UP

Для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад області проведено семінар - навчання

Для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад області проведено семінар - навчання

Організатором семінару - навчання для інспекторів праці виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області. Участь у форумі взяли інспектори праці  Сокирянської, Сторожинецької, Мамалигівської, Недобоївської, Вижницької, Тереблечанської, Вашковецької, Рукшинської та ще низки місцевих об’єднаних територіальних громад краю.

Розпочинаючи роботу семінару, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак наголосив на завданнях, що стоять перед Державною службою України з питань праці, територіальними органами державного відомства та інспекторами праці, що почали працювати у місцевих територіальних громадах, зокрема, й  Буковини.

«На інспекторів праці покладено велику відповідальність, адже саме ви, як посадовці, утверджуватимете право контролю органів місцевого самоврядування за додержанням законодавства про працю, зокрема, у частині своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, дотриманні мінімальних гарантій при її нарахуванні, належному оформленні між роботодавцем та працівником трудових відносин» - підкреслив у зверненні до учасників  Іван Луцак.

Керівник відомства побажав посадовцям органів місцевого самоврядування  плідної роботи та вручив відповідні посвідчення, зокрема, інспектору праці Рукшнинської ОТГ Ірині Ліхановій та інспектору праці Сокирянської ОТГ Оксані Кучерявій.

Під час роботи форуму (координували його роботу заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Юрій Пуріч)  інспекторам праці було ретельно роз’яснено вимоги чинного законодавства про працю, зокрема, Постанови  Кабінету Міністрів України №295 – «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України  «Про місцеве самоврядування» та, зокрема, Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

У ході роботи семінару посадовцям органів місцевого самоврядування розтлумачено низку інших чинних законодавчих актів, що регламентують  дотримання законодавства про працю, у тому, числі Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

«Місія інспектора праці полягає не лише у тому, аби виявити у роботодавців  порушення  законодавства про працю і накласти за неправомірні дії штрафні санкції, а насамперед у тому, аби роз’яснити  роботодавцям необхідність дотримання законодавства про працю, надати повне методично-інформаційне сприяння  і цим самим допомогти уникнути порушення трудових та соціальних прав працівників», - акцентувала заступник начальнику Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч підкреслив перед інспекторами праці на тому, що при виконанні професійних обов’язків виникають чимало вагомих корупційних ризиків.

«Закликаю вас працювати лише у правовому полі, уникати будь яких дій, які можуть суперечити чинному законодавству, - зазначив Юрій Пуріч. – Взаємодія з роботодавцями має відбуватися у рамках соціального діалогу, пріоритетом для інспекторів праці мають стати особливо вразливі категорії працівників – інваліди, неповнолітні. Особлива увага -  роботі з мобілізованими  та призваними на військову службу працівниками».

Фахівці Держпраці підготували та розповсюдили у ході семінару - навчання пакет чинних правових документів, що регламентують роботу інспекторів праці.         


 

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку