підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам,  узгоджено 111 поіменних списків працівників, котрі підлягають медичним оглядам.

    Варто зазначити, що у  2016 році  10929 осіб підлягало проходженню попередньому (періодичним)  медичним оглядам,  3338 із них - жінки.

    Охоплено медичним оглядом – 10577 осіб з них жінок – 3329.

    За результатами медичних оглядів, виявлено одну особу з підозрою на профзахворювання.

    На виконання наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці» та Постанови Кабінету міністрів України «Про деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків , професійних захворювань і аварій на виробництві» складено санітарно-гігієнічну характеристику умов праці та проведено розслідування обставин та причин  виникнення хронічного професійного захворювання.


     

  • Державні службовці мають можливість отримати інформацію про свої доходи з веб-порталу Пенсійного фонду

    Державні службовці мають можливість отримати інформацію про свої доходи з веб-порталу Пенсійного фонду

    Інформацію про заробітну плату (дохід), з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, можна отримати у персональному кабінеті веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

    На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції повідомляється: для користувачів, котрі використовують електронний цифровий підпис, реєстрація на веб-порталі електронних послуг ПФУ здійснюється автоматично.

    У звітності щодо єдиного внеску суми допомоги з тимчасової втрати працездатності (лікарняні), відпускні зазначаються у місяці, за який їх нараховано, у податковій звітності зазначені суми включаються  до місяця, в якому їх нараховано, у звітності щодо єдиного внеску, зазначаються лише ті суми, що враховуються при нарахуванні єдиного внеску, вказується в інформації Національного агентства з питань запобігання корупції.


     

  • На колегії Чернівецької ОДА обговорено низку важливих для області питань

    На колегії Чернівецької ОДА обговорено низку важливих для області питань 

    Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у засіданні колегії Чернівецької обласної державної адміністрації, яке відбулося учора.

    Порядок денний засідання передбачав розгляд низки важливих для забезпечення життєдіяльності області питань.  

    Так, члени та учасники колегії розглянули та обговорили підсумки виконання зведеного бюджету області з минулий, 2016, рік; стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни та забезпечення ефективності використання бюджетних коштів в області; проходження опалювального сезону 2016-2017 років та визначення завдань з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону 2017-2018 років; забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Буковини та низку інших важливих для життєдіяльності краю питань.

    Провів засідання колегії голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук.

    Під час роботи колегії відзначено, зокрема, що за минулий рік до місцевих бюджетів області надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 2 529, 9 мільйона гривень. Це на 307 мільйонів гривень більше  від плану, затвердженого місцевими радами з урахуванням змін.  А також майже на  874 мільйона гривень  більше, ніж торік.

    До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1 886 мільйона гривень, що  на 180 мільйонів гривень  більше від плану, затвердженого органами місцевого самоврядування з урахуванням змін.

    Порівняно з минулорічним, надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на загальну суму 628,8 мільйона гривень.


     

  • З початку лютого на українських підприємствах загинуло десятеро працівників

    З початку лютого на українських підприємствах загинуло десятеро працівників

    У період з тринадцятого  по дев’ятнадцяте  лютого на підприємствах України смертельно травмовано троє осіб. Нещасні випадки зі смертельним наслідком сталися на підприємствах Волинської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей. 
    Випадки травмування мали місце в агропромисловому комплексі (загинуло двоє осіб), будівництві (одна особа).
    З початку лютого на підприємствах України смертельно травмовано 10 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 19 осіб. 
    За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 39 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 48 осіб.


     

  • Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю

    Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю

    З першого січня 2017 року статтею 265 Кодексу законів про працю України запроваджено фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – 9 600 гривень.
    У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – 320 000 гривень.
    Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3 200 гривень Законом України „Про державний бюджет на 2017 рік“ значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.
    Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
    За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9 600 гривень.
    Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
    У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф складатиме 32 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
    Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3 200 гривень.
    У разі необхідності отримання фахової консультації щодо застосування законодавства про працю, необхідно звертатися до відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою:

    м. Чернівці, вул. Поповича, 2,

    або зателефонувати за номером: (0372) 52 56 67.


     

  • Основні причини нещасних випадків на виробництві – організаційні

    Основні причини нещасних випадків на виробництві – організаційні

    Загалом торік, у 2016 році, на підприємствах області сталося сім нещасних випадків зі смертельним наслідком.

    Зростання  смертельного виробничого травматизму  у 2016-у відбулося у будівельній галузі та житлово-комунальному господарстві.

    Натомість зниження виробничого травматизму зі смертельним наслідком досягнуто на підприємствах енергетики, автомобільного транспорту, у лісовій галузі.

    Основні причини настання нещасних випадків на виробництві – організаційні.


     

  • Під час науково-практичного семінару садівникам Буковини роз’яснено зміни у законодавстві щодо оплати праці

    Під час науково-практичного семінару садівникам Буковини роз’яснено зміни у законодавстві щодо оплати праці 

    Науково-практичний семінар з питань садівництва на тему «Садівництво: пошук можливостей» відбувся днями на базі фермерського господарства «Тодосійчук В.І.» в селі  Недобоївці Хотинського району.

    Слухачами семінару стали представники садівничих підприємств та фермерських господарств області.

    Участь у заході  взяли  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, директор департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Олександр Варжевський, керівники низки інших державних відомств, фахівці  корпорації «Дністер», ТОВ «Адама України», представники торговельних фірм-дистриб’юторів засобів захисту рослин та інші учасники.

    Насичений порядок денний роботи семінару передбачав розгляд низки актуальних тем, серед них - зміни у законодавстві про працю, зокрема, у частині нарахування заробітної плати за новими соціальними стандартами.

    Про недопустимість нарахування мінімальної заробітної плати нижчою від 3200 гривень у своєму виступі перед садівниками краю наголосив начальник Управління Держпраці Іван Луцак.

    Посадовець інформував учасників семінару про новації у системі нарахування заробітної плати наголосивши на тому, що у разі,  якщо зарплата працівнику  нарахована у меншому розмірі, роботодавець зобов’язаний здійснити доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

    «Порушення при виплаті заробітної плати  є грубим порушенням трудового законодавства», - підкреслив керівник Управління. Звертаючись до роботодавців, він також наголосив  на недопустимості необґрунтованих скорочень трудових колективів, переведення працівників підприємств на часткову зайнятість.

    Учасників семінару також було поінформовано про збільшення штрафних санкцій. Водночас Іван Луцак наголосив на тому, що застосування штрафних санкцій до порушників трудового законодавства - не є метою роботи інспекторського складу Управління Держпраці.

    «Основна мета - забезпечення  працівникам підприємств, установ, організацій області  законних трудових прав щодо нарахування заробітної плати», - підсумував керівник Управління.   

    Довідково: землі Чернівецької області - 1,3% землеволодінь країни. У краї росте й плодоносить 4%  від загальної кількості садів вирощених у державі.

    Питома вага виробленої плодово-ягідної продукції в загальних обсягах складає 8,4%. Виробництвом плодів в області займається понад 200 підприємств та фермерських господарств.


     

  • У телеефір вийшла програма "Діалоги" за участю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

    У телеефір вийшла програма "Діалоги" за участю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

    Гостем  студії програми «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» стала заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

    Автор і ведуча популярної програми - Наталія Гатеж.

    Тема розмови - зміни у законодавстві про працю, повна й об’єктивна інформація щодо нарахування мінімальної заробітної плати за новими соціальними стандартами, що почали діяти з першого січня 2017 року, детально про збільшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства , а, отже і посиленні відповідальності  роботодавців, практичні поради всім, чиї трудові права порушуються.

    Програма «Діалоги» вийшла в ефір у п’ятницю, 17 лютого, о 19.30 на телеканалі «Чернівецький промінь».


     

  • Вшанували учасників бойових дій

    Вшанували учасників бойових дій

    Сьогодні представники Управління Держпраці  у Чернівецькій області взяли участь у мітингу - вшануванні учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану.

    Велелюдне зібрання відбулося біля символічного пам’ятника воїнам-афганцям на проспекті Незалежності у Чернівцях.

    Участь у мітингу взяли солдати й офіцери, котрим довелося пройти випробування чужою війною, їхні родини,  воїни, котрі  сьогодні захищають цілісність і незалежність вже Української держави, представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатського корпусу Чернівецької обласної та Чернівецької  міської рад, духовенство, члени громадських організацій, молодь, школярі.

    Мітинг розпочався  поминальною панахидою за загиблими солдатами.

    З вітальним словом до присутніх звернулися керівники владних структур, ветеранських організацій, громадськості.

    Було відзначено, що ветерани-афганці сьогодні серед тих, хто першим  взяв у руки зброю, аби захистити свою рідну землю від російського агресора, а  їхній військовий  досвід - безцінний. Саме ветерани -афганці продемонстрували  приклад справжнього патріотизму й любові до Батьківщини.  Це пам’ятатимуть всі прийдешні покоління.

    Згодом урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій продовжилися у Центральному палаці культури Чернівців.


     

  • День охорони праці в Україні у 2017 році відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

    День охорони праці в Україні у 2017 році відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

    Цьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці Україна відзначатиме 28 квітня День охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

    Свою діяльність у 2017 році МОП спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

    Країни з більш надійними показниками ефективності національних систем з охорони праці зможуть отримати допомогу у визначенні їхніх пріоритетів, що належать до охорони праці, а також ресурси, необхідні для вирішення зазначених питань.

    Оптимізація збору достовірних даних сприятиме встановленню пріоритетів та ефективній реалізації національних профілактичних програм на робочих місцях. Крім того, гармонізація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить отримати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.


     

  • Буковина у числі регіонів, де за останній тиждень зафіксовано випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком

    Буковина у числі регіонів, де за минулий тиждень зафіксовано випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком

    У період з шостого по дванадцяте лютого на підприємствах України смертельно травмовано шестеро осіб:

    двоє осіб  на підприємствах Дніпропетровської області; 
    по одній  особі на підприємствах Донецької, Київської, Сумської та Чернівецької областей. 

    Випадки травмування сталися:
    на підприємствах транспорту - загинуло 2 особи, 
    у вугільній промисловості, гірничорудній, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері - по 1 особі ( у тому числі одна особа загинула внаслідок ведення бойових дій).
    З початку року на підприємствах України смертельно травмовано 36 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 42 особи .

    З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

    внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 15 осіб;
    унаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 7 осіб; 
    при падінні потерпілих - 6 осіб.


     

  • Фахівці сектору з питань експертизи умов праці охопили превентивними заходами у минулому році понад понад сотню підприємств Буковини

    Фахівці сектору з питань експертизи умов праці охопили превентивними заходами у минулому році понад понад сотню підприємств Буковини

    Керівниками та головними державними інспекторами сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у минулому, 2016, році надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи з питань соціального захисту працівників зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 112 підприємствах, із них:
    під час проведення комплексних перевірок з питань дотримання статті 7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 76 підприємствах.

    Надано методичну та консультативну допомогу 36 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

    За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено 112 довідок з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування), у тому числі, право на пенсію за віком на пільгових умовах.

    Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні 23 засідань комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 118 заяв громадян.

    У 2016 році до сектору звернулося 170 громадяни з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці.


     

  • «Перед нашими відомствами стоять надважливі завдання, тому наші професійні зусилля має бути направлено на їх виконання»

    «Перед нашими відомствами стоять надважливі завдання, тому наші професійні зусилля має бути направлено на їх виконання»

    Це головна теза виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, який було виголошено днями  на засіданні підсумкової колегії в Головному управлінні  Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

    Участь у зібранні взяли:  Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний,  керівник Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Михайло Романів, начальники структурних підрозділів відомства, заступник голови - керівник апарату  Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Стецевич, представники обласної ради федерації роботодавців, Чернівецької обласної ради профспілок, інших  громадських організацій краю.

    Під час засідання колегії обговорювалися  підсумки діяльності  пенсійної служби краю у минулому, 2016, році, взаємодія з соціальними партнерами, органами державної  та місцевої влади.

    На спільних цілях роботи наголосив у своєму виступі на колегії  керівник Управління Держпраці Іван Луцак.

    Він окреслив результати роботи Управління Держпраці у минулому, 2016, році. Так, головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  проведено 452 перевірки з питань додержання законодавства про працю.

    У результаті заходів державного нагляду на 376 керівників-порушників подано матеріали до судових інстанцій для притягнення їх  до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.

    У результаті проведеної роботи  до  адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто 212 осіб.

     Матеріали перевірок щодо 15 керівників підприємств, установ, організацій передано до правоохоронних заходів, порушено чотири кримінальні справи.

    Окремий пласт взаємодії між відомствами, на якому акцентував увагу присутніх на колегії керівник Управління Держпраці  - підготовка та проведення засідань комісій при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області  з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Фахівці сектору з питань експертизи умов праці взяли  участь у засіданні  комісій, на яких розглянуто 118  заяв громадян.  

    «Взаємодія наших відомств вибудувана роками. Перед нами стоять надважливі завдання і всі наші професійні зусилля має бути направлено на їх стовідсоткове  виконання, - констатував Іван Луцак.- Так, у найближчій перспективі зусилля фахівців Управління Держпраці у Чернівецькі області буде направлено на вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці;  додержання роботодавцями законодавства про працю, особливо у  частині виплати мінімальної заробітної плати, виявленні неоформлених трудових відносин». 


     

  • Увага: спеціальні перерви для обігріву та відпочинку включаються у робочий час

    Увага: спеціальні перерви для обігріву та відпочинку включаються у робочий час

    Державна служба України з питань праці надає роз’яснення стосовно правомірності надання спеціальних перерв для обігріву та відпочинку, які включаються у робочий час.

    Відповідно до статті 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час.

    Власник або уповноважений ним орган, зобов'язаний обладнувати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

    Статтею 66 Кодексу законів про працю передбачено, що працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.

    Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

    На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.


     

  • Держпраці залучено до участі у формуванні проектів технічного співробітництва

    Держпраці залучено до участі у формуванні проектів технічного співробітництва

    На виконання програми Гідна праця для України на 2016-2019 роки, Міжнародна організація праці ініціювала консультації з тристоронніми партнерами щодо формування відповідних проектів технічного співробітництва, зокрема у сфері вдосконалення системи охорони праці у гірничо-видобувній промисловості (за фінансовою підтримкою уряду Канади).

    Так, з сьомого по десяте лютого 2017 року в Україні перебуває технічна місія МОП у складі Кенічі Хіросе -  старшого спеціаліста з соціального захисту Групи з питань технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи; Мартіна Хана - технічного спеціаліста з питань охорони праці на шахтах Відділу секторальної діяльності МОП.

    Учора в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки відбулася зустріч, участь у якій взяв Голова Держпраці Роман Чернега та фахівці Служби, представники професійних спілок України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

    Сторони домовилися і надалі співпрацювати над вдосконаленням системи охорони праці у гірничо-видобувній промисловості. 

     

    За матеріалами - сайту Держпраці


     

  • Експлуатацію ліфтів у Кіцманській районній лікарні та КП «Новодністський житловик» зобов’язано припинити

    Експлуатацію ліфтів  у Кіцманській районній лікарні та  КП «Новодністський житловик» зобовязано припинити  

    Свого часу під час планової  перевірки з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, гігієни та умов праці  у комунальній установі «Кіцманська районна лікарня» комісією Управління Держпраці  виявлено низку суттєвих порушень  вимог нормативно-правових актів у сфері промислової безпеки  та охорони праці.

    Загалом комісія Управління зафіксувала 48 порушень, у тому числі й такі, що можуть створювати потенційну небезпеку життю та здоров ‘ю працюючих та пацієнтів лікарні.

    Йдеться, зокрема, про експлуатацію трьох ліфтів, яким  після закінчення граничного терміну роботи зазначеного у паспорті, не проведено позачергові технічні огляди та не проведено заміну необхідних робочих  деталей.

    Як наслідок, відповідний позов щодо заборони використання ліфтових установок Управління Держпраці направило до Чернівецького окружного адміністративного суду, який задовольнив його повністю. Постанову звернуто до негайного виконання.

    Аналогічний адміністративний позов щодо необхідності заходів  реагування у сфері державного нагляду щодо комунального підприємства «Новодністровський житловик» Управління Держпраці теж скерувало до судової інстанції.

    Вимоги позову обґрунтовувалися тим, що під час перевірки комунального підприємства виявлено низку суттєвих порушень вимог нормативних актів  у сфері промислової  безпеки та охорони праці, зокрема, щодо експлуатації ліфтових установок.

    Члени комісії, котрі здійснювала перевірку, виявили: позачерговий технічний огляд ліфтів після закінчення граничного терміну роботи зазначеного  у паспорті, не проведено; не здійснено заміну необхідних   деталей; ліфти не оснащено двостороннім зв’язком з диспетчерським  пунктом.

    Комісія Управління Держпраці попередила  керівництво підприємства «Новодністровський житловик»  про необхідність негайного зупинення роботи двох пасажирських ліфтів.

    Даний позов Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив повністю. 


     

  • У Берегометському лісництві смертельно травмувався лісоруб

    У Берегометському лісництві  смертельно травмувався лісоруб

    В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування  нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з лісорубом Берегометського лісництва  ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

    За попередніми даними, потерпілий разом із іншими працівниками підприємства проводили валку лісу в урочищі Лекече Берегометського лісництва. Під час звалювання дерева породи бук,  стовбур відколовся й травмував лісоруба. Від удару потерпілого  відкинуло вниз по схилу урочища. Працівнику намагалися оперативно надати медичну допомогу, але чоловік 1962 року народження помер.

    Комісія спеціального розслідування  нещасного випадку зі смертельним наслідком Управління Держпраці у Чернівецькій області почала роботу. Очолює комісію начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці Микола Остапович.  

    Для довідки: у січні 2017 року в області на виробництві  сталося три нещасні випадки, в яких постраждали троє працівників.

    Нещасних випадків зі смертельним наслідком на виробництві у січні  не зафіксовано. 


     

  • Триває регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей». Організатори запрошують до участі

    Триває регіональний етап  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей». Організатори запрошують до участі 

    Організатори регіонального етапу  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей» - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр»  - нагадують буковинським школярам, слухачам та вихованцям  мистецьких студій, гуртків, студентам місцевих коледжів та профтехучилищ про чудову  можливість проявити свої  здібності та взяти участь у творчому змаганні - відбірковому регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей».

    Творче змагання наразі триває. 

    Надсилати роботи на конкурс можна до десятого березня.

    Обовязкова умова: дотримання вимог Положення про конкурс.    

    Ознайомитися з Положенням може кожен потенційний учасник творчого змагання.

    Документ розміщено на нашому сайті у рубриці «Конкурс дитячого малюнка».

    У рубриці розміщено й інші матеріали, що стосуються перебігу конкурсу.

    Нагадуємо адресу, куди учасникам  необхідно направити свої малюнки:

    58003

    Управління Держпраці у Чернівецькій області

    вул.Зелена, 3,

    м.Чернівці


     

  • До уваги призваних на військову службу, мобілізованих та контрактників

    Чи коригується середня заробітна плата для розрахунку середнього заробітку призваним на військову службу, мобілізованим та контрактникам при підвищенні посадових окладів, чи потрібно проводити доплату цій категорії працівникам до розміру мінімальної заробітної плати, якщо виплата менше 3200 гривень

    Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

    Розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу військової служби здійснюється відповідно до вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують призову.
    Відповідно до пункту 10 зазначеного Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.


     

  • У районах Буковини головні державні інспектори Управління Держпраці продовжують надавати детальні роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві

    У районах Буковини  головні державні інспектори Управління Держпраці продовжують надавати детальні  роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві

    Розширені  робочі наради та зустрічі з підприємцями за участю керівників та головних державних інспекторів відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  продовжуються.

    Так, днями  детальні роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві, зокрема, у  частині нарахування мінімальної заробітної плати надано на круглих столах у районних центрах зайнятості області.

    Головний державний інспектор Управління Валентина Моргоч у рамках проведення  такого заходу проінформувала про зміни у трудовому законодавстві роботодавців Кіцманщини, головний державний інспектор Степан Цуркан роз’яснив нововведення роботодавцям Заставнівщини, головний державний інспектор Параска Митрофан поінформувала про зміни у трудовому законодавстві керівників підприємств, установ, організацій  та  підприємців Путильського району. 

    Розяснення нововведень у трудовому законодавстві  отримали роботодавці Глибоцького та Кельменецького районів. Участь у роботі круглих столів у цих районних центрах взяв головний державний інспектор Управління Іван Дамаскін.

    Низка аналогічних  заходів, на яких ключовим розглядалося питання щодо змін у нарахуванні мінімальної заробітної плати та посиленні відповідальності за порушення трудового законодавства, відбулася й в обласному центрі.

    Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Юрій Пуріч проінформував про зміни трудового законодавства представників Чернівецької обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, а заступник керівника відділу Валентина Панчишина – Чернівецької обласної ради профспілок. 


     

  • З початку року на українських підприємствах смертельно травмувалося понад два десятки працівників

    З початку року на українських підприємствах смертельно травмувалося понад два десятки працівників

    За перші п’ять днів лютого 2017 року на  підприємствах України смертельно травмувалася одна особа. Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався на Львівщині  на одному із підприємств  житлово-комунального господарства.

    З початку року на українських підприємствах вже смертельно травмувався (станом на 5.02.2017р.) 21  працівник.

    Через дорожньо-транспортні пригоди, наїзд транспортних засобів та події на залізничному транспорті загинуло 13 осіб. 

    При падінні потерпілих смертельно травмувалося п’ятеро осіб, а внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, ґрунту - троє осіб.


     

  • Роз’яснення щодо нарахування мінімальної заробітної плати

    Розяснення щодо нарахування мінімальної заробітної плати

    Державна служба України з питань праці надає роз’яснення щодо того, чи включаються до мінімальної заробітної плати доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати?

    Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.

    Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці». Це доплати за:

    роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

    роботу в нічний та надурочний час;

    роз’їзний характер робіт;

    премії до святкових і ювілейних дат.

    Таким чином, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати включаються до розміру мінімальної заробітної плати.


     

  • На сайті Держпраці оприлюднено проект наказу «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

    На сайті Держпраці оприлюднено проект наказу «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

    Проект наказу Міністерства соціальної політики України  «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» (далі – Проект наказу) розроблений Державною службою України з питань праці на виконання пункту 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107.

    Проект наказу підготовлено з метою правового регулювання питань здійснення суб’єктами господарювання експертної діяльності у сфері охорони праці, промислової безпеки та реалізації цієї діяльності на законодавчо врегульованих засадах.

    Зауваження та пропозиції  до Проекту слід надсилати на адресу:

    Державна служба України з питань праці,

    01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14,

    Проект наказу оприлюднений на офіційному веб-сайті Державної служби України  з питань праці  у розділі «Діяльність» - підрозділі «Регуляторна діяльність.

    Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, обєднань  приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.


     

  • За останній тиждень січня на українських підприємствах загинуло шестеро працівників

    За останній тиждень січня на українських підприємствах загинуло шестеро працівників

    За повідомленням Державної служби України з питань праці, з початку року на підприємствах держави  загинуло 25 працівників.

    За аналогічний період минулого, 2016, року - 27 осіб. Зафіксовано незначне зниження смертельного травматизму.   

    У період останнього тижня місяця, а саме  з 23 по 29 січня, на українських підприємствах смертельно травмувалося шестеро працівників.

    Зокрема, випадки травмування сталися на підприємствах Київської, Запорізької, Черкаської, Львівської та Харківської областей.

    Випадки смертельного травмування мали місце на будівництві, у машинобудуванні,  житлово-комунальному господарстві, соціально-культурній сфері.


     

  • Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

    Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

    Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» у частині розширення кола осіб, котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

    Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

    Насамперед йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які донедавна лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей - саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

    Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі, учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 000 осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь яких інших питань.

    Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної  правової  допомоги не менше 10 000 000 осіб:

    по - перше, особа матиме таке право,якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

    по - друге,враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сімї, як це було дотепер.

    Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, котрі мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сімї у питанні  звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це унеможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються у сімї.

    Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної правової допомоги та їх структурні підрозділи - бюро правової допомоги.

    Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

     

    Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції України чи Координаційного центру з надання правової допомоги, повідомляють у регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.


     

  • Обговорення проблем охорони праці в АПК продовжили на регіональному рівні

    Обговорення проблем охорони праці в АПК продовжили на регіональному рівні

    Відповідно до плану роботи Державної служби України з питань праці на 2016 рік, 24-26 лютого 2016 року у приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігі