UP

Колектив Управління Держпраці долучився до вшанування пам'яті жертв наймасовішої депортації в історії Буковинського краю

Поминальна панахида відбулася за участю представників влади, духовенства, громадських організацій, трудових колективів Буковини на території історико- культурного заповідника  «Кладовище по вулиці Зеленій».

Долучився до жалобних заходів і колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Як зазначають науковці, 75 років тому у  ніч з 13 на 14 червня 1941 року з Буковини було примусово вивезено у віддалені райони СРСР і переважно знищено тисячі мешканців Чернівецької області.

Ліквідації підлягало все, що не вкладалося у схеми комуністичної диктатури: в першу чергу люди, які були носіями некомуністичної ідеології, представляли політичні та економічні структури, церкву, громадські організації та об'єднання.  

Перед каральними органами було поставлене завдання – вивезти за межі області всіх "неблагонадійних".

Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня.

За даними науковців, основна частина депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Всього 36 вагонів з депортованими направлялися до Комі АРСР, Красноярського краю та Кіровської області.

Депортованим обмежили час на збирання, кількість речей, які вони могли взяти з собою, влада не зважала на вік і хвороби людей. Початок "операції" 23 травня 1941 року – 4 год. 30 хв., закінчення - 10 година ранку.

Масштабна "операція" вивезення "ворогів народу" обговорювалася 8 червня 1941 року на об'єднаному засіданні бюро Чернівецького обкому КП(б)У та облвиконкому.

Відтак у ніч з 13 на 14 з Буковини примусово вивезено 2279 сімей (7720 осіб).

На жаль, це не єдина трагічна сторінка в історії Буковинського краю.

 

Маємо пам’ятати про це завжди.


 

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку