UP

У чотирьох українських регіонах розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці

У Львівській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях розпочався перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, що реалізовуватиметься у рамках проекту Міжнародної організації праці  - «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу». Проект передбачає проведення, насамперед, широкої  інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Головою Держпраці України Романом Чернегою окреслено основні завдання кампанії - визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

Координаторами проекту запропоновано провести для інспекторів інтерактивні тренінги з питання ефективної комунікації: як будувати розмову з працівниками, які не бажають іти на контакт, як спілкуватися з роботодавцем, який не налаштований на конструктивну взаємодію.

Детально обговорено впровадження інформаційного компоненту кампанії в областях: звернуто увагу на показники звітності, докладну фіксацію всіх дій в рамках кампанії, наголошено на необхідності максимально залучати органи місцевого самоврядування до кампанії з інформування населення про негативні наслідки неоформленої праці.

Голова Держпраці закликав обмінюватися інформацією про проведені заходи, новаторські підходи, рішення, що дали позитивний ефект, а також нагадав про важливість залучення до співпраці бізнес-асоціацій та профспілкових організацій.

«Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», - підсумував  Роман Чернега.


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку